Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

ty nigdy nie widzisz nic złego w dubbingu
Chyba muszę napisać jakąś reckę, żebyś sie przekonał, jak bardzo się mylisz. Na przykład "Siedem grzechów głównych" i dobór głównej pary bohaterów...
"Garstka" purystów już dawno obejrzała to anime.
Ależ ja to doskonale wiem, dlatego dubbing nie jest robiony dla nich :P
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Daichi Miura - Blizzard - "żywy" teledysk do głównego motywu muzycznego zbliżającego się filmu kinowego "Dragon Ball Super - Broly" (animowany dawałem wcześniej).
Klip muzyczny nie w moim guście, zbyt statyczny. To fascynujące jak Japończycy robią fajne openingi anime, a teledyski często bardzo biedne - zbyt gęsty rynek muzyczny na produkcję czegoś bardziej droższego, aby zwróciło się? No, ale i tak wygląda lepiej niż niejeden niestosowny klip z pewnej amerykańskiej stacji muzycznej, gdzie facet rapuje złotem, a dziewczę tyłkiem - przynajmniej tak było, za czasów, gdy jeszcze orientowałem się trochę w tamtejszej muzyce ;).

Niemniej tym razem można za to posłuchać pełnej wersji utworu, czego nie było przy poprzedniej edycji.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklamy telewizyjne Dragon Ball Super - Broly (film od dziś w japońskich kinach :)).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Film kinowy "Dragon Ball Super - Broly" zarobił w 467 japońskich kinach podczas pierwszych trzech dni - 1,05 miliarda jenów (około 9,26 miliona dolarów), sprzedało się w tym czasie 820 tysięcy biletów.

Dla porównania wyniki poprzednich filmów:

- Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013) - 683 milionów jenów (około 7,3 miliona dolarów) / 561 tysięcy biletów - w dwa dni (premiera w sobotę) / 312 kin
- Dragon Ball Z: Resurrection F (2015) - 960 milionów jenów (ok. 8.1 miliona dolarów) / 716 tysięcy biletów - w dwa dni (premiera w sobotę) / 658 kin

Dane o Brolym z poniedziałku: 80 milionów jenów (700 tysięcy dolarów).

Przy okazji taki wykres pokazujący, ile samo Bandai Namco Holdings zarabiało corocznie na franczyzie Dragon Ball przez ostatnie 10 lat (do marca 2018 roku) - w miliardach jenów :rolleyes:
Dragon Ball Bandai Namco.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nowy trailer gry "Jump Force" prezentujący fabułę: Podoba mi się ten klimat - taka growa wersja Avengers: Infinitite War, tyle że z bohaterami różnych mang magazynu Weekly Shonen Jump i możliwością wykreowywania własnych wariacji postaci z tych uniwersów :D.

Ogłoszono także kolejne postacie, które pojawią się w grze:
- Piccolo / Dragon Ball
Piccolo Dragon Ball.jpeg
- Cell / Dragon Ball
Cell Dragon Ball.jpeg
- Trunks / Dragon Ball
Trunks Dragon Ball.jpg
- Izuku "Deku" Midoriya / My Hero Academia
Izuku Deku Midoriya My Hero Academia.jpg
- Boa Hancock / One Piece
Boa Hancock One Piece.jpg
- Asta z Black Clover
Asta Black Clover.jpg
- Renji Abarai / Bleach
Renji Abarai Bleach.jpg
- Kenshiro / Hokuto no Ken
Kenshiro Hokuto no Ken.jpg
- Ryo Saeba / City Hunter
Ryo Saeba City Hunter.jpg
- Kenshin Himura / Rurouni Kenshin
- Shishio Makoto / Rurouni Kenshin
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Japoński box office: po 11 dniach wyświetlania film kinowy "Dragon Ball Super: Broly" ma na koncie 2 miliardy jenów (18,1 milionów dolarów) dzięki 1,5 milionom sprzedanych biletów:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ys/.141294

Wyniki ankiety z pytaniem do japońskich fanów o najlepszy film Dragon Ball - zrobiona przez Toei Animation (oficjalna strona najnowszej części):
https://www.animenewsnetwork.com/intere ... me/.141105

1. Dragon Ball Z: Fusion Reborn (1995)
Dragon Ball Z Fusion Reborn.jpg
2. Dragon Ball Z: Battle of Gods (2013)
Dragon Ball Battle of Gods.jpg
3. Dragon Ball Z: Broly - The Legendary Super Saiyan (1993)
Dragon Ball Z Broly The Legendary Super Saiyan.jpg
4. Dragon Ball Z: Resurrection 'F' (2015)
Dragon Ball Z Resurrection F.jpg
5. Dragon Ball Z: The Return of Cooler (1992)
Dragon Ball Z The Return of Cooler.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Po 24 dniach wyświetlania w japońskich kinach "Dragon Ball Super: Broly" ma na koncie 3,3 miliarda jenów (około 30,3 milionów dolarów). Sprzedano w tym czasie 2,6 miliona biletów.

Produkcja ma mieć specjalną premierę w Londynie w dniu 15 stycznia. Internetowa przedsprzedaż biletów na seans ruszyła 7 stycznia i wszystkie sprzedały się w mniej niż 30 sekund od uruchomienia strony :rolleyes:.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dragon Ball Super: Broly zarobił 7 milionów dolarów w dniu premiery w Stanach Zjednoczonych (środa, 15 stycznia).
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ay/.142172

Dla porównania poprzednia produkcja kinowa DB - Dragon Ball Z: Resurrection 'F' - w tym okresie wykręciła 1,97 miliona dolarów (czwartek, 4 sierpnia 2015).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"Dragon Ball Super - Broly" na trzecim miejscu przychodów, jeśli chodzi o weekendowy amerykański box office:
https://www.boxofficemojo.com/movies/?i ... zbroly.htm

Weekendowy zarobek (otwarcie): 10,7 milionów dolarów
Ogólny zarobek w USA (wraz z pokazami przedpremierowymi): 21 milionów dolarów
Na całym świecie: 87 mln

Szkoda, że amerykańscy dystrybutorzy są tak krótkowzroczni i nie pomyśleli, że taka marka jak Dragon Ball może zarobić o wiele więcej, gdyby puszczono do szerszego obiegu. Nie wiem, po co Sony kupowało Funimation, skoro nie potrafi z tego skorzystać.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Poprzednie filmy aż takich tłumów nie ściągnęły, więc może się zastanowią na przyszłość. Albo jeszcze w tym roku coś zorganizują ;)

Nie wiem, czy nie ma na to też pewnego wpływu trwająca nadal umowa z Foxem, przez co np. samo Toei ma bardzo ograniczone pole manewru.
dość
Awatar użytkownika
DragonBall
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2017, 14:13

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DragonBall »

Trailer - DragonBall Project Z -
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Mam nadzieję, że nie będzie to ponowna prosta adaptacja "Zetki", bo tych już trochę było. Osobiście z łezką wspominam dwuwymiarową serię "The Legacy of Goku" na Game Boy Advance, w którą grałem jakieś 15 lat temu... na PC za pomocą emulatora ;). Jak już chamsko obcinać kupony od marki to przynajmniej trochę nieszablonowo - jak w ostatnich tytułach typu Xenoverse czy niegranym jeszcze przeze mnie - FighterZ.

Film "Dragon Ball Super - Broly" zarobił już 30 milionów dolarów w amerykańskich i kanadyjskich kinach:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ld/.142640

Atoman pisze:Nie wiem, czy nie ma na to też pewnego wpływu trwająca nadal umowa z Foxem, przez co np. samo Toei ma bardzo ograniczone pole manewru.
Właśnie przyszło mi to do głowy już po napisaniu postu :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W dniu 3 lutego film kinowy "Dragon Ball Super - Broly" przekroczył 100 milionów dolarów, jeśli chodzi o zarobek kinowy na całym świecie:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... de/.143012

Produkcja stała się także z końcem stycznia najlepiej zarabiającym filmem DB w historii, jeśli chodzi o japoński box office:

1. Dragon Ball Super: Broly (20. film - 14 grudnia 2018) - 3,8 milliardów jenów // na tą chwilę ;)
2. Dragon Ball Z: Resurrection 'F' (19. film - 18 kwietnia 2015) - 3,74 miliarda jenów
3. Dragon Ball Z: Battle of Gods (18. film - 30 marca 2013) - 2,99 miliarda jenów

4. Dragon Ball Z: The Return of Cooler (9. film - 7 marca 1992) - 2.72 miliarda jenów
5. Dragon Ball Z: Super Android 13! (10. film - 11 lipca 1992) - 2,55 miliarda jenów
6. Dragon Ball Z: Broly – Second Coming (13. film - 12 marca 1994) - 2,47 miliarda jenów

7. Dragon Ball Z: Cooler's Revenge (8. film - 20 lipca 1991) - 2,38 miliarda jenów
8. Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (11. film - 6 marca 1993) - 2,33 miliarda jenów
9. Dragon Ball Z: Bojack Unbound (12. film - 10 lipca 1993) - 2,23 miliarda jenów
10. Dragon Ball Z: Lord Slug (7. film - 9 marca 1991) - 2,21 miliarda jenów
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek jak uważasz. Jaka byłaby reakcja polskiej publiki i jury, gdyby ktoś wyskoczył z tą piosenką i gestykulacją a'la Kamehameha w The Voice of Poland? 😉
Chyba, że ktoś jest w stanie zaśpiewać we francuskiej aranżacji xd Pretensje do RTL7, że taką wersję (choć nic do niej nie mam 😉) rozprowadziło.
Chociaż da się z tego wycisnąć live'a 😎
Generalnie fajnie by było żyć w społeczeństwie, w którym każdy wie co to jest DB 👍 Jak pytam rówieśników w pracy czy oglądali, zderzam się z odpowiedziami typu "gówna nie oglądałem", a jeszcze częściej, że "nie miałem erteelu" 😂😂 Znowu współczesne gimbusy udają, że wychowali się na tym adnime... Owszem, na jego trzeciej emisji w TVN7 albo na odcinkach z kreskówka.pl, gdy temat był już rozklepany 🤓
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Dragon Ball Z/Dragon Ball GT/Dragon Ball Kai/Dragon Ball Super

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Znam :).

Myślę, że jakieś niedobitki wiedzące "co się dzieje" znalazłyby na sali :lol:. W sumie jeśli ktoś oglądał DB to pewnie natrafił kiedyś w sieci na oryginalny opening przy różnych okazjach - jakiś newsach o nowych filmach/grach/odcinkach/artykułach wspominkowych. Co by nie powiedzieć to najpopularniejsza piosenka w całej serii :D.

Pamiętam jakieś reality show dla par emitowane, bodajże na TVP, gdzie był jakiś gościu, co chwalił się, że jest fanem Dragon Ball (akurat matka oglądała, a ja byłem w pobliżu :D).

Co prawda nie mieliśmy jeszcze piosenki z DB w Voice of Poland, ale była kiedyś dziewczyna, która "tańczyła" do piosenki z Naruto Shippuden na przesłuchaniach do "You Can Dance" - chyba przyszła do programu dla jaj, bo w sumie tylko obracała w miejscu biodrami i po chwili została odesłana :lol:
https://anime.com.pl/%E2%80%9ENaruto%E2 ... ,4186.html

Niestety nagranie z tego wiekopomnego momentu nigdzie nie zachowało się na necie.

Karol pisze:Chyba, że ktoś jest w stanie zaśpiewać we francuskiej aranżacji xd Pretensje do RTL7, że taką wersję (choć nic do niej nie mam 😉) rozprowadziło.
Szczerze mówiąc to mi bardziej podoba się francuska czołówka od japońskiej, przynajmniej jeśli chodzi o muzykę. Bardziej żałuję openingu i endingu - zwłaszcza tego drugiego - z pierwszej serii. Idealny na popołudniowy, zimowy wieczór ;).

Najlepsze, że opening w wersji RTL 7 był zazwyczaj jednocześnie też endingiem (poza GT), przez co zabawnie wyglądała sytuacja, gdy emitowano kilka odcinków bez przerwy. Widz odsłuchiwało tą samą piosenkę dwa razy pod rząd - najpierw w zakończeniu epizodu i na początku kolejnego :lol:. No i jeszcze nie można zapomnieć o wariancie alternatywnym czołówki DBZ, która pojawiała się i znikała od tak sobie przypadkowo :rolleyes:. Taki mały burdelik - zresztą opening DB też zazwyczaj był krótki, a czasami długi ;).

A za tą wersję live to dziękuję - nie znałem :).

Co do tanecznego "Kamehameha" to tutaj wersja coverowana "na szybko" dla jaj przez piosenkarkę AKINO (pani z długimi włosami) i jej mniej zdolne roztańczone rodzeństwo w ramach festiwalu Animax Musix 2010. Nie zdziwiłbym się, jeśli uczestnik filipińskiego programu nie wzorował się na nich. Polecam zwłaszcza zobaczyć finał :lol:.

Kim jest Akino i co ma wspólnego z anime wyświetlanymi w Polsce wspominałem w tym poście ;)
viewtopic.php?f=57&t=8886&start=15#p327573
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości