Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

W przyszłym roku "Wieczna miłość" zadebiutuje na hiszpańsko-języcznym kanale Univision w Stanach Zjednoczonych. Serial został już sprzedany do ponad 80-u krajów na świecie.

http://www.newslinereport.com/tv/nota/u ... ya-en-2019
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Univision jest też chyba powiązany z kanałem Pasion TV, dlatego też na ich platformie można oglądać Fatih Harbiye z Nihan z "Wiecznej miłości". Na Pasion TV leci też "Grzech Fatmagul", który pewnie też trafi na Univision.
Mnie bardziej interesuje ten kanał tematyczny z tureckimi serialami, o którym ktoś tu wspominał wcześniej. Mam nadzieję, że to nie jest zbyt odległa perspektywa. Fajnie by też było, gdyby puszczali długie odcinki.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

vlv pisze:Univision jest też chyba powiązany z kanałem Pasion TV, dlatego też na ich platformie można oglądać Fatih Harbiye z Nihan z "Wiecznej miłości". Na Pasion TV leci też "Grzech Fatmagul", który pewnie też trafi na Univision.
Univision jest powiązany z meksykańską Televisą i wenezuelskim Venevisionem. Nie jest powiązany z kanałem Pasiones TV:

https://en.wikipedia.org/wiki/Univision
https://en.wikipedia.org/wiki/Pasiones_(TV_channel)
vlv pisze:Mnie bardziej interesuje ten kanał tematyczny z tureckimi serialami, o którym ktoś tu wspominał wcześniej. Mam nadzieję, że to nie jest zbyt odległa perspektywa. Fajnie by też było, gdyby puszczali długie odcinki.
Jeśli ruszy to na pewno wejdzie w pakiet kanałów FilmBoxu, który jest dodatkowo płatny w kablówkach i na platformach. W wyższych pakietach podstawowych dostępny jest tylko kanał Kino TV - dawniej FilmBox. Inna sprawa, że na kanale Kino TV pojawiają się od czasu do czasu tytuły emitowane wcześniej na pozostałych kanałach z pakietu, ale nie dotyczy to kanału ArtHouse. Pomijam kanały sportowy i dokumentalny.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Według MOR serial "Łzy Cennet" oglądało prawie 1,5 mln widzów, wyprzedzając już zdecydowanie TVN i czasami Polsat. Ciekawe, czy takie wyniki są codziennie. Według Nielsena może będzie 1 mln.
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Właśnie ciekawi mnie jakie wyniki mają Łzy Cennet w Nielsenie ale i również jak radzi sobie Wieczna miłość. Wiem tylko, że Elif dalej na podobnym poziomie jak w zeszłym roku.
Pozdrawiam, Telemann :)
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

"Wieczna miłość" jest dużo "cięższa" w odbiorze, więc zapewne osiąga znacznie słabsze wyniki od "Łez Cennet". Ogólnie tureckie produkcje są dużo bardziej ambitne, wymagają większego wysiłku od widza niż produkcje latynoamerykańskie. Wyobraźmy sobie, co by się działo gdyby to TVP emitowała takie tytuły jak "Esmeralda" czy "Nie igraj z aniołem".

Uczciwie jednak trzeba przyznać, ze Latynosi gdzieś po drodze zapomnieli o uczuciach i emocjach, które były przecież podstawą ich sukcesu. Gdzieś to z czasem wyparowało, a główne latynoamerykańskie wytwórnie rzuciły się w szaleńczą pogoń za Netflixem, jakby to był ten sam widz. Aktualne ich produkcje, to właścwie same tzw. 'narco' i 'bio' serie. Nie dziwi więc, że musieli ustąpić pierwszeństwa serialom znad Bosforu, gdzie o tej podstawowej esencji jednak nie zapomniano.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Może po analizie sukcesu seriali tureckich w Meksyku i w innych krajach latynoskich największe wytwórnie latynoskie wrócą do swoich korzeni. Widzowie mają już dosyć seriali typu "narco" i biograficznych, dlatego wyniki oglądalności nowych produkcji Televisy i pozostałych spadają na łeb na szyję. Ale do szefów Televisy jeszcze to nie dociera, stąd zwolnienie wszystkich najważniejszych producentów klasycznych telenowel. Na szczęście wszyscy oni założyli nową spółkę produkującą telenowele, w której sami ustalają sobie reguły, a sprzedawać będą już gotowe produkcje tej telewizji, która odpowiednio zapłaci. Także czekajmy na ich pierwsze produkcje i trzymajmy kciuki, żeby były tradycyjne, dzięki czemu będą miały szanse szybko znaleźć się u nas np. na TV4.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
evaluna1999
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 17 lip 2017, 15:38
x 18
x 4

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: evaluna1999 »

Wie ktoś ile wkońcu odcinków w Polsce będzie miał serial "Łzy Cennet"?
teletekst
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 15:08
x 1

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: teletekst »

115 odcinków.
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Ma ktoś namiary na dalsze odcinki "To moje życie" z napisami, bo chociaż nadzieja umiera ostatnia, to zdrowy rozsądek podpowiada, że na kontynuację na Pulsie nie ma co liczyć. Proszę o info na PW, jeśli ktoś wie, gdzie można obejrzeć końcowe odcinki.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

"Kontrakt na miłość" od 24 grudnia o nowej 'wspaniałej' porze, czyli o 05:30. Prawdopodobnie ta zmiana dotyczy tylko okresu świątecznego.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Finał "Kontraktu na miłość" 9 stycznia o godz. 6.00!
Przynajmniej 1. serial Pulsu, który poleciał do końca...
Zmiast "Kontraktu..." ponownie "Niewolnica Viktoria" ale od 16. odcinka!
Miałem cichą nadzieję, że dadzą "To moje życie" od początku i potem dalsze odcinki :(
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

"Niewolnica Victoria" nie jest jeszcze ostatecznością. Dziś pytałam. Ostateczna ramówka, która ma iść do prasy, będzie dopiero tuż przed świętami.

Jeśli chodzi o "To moje życie" to pierwszych 2-ch sezonów raczej nie będzie. Jeśli wstawią powtórkę to od 168 odcinka. A co do pozostałych odcinków, których nie kupili to na razie cisza w temacie.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Mi odpisują, że trwają rozmowy z producentem odnośnie nowych odcinków "To moje życie!" ale czy to prawda?! Opłaca się im kupować i emitować o szóstej rano? Jak ludzi jest tylko garstka?
Nowe odcinki "Kontraktu na miłość" i "To moje życie!", które emitowali mieli wykupione już od dawna, więc dopiero teraz wsadzili je do ramówki...
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Adix2004 pisze:Mi odpisują, że trwają rozmowy z producentem odnośnie nowych odcinków "To moje życie!" ale czy to prawda?! Opłaca się im kupować i emitować o szóstej rano?
Ja się dowiadywałam w redakcji programowej, a ci dowiadują się dopiero wtedy, gdy tytuł pojawia się w bazie i mają go wstawić do ramówek. Może odpisują ci z innego działu, gdzie wiedzą coś więcej. A może to tylko zwykła paplanina, żeby wziąć na przeczekanie. Co do oglądalności to podobno była wysoka, jak na to pasmo, chociaż się wahała. Jednak musiała być na tyle dobra, że wszystkie seriale tureckie leciały prawie 2 lata bez ruszania. Gdyby była niska, zapewniam cię, że zdjęliby bez wahania po góra 2-ch tygodniach. Gdy dali "Słodką miłość" o 5.00 i oglądalność była dla prezesa za mała to zdjęli i wsadzili produkcje własne, a kto ogląda tv o 5.00? Pasmo o 6.00 jeszcze ma większe szanse na oglądanie, bo ludzie szykują się z reguły do pracy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości