4fun.tv dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Stacje istnieje swoje lata, doczekała się też swoich odnóg, więc wypadałoby jej poświęcić taki mały temacik wspominkowy. Zwłaszcza, że przy okazji startu Polsat Games przypomniał mi się jeden z programów emitowanych na jego antenie.

Chodzi o Game Arena - 10-minutową audycję poświęconą grom komputerowym emitowaną od poniedziałku do piątku w 2004 roku. Prowadzącymi byli Krooger (redaktor magazynów Reset i Click!, potem tłumacz gier wydanych przez CD Projekt i felietonista pisma o grach konsolowych Neo+) i Odeta Moro (wcześniej Viva Polska, potem znana szerzej jako prowadząca Pytanie na Śniadanie, Kawa czy Herbata, uczestniczka Agent - Gwiazdy). Zauważyłem, że w jej CV na wikipedii nie uwzględniono tego krótkiego etapu zawodowego :D.

Mały artykuł z Clicka 4/2004, gdzie po raz pierwszy dowiedziałem się o programie, jak też o samym starcie stacji:
4fun.tv Game Arena.jpg
A tutaj przykładowy "odcinek":

Trochę wydań tego programu zamieszczonych dawno temu przez samego prowadzącego:


Jego opis programu:
Program Game Arena, emitowany od poniedziałku do piątku w 2004 na antenie 4fun.tv. Game Arena była swego rodzaju dziennikiem gracza. Dziesięciominutowym przeglądem informacji ze świata elektronicznej rozrywki.
Można też znaleźć jego gameklipy zrobione dla 4fun.tv:


Z tego, co pamiętam stację włączono mi jesienią 2004 roku, więc załapałem się chyba na samą końcówkę programu lub już na same powtórki. W sumie to była jedna audycja, które mnie interesowała w tej telewizji, co jest zabawne, biorąc pod uwagę, jak nakręciłem się tym krótkim tekstem w Clicku (interaktywna tv z programem codziennym o grach!).

Te wszystkie kartoony robione we fleszu, a puszczane na 4fun.tv uważałem za obciach i dziwię, że ktoś do tego może czuć dzisiaj sentyment (podobne zdanie mam o Władcy Móch). Na plus - za to zaliczam niektóre muzyczne perełki, które inne stacje nie puszczały. Wśród współczesnych klipów można było znaleźć teledyski Prodigy oraz "Ucieczkę z Tropiku" Marka Bilińskiego - nagranie, które nie nigdy puściło MTV Classic, pewnie ze względu na fakt łamania wielu praw autorskich przez nie (klip powstał za komuny, gdy nikt nie dbał o takie kwestie jak niewycinanie scen z różnych zachodnich filmów). A że w nocy wystarczyło zwykle zapłacenie sms-a lub dwóch to łatwo było nagrać sobie taki teledysk na VHS :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Te wszystkie kartoony robione we fleszu, a puszczane na 4fun.tv uważałem za obciach i dziwię, że ktoś do tego może czuć dzisiaj sentyment (podobne zdanie mam o Władcy Móch)
O tak. Z tego rodzaju twórczości Walaszków i tym podobnych artystów się szybko wyrasta. O ile na takim Piesku Leszku łezka nostalgii się zakręci, o tyle wiem, że to trochę guilty pleasure.

Prawda, pamiętam, że w pewnych porach łatwo było przepchnąć "swój" utwór. No ale zarówno stało się to bardzo trudne w pewnym czasie, jak i odkryto inny sposób do trzaskania pieniędzy, czyli durnowate gierki na ekranie.

W ogóle 4Fun.TV była przez dosyć długi czas stacją charakterystyczną i mniej więcej od kilku lat zlewa się w jedno zarówno z mainstreamem muzycznym, jak i konkurencją.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Kartony'' akurat były kultowym pasmem 4 Fun TV, które bardzo lubiłem oglądać. Jeszcze 4 Fun TV miał ''Parszywą 13'' Piotra Kędzierskiego oraz program podobny do niemieckiego ''Get The Clip''.

A co do teledysku Bilińskiego, to faktycznie był on piracki - nawet fragmenty z ''Blues Brothers'' się pojawiły, gdzie jako ciekawostkę powiem, że teledysk do ''Ucieczki z Tropiku'' powstał w ówczesnym wieżowcu PRiTV w Szczecinie, który dzisiaj już nie należy do TVP/Radia Szczecin (jedną z pozostałości po starym właścicielu wieżowca jest stare logo PRiTV przy wejściu, które tam wisi do dnia dzisiejszego). Zresztą Jacek Kurski też wykorzystał po piracku sygnał ''Le Journal'' TF1 do ''Nocnej zmiany'' ;).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W sumie to całe 4fun.tv to była taka interaktywna odpowiedź na niemiecką Vivę Plus i naszą lokalną wersję (Get The Clip leciało także na antenie polskiej Vivy za czym Viva Media zastała kupiona przez Viacom - nawet była taka historia, że coś popsuło się na niemieckiej V+ i puścili w zastępstwie na swojej antenie polską wersję programu). Z tą różnicą, że próbowano się bawić także w inne (nie)normalne programy.

O szajszometrach i innych generatorach ekranowych nie chce mi się mówić, bo odpowiedź była jasna - śrut w karabin i roztrzelanie każdego, kto był pomysłodawcą takich programów ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Z tego co wiem to 4Fun TV oprócz wielokrotnego zmieniania oprawy graficznej to co jakiś czas zmieniał klimaty, stacja w pewnym sensie lubi eksperymentować z gatunkami muzycznymi, z programami... Ja pamiętam na stacji leciały "Słodkie, słodkie czary" - anime, które końcowe odcinki w Polsce raczej się już nie doczekają premiery. Od czasu do czasu w moim przypadku było na co popatrzeć, choć rzadko kiedy. Dziś teraz żal patrzeć na to co się porobiło z 4Funem, już kultowego "Nie bawisz się, nie żyjesz" nie używają jako sloganu głównego.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Jak widać kiedyś na ekranie 4fun.tv panował niezły rozgardiasz :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Chciałbym podziękować wielkiemu @AtoMan-owi za kolekcję ripów anime "Słodkie słodkie czary" z logiem 4fun.tv - ostatnio chciałem zobaczyć, jak to wyglądało z ciekawości (wszędzie tylko DVD) i natrafiłem na pliki od trzeciej strony :lol:
https://chomikuj.pl/Eloni/Anime/S*c5*82 ... dkie+czary

---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklama do kompletu - sponsorowane przez rekomendacje YT ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Zapraszam na kanał YouTube, na którym będę starał się wrzucać teledyski ze starej 4fun.tv i innych stacji muzycznych. Dziś wrzuciłem także odcinek programu "Parszywa 13" z udziałem zespołu D.Bomb (1 część), drugą część wrzucę niebawem.

Parszywa 13: www.youtube.com/watch?v=I6rIGFrjTkU

Jeśli ktoś ma jakieś nagrania ze starej 4fun.tv, zwłaszcza programy "Parszywa 13" lub "Powstanie" emitowane w latach 2005-2007 to proszę o kontakt. Kilka nagrań z tych programów było kiedyś na nieistniejących już serwisach wrzuta.pl, smog.pl, djoles.pl ale niestety nie pomyślałem o tym, by je zabezpieczyć.
Maciek_29
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2022, 10:39

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek_29 »

Ekstra, na pewno zajrzę!
Ostatnio zmieniony 16 lut 2022, 15:30 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytu ostatniego posta w wątku.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Maciek_29
Teledyski usunąłem, bo dosłownie nikt ich nie oglądał :) Zostawiłem odcinek "Parszywej 13" tudzież bardziej "Parszywej konfrontacji", bowiem wydania z gośćmi tak się zwały.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Program "Parszywa 13" miał ciekawy żywot w 4fun.tv. Zmiany prowadzących, powroty prowadzących, zmiana siedziby stacji, co najmniej 5x zmiana studia, nadawanie z puszki, nadawanie na żywo, powrót do nadawania z puszki, odcinki w różnym wymiarze czasowym... A to wszystko na przestrzeni dwóch lat (2005-2007). Nie podejmuję się określenia ile wyemitowano odcinków - podejrzewam, że nawet twórcy programu i nikt w 4fun.tv tego nie wie :)

Awatar użytkownika
Pablo1989
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 29 lis 2009, 22:39
x 1

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo1989 »

z starego 4fun tv pamiętam taką planszę co była w trakcie usterki w nadawaniu.
Były tam jakieś szkielety co siedziały na kanapie przed telewizorem i było tam hasło "Nie bawisz się nie żyjesz" jak kojarzę choć mój kumpel twierdzi że to było "Kto się nie bawi ten nie żyje"
Początek (Dziennik Telewizyjny)
Obrazek

Obrazek
Końca (Wiadomośći)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Pablo1989
Piotr Kędzierski w podcaście "Dawno temu w telewizji" opowiadał o tej planszy. W kwietniu 2005 roku kiedy zmarł papież Jan Paweł II stacje zawiesiły emisje i wyświetlały swoje żałobne plansze. 4fun.tv uczyniło tak samo - włączyli swoją standardową planszę "nie bawisz się, nie żyjesz". Dopiero po paru godzinach ktoś w stacji się zorientował.
Kacper.m
Poster
Posty: 1688
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 543
x 230

4fun.tv dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Ogólnie bardzo fajny był to odcinek, pokazywał dobitnie jak ta stacja była całkowicie losowa i pomieszana.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości