ZAPY kanałów

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Hauese
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 14 mar 2008, 18:23

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hauese »

TVP2/2000
- jingiel reklamowy wersja z grubym logiem
Obrazek

- jingiel reklamowy wersja z chudym logiem
Obrazek

TVP2/1997
- ident i studio z Agatą Młynarską
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Hauese pisze:TVP2/2000
- jingiel reklamowy wersja z grubym logiem
[url]http://images32.fotosik.pl/297/a8a0285dfe6498aa.jpg[/url]

- jingiel reklamowy wersja z chudym logiem
[url]http://images28.fotosik.pl/236/5b6d01980906bde3.jpg[/url]
Kiedy były wypuszczane te jingle (chodzi mi o miesiąc) ?? Bo ja jakoś sobie ich nie przypominam żeby były emitowane.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kisiel205 pisze:
Hauese pisze:TVP2/2000
- jingiel reklamowy wersja z grubym logiem
[url]http://images32.fotosik.pl/297/a8a0285dfe6498aa.jpg[/url]

- jingiel reklamowy wersja z chudym logiem
[url]http://images28.fotosik.pl/236/5b6d01980906bde3.jpg[/url]
Kiedy były wypuszczane te jingle (chodzi mi o miesiąc) ?? Bo ja jakoś sobie ich nie przypominam żeby były emitowane.
I Jingiel z grubą dwójką i jingiel z chudą dwójką były puszczane w dwóch kolorach - w kolorze niebieskim i pomarańczowym. Jingiel niebieski był puszczane w dni powszednie (czyli od poniedziałku do piątku), a jingiel pomarańczowy w weekendy (sobota i niedziela). Jingiel z grubym logiem był puszczany od początku marca do czasu zmiany loga, czyli do powoły kwietnia, a jingiel z chudym logiem był puszczany od połowy kwietnia do końca czerwca, póżniej wszedł jingiel z chmurami.
Pozdrawiam, Trzeciak
Bartellin
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 15 lut 2008, 9:13

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartellin »

TVP2/1997
- jingiel reklamowy
Obrazek

Polonia 1/1999 - 2002
- jingiel zamykający blok reklamowy
Obrazek

Polonia 1/2001
- testcard
Obrazek

TV4/2001 - 2004
- jingiel
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jeślli chodzi o ten pierwszy zap, to ten jingiel reklamowy NIGDY nie ukazał się na antenie TVP2. To był tylko projekt, który miał wejść w 2000 roku, a w 1997 roku były jingle z niebieską kulą, a od września - jingiel z "czarodziejską różdżką" na fioletowym tle.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ja mam pytanie: po co robić zapy z filmików na YouTube? Pytanie kieruję do użytkownika Bartellin, który robi tak nie pierwszy raz. Przecież to żenujące.
timmyturner
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:12

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: timmyturner »

Poprosze o skan z Okienka UPC
Bartellin
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 15 lut 2008, 9:13

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartellin »

pierwsza czołówka Telekuriera (2000 - 2003)
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Milionerzy 2008

Pierwsze pytanie o milion w tej edycji.

Obrazek
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Uwaga, uwaga! ;) Prawdopodobnie pierwsze w sieci zapy z nieistniejącej już TV Trójmiasto (1996 r.) - wywiad z liderem zespołu punkowego "Po Prostu":

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Wrzucam to w ramach ciekawostki, bo to rzadkość. O ile na różnych YouTube'ach itp. bez problemu znajdziemy archiwalne nagrania ze stacji ogólnopolskich z połowy lat 90, to raczej ciężko o nie w przypadku telewizji lokalnych. Jest to więc pierwszy materiał z TVT, na jaki trafiłem - o tej stacji to nawet wzmianek pisanych jest w sieci niewiele (w większości moje ;-) ) - a co dopiero, jeśli chodzi o jakieś multimedia.

W każdym razie tak w skrócie, aby przybliżyć temat. TV Trójmiasto nadawała w latach 1994-1998 w gdańskiej kablówce PTK (dziś UPC). Pod względem technicznym stacja bywała do bólu amatorska, ale oglądało się to zdecydowanie ciekawiej niż kanały lokalne, które dziś są w kablówkach (cóż mi po cyfrowej jakości, skoro dzisiaj takie "telewizje" to zwykle jakaś zapętlona godzina sztampowego programu). Stacje takie jak TVT miały swój klimat, co chyba zresztą widać na tych zapsach. W jakiej zresztą dzisiejszej stacji np. gość studia będzie mógł przez cały program żuć gumę, jak to miało w programie powyżej. :P

Jak widzimy - na ekranie nie ma żadnego logo - TVT po prostu go nie używała poza nielicznymi programami na żywo, jak np. w czasie niedzielnego "Koncertu życzeń". Wtedy dawali w rogu prosty napis: TVT - prawdopodobnie ze sprzętowego generatora napisów, którego działanie obserwujemy tutaj. Program nadawali chyba z... VHS-ów - obraz paktycznie zawsze był kiepskiej jakości, a bywało że np. taśmy z teledyskami były tak "zjechane" od ciągłego używania, że przez pierwszych 30 sekund nie szło nic zobaczyć. ;) Jednak w odróżnieniu od tego, co dziś emitują stacje lokalne, ten program było prostu całkiem atrakcyjny i ciekawy (a lekka amatorszczyzna dodawała mu tylko kolorytu ;) ).

TVT współpracowała jakiś czas z Grupą TV Odra - w nocy zgrywali z Polsatu specjalnie dla owej sieci przeznaczone filmy, seriale i magazyny. Do tego dorzucali programy lokalne. Praktycznie nigdy nie widziałem natomiast, aby ten kanał miał jakąś oprawę graficzną - no poza jinglem reklamy, który zapamiętałem. Była to taka animacja, którą najprawdopodobniej wycięli z jednego z programów TV Odra, dodając od siebie tylko napis "reklama". ;)

Ta uboga oprawa była o tyle zastanawiająca, iż w pierwszych miesiącach istnienia (1994/5 r.) TVT nadawało jako TV Siesta - Trójmiejska Telewizja Rozrywkowa. Wtedy mieli całkiem fajne jingle.

Działalność zakończyli, a właściwie przerwali w 1998 r. - z tego co słyszałem, to fakt ten zbiegł się w czasie z zalaniem w wyniku ulewy siedziby PTK/UPC w Gdańsku. Trzy dni abonenci tej sieci nie mieli kablówki, a gdy już wróciła - to bez TVT. Awaria, której już nie naprawiono.

Ja jednak, będąc abonentem innej niż PTK sieci, nie miałem w kablówce TVT (więc pamiętam je dość słabo), a dość podobny kanał TTK Gdynia (1995-1998 r.). Zresztą obie telewizje nawet ze sobą współpracowały (TVT dwa razy w tygodniu emitowało lokalny blok programowy TTK), początkowo obydwie też korzystały z "wypełniacza" TV Odra, ale nawet zakończyły działalność niemal w tym samym czasie (TTK kilka miesięcy wcześniej). O TTK jednak pisać nie będę (bo kiedyś bodajże nawet to już zrobiłem). ;) No... chyba, że trafią się jakieś zapsy. :P
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Prawdziwą perełkę wyłowiłeś :P Poszukałem i obejrzałem z przyjemnością cały ten wywiad. To był zupełnie inny klimat niż przy obecnych rozmowach studyjnych. Nie jest to żadne gadanie w stylu MTV: "Hej, siema, jak się macie, zapraszamy was teraz na klip" tylko po prostu swojska rozmowa...

Sprzęt z tego co widzę to mieli faktycznie nie najlepszy, a napis tytułowy zasłaniał pół głowy i to w momencie kiedy prowadzący opowiadał już o zespole :P

Swoją drogą dzisiaj próżno już szukać stacji która nadawałaby wywiady czy teledyski punkrockowe czy alternatywne... Szkoda, bo to można powiedzieć, moje klimaty ;)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Zap z prognozy pogody Dziennika TV4

Obrazek
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Który to rok?
Bartellin
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 15 lut 2008, 9:13

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartellin »

gdzieś około 2000 roku
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

ZAPY kanałów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Można poprosić o zapy z tematycznych Canal+ jak i samej Canal+ :) ?

Edit:
Oraz inne stacje telewizyjne takie jak : Orange Sport, NCG HD :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości