[TVP2] Za marzenia

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Telemann
Junior
x 141
x 63

[TVP2] Za marzenia

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Pierwszy i drugi odcinek znacząco wpłynęły na średnią, ale patrząc na wczorajszy wynik Projekt Lady ponad 2 mln widzów a w komercyjnej ponad 1 mln ciekawe czy wczorajszy finałowy odcinek miał przynajmniej ten milion.
Pozdrawiam, Telemann :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2226

[TVP2] Za marzenia

Post autor: wiatriwoda »

Pierwsze odcinki podniosły średnią, ale wiemy jak słabe wyniki były później, ale nie dziwi odpływ widowni, choć kibicowałem produkcji odpadłem po 3 odcinkach...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

[TVP2] Za marzenia

Post autor: Trzeciak »

Gdyby wyniki były naprawdę słabe, to serial nawet 1,5 mln nie miałby w średniej. Lepiej od "Bake Offu" serial sobie poradził, choć skoro program kulinarny wypadł z poniedziałkowego pasma na rzecz serialu, to znając ambicje TVP spodziewano się lepszej widowni.
Pozdrawiam, Trzeciak
adijos98d
Poster
x 46
x 94

[TVP2] Za marzenia

Post autor: adijos98d »

Początkowe odcinki były slabe ale potem akcja się rozkręcała :)
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

[TVP2] Za marzenia

Post autor: Jordi »

Trzeciak pisze:Gdyby wyniki były naprawdę słabe, to serial nawet 1,5 mln nie miałby w średniej. Lepiej od "Bake Offu" serial sobie poradził, choć skoro program kulinarny wypadł z poniedziałkowego pasma na rzecz serialu, to znając ambicje TVP spodziewano się lepszej widowni.
Powiedzmy tak. Średnia jest niezła i to jest fakt, ale prawdą też jest, że napędziły ją epy 1-4 (zwłaszcza 1 i 2 jednak też), które były powyżej tej średniej. Odcinki 5-13 miały na pewno wyraźnie niższą średnią (stawiam dobre 300-400 tysięcy, jak nie lepiej), a niewiele ponad milion widzów, to nie jest dobry wynik. Zwłaszcza, że ZM nie tylko zaczęło przegrywać z Drugą Szansą w trakcie sezonu, ale i ostatnie epy zostały "zjedzone" przez wakacyjny jednak Projekt Lady.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1427

[TVP2] Za marzenia

Post autor: Trzeciak »

Akurat ostatni odcinek miał niższą widownię, bo Dwójka nie emitowała już "M jak Miłośc".
Pozdrawiam, Trzeciak
Telemann
Junior
x 141
x 63

[TVP2] Za marzenia

Ponoć poniedziałkowy odcinek miał ledwo ponad 700 tysięcy widzów.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2226

[TVP2] Za marzenia

Post autor: wiatriwoda »

Tragedia podsumowująca decyzje Kurskiego o kontynuacji i opinie o dobrym wyniku serialu.
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

[TVP2] Za marzenia

Telemann pisze:Ponoć poniedziałkowy odcinek miał ledwo ponad 700 tysięcy widzów.
3x mniej od PL :o Jeśli to prawda, to blamaż totalny...
Memorex_94
Poster
x 4
x 107

[TVP2] Za marzenia

Post autor: Memorex_94 »

Nie wiem jak innych, ale jak sobie obejrzałem kilka epów już po emisji, to dla mnie było nudno i sztywno. Światła i cała scenografia do tego dosyć nudna fabuła jak dla mnie sprawiły, że widownia jest jaka jest. A szkoda, bo pierwsze dwa odcinki narobiły mi dużego apetytu, że wreszcie będzie jakichś fajny serial o ludziach w moim wieku i dla takiego targetu, a niestety srogo się rozczarowałem.Decyzja o 2 sezonie chyba mocno pospieszona, ale cóż. Może drugi sezon będzie dużo lepszy, potencjał jest, tylko niestety scenariusz skutecznie to niszczy,
Jordi
VIP Expert
x 1836
x 1830

[TVP2] Za marzenia

Dokładnie. 1ep niezły, 2 nudny, 3 nudny...

Do serialu wróciłem jakieś 3 tygodnie temu i może pod koniec (od 10 epa) jest nieco lepiej, to i tak całościowo ZM dla mnie wypadło gorzej od najsłabszego, dopiero zakończonego sezonu OMSNM.

Przede wszystkim wprost masa świetnych aktorów w rolach mocno drugoplanowych. Jak się wie, że tam w tle czekają na o wiele większe wykorzystanie takie tuzy jak Kuna, Chruściel, Ciołkosz, a tutaj na czele mamy do bólu nijaką Karczmarczyk, lalusiowego i bez krzty ikry Nerlewskiego, no i mającą najciekawsze perypetie, ale też grającą momentami aż zęby trzeszczą Bohosiewicz, to odechciewa się wszystkiego...

Do tego widać bardzo, że to początkująca firma. Miejscami naprawdę złe oświetlenie, że prawie nic nie było widać, słabiutka muzyka, której i tak było jak na lekarstwo, utwory z intro i outro, które są żadne i wypadają od razu z głowy. Momentami też niespójna praca kamer, jak i przy większych scenach widoczny brak większej ilości kamer niż 3...

No i scenariusz. Serial zapowiadał się obiecująco ze względu na to, że w końcu miało być o "normalnych" ludziach szukających szczęścia. I owszem z początku tak było, ale w drugiej połowie sezonu ten czar szybko prysł, gdy nagle rodzice z "nieustępnych" stali się ogromnie pomocni i znów tak naprawdę dwójka z trójki głównych bohaterów zginęłoby bez pomocy dzianej rodzinki...

Serial w skali szkolnej na 2+. Plus tylko i wyłącznie za dobry pomysł, bo jego wykonanie i casting do ról niestety się nie udał.

Podejrzewam, że 2 sezon zleci na niewiele ponad milion widzów (albo i mniej ale gram bezpiecznie) i jeśli Kurskiemu nie obniży się kolejny raz pułap oglądalności, po której może mówić o sukcesie, to na 2 sezonie się skończy ;)
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 326

[TVP2] Za marzenia

Post autor: kamil2505 »

W sumie to miałem się zabrać za oglądanie tego serialu przy okazji większej ilości wolnego czasu. Ale po opisie powyżej i wynikach oglądalności chyba nawet nie warto zaczynać.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 20

[TVP2] Za marzenia

Post autor: Tradycja »

Mnie doslownie rozwalila koncowa scena ostatniego odcinka, nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac ;) Litosci.
adijos98d
Poster
x 46
x 94

[TVP2] Za marzenia

Post autor: adijos98d »

Nie będzie kolejnego sezonu :( Maja Bohosiewicz podała tą informację na Instagramie na live.
Telemann
Junior
x 141
x 63

[TVP2] Za marzenia

Tego to się jednak nie spodziewałem. Naprawdę szkoda, bo serial przypadł mi do gustu. To w takim razie bardzo możliwe, że w pasmo serialu powróci "Bake Off" ale z dziećmi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”