#POLEXIT

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 40
x 36
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Iluzjonista » 12 wrz 2018, 14:33

Witam. Zakładam ten kontrowersyjny temat, dlatego że to gówniane ACTA2 przeszło...
Co myślicie o polexit? Bo wielu ludzi jest obecnie za tym by Polska wychodziła z UE. Dla mnie to też jest potrzebne, bo UE to gorzej niż komunizm. Polska poza tym że dostaje dotacje z UE nic nie osiągnęła z nią...
0 x
Polska najlepsza w skokach! 4ever
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Jantar » 12 wrz 2018, 14:58

Jeżeli sądzisz, że z powodu wdrożenia ACTA2 PiS wyprowadzi Polskę z UE to jesteś w błędzie. Przeczytaj dokładnie te 2 moje wpisy w temacie ACTA:

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 61#p451226

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... 61#p451232

Oczywiście wraz z zalinkowanymi artykułami.

PiS wyprowadzi Polskę z UE, a właściwie powoli już to robi od momentu wygrania wyborów, ale z zupełnie innych powodów. Po pierwsze PiS kłamie, że Polska więcej wpłaca do budżetu UE, niż z niego dostaje. Po drugie w traktacie zobowiązaliśmy się do przyjęcia euro, a tymczasem już Beata Szydło w jednej z pierwszych decyzji jako premiera zamroziła sprawę i zlikwidowała stosowny urząd przy kancelarii premiera. Po trzecie mamy na pieńku z UE w kwestii praworządności i reformy sądownictwa (upolitycznienie sądów pod pretekstem poprawy działania). Dochodzi teraz zapowiedź rządu nie respektowania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Nie wspominając już o wypowiedziach PiS-u, że Polska nie będzie się stosować do prawa międzynarodowego (patrz: pytanie w referendum konstytucyjnym Dudy o wyższości prawa polskiego nad międzynarodowym).
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 406
x 2231

#POLEXIT

Post autor: Karol » 12 wrz 2018, 15:40

tefałen pisze:Co myślicie o polexit? Bo wielu ludzi jest obecnie za tym by Polska wychodziła z UE.

Wielu także, a dokładnie to większość ludzi wolałaby jednak, by Polska z UE nie wychodziła. Ostatnio pojawił się temat "polexitu" przy okazji spięć na linii Bruksela - Rząd PiS. Unia nie jest idealna, być może potrzebuje reformy, ale póki co obywatele nie odczuwają jakichś negatywnych skutków członkostwa.
tefałen pisze:Dla mnie to też jest potrzebne, bo UE to gorzej niż komunizm.
A co możesz o tym wiedzieć? Może rozwiń tą myśl, bo póki co powielasz jedynie zarzuty co niektórych polityków, którzy w międzyczasie doją Unię ile wlezie.

tefałen pisze:Polska poza tym że dostaje dotacje z UE nic nie osiągnęła z nią...
Racja. Budowa nowych połączeń drogowych (trasy szybkiego ruchu, drogi ekspresowe, autostrady), dofinansowanie inwestycji samorządów wojewódzkich i lokalnych (budowa dróg, rewitalizacja zniszczonych czy zaniedbanych obszarów miejskich i wiejskich, budowy nitek wodociągowych, kanalizacji), dofinansowanie inwestycji prywatnych przedsiębiorstw (zarówno małych, jak i koncernów - zakupy maszyn, sprzętu, tworzenie nowych stanowisk pracy - wszystko dzięki dotacjom), otwarte granice i możliwość pracy zarobkowej w każdym kraju Unii, swobodny przepływ towarów i usług pomiędzy państwami... Można wymieniać bez końca.

Z puntku widzenia ucznia to nic, zero osiągnięć. W praktyce, polecam zapoznać się z najnowszą historią Polski - tak od 1989 roku. Popatrz sobie na rozwój społeczny, gospodarczy, bezrobocie na przestrzeni lat. Zestaw sobie to z rokiem 2018. Tak, powiem to. Nawet za PiS jest całkiem nieźle. Kraj się rozwija.

PS. Niektórzy twierdzą, że za PRL było lepiej niż w III RP.
0 x
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 40
x 36
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Iluzjonista » 12 wrz 2018, 15:42

I dobrze. Polska nie zasłużyła na taki badziew jak UE. Nie jestem po stronie PiS, ale uważam, że wyprowadzenie Polski z UE będzie czymś dobrym, bo ta UE wieje już komunizmem i życiu bez prywatności.
@Karol Bo za PRL ludzie mieli pracę. Może i byliśmy zależni od Rosji ale uważam że PRL > 3 RP. No dodam jeszcze, że można podróżować po państwach UE bez konieczności posiadania paszportu. Teraz pracę ciężko znaleźć bo każdy kto jest na stołku wsadza swoich :(
A jeżeli chodzi o to, to UE nie jest zła, ale większość panów siedzących tam jest :|
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 406
x 2231

#POLEXIT

Post autor: Karol » 12 wrz 2018, 15:47

Panów z UE wybierają jej członkowie. Dzień dobry, my też. Teraz też każdy chętny ma pracę, nie ma co narzekać. A że nie jest to praca marzeń.. Kiedyś też dostawałeś robotę taką, jaką wyuczyli Cię w szkole. Nie było wyboru.

Porównaj sobie gospodarkę PRL do czasów współczesnych. Pieniądze nie miały wartości, bo nie mogłeś nic za nie kupić - chyba, że z przydziału. Ach.
0 x
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 40
x 36
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Iluzjonista » 12 wrz 2018, 15:50

No ale pod tym względem że gospodarka PRL była na niskim poziomie masz rację.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Jantar » 12 wrz 2018, 16:31

Co do swobodnego przepływu ludności - teraz w ramach granic UE możesz jechać na dowód. W PRL obowiązywały paszporty, które wydawał odpowiedni departament przy Komendach Wojewódzkich. Żeby go otrzymać, trzeba było wypełnić stos formularzy i odpowiedzieć na mnóstwo bardzo osobistych pytań dotyczących także bliskiej i dalszej rodziny. Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości, że obywatel zechce zostać za granicą, paszportu nie otrzymywał. A jeśli otrzymywał to zawsze miał na karku agenta SB, który go pilnował, gdziekolwiek jechał - nawet w krajach bloku sowieckiego. Po powrocie obowiązkiem obywatela było oddanie paszportu do urzędu - obywatel nie miał prawa zatrzymać paszportu w domu.

Naprawdę tak za tym tęsknisz? Bo to właśnie wróci, jak PiS wyprowadzi Polskę z UE. Polska będzie osamotniona i wyizolowana ze świata. Znowu będą puste półki w sklepach i gigantyczne kolejki nawet po chleb (tak, przed świętami trzeba było w takich kolejkach stać 3-4 godziny, żeby kupić 1 bochenek - więcej nie było można, bo był wyliczany).
0 x
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik
x 65
x 17

#POLEXIT

Post autor: Joker » 12 wrz 2018, 16:38

tefałen A ci wielu ludzi przeciw ue to zapewnie Partia Wolność i Narodowcy
0 x
VivaForever
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 55
x 258
Kontakt:

#POLEXIT

Post autor: Tomek » 12 wrz 2018, 18:14

Biorąc pod uwagę to co napisała nasza "ekspertka od PiS" Jantar - PiS może po prostu olać to prawo międzynarodowe... i jednocześnie nie wychodzić (w jej wersji - z tego powodu) z Unii Europejskiej :P Wszystko zależy od nich i jeszcze bardziej - wkurzonej młodzieży.

Na pewno najtrudniej zaufać PO - wszyscy zagłosowali za ACTA2:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Abbott
Junior
x 137
x 794

#POLEXIT

Post autor: Abbott » 12 wrz 2018, 18:44

Ja proponuję młodszemu pokoleniu zawieszenie członkostwa w UE na 2 lata i zobaczymy jak stan gospodarki wpłynie na ich codzienne życie.

Rozumiem, że niektórzy mieli inne wyobrażenie w momencie wejścia Polski do UE, ale bądźmy szczerzy... Norwegią i Szwajcarią to my nigdy nie byliśmy, i dzisiaj byśmy klepali biedę jak na Ukrainie, a Polacy masowo by uciekali do matki Merkel za lepszym bytem. Sorry, ale jestem zdania że po 89 roku nasz kraj by się rozwijał jeszcze wolniej bez UE.
0 x
Tolerancja na mowę nienawiści, homofobię i rasizm na forum medialnym? WSTYD I HAŃBA!!!
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 63
x 17

#POLEXIT

Post autor: atomówka96 » 12 wrz 2018, 20:33

To, że już NIGDY nie będziemy mogli robić i wrzucać memów, pisać na Facebooku czy Twitterze cokolwiek, ściągać filmów oraz linkować różne strony internetowe to jedno, ale wyjście z UE to dla mnie marzenie ściętej głowy.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 46

#POLEXIT

Post autor: Pzet » 12 wrz 2018, 21:06

@atomówka96 Kto ci takich rzeczy naopowiadał?
0 x
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 63
x 17

#POLEXIT

Post autor: atomówka96 » 12 wrz 2018, 21:09

Pzet pisze:@atomówka96 Kto ci takich rzeczy naopowiadał?
A to nie, źle pewnie przeczytałam informację o tym wprowadzeniu i uroiłam sobie takie brzdury. Tu chodziło o wolność słowa i netykietę.
0 x
Obrazek
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

#POLEXIT

Post autor: Tradycjonalista » 15 wrz 2018, 15:08

Nie będzie żadnego Polexit. Nawet PIS po przejęciu rządów widzi jaka jest różnica jeśli chodzi o Polskę z dopłatami unijnymi i bez dopłat unijnych. A że Prezes chce się podlizać przeciwnikom naszego członkostwa w UE? Zwyczajna walka o wyborców. O członkostwo Polski w UE jestem całkowicie spokojny.
0 x
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

#POLEXIT

Post autor: Tradycjonalista » 17 paź 2018, 13:09

Czy Ministerstwo Sprawiedliwości faktycznie dąży do Polexit? Ziobro chce w TK zakneblować polskie sądy i uderza w traktat o UE. Bo na to się zanosi. - https://oko.press/ziobro-chce-zakneblow ... -polexitu/
0 x
Zablokowany

Wróć do „Headlines”