Reklamy telewizyjne

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

W najnowszej reklamie T-Mobile występuje Dorota Wellman. W tle jest muzyka ze spotu ramówkowego TVN z jesieni 2016.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Niedawno pojawiły się dwie nowe reklamy różnych produktów oparte na tym samym pomyśle:
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio w reklamach np. ''Providenta'' jest na koniec mowa o RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Nie tylko w reklamach Providenta, w wielu innych też, i to od kilku miesięcy.
GoldenChris
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2018, 19:11
x 2

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GoldenChris »

Czy ktoś wie może, kiedy w końcu rząd i krajowa rada radiofonii i telewizji zlikwiduje w końcu tą żałosną formułkę przy reklamach leków:

"Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu" ?

Żałosna jest ta formułka, dawno powinna zostać wywalona! To niestety poprzedni rząd ją dodatkowo rozwinął, bo kiedyś brzmiała ona tylko tak: "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". Nadgorliwość poprzedniego rządu sprawiła że musieli dodać: "Gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu".
Nie sądzicie że to jest żałosne i kompletnie niepotrzebne, w dodatku zajmuje cenny czas reklamodawców. Nie powinno w ogóle tego być, ja nie wiem na co obecny rząd jeszcze czeka. Dawno powinni to znieść!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Tej formułki nie zlikwidują, zresztą w niektórych krajach też jest stosowana - np. w Niemczech, tylko tam jest stosowana głównie na szarym tle.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2018, 19:11 przez Frontowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

GoldenChris pisze:Czy ktoś wie może, kiedy w końcu rząd i krajowa rada radiofonii i telewizji zlikwiduje w końcu tą żałosną formułkę przy reklamach leków:

"Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu" ?

Żałosna jest ta formułka, dawno powinna zostać wywalona! To niestety poprzedni rząd ją dodatkowo rozwinął, bo kiedyś brzmiała ona tylko tak: "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". Nadgorliwość poprzedniego rządu sprawiła że musieli dodać: "Gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu".
Nie sądzicie że to jest żałosne i kompletnie niepotrzebne, w dodatku zajmuje cenny czas reklamodawców. Nie powinno w ogóle tego być, ja nie wiem na co obecny rząd jeszcze czeka. Dawno powinni to znieść!
Co jest w tym żałosnego?
GoldenChris
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2018, 19:11
x 2

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GoldenChris »

Ta formułka jest żałosna i niepotrzebnie zabiera czas na reklamę. Każdego normalnego człowieka ona wkurza, to poprzedni rząd to nakazał, więc obecny powinien to znieść. Po co dawać na antenę coś, co wkurza ludzi ?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A mnie ona w ogóle nie wkurza. Czyli jestem nienormalny?
GoldenChris
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2018, 19:11
x 2

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GoldenChris »

kacper3100 pisze:A mnie ona w ogóle nie wkurza. Czyli jestem nienormalny?
Nienormalny byś był, jakbyś lubił tą formułkę i chciał aby ona była. A takich ludzi niestety też nie brakuje :(
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie cytujemy ostatniego posta w temacie, bo to nie ma sensu.

Ostrzeżenia są jak najbardziej potrzebne. Bardziej przeraża mnie ciągła emisja reklam leków i suplementów diety na "suchość pochwy", "stoperanów" i innych śmieci na sraczkę. Niestety, państwo nie chce się tym zająć, a czasem jest to obrzydliwe.

Obowiązkowe formułki w reklamach mogą być dla mnie czytane nawet przez 30 sekund. Patrząc na poziom realizacji wielu spotów, byłoby to bardziej wskazane i bardziej przyswajalne dla widza.
ada
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:06

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ada »

MOŻE KTOŚ PAMIĘTA
była kiedyś reklama z trawy się wynurzał jakoś owad z wielkimi oczami i dziecko cudownym głosem mówiło: duże oko
czego to była reklama?
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2348
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2103
x 1046

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

To nie była reklama, tylko program przyrodniczy dla dzieci, jeśli dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od jakiegoś czasu reklamy sklepów sieci Żabka emitowane są zarówno ze starym, jak i nowym logo.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Nowa reklama radia VOX FM, która nie użyła żadnego utworu disco polo typu "Tańcząca Ruda", "Zakochałem się w tobie" czy "Miód malina" tylko postawiła na kultowy hit z Rumunii. Takie reklamy to ja rozumiem. 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości