TVP HD

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

TVP HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Już w sierpniu na początku Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wystartuje kanał TVP w HD. Więcej w poniższym artykule:
Telewizja Polska potwierdza plany uruchomienia kanału nadawanego w jakości High Definition. TVP HD w polskich telewizorach pojawi się już w sierpniu 2008 roku, początkowo jako kanał sportowy.
Planowany start kanału TVP HD to początek sierpnia 2008 roku. Termin startu związany jest z Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie, które będą główną atrakcją stacji w pierwszych tygodniach jej działalności.


Po zakończeniu Igrzysk TVP HD stanie się kanałem ogólnotematycznym, w którym sport zajmie ok. 25 proc. czasu. Pozostałe pozycje to filmy, koncerty i widowiska, dokument przyrodniczy.

Kanał nadawany będzie satelitarnie w systemie MPEG-4 i standardzie 720p dla operatorów telewizji kablowej. Naziemnie (testowo) z nadajników TP Emitel, w systemie FTA (Free to Air) w systemie MPEG-4 i standardzie 720p: Warszawa PKiN, Poznań – Śrem, Zielona Góra – Jemiołów, Żagań – Wichrów i Kraków - Krzemionki.

źródło: media2.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Choć to może najmniej istotny element, to nie wyobrażam sobie loga-kolosa TVP HD, jak ma to miejsce np. w przypadku TVP Historia :)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

W każdym bądź razie będzie to kolejny kanał z naszego abonamentu, do którego nie będzie łatwego dostępu i będzie go oglądać tylko garstka osób.

Może wystosujemy jakiś wspólny protest przeciwko TVP ? Można ich pozwać do sądu.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Pewnie takie właśnie logo TVP HD zobaczymy na ekranie ;) Zresztą TVP popełnia jeden błąd przy transmisjach w 16:9 (a właściwie w letterboxie). Logo (i tak duże w normalnych proporcjach ekranu - 4:3) powinno być proporcjonalnie zmniejszone, tak jak również pozostałe elementy grafiki ekranowej. Na telewizorach 16:9 po wypełnieniu obrazem całego ekranu, logo wygląda na okropnie wielkie. Praktykę którą opisałem stosuje np. TVN i Polsat2 przy (transmisjach anamorficznych). Więc chyba przyszedł czas także na TVP. A co do samego kanału, to powiem tylko tyle: czekam aż wreszcie pomyślą o testach naziemnej telewizji cyfrowej w Trójmieście... Satelity i tak nie mam, więc odbiór tego kanału na razie przynajmniej mnie nie dotyczy.
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Posty: 302
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hubert »

Axel pisze:W każdym bądź razie będzie to kolejny kanał z naszego abonamentu, do którego nie będzie łatwego dostępu i będzie go oglądać tylko garstka osób.

Może wystosujemy jakiś wspólny protest przeciwko TVP ? Można ich pozwać do sądu.
Jestem za. Jakieś propozycję ? Jak coś to pomogę zebrać podpisy ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Warto wspomnieć, że TVP tworząc kanał HD idzie tropem innych telewizji publicznych w Europie, czyli BBC, SVT (szwecka telewizja publiczna) i HRT (publiczna telewizja chorwacka). Tam właśnie już istnieje kanał w HD.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Tylko, że w pozostalych krajach Europy ludzie mają dostęp do tych kanałów HD a u nas w Polsce już tak łatwo nie jest - przykład: kodowany TVP Sport, którego ani razu na oczy nie widziałem choć istnieje już od 2 lat. Tak samo żeby oglądać TVP Historia musiałem z własnej kieszeni wywalić pieniądze na większą antenę i podwójny konwerter żeby odbierać Astrę. Tylko, że na Astrze oprócz TVP Historia jest także TVP1, TVP2 i TVP Sport, które są kodowane ! Do tego dojdzie TVP HD. Absurd. Dla TVP można wytoczyć proces (a nawet trzeba) ale sam sie za to zabierać nie będę bo nie miałbym szans, ale może wspólnie z większością innych osób udało by sie coś takiego zorganizować.

Szkoda, że media2 o takich rzeczach nie pisze a jedynie pisze artykuły sponsorowane.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Dobrze, że pojawi się taki kanał jak TVP HD. Wydaję mi się, że znajdzie się w ofercie n więc spoko.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Zależy dla kogo spoko. Ja na ''N'' nie zamierzam się przerzucać z powodu TVP HD. Mam normalną kablówkę, więc zanim dołączą ten kanał do oferty minie nie wiem ile czasu i wiedzieć raczej nie chce.
Takie kanały powinny być łatwo dostępne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:Szkoda, że media2 o takich rzeczach nie pisze a jedynie pisze artykuły sponsorowane.
Takie uwagi zachowaj dla siebie, bo kolejne tego typu oszczerstwa będą karane na tym forum. I tylko mi nie wciskaj, że się czepiam. To ty atakujesz serwis. Przepraszam, ale zachowujesz się, jakbyś Ty na zlecenie Polonii 1 oglądał ich program i wyłapywał wszelkie błędy w przekazie.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Przecież nie jest tajemnicą, że media2 pisze teksty sponsorowane, nawet jest tak napisane w dziale "Reklama". Karol, nie wiesz gdzie pracujesz ?
Myślę, że powinieneś mnie przeprosić bo nie napisałem tego w charakterze oszczerstwa a raczej ubolewania ale zdecyduj sam.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A jest to jakaś prawda ogłoszona przez portal? Chyba się mylisz. Doskonale wiem z kim mam do czynienia. A ubolewać należy nad twoimi beznadziejnymi postami, w których się wymądrzasz, a piszesz je z punktu widzenia bardzo przeciętnego czytelnika Media2. A to, że twoje wrażenie jest inne, to już sprawa indywidualna i sam poradź sobie z tym problemem. Jeszcze jeden off i dostaniesz ostrzeżenie. Jeśli chcesz kontynuować wątek sponsorowanych tekstów, załóż temat w odpowiednim dziale.
joyful
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2008, 12:50

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: joyful »

Pan K.Przygoda chyba nieco przejął sie swa pracą na tym forum,jakikolwiek tekst nie po jego myśli i zaczyna ostrzegać...grozić...a dawaj sobie opstrzezenia badz blokuj,forum jest po to by wypowiadać własne zdanie! nie koniecznie po twojej myśli Karolu! W nosie mam czy mi dasz ostrzezenie czy tez zablokujesz....jezeli uwazasz ze tu można wypowiadać sie tylko po twojej myśli...ktoś tu zsiebie robi bożka tego forum! czas na zmiane jego moderatora chyba!!!!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Od tego są odpowiednie działy i tematy dzieciaki - ja robię bożka? Może nie podoba mi się, że w temacie o TVP HD pisze się o tekstach na Media2. żal.pl
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVP HD / TVP Premium HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Przepraszam o czym jest ten wątek bo mi się wydaje, że o TVP HD a nie o żalach Karola, robieniu z kogoś bożka itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości