TVP INFO (HD)

Tematyczne stacje nadawane przez Telewizję Polską.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Obserwator
x 150
x 42
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: PLTelewizja2016 » 06 lis 2018, 21:50

Tak wygląda Lotto w odświeżonym TVP Info:
Obrazek
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
x 33
x 62

TVP INFO (HD)

Post autor: Mateusz44 » 06 lis 2018, 23:24

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h92dRWT ... e=youtu.be[/youtube] Info Dzień 11:00
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Ekz7-de ... e=youtu.be[/youtube] Panorama Info

Jeżeli jeszcze będą potrzebne jakieś materiały to mogę wrzucić na dysk. :) Wszystko dziś nagrałem. :)
0 x
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 50
x 90
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: Ama18 » 07 lis 2018, 0:08

Grafika ekranowa niewiele wystaje ponad poziom standardowych, PowerPointowych obiektów i gradientów. Serio, robiłem kiedyś takie projekty i średnio jestem z nich dumny. Poza tym firmowy krój TVP nie jest jakoś bardzo czytelny (szczególnie jeżeli napisy są małe), ale uparli się to mają. Tutaj IMO mamy mały regres.

Studio jak studio - ekran, podest i proste stoły. Nic co można zepsuć, tutaj odwalono dobrą robotę. Grafiki na ekranie z kamer lub ta pomarańczowa z poranka wyglądają bardzo dobrze. Szkoda, że nijakie niebieskie tła z paskami dominują w zwykłych serwisach czy programach, ale sądzę, że to można łatwo poprawić.

Niby jest zmiana, a znowu taka w połowie. Pętla z 2013 roku, wiele czołówek z późniejszych redesignów. Panie Kurski, miał pan ponad dwa lata na porządne uspójnienie anteny i się nie udało. No ale może to tak celowo - w końcu TVN24 czy Polsat News też stosują równolegle różne style grafik czy opraw...

No i najważniejsze. To z tego studia powinny pójść Wiadomości a może nawet i Panorama. Wydania boczne z puszki lub ze studia wirtualnego (mało wprawne oko mogłoby w sumie uznać, że obraz z ekranu w studiu jest tak wyraźny, że nakładany z greenboksa), główne - wiadomo, z głównego studia na żywo.

Treści - czyli tego, co najważniejsze - nie oceniam ;)

EDIT: Jeszcze tylko uwaga do niemieckiego Tagesschau z Das Erste. Tam nie ma ekranów LED ani czegoś w ten deseń, tylko projektory i biała płachta.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 406
x 2229

TVP INFO (HD)

Post autor: Karol » 07 lis 2018, 7:25

IMG_20181107_072354.png
Opinie na temat odświeżonego TVP Info są w tej chwili bardzo podzielone :-)
0 x
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: zesepo » 07 lis 2018, 12:03

Dla mnie zmiany zdecydowanie na minus:
- po co ta obwódka koło logo?
- font jest nieczytelny!
- po co ten kwadracik na dolnym scrollu?
- Małe litery zamiast wielkich na dolnym scrollu mogą być nieczytelne dla osób z gorszym wzrokiem
- animacje na wielkim ekranie dookoła studio wyglądają jak kupione na szybko z firmy krzak/zrobione na odwal przez ich grafika.

TVP jest jak Microsoft - przy zmianach raz lepiej, raz gorzej...

Studio - bez szału, no nie da się w sumie tego zepsuć
PS: Zaczyna się Serwis o 12:10 - głębiej się przyjrzałem i wyglądało to jak greenscreen.

Ostatecznie: nie, nie, nie.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018, 12:12 przez zesepo, łącznie zmieniany 3 razy.
0 x
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
kamil2505
VIP Expert
x 10
x 276

TVP INFO (HD)

Post autor: kamil2505 » 07 lis 2018, 12:05

Myślę, że nie ma wielkiego zaskoczenia, bo w sumie u konkurencji widzimy to od lat.
Wielka ściana z ekranów robiła wrażenie, ale lata temu - jak tvn startował z nowym studiem w 2012 roku. Wtedy była to dla widzów coś zupełnie nowego (szczególnie dla tych, którzy nie interesują się mediami i nie znali tych rozwiązań z zagranicy).
0 x
Memorex_94
Poster
x 4
x 90

TVP INFO (HD)

Post autor: Memorex_94 » 07 lis 2018, 12:15

Gdyby to studio wyglądało tak jak przy Wstaje Dzień, albo Info Wieczorze to byłbym mega zadowolony, takie kontrasty wyglądały wspaniale. Minęła 20 czy serwisy wyszły już najwyżej średnio. Jest potencjał, ale na chłodno oceniam to najwyżej na średnia 3-, nie ma nic spektakularnego a nie licząc wyżej podanych programów, studio wygląda najwyżej średnio.
0 x
polajt2
Użytkownik
x 23

TVP INFO (HD)

Post autor: polajt2 » 07 lis 2018, 16:47

To niebywałe, ale TVP Info to dziś najnowocześniejsza telewizja informacyjna w Polsce. Szkoda, że tak długo trwało PRZEGONIENIE konkurencji, ale lepiej późno niż wcale. Na początku nie byłem przekonany co do oprawy ekranowej, ale im dłużej na nią patrzę tym bardziej mi się podoba. Jest przede wszystkim CZYTELNA. Wygląda naprawdę dobrze. Studio - majstersztyk. Od zawsze uważałem, że aby studio informacyjne wyglądało dobrze nie trzeba wielkiego wysiłku. Ale poprzednie ekipy wolały przyklejać do słupa umieszczonego na środku studia sreberko do pakowania kanapek niż zamontować na nim ekrany, jak to się robi w Ameryce. Prowadzący chodzą po studio, wracają do stołu, odchodzą od niego, na ekranie pojawia się mnóstwo grafik, panoramy miast - przede wszystkim Warszawy. Jest moc, jest dynamika, której nie ma u konkurencji. Poza tym.. Oglądaliście Poranek? Godzina 5.45, łączenie z reporterem, niebo jeszcze ciemne, relacja i rozmowa reportera z gościem. Jestem uzależniony od amerykańskiej telewizji i tam to norma. Wczesne rozpoczęcie porannych programów i od razu łączenia z reporterami, rozmowy z gośćmi.

Teraz czekamy na nowe studio "Wiadomości" z parkietem na podłodze. Ameryka pełną gębą.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: Poland » 07 lis 2018, 17:06

Oprawa ekranowa TVP Info byłaby dobra pod jednym warunkiem - dadzą niebieski kolor do normalnych informacji a czerwony do pilnych. Inaczej można się pogubić :(
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Memorex_94
Poster
x 4
x 90

TVP INFO (HD)

Post autor: Memorex_94 » 07 lis 2018, 18:01

No chyba nie chcesz powiedzieć, że ta ściana ledowa i dwa stoły są najnowocześniejsze w Polsce. Poczekajmy na wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości i innych bajerów i wtedy będzie można w pełni to ocenić. Mnie osobiście nie porywa, fenomenalnie wyglądała w ciemnej tonacji panoramy Warszawy w Info Wieczorze. Poezja, ale w trakcie info dnia to oczoplasu od niebieskiego można dostać.
0 x
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

TVP INFO (HD)

Post autor: waldus_5 » 07 lis 2018, 18:05

TVP Info moim zdaniem po tych zmianach nie jest liderem, ale jest w peletonie, z pewnością zmniejszyli dystans.
Kto jest liderem? Uważam, że tvn24, jedyną wadą ich studia są widoczne łączenia paneli na ekranie, ale nawet to nie do końca jest wadą- dzięki tym łączeniom paneli, czujemy przestrzeń.

A teraz już tylko o TVP Info.
TVP ma problem, którego rozwiązanie przekładają w czasie, cały czas gnieżdżą się w startym budynku zamiast przenieść się nowej siedziby.
A skutki tego widzimy na ekranie - obecne i poprzednie studia TVP Info są szalenie niskie, przez co wydają się klaustrofobiczne i nie zmieni tego, żaden zabieg optyczny.
Co uważam że się udało:
+ ekran- jego długość, jakość obrazu
+ oświetlenie - doskonałe
+ pomysł na grafikę ekranową - nie przeszkadza mi granat, a wręcz dopisuję na plus, dodatkowo pozbyto się dopisku "HD"
+ rezygnacja z paskudnych czołówek
+ możliwość rozbudowy możliwości studia, zmiany grafiki w przyszłości

Co się nie udało:
- ekran - jest za niski, do tego grafika na nim domyślnie wyświetlana mnie nie przekonuje
- grafika ekranowa - paskudnie duża, za dużo czerwonego
- prezentacja - nie widzę pola na którym studio TVP Info byłoby liderem, jest znośnie takie 3+; może z sympatii 4- ale żadnej części ciała nie urywa

Podsumowując:
Gratuluje TVP, już nie muszą się czuć jak Północno Koreańska telewizja, mogą czuć się bliżej Chin.
Zrobili dobrą robotę, ale jak długo na fotelu prezesa będzie polityk, aktualnie cwaniak Kurski, a miedzy Woronicza a Nowogrodzką będzie zestawiony światłowód... we mnie stałego widza mieć nie będą.
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
m1992
Użytkownik
x 1
x 18

TVP INFO (HD)

Post autor: m1992 » 07 lis 2018, 18:13

Komuś udało się sfocić belkę "12 LISTOPADA WOLNY OD PRACY"? Takiej olbrzymiej czcionki jeszcze nigdy nie widziałem. :D
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 7

TVP INFO (HD)

Post autor: matti » 07 lis 2018, 20:55

Genialnie prezentuje się studio podczas dzisiejszego M20. Wreszcie na bimie są wyświetlane zdjęcia ilustrujące temat rozmowy. Super to wygląda.
0 x
Obrazek
polajt2
Użytkownik
x 23

TVP INFO (HD)

Post autor: polajt2 » 07 lis 2018, 21:09

TVP Info wzorem amerykańskich stacji powinno jeszcze puszczać fragmenty programów z konkurencyjnych stacji. Tam jest to norma. Chodzi mi o krótkie, najostrzejsze, najzabawniejsze fragmenty tych programów, by podczas zwykłych rozmów np. z publicystą, komentatorem, politykiem - gość mógł to jakoś skomentować. Od kilku dni oglądam częściej TVN 24. To, co się tam dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Włączam wczoraj "Kropkę nad i" - Monika Olejnik WRZESZCZY na Pawła Kukiza tak, że musiałem ściszyć telewizor. Ta kobieta nie jest dziennikarką, ba, nie jest nawet publicystką, to zwykły polityk. Dzisiaj włączam "Tak jest". I powtórka. Morozowski tak KRZYCZY i tak się RZUCA, że momentami bałem się, że spadnie z fotela. To jest ta nowoczesna i umiarkowana publicystyka, pluralizm, wolność słowa i konwersacja w wydaniu TVN. I TVP Info powinno robić sobie z tego użytek. Puszczać takie krótkie fragmenciki, jak robią to w Stanach konkurujące ze sobą stację. Wyśmiewać to, piętnować.
0 x
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 407
x 1011

TVP INFO (HD)

Post autor: Medyk24 » 07 lis 2018, 21:18

I w drugą stronę, materiału z TVP INFO do śmieszkowania u konkurencji starczyłoby na nieźle wypasiony program. :P
0 x
POZDRAWIAM, Medyk24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne TVP”