[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Z Idolem był o tyle problem, że o ile może 1. edycja przyjęła się nawet jakoś, to im dalej, tym było gorzej. Polacy jak widać nie lubią rozbudowanych zasad, stąd Idol i X Factor mimo kilku edycji nie były tak pociągające w Polsce, jak MBTM, czy teraz TVoP. A co do AoK, to fakt, jest to samograj, który mam nadzieję, że powróci, w wielkim stylu.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Pawel

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

kacper3100 pisze:Całe szczęście – nie prowadzi.
Ano, całe szczęście. Już lepiej jakby Familiadę miał prowadzić.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

tefałen pisze:Ibisz miał prowadzić Milionerów w TVNie.
Na pocieszenie dostał show "Gorączka Złota" razem z Jackiem Lenartowiczem, gdzie do wygrania były równie wielkie pieniądze, jak w "Milionerach". Oczywiście pod koniec sezonu z niego "zwiał" na rzecz "Życiowej szansy", którą emisję Polsat zaczął w czerwcu 2000 roku. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
darekB
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:51
x 114
x 35

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darekB »

Więc zdjęcie raczej pozostanie tylko zdjęciem. Na ewentualny powrót trzeba będzie jeszcze poczekać.
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

https://www.youtube.com/watch?v=6iSMIaV ... e=youtu.be
Wreszcie Awantura o Kase w nostalgicznym programie na.Youtube - czyli "Gimby Nie Znajo"

Opcja [youtube][/youtube] nie dziala mi 😒
Iskiereczka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2019, 8:40

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iskiereczka »

Direct pisze: 08 kwie 2017, 22:57 Oglądało się przyjemnie i wg mnie ogląda się przyjemnie nadal. Ta formuła się nie zestarzała, a i realizacja jest niczego sobie. Ten długi lot na początku każdego odcinka - coś pięknego :).

Aczkolwiek już w czasie premierowej emisji zastanawiałem się, czy kategorie na kole naprawdę są losowane, bo usytuowanie koła w taki sposób, że widzi je tylko Ibisz (reszta osób w studiu ma podgląd tylko na ekranach - tak było w obu wersjach scenografii) oraz dziesiątki przypadków, kiedy np. czarna skrzynka losowała się jako ostatnia kategoria w finale poddają to w wątpliwość. Przy czym oczywiście zdaję sobie sprawę, że manipulacja kategoriami nie była potrzebna, bo i tak reżyser mógł dać łatwiejsze lub trudniejsze pytanie w ramach faktycznie wylosowanej kategorii :).
Ale zauważyłam że tak jest bo jak drużyny słabo licytuja to "nagle " losuje sie skrzynka i przez to podrzewaja licytacje albo osttanio pare razy pod rzad bylo jeden na jednego przeciągając przejęcie puli przez którąś z drużyn w finale, da się zauważyć że to jest ustawiane, albo Ci wyżej wymienieni mistrzowie którym ibisz musiał dorzucać do puli zeby nie przegrali bo mieli mniej wiec dla mnie to nie są mistrzowie... I to jest trochę nie fair wobec drużyn z pierwszego etapu bo ostatnio drużyna co grała z rekordzistami (Dariusz Dyda kapitan) to drużyna przeciwna miała więcej kasy ale przed ostatnim pytaniem mistrzowie mieli mniej to dorzucił do puli... I mistrzowie wygrali więc trochę jest to pod publikę zrobione i to bezczelnie widać ale poza tym fajnie się to ogląda, coś oryginalnego
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Anegdoty Krzyśka o "Awanturze o kasę" oraz "Grze w ciemno": https://tiny.pl/tkx15

Już wiemy czemu drużyna arcymistrzów przegrała :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Najlepszy teleturniej z Ibiszem. Mógłby wrócić, tylko bez takich sytuacji, że jakaś drużyna mistrzów by się utrzymywała przez ponad 15, albo 20 odcinków. Odkąd Nina tam jest, to widać, że Polsat właściwie stroni od tego gatunku.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
przemek94
Obserwator
Posty: 421
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:27
x 45
x 100

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

Dla mnie to najlepszy teleturniej, do tej pory go oglądam w powtórkach. Ja lubiłem jak jakaś drużyna była dużej w programie ale ta drużyna pana Dydy to miała pytania na poziomie podstawówki( piszę o tej drużynie bo często czytałem takie zarzuty).

Nie wiem właśnie dlaczego Polsat nie ma swojego teleturnieju. Konkurencja je ma i oglądają się one bardzo dobrze.
darekB
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:51
x 114
x 35

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darekB »

https://youtu.be/k_dtES1xw64
Polecam serdecznie cały wywiad, jednakże od 22:03 fragment o AoK i tam m.in. Krzysztof Ibisz mówi o tym, iż chciałby powrotu programu!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@darekB
Wstawiłem już dokładny link kilka postów wyżej ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ostatnio obejrzałem sobie kilka epizodów i kompilację śmiesznych momentów tego teleturnieju i myślę, że ten program mógłby teraz - w dobie internetu - być nawet bardziej popularny niż w czasach jego pierwszej emisji. Istna fabryka perpetuum mobile memów - mogliby to nawet puszczać na youtube z chatem, w prime time'ie :D
"Ibisz przebrany za księdza z ładną fryzurą kręcił karuzelą z pytaniami i drużyna ludzi przebranych za biskupów targuje się jak na bazarze z normalnymi ludźmi, i potem Ibisz wali młotem"
Źródło: cytaty słynnych ludzi ;)

Najlepszy teleturniej w historii polskiej telewizji - nie tylko wymagający wiedzy, ale także wymagający na bieżąco analizowania sytuacji i trzymania emocji podczas licytacji. Najlepsze czasy Ibisza, któremu bardzo udzielał się ten żywioł. Jedynya program tv dla którego wróciłbym do oglądania telewizji. Moje osobiste wrażenie po powrocie do formatu są jeszcze lepsze niż 17 lat temu. :)

ATM i Polsat nie wiedzą co tracą.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Złote czasy Ibisza, Okiła, ATM-u i Polsatu. Program w ogóle się nie zestarzał. Takich emocji, zwrotów akcji, takiej dynamiki nie było nigdy wcześniej i nigdy później. "Awantura..." musi wrócić. Kwestia czasu. Czekam na to od 15 lat.

PS. "Jerzy jest mężem mojej przyszłej żony" bije wszystko :D.
2009-2021
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Zgadzam się. Uwielbiałem ten program, gdy leciał premierowo, a po latach trafiając na powtórki nigdy nie przełączam kanału i zawsze świetnie się bawię. Chętnie bym obejrzał nowe odcinki. Choć Ibisz przy swoim zmanierowaniu może by już tak dobrze nie wypadł - choć bez wątpienia teleturnieje to jego żywioł.

Aż dziw, że ten teleturniej nie odniósł dużego sukcesu na świecie. Wyprodukowano bodaj jedną zagraniczną wersję, która skończyła się na jednej edycji.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Awantura o kasę (2002-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Aż dziwne, że o wiele słabszy format, "Gra w ciemno", doczekał się realizacji w kilku krajach, nawet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich :).

Zaraz wrzucę link w odpowiednim temacie.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości