Pierwszy telefon komórkowy

Rozmowy o telekomunikacji oraz operatorach telekomunikacyjnych, czyli Orange, Play, Plus, T-Mobile, Netia oraz wielu innych.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Jaki był Twój pierwszy telefon komórkowy? Mój pierwszy ( działający do dziś) dostałem w 2006 roku, był to Sony Ericsson, niesamowite było uczenie się pisać SMS-ów. Moi bliscy co prawda w 1996 roku mieli telefony, dostali je przy starcie Ery, ale mnie jeszcze nie było na tym świecie. Wiem, telefony już po 1980 były na świecie dystrybuowane, ale do Polski dotarły kilka lat po upadku komuny. Od 2011 roku mam w miarę sprawnego LG, i nie myślę, by wymieniać go na nowszy model. Jeszcze te gry, Snake i wiele innych. Pamiętam jaki był szał w 2006 roku jak kupowali mi pierwszy telefon. Od godziny 7 pod punktem sprzedaży stało z 5-6 osób, a o godzinie otwarcia było ich z 25-30. Telefon dycha jeszcze, i co ciekawe w ciągu 24 godzin je mi o 15% mniej baterii niż mój LG.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Sagem MW3026 w sieci Idea (oferta POP). Rok 2002. Ciekawie pisało się na nim smsy. Kolejne litery na klawiaturze numerycznej nie wskakiwały poprzez klik, a jedynie po dłuższym przytrzymaniu danego przycisku :lol: Dobrze, że posiadał słownik T9, bo inaczej pisanie wiadomości trwałoby wieczność.

Przy okazji, przypominają mi się kosmiczne ceny za połączenia, smsy oraz brak sekundowego naliczania :lol: Skutek tego był taki, że wiadomości pisało się bez spacji, rozdzielając kolejne wyrazy wielkimi literami :lol: Oszczędność :-P
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Moim pierwszym telefonem komórkowym był Siemens C35 w sieci Idea - to był 2001 rok. Później miałem Nokie w sieci Era GSM, w której grałem głównie w Węża oraz wysyłałem SMS-y na Program TV.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Obserwator
Posty: 425
Rejestracja: 24 gru 2016, 22:48
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
x 149
x 42

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PLTelewizja2016 »

Moim pierwszym telefonem była Nokia 5130 XpressMusic, którą otrzymałem pod koniec 2010 roku jeszcze w sieci Era.
Pamiętam, jak początkowo nie chciałem z niej korzystać, ale później mi to przeszło i nabrałem chęci do tego telefonu. ;)
Później (od 12.2012 po dziś dzień) były u mnie już tylko smartfony i obecnie operuję na Sony Xperii Z3 (T-Mobile). :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Chwilę musiałem poszukać, ale znalazłem - moim pierwszym telefonem komórkowym był Siemens C35 (Era Tak Tak) w 2002 roku.
Siemens C35.jpg
Źródło: https://www.gsmarena.com/siemens_c35-92.php

Potem przesiadłem się na dzisiaj legendarną granatową Nokię 3310. Następnie trochę innych Nokii już kolorowych i jednego różowego LG, a obecnie korzystam z tanich dotykowych telefonów za około 100 złotych sprowadzanych przez Mantę (do nowoczesnych multimediów i internetu wolę tablet z Windowsem 8.1).

Aby było bardziej nostalgicznie - mój ojciec wcześniej miał coś takiego :D
Plus GSM.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1098
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Pierwszy telefon to chyba byla Motorola, zaraz pozniej Ericsson,modeli nie pamietam oczywiscie.
Za to posiadalam dlugi czas pager / beeper :) Motoroli.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Motorola V50 w 2004 roku, Era TakTak. Z bajerów miała dyktafon mogący pomieścić aż 2 min. nagrania oraz diodę powiadomień :). Potem miałem Nokię 3410, Nokię 6070, Nokię 6103 (z dwoma kolorowymi ekranami!), nieśmiertleny Sony Ericsson K750i (najdłużej, bo przez 3,5 roku, od 2008 regularnie używałem na nim internetu mobilnego w Heyah w cenie 2 gr za każde 100 KB ;)), po nim jeszcze Sony Ericsson K770i, a następnie od 2011 już same smartfony.

Zdjęcie może niezbyt ostre, ale to autentycznie mój egzemplarz V50, zdjęcie z 2004 roku :).
Załączniki
000_0680.JPG
2009-2021
olek.kowal
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2017, 22:47

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: olek.kowal »

Moim pierwszym był Ericsson T10s. Niezapomniane chwilę razem przeszliśmy.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

W którym roku> Pewnie niedawno, bo po Twoim stylu pisania domyślam się, że na oko masz 10-11 lat.
duzyekran
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2018, 10:26
x 1

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: duzyekran »

No to chwalę się i ja. Siemens S6. Niesamowita cegła :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
Posty: 785
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:29
Lokalizacja: Otwock
x 135
x 263

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rico »

Moim pierwszym telefonem był ten oto zawodnik...
[ Spoiler ]
Był to wówczas rok 2005 i fakt, iż ten telefon nie miał jeszcze aparatu fotograficznego, czyniło go chyba lekko przestarzałym nawet jak na swoją epokę... Po 3 latach wymieniłem go na Sony Ericssona W660i, by w 2013 r. wyposażyć się w smartfona tej samej firmy - Sony Xperię Z.

Obecnie od przeszło 2 lat używam Huaweia P9, ale już myślę o zmianie. Może w końcu na Nokię? ;)
audio: Program II PR • Radio 357 • Radio Nowy Świat • Tok FM • Raport o stanie świata
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live

🇺🇦
Kezzlock
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2020, 17:25
x 1

Pierwszy telefon komórkowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kezzlock »

A ja miałem Siemensa c30. Miałem wtedy 13 lat, kosztował chyba 3 czy 6 stów, już nie pamiętam. Z takim czerwonym podświetlaniem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telekomunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości