[TVN] Fabryka Patriotów (2018)

Byle wydarzenia transmitowane w telewizji.
Pawel

[TVN] Fabryka Patriotów

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zrobił się z tego mały:Obrazek

To teraz odwracają kota ogonem :D.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 567
x 2770

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: Karol »

Uważam inaczej. Niektórzy po prostu bywają krytyczni wobec swoich ideałów, jeśli tak według Ciebie można nazwać widzów TVN i ich stosunek do nadawcy :-) Malo tego, brak spójności w środowisku opozycji (w przeciwieństwie do jedności zwolenników partii rządzącej, co ma plusy i minusy) nakazuje sądzić, że negatywne oceny "Pożaru w burdelu" są co najmniej obiektywne.

Oczywiście odniosłem się do bieżącej polityki z uwagi na ciągle łączenie preferencji politycznych z widownią wszelkich programów wybranych stacji telewizyjnych.
Pawel

[TVN] Fabryka Patriotów

Obiektywizm w tych kręgach to rzecz, którą można kupić za $$$. Gdyby oglądalność tego czegoś dopisała to dzisiaj czytalibyśmy peany na cześć tego czegoś, tak jak można było o tym poczytać przed premierą telewizyjną w gadzinowych mediach, o choćby jak tutaj:
http://www.newsweek.pl/polska/spoleczen ... 879,1.html
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 567
x 2770

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: Karol »

Jasne, tylko "Newsweek" i Tomasz Lis nie są najlepszymi przykładami rzetelności, skoro wystawiają laurki takim spektaklom jeszcze przed ich emisją. Obiektywizm, o którym mówię, to opinie telewidzów, bo zarówno one, jak i badania telemetryczne są kluczami do ostatecznej oceny eventu. Wystarczy poczytać to forum, by zobaczyć, że reakcje były w zdecydowanej większości negatywne, za wyjątkiem jednego miłośnika TVN, który ogląda go nawet w fazie REM.
Alek1224
Activist
x 18
x 76

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: Alek1224 »

TVN usunął wszystkie posty związane z Fabryką Patriotów z FB.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 255
x 284
Kontakt:

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: kacper3100 »

Karol pisze:(...)za wyjątkiem jednego miłośnika TVN, który ogląda go nawet w fazie REM.
Nie. Wystawiłem ocenę 7/10, co w moim sposobie oceniania oznacza, że było średnie, ale nie napisałem, że bardzo dobre. Proszę nie kłamać.
Wśród opinii na FB widziałem też pozytywne. Było ich bardzo mało, ale jakieś były.
Nie oglądam kłamliwej i obrzydliwej propagandy TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3099
x 1368

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: Trzeciak »

Jednak (niestety) obejrzałem nagranie tego programu. Scenografia i rozmach (większe od dzisiejszych kabaretów) to jedyne plusy tego czegoś. Początek jeszcze nie irytował, reszta już tak i stąd doskonale rozumiem tak słabe opinie. Technicznie to rzeczywiście było dość słabe. Fakt, że kabarety granice żartów przesunęły bardzo daleko, ale żartowanie z tragedii ludzkich i historycznych (gwałty na kobietach, nazizm) i z rozsypywania prochów zmarłych osób to już nawet nie szorowanie po dnie, a jego rozkopywanie. Jestem przekonany, że gdyby coś takiego zobaczyli widzowie z Belgii, czy Holandii, to skończyłoby się tam nie mniejszym skandalem niż w Polsce.

Poza tym, że całe to pseudowidowisko było nudne, denne, nieszmieszne i żenujące, to montażowi także nie udało się tego przykryć. Scenki, gdzie gwiazdy śmiały się z tego (zrobiono im niezłą krzywdę) oraz śmiechy w dźwięku zostały wklejone sztucznie, na siłę, co zresztą było widać i słychać. Na dodatek ucięcia w dziwnych momentach, co zaburzało całość.

Gdyby Miszczak potraktował emisję jako eksperyment, to jutro, może pojutrze niektórzy by o tym zapomnieli. Ale ponieważ sam wychwalał Pożar w Burdelu na konferencji ramówkowej (mimo, że kolaudacja odbyła się dopiero w dniu emisji, co też jest jak na TVN zadziwiające), zaprosił niemal wszystkie gwiazdy stacji, które pokazały się na nagraniu, to się pod tym podpisał, i teraz on, jak i gwiazdy stacji będą mieć problem z pożarem, który ciężko będzie ugasić w tydzień.
Alek1224 pisze:TVN usunął wszystkie posty związane z Fabryką Patriotów z FB.
Z profilu stacji na YT także usunięto filmiki na oficjalnym profilu, gdzie twarze stacji zachwalały widowisko.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 473
x 694

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: 3rd »

Karolina Korwin Piotrowska o widowisku powiedziała między innymi:
Jestem bardzo zdziwiona, że ktoś się w tym kraju dziwi, że jest kabaret, który wali ostro w PiS, PO, ośmiorniczki, Chazana, Janka Pietrzaka, przywala równo wszystkim. Ale pamiętajmy, że to nie jest masowa rozrywka. Zresztą Burdel nigdy nie startował do bycia masówką. Oni zdają sobie z tego sprawę i dobrze wiedzieli, w co wchodzą, wiedzieli, że będą hejtowani. TVN też wiedział. Problem w tym, że ludzie zapomnieli, do czego służy prawdziwa satyra.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 339
Kontakt:

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: AtoMan »

Karol pisze:Jasne, tylko "Newsweek" i Tomasz Lis nie są najlepszymi przykładami rzetelności, skoro wystawiają laurki takim spektaklom jeszcze przed ich emisją.
Tyle, że to raczej laurka wobec spektaklu - który musi się podobać odbiorcy, skoro jest tak popularny, a temu chyba nikt nie zaprzeczy. Nie trafiłem jeszcze na wypowiedzi widza wersji teatralnej, który oceniłby widowisko telewizyjne pod tym kątem i jasno określił, czy to przeniesienie formatu na wersję "dla mas" nie zażarło, czy po prostu masy tego nie zrozumieją i jest to widowisko sprofilowane pod warszawkę ze Zbawiksa.

No i miało być kontrowersyjnie - i jest, tylko nie do końca z tych powodów, jakie przewidywano :P
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3099
x 1368

[TVN] Fabryka Patriotów

Wydaje mi się, że po prostu problemem nie jest to, że to widowisko nie jest dla mas. I nie chodzi tu w uderzanie różne opcje polityczne, czy prof. Chazana.
Havana pisze:Karolina Korwin Piotrowska o widowisku powiedziała między innymi:
Jestem bardzo zdziwiona, że ktoś się w tym kraju dziwi, że jest kabaret, który wali ostro w PiS, PO, ośmiorniczki, Chazana, Janka Pietrzaka, przywala równo wszystkim. Ale pamiętajmy, że to nie jest masowa rozrywka. Zresztą Burdel nigdy nie startował do bycia masówką. Oni zdają sobie z tego sprawę i dobrze wiedzieli, w co wchodzą, wiedzieli, że będą hejtowani. TVN też wiedział. Problem w tym, że ludzie zapomnieli, do czego służy prawdziwa satyra.
Tylko to gdzieś wszystko musi być na poziomie, z minimalnym szacunkiem. A takim dnem nawet "Celebrity Splash!" nie był. Niech Korwin-Piotrowska przeczyta większość recenzji i opinii widzów na różnych portalach i dowie się, co tak naprawdę nie podobało się ludziom, skoro nawet fani "PwB" uważają to, co TVN pokazał za coś słabego. Chyba, że Korwin-Piotrowska woli jednak uderzać w widzów i brnąć w hipokryzję tracąc tym samym respekt.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
3rd
VIP Expert
x 473
x 694

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: 3rd »

Ja również z opinią Korwin Piotrowskiej nie zgadzam się w żadnym stopniu. Od poruszania tematów, które znalazły się w poniedziałkowym widowisku, nie służy moim zdaniem ani kabaret, ani satyra. Efekt był gorzej niż zły, nieprzemyślany. Oglądalność nie zaskakuje, wymowa tego - i tu pojawia się problem - jak to nazwać... ?, była zwyczajnie przykra. Próba wmówienia społeczeństwu, że "widownia nie zrozumiała" też chyba nikogo nie dziwi, tylko dlaczego miesza się w to akurat KKP i nadstawia własny policzek, skoro nawet stacja zdecydowała się zatuszować ślady swojego udziału w tej kompromitacji? Tu wychodzi raczej głupota Korwin Piotrowskiej, niż "zapominalskiego na czym polega satyra" widza.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3099
x 1368

[TVN] Fabryka Patriotów

Na innym forum ktoś to świetnie podsumował, że Szopka Wolskiego to przy tym kwintesencja dobrego humoru i wyrafinowanego żartu. I przyznam szczerze, że ma rację.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
x 13
x 13

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: BW134PL »

Mnie się nie podobało w ogóle. To było po prostu nudne. Wolę oglądać kabarety na Polsacie niż to
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
TelevisionArchive
Użytkownik
x 1
x 2
Kontakt:

[TVN] Fabryka Patriotów

Post autor: TelevisionArchive »

Moim zdaniem nawet nie było śmieszne. Wyłączyłem po 5 minutach, które już nigdy nie odzyskam.
Pawel

[TVN] Fabryka Patriotów

Alek1224 pisze:TVN usunął wszystkie posty związane z Fabryką Patriotów z FB.
To tylko pokazuje hipokryzję TVNu. Gdyby tam ktoś myślał to to badziewie nawet nie znalazłoby się na antenie. Poszedł smród to teraz usuwają to. Na szczęście w internecie nic nie ginie i wszyscy mogą zobaczyć jakie "widowisko" zaserwował TVN swoim światłym widzom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum eventów”