Disney XD

lukasinski
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2011, 20:41

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasinski »

sziraczek17 pisze:A noworodki, to nie mają wakacji cały rok? Zastanów się co piszesz. Kreskówka stworzona dla dzieci do 7 roku życia, to nie dziwota, że mają wakacje cały rok. A z resztą odróżnij film od rzeczywistości. Czy widziałeś, żeby koty mówiły? Pewnie nie, więc według ciebie Garfield też jest bez sensu. A żeby dokonać analizy tego serialu to musisz się cofnąć do rozwoju 2 latka, żeby ocenić jego wartość. Masz prawo oceniać podejście do anime, ale twoimi postami nie zmienisz rzeczywistości. Ja uważam, że ludzie widzą tam bardziej przemoc, przynajmniej ja tak to odczuwałem. A z resztą to co było na topie w latach 90. nie będzie teraz. Gdyby emisja tych produkcji byłaby dochodowa to dawno stacje by to emitowali.
Tak sobie tłumaczą stacje które inwestują pieniądze w jakieś badziewie.
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Oczywiście, teoria spiskowa dziejów... Skąd my to znamy...? Badziewiem jest to co piszesz, bez sensu paplanina. Lepiej nadawać przebrzmiałe dawno chińskie bajeczki, które są tak inteligentne, że niemowlak od razu rozwiąże zadanie z fizyki kwantowej :D A rodzic będzie szczęśliwy jak 1,5 roczna pociecha ogląda jak jeden drugiemu po mordzie daje. Istna sielanka, i takie to realne i prawdziwe...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z uwagi na target wiekowy wątpię, aby ktoś tutaj to oglądał, ale jest to godna uwagi ciekawostka. Podobno od 20 stycznia stacja Disney XD będzie nadawała serial Doreamon - jeden z najdłużej emitowanych w japońskiej telewizji anime dla dzieci.
Doraemon na Disney XD

Kanał Disney XD od jakiegoś czasu planował emisję jakiegoś anime. Teraz już wiadomo, że będzie to Doraemon i że ma się zacząć w styczniu. Anime opowiada o niebieskim robokocie z XXII wieku, który zostaje wysłany w przeszłość przez Sewashiego Nobiego na pomoc swojemu dziadkowi Nobicie, gdy ten był młodym chłopcem. Doraemon słynie ze swojej czterowymiarowej kieszeni, z której potrafi wyciągnąć najprzeróżniejsze gadżety. Sądząc po reklamie dostaniemy emisję prawie od początku - od serii z 1979 roku.

Doraemon to megapopularna seria dla młodszych widzów. Manga powstała w 1969 roku i była wydawana do 1996. Pierwszą 26-odcinkową serię anime wyemitowano w 1973 i była niezbyt popularna. Druga seria zaczęła się w 1979 i skończyła się na 1787 odcinkach w marcu 2005 roku. W kwietniu tego samego roku ruszyła trzecia seria, która ma jak na razię ponad 580 odcinków. Seria od lat należy do ścisłej czołówki najchętniej oglądanych w Japonii (w top 5 anime).

W 2008 roku Doraemon został pierwszym "anime ambasadorem" japońskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Źródło: http://www.magazyn-arigato.com.pl/index ... c097237c1b
20 stycznia 2014 roku na antenie polskiego Disney XD zadebiutuje kolejny serial anime – kultowy w pewnych kręgach Doraemon.
Źródło: http://anime.com.pl/%E2%80%9EDoraemon%E ... ,6909.html

Obrazek
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Coś jak Moda na Sukces - hińska bajka style. Rzeczywiście nie ten target ale dobrze że informujesz.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Raczej porównałbym to do Reksia lub Bolka i Lolka. Moda na sukces to ciągnące się wątki (czyli coś a la Dragon Ball), Doreamon to pojedyncze przygody bohaterów, niepowiązane bezpośrednio z sobą :)

Do tego Moda na Sukces nie ma 36 filmów kinowych i kilkudziesięciu krótkometrażówek ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z ciekawości obejrzałem kilka odcinków tego Doreamona z Disney XD. Polski dubbing jak na anime dla dzieci nie jest zły. Openingi i endingu zostawiono oryginalne, z japońskiej wersji.

Najbardziej ciekawa jednak jest sprawa z selekcją epizodów. Jako pilota użyto 30-minutowego filmu telewizyjnego z 1995 roku o narodzinach Doreamona. Powstał w czasach emisji drugiej serii, nadawanej od 1979 do 2005 roku i jest hołdem dla twórcy komiksowej wersji (który w rzeczywistości był dwoma osobami). Drugi odcinek pochodził już z trzeciej serii, emitowanej w Japonii od 2005 roku.

Trzeba przyznać, że dobry sposób na wprowadzenie młodych widzów z Polski w historię, bo współczesne epizody nie opowiadają jak to się zaczęło. Jednak na tym nie kończy się selekcja z odcinkami.

Jakby ktoś chciałby sprawdzić:
http://embed.novamov.com/embed.php?v=f80f0eb106dca - pierwszy polski odcinek (mini film "2112: The Birth of Doraemon" z 1995)
http://embed.novamov.com/embed.php?v=554a42a00d9a3 - drugi polski odcinek (5 odcinek 3 serii Doreamon z 13 maja 2005)

Potem nastąpiły przeskoki co kilka epizodów oryginalnych:

3 odcinek to Bardzo tajna operacja, czyli The Big (Secret) Spy Battle - (6 odcinek 3-serii)

4 odcinek to Doraemon pomnożony, czyli Doraemon's Everywhere / Heart Cologne (9 odcinek 3-serii)

5 odcinek to Bardzo dziwne parasolki, czyli Odd, Odd Umbrella (11 odcinek 3-serii)

Ciekawe, czy po prostu zakupiono co ciekawsze odcinki, czy może treść pominiętych była zbyt kontrowersyjna na polskie warunki ;)
Mimo wszystko Disney XD należą się oklaski za emisję czegoś nowego.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Solder
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 26 sty 2014, 0:05

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Solder »

Bez obrazy, ale według mnie Disney XD jest gorsze od Jetixa. Pamiętam czasy Fox-Kids, kiedy to oglądało się premierowe odcinki pierwszego sezonu Pokemonów, Nowych Przygód Lucky Luka, Świat wg. Ludwiczka, Dzieciaki z klasy 402. Na Jetixie najlepsze Anime to było Naruto, nowe serie Pokemonów, to przy Naruto jest niczym. Pamiętam, jak napalałem się na rozpoczęcie emisji Disney XD. Niestety, zawiodłem się. Po jakimś czasie zniknęły moje ulubione kreskówki raz na zawsze...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Solder pisze:Na Jetixie najlepsze Anime to było Naruto.
Co wiek to inne preferencje. Z perspektywy czasu dla mnie najlepszymi serialami japońskimi na Jetixie były Teknoman (pocięty i ocenzurowany, ale nadal dość wystarczająco wierny japońskiemu Tekkaman Blade) i humorystyczny Shin Chan. Obydwa otrzymane w spadku po Fox Kids i obydwa oglądane przeze mnie jeszcze za czasów istnienia tej marki, co nie zmienia faktu, że później były powtarzane.

Myślę, że obecny target Disney XD nie narzeka na Pokemony, tak jak nie narzekali dzieci oglądające tą serię 12 lat temu. A Naruto - i tak nadawany jest na AXN Spin. Dokładnie te same odcinki, co w Jetix tyle, że bez cenzury i powtarzane w kółko od 3 lat.

Disney XD niech lepiej skupi się na anime dla dzieci typu Doreamon, Sazae-san, Nintama Rantarō, Anpanman, Chibi Maruko-chan, które są/były emitowane przez kilka dekad, mają masę odcinków, stąd nikt nie myśli o ich spiraceniu.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Tradycjonalista

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Star Wars opanuje Disney XD.
Sczegóły oferty: http://media2.pl/media/111031-Star-Wars ... edium=link
ANTiZ16212
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2017, 21:28

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ANTiZ16212 »

Dzisiaj na Disney XD rozpoczęła się emisja 20 sezonu serialu Pokemon. Ciekawe kiedy emisja się skończy. PS: Nie ma to jak odkopać temat po prawie 4 latach :)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Bardziej zastanawiające jest, co temat robi w dziale Wspomnienia. ;D
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Poprawione :-) Omyłkowo trafił tam w listopadzie 2015 roku po zmianie skryptu forum podczas porządków :-)
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

W marcu na kanale Disney XD zadebiutuje "Amphibia" przetłumaczona jako "Płazowyż".

Nie wiem kto wpadł na taki pomysł by dać dziwny polski tytuł kreskówce, która nie dość, że ma ciekawą fabułę to ma też i żaby i ropuchy jako bohaterów, oryginalny tytuł też się łatwo wymawia (Amfibia). ;)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co wiem to "Amfibia" może się kojarzyć z pojazdem wojskowym więc pewnie stąd zmiana nazwy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Disney XD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

"Wiem" znaczy: sprawdziłem w Wikipedii co to 😉

Raczej nie dlatego. Po prostu dystrybutorzy/nadawcy uwielbiają dokonywać dziwnych zmian w tytułach. Koniec.
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Walt Disney Company”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości