Kogel-mogel

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

"Kogel-mogel" to polska komedia z 1988 roku, która rok później doczekała się kontynuacji pt. "Galimatias, czyli kogel-mogel II".

Okazuje się, że gotowy jest scenariusz do trzeciej części produkcji. Ilona Łepkowska, autorka scenariusza dwóch w/w filmów zamierza przekazać scenariusz w pierwszej kolejności Tadeuszowi Lampce. Wydaje mi się jednak, że pewnych rzeczy nie powinno się ruszać - tym bardziej, że Siatkowskiego, Turka i Lorentowicz już z nami nie ma. Według mnie robienie z tego trylogii jest bezcelowe i po prostu głupie...

http://[link zakazany]/m/artykul/fi ... -lepkowska
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Dodam jeszcze, że Grażyna Błęcka-Kolska nie nadaje się już według mnie do grania w czymkolwiek. Obecnie trwają z nią zdjęcia do filmu Kolskiego, podobno jest z nią bardzo kiepsko.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dla mnie kontynuacja ''Kogla-mogla'' nie ma sensu, tak samo jak słaba kontynuacja ''Och, Karola'' - zwłaszcza, że niektórzy aktorzy z ''Kogla-mogla'' już nie żyją. Co do Błęckiej-Kolskiej to nie dziwie się, przeżyła osobisty dramat życiowy w którym zginęła jej córka, a ona sama przeżyła w wypadku samochodowym.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Mogli na to wpaść w latach 90, jak obsada jeszcze żyła ale teraz po niemal 30 latach to mija się z sensem.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Skok na kasę. Nic dobrego z tego nie będzie.
2009-2021
Nola
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:56
x 10

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nola »

Morgan94 pisze:Dodam jeszcze, że Grażyna Błęcka-Kolska nie nadaje się już według mnie do grania w czymkolwiek. Obecnie trwają z nią zdjęcia do filmu Kolskiego, podobno jest z nią bardzo kiepsko.
Szkoda.Nie wiedziałam, że jest aż tak źle.Z resztą zawsze było po niej widać,że jest wrażliwą i chyba dość depresyjną osobą - a takim tym bardziej trudniej się podnieść z różnych życiowych tragedii.
Frontowiec pisze:Dla mnie kontynuacja ''Kogla-mogla'' nie ma sensu, tak samo jak słaba kontynuacja ''Och, Karola'' - zwłaszcza, że niektórzy aktorzy z ''Kogla-mogla'' już nie żyją. Co do Błęckiej-Kolskiej to nie dziwie się, przeżyła osobisty dramat życiowy w którym zginęła jej córka, a ona sama przeżyła w wypadku samochodowym.
Wg mnie również kontynuacja "Kogla - mogla" jest mało sensowna - tylu aktorów już nie żyje... Filmowy mąż Kasi, jej ojciec, babcia Wolańska...Niby aktorów można z powodzeniem zastąpić, ale to oni tworzyli klimat. Ale drugą kwestią jest przecież osadzenie w konkretnej rzeczywistości, która budowała sukces tego filmu - trudno mi jakoś sobie wyobrazić przeniesienie tej historii w czasy współczesne...

Kontynuacja "Och, Karol" nie była z kolei taka zła. Aktorki dały rady, gorzej jak ktoś nie lubi Adamczyka :P

Nie piszemy post pod postem. FinalAnswer98
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Tymczasem Łepkowska zakończyła pisanie scenariusza do III części. Ponoć zdjęcia rozpoczną się najpóźniej w czerwcu. Czyli jednak to prawda... :(
https://media2.pl/media/148189-Autorka- ... a-TVP.html
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Jeszcze w dodatku w kontynuacji ''Kogla-Mogla'' ma zagrać Barbara Kurdej-Szatan - zagra młodszą siostrę Piotrusia Wolańskiego:
http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,22 ... =FB_Gazeta
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2351
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2109
x 1049

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

No i po co oni to ruszają? To już inne czasy, inna rzeczywistość, wielu aktorów z poprzednich części nie będzie. Nie chcę wyjść na jakiegoś defetystę, ale według mnie to będą marne popłuczyny po dwóch świetnych częściach. Pewne filmy powinno się zostawić w spokoju, szczególnie po takim czasie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Nie mam nic do kontynuacji po latach jako takich, ale - tak jak już wyżej napisano - jeśli film mocno opiera się na rzeczywistości, w której został nakręcony, to realizacja kolejnej części w czasach zupełnie innych zawsze skończy się źle. Serial "Dylematu 5" jest tutaj najodpowiedniejszym przykładem. To nie miało prawa się udać i się nie udało.
2009-2021
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Nola pisze: Wg mnie również kontynuacja "Kogla - mogla" jest mało sensowna - tylu aktorów już nie żyje... Filmowy mąż Kasi, jej ojciec, babcia Wolańska...Niby aktorów można z powodzeniem zastąpić, ale to oni tworzyli klimat.
Dokładnie tak samo myślę, a Wolańska nie do zastąpienia.
Nola pisze:Kontynuacja "Och, Karol" nie była z kolei taka zła. Aktorki dały rady, gorzej jak ktoś nie lubi Adamczyka :P
Jeszcze gorzej jak ktoś nie lubi Kurdej-Szatan, bo jest wszędzie, chyba tylko Vega nie ma jeszcze na Nią pomysłu ;D
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Kontynuacje ''Alternatyw 4'' pt. ''Dylematu 5'' doskonale pamiętam - serial był tak słabiej zrobiony, że skończył się na trzech odcinkach. Kontynuacja ''Misia'' pt. ''Ryś'' też była zbyt słaba (szczególnie wątek sprzątaczek), więc w przypadku kontynuacji ''Kogla-mogla'' będzie dokładniej to samo - zwłaszcza, że jak tutaj wspomniano, tacy aktorzy jak Jerzy Turek, Dariusz Siatkowski czy Małgorzata Lorentowicz już nie żyją, a zastąpienie kogoś innego w roli Pawła Zawady raczej nie będzie tak świetnie zagrane przez innego aktora, jak go świetnie zagrał śp. Siatkowski.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

To będzie makabra a nie komedia.
Oni 3 częśc powinni kręcić na początku lat 90 a nie teraz kiedy nie ma praktycznie kręgosłupa filmu w postaci 3 osób.
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Patryk M

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Obawiam się, że trzecia część tego filmu będzie porównywalną klęską do "Dylematu 5". Inne czasy, inna rzeczywistość, brak trzech istotnych aktorów w obsadzie, scenariusz od Łepkowskiej, no i wyskakująca z lodówki Kurdej-Szatan... Tylu ciekawym filmom z tego wieku można zafundować kontynuację, ale nie, lepiej ruszać klasyka z lat 80-tych. Zwykły skok na hajs, bowiem nie jest trudno przyciągnąć ludzi do kin kontynuacjami klasyków...
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

Kogel-mogel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Basia Kurdej-Szatan nie zagra w 3 części "Kogel-mogel".
http://party.pl/newsy/kogel-mogel-3-bas ... -6921-r22/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości