Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I to był początek końca tej wersji programu. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Poza tym ''Big Brother'' TV4 był zdecydowanie słabszy od ''Big Brothera'' TVN-u. Najbardziej pamiętam niedzielny ''Big Brother'' z czasów TV4, w którym przez cały program podtrzymywano emocje kto odpadnie z programu informując, że wyniki będą po ''Włatcach Móch''.

Zresztą która stacja telewizyjna w Polsce wzięłaby ''Big Brothera'' jeśli zostałby kontynuowany? Co do TVN-u to nie wiem, czy Miszczak byłby zainteresowany powrotem ''Big Brothera'', Polsat i TVP raczej odmówiłby, więc jedynie zostaje TV Puls.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Biorąc pod uwagę ile pieniędzy ma Solorz, to grupy Cyfrowy Polsat bym nie wykluczał. ;)

Natomiast TVP z pewnością można wykluczyć. To nie projekt na wizje Kurskiego i jego konserwatywnej spółki.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Gdy TV4 brało się za "Big Brothera", ówczesny rzecznik prasowy TVN Andrzej Sołtysik twierdził, że program w tak małej telewizji nie ma szans - poza tym to zawsze odgrzewany kotlet , który dla Miszczaka był zamkniętym rozdziałem. Z drugiej strony próbowano wrócić z "Mamy Cię", a nawet odniesiono umiarkowany sukces z remake'ami "Usterki" czy "Nauki jazdy". Teraz zagadka: łatwiej wrócić z tanią i łatwą w realizacji produkcją, czy może reality-show, którego koszta to znaczna część budżetu każdego nadawcy?
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Sukces ''Usterki'' i ''Nauki jazdy'' to raczej zasługa Lidii Kazen z TTV niż samego Miszczaka.

Ja myślę, że ''Big Brother'' byłby realizowany już nie z takim rozmachem jaki był 17 lat temu. 17 lat temu inaczej wyglądały wtedy media w Polsce, format reality-show był nowy i wraz z tym pojawiło się spore zainteresowanie. Dzisiejsze zainteresowanie reality show w Polsce byłoby raczej mniejsze, dzisiaj ludzie wolą oglądać paradokumenty o rodzinie i policjantach, tasiemce z kraju Erdogana niż reality show.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Frontowiec pisze:[...]dzisiaj ludzie wolą oglądać paradokumenty o rodzinie i policjantach, tasiemce z kraju Erdogana niż reality show.
Biorąc pod uwagę oglądalność, to wcale bym nie powiedział, że ludzie wolą oglądać tasiemce tureckie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dla mnie Big Brother w TV4 uderzyła kameralność całego przedsięwzięcia - od programu biło takie uczucie "budżetowości", którego nie miałem przy okazji oryginalnych edycji. Weźmy pod uwagę wyjścia z domu, w TVN-ie było bardzo rozdmuchane, ludzie dookoła, jakiś czerwony dywan, dłuższy spacerek i dopiero wejście do studia. W TV4 miałem wrażenie, że te ich całe studio znajduje się zaraz za chudą ścianą domu (chyba nawet było :lol:).

Intro było takie mdłe, rozumiem, że pewnie nie mogli użyć z jakiegoś powodu piosenki De Mono, ale mogli zainwestować w jakiś nowy wokalny utwór, a nie wyjeżdżać muzyczką na poziomie The Club z Tele 5.

Ostatnia rzecz, która mnie odrzuciła (obejrzałem w sumie jakieś 1,5 programu i mówię o zwykłym kliknięciach pilota na TV4, nie seansie ciągłym) to fatalny dobór ludzi. W poprzednich edycjach większość uczestników była normalna, tutaj były same chłopaczki z dyski, jakieś pokemonowe labadziary i wieśniaki, szukające atencji. Wydaje się, że większość bardziej rozgarniętych ludzi olała show TV4.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat ścieżka dźwiękowa do piosenki pochodziła z holenderskiego oryginału, a zespół De Mono tylko wykonał i zaaranżował utwór do polskiego tekstu. Podobna sytuacja była z piosenką pt. "Tysiące Głosów" The Voice of Poland. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wiem. Niemniej nie wykorzystali jej w nowszych edycjach, tylko jakąś muzyczkę, którą zapominasz zaraz po wysłuchaniu - nie da się jej zanucić, nie pozostaje w głowie.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W ostatniej trzeciej edycji "BB" w TVN-ie z podtytulem "Bitwa" także już nie było piosenki De Mono. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ale była to jej instrumentalna zmodyfikowana wersja. Edycje TV4 nigdy nie doczekały się podobnego motywu głównego - takiego, który możesz sobie zanucić czy nawet częściowo zaśpiewać z samej pamięci po 18 latach :D.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2525
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1992
x 660

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Akurat ścieżka dźwiękowa w przypadku BB4.1 i 5 była z wersji Australijskiej i była całkiem niezła. Natomiast w powrót programu nie wierzę, podejść było kilka i chyba wystarczy.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2018, 21:24 przez Dejmian, łącznie zmieniany 1 raz.
15 lat na forum! :)
MB89

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB89 »

Uważam że powrót Big Brothera mógł by się udać. Dzisiaj najwięksi gracze komercyjni typu Polsat czy TVN mają sporo kanałów które mogły by się wypromować tym programem. TV4 w czasach kiedy emitowała 4 i 5 edycję tego programu nie była tak szeroko dostępną jak jest teraz. Owszem nie wierzę w powrót tego reality - show do TV4 ale np: do innych tego typu kanałów czemu nie. W internecie ostatnio sporo się wspomina o tym programie, więc może naprawdę jest coś na rzeczy, tak ja mówi prezes tej firmy.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Tomek pisze:Weźmy pod uwagę wyjścia z domu, w TVN-ie było bardzo rozdmuchane, ludzie dookoła, jakiś czerwony dywan, dłuższy spacerek i dopiero wejście do studia. W TV4 miałem wrażenie, że te ich całe studio znajduje się zaraz za chudą ścianą domu (chyba nawet było :lol:).
Nie. Studio było oddalone o ok. 300 metrów od domu Wielkiego Brata. Uczestnicy byli przewożeni samochodem pomiędzy budynkami. :D
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Big Brother dawniej i dziś w Polsce i zagranicą

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Jeżeli miałby pojawić się taki program w tvn to myślę, że chcieliby to zrobić w troszkę zmodyfikowanej wersji - może coś w stylu "Secret Story" lub amerykańskiej wersji Big Brother, gdzie w sumie to uczestnicy o wszystkim decydują, a emisja ogranicza się do dwoch-trzech emisji w tygodniu.
Tylko z drugiej strony czy to nie będzie za mało na tak kosztowny program? Biorąc pod uwagę, że TVN ma wypełnioną ramówkę.
Chyba, że starsza wersja na zasadzie odcinki codziennie w tvn7, a ringi w tvn.
Mimo wszystko wątpię w to.
A może tv puls?

Mimo wszystko jeśli ktoś się spodziewa efektów takich jak po tvn-owskich edycjach sprzed lat to się sporo może przeliczyć.
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości