TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Obserwator
Posty: 425
Rejestracja: 24 gru 2016, 22:48
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
x 149
x 42

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PLTelewizja2016 »

Jeszcze jeden archiwalny Teleexpress, tym razem z soboty, 18.06.2005, prowadziła Beata Chmielowska-Olech, warto zauważyć, że nie było belek ani napisów w tymże wydaniu TeXu, o problemach technicznych prowadząca zresztą wspomniała na początku i na końcu wydania:
Obrazek
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Końcówka dnia TVP1 26-12-1999 (ucięty program dnia na 27-12) z jinglem reklamowym i jingiel TVP3 z zapowiedziami z początku r. 2000:

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklamy, studio, program dnia i informacje powodziowe Tele 3 / TVP 3 Katowice
O 5 rano "Niebezpieczna"... pamiętam, jak oglądałem tą telenowele z moją mamą :lol:. Jeśli dobrze kojarzę po tyle latach fabułę, to główna bohaterka za antagonistkę miała kobietę, która udawała jej matkę (ta była przez ileś tam lat więziona przez złą dublerkę w ukrytym pomieszczeniu, chyba nawet w tym samym domu - obydwie wyglądały do siebie podobnie).

Niemniej jest to raczej powtórka tego serialu. Wydaje mi się, że serial leciał, gdy jeszcze nie chodziłem do szkoły, zwykle około 9-10 rano na Trójce. Jeśli dobrze kojarzę kolejność emitowania telenowel w OTV Katowice to najpierw w ramówce była Różowa Dama, potem jej miejsce zajęła Niebezpieczna, a po skończeniu jej emisji - Maria Celeste (nie mylić z serialem emitowanym na Polonii 1) i w końcu - Maria z Przedmieścia. Większość chyba pochodziła z Wenezueli (plansza Venevisión i wszystko jasne ;)).

Gdy teraz o tym pomyślę to niezłym amatorem telenowel byłem jako dziecko :lol:. Na youtube jest nagranie z Niebezpiecznej, ale z WOT-u.
Patrząc na ilość odcinków, jakie mają przeciętne telenowele i tutejszą datę (1994/1995), chyba dobrze to zapamiętam. Wiem, że koło 1997/1998 przestałem oglądać telenowele wraz z Marią z Przedmieścia. Gdy wszedł do Polski Zbuntowany Anioł to uważałem za żałosny argentyński syf dla głupich nastolatek, czytających Bravo, a aktorka, którą wszyscy wokół kochali (siostry :rolleyes:), działała na mnie odpychająco, zwłaszcza w tej głupiej czapce z daszkiem do tyłu :lol:. Nie miało to takiego uroku jak te wenezuelskie serialiki :P

Najbardziej zabawne w tym wszystkim jest to, że obecnie kojarzę tylko historię z Niebezpiecznej.

EDIT:
Dobra, doczytałem. Maria z Przedmieścia była z Meksyku. Już wiem, dlaczego przestałem oglądać telenowele na Tele-Trójce ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
mr00wa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 16 paź 2018, 2:54
x 6

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr00wa »

Tu kilka ciekawostek dotyczących wspomnianej w tym temacie "Telefoniady"
https://plus.dziennikzachodni.pl/telefo ... r/13756230
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzięki za ten artykuł , fajnie było powspominać, chociaż większość tych historii kojarzę (były opowiadane też na innych forach, z kolei fragmenty programu specjalnego ze Spodka prezentowano w programie z okazji 50-lecia Telewizji Katowice :D).

W sumie poza Górnym Śląskiem mało kto zdaje sobie sprawę, że Telefoniada to było takie pierwsze komercyjne, nowoczesne show z pompą emitowane w Polsce, które wyprzedzało o lata inne tego typu programy nadawane teraz na TVN czy Polsat. Tak samo mało ambitne, ale bardziej szczere - bez takiego nadmiernego wyreżyserowania jak we współczesnych formatów, gdzie ważne tak naprawdę jest tylko jury, wszystko jest robione pod nie. Nie było jakieś montażowej sztuczności typu całowanie się do kamery z osobą towarzyszącej za kurtyną po wykonaniu sztuczki w Mam Talent ("wow... jakie wzruszające" ;)). Prowadzący i jego dwójka pomagierów byli ważni, ale to publiczność w studiu i przede wszystkim ludzie na ulicy są odpowiedzialni za sukces audycji.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Południowe pasmo Jedynki z piątku, 6 czerwca 1997 r., a w nim Wiadomości (Holecka) i Agrobiznes (Baryła). Zwracam uwagę na nagrania bo mało jest dawnych Wiadomości, szczególnie bocznych, nagranych w całości a z dawnych Agrobiznesów to najprawdopodobniej pierwsze wydanie zachowane w całości.
https://youtu.be/CeoI4UQ9xG8
Przy okazji odsyłam na kanał "Archiwum Nagrań VHS", gdzie ujawniło się parę interesujących rzeczy z lat 90. z tego oddziału TVP, z którego nie zachowało się wiele pamiątek. Chodzi o oddział w Białymstoku.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Tomek Teraz doczytałam twój post o telenowelach na TVP3. Otóż pierwszą telenowelą na publicznej Trójce była wenezuelska "Cristal" - produkcja z RTCV, konkurencji Venevisionu. Po niej dopiero pojawiła się "Różowa dama" z tą samą parą aktorów w głównych rolach, jednak ta telenowela była emitowana w innym paśmie i nie na wszystkich kanałach. Łódzka TVP3 "Różowej damy" w swojej ramówce nigdy nie miała. Na niektórych Trójkach była także emitowana telenowela "Namiętność" ("Pasionaria") z Catherine Fulop i Fernando Carrillo, ale także nie było jej na łódzkiej i kilku innych Trójkach.

"Cristal" zastąpiła właśnie "Niebezpieczna", po niej była "Maria Celeste". Nie pamiętam, kiedy dokładnie weszła "Maria z przedmieścia", ale były jeszcze inne tytuły, jak np. "Seniora" z Azteci TV. Pamiętam jednak, że po "Marii z przedmieścia" Trójka emitowała w tym paśmie "Marimar" - także telenowela z Thalią w tytułowej roli. Dopiero po niej już do samego końca istnienia pasma emitowali wszystkie telenowele od wenezuelskiego RCTV.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Program Piotra Najsztuba ''Pasażer'' z 16 lutego 2006 roku, a w nim jako gość ówczesny poseł PiS Jacek Kurski (w 14:10 minucie pojawia się opinia czy Kurski byłby Prezesem TVP, co się to sprawdziło 10 lat później).

https://youtube.com/watch?v=7QkmtG-9bbY&t=0s
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dzisiaj mija 25 lat od noworocznego kaca wpadek Jarosława Gugały w ''Wiadomościach''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19306
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13419

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Bardzo ciekawe nagranie - fragment specjalnej, nocnej emisji Dwójki w październiku 1992 z okazji czterdziestolecia TVP. W studio programy zapowiada ś.p. Sławomir Siejka, a poranną? :lol: "Panoramę" prowadzi Marcin Zimoch:
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Program był nadany bez koloru, czy w SECAM-ie, którego nie wspierał magnetowid osoby, która to zgrywała?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2402
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1705
x 68

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Program nadano w SECAM-ie. Widocznie ten magnetowid go nie wspierał.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Studio, ident i przede wszystkim inna plansza końcowa TP2 - zamiast "Nie zapomnij wyłączyć odbiornika", napis "Nie zapomnij wyłączyć telewizora" :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zakończenie pochodzi z wieczoru 20 września 1990 roku. 21 września 1990 zebrał się Sejm, by skrócić kadencję parlamentu i prezydenta, a tego dnia do emisji doszedł 48 odcinek zapowiadanego przez Iwonę Kubicz serialu Santa Barbara. Serial zwykle był emitowany o 9:10, a w dniach posiedzeń Sejmu o 8:10 - wynika ze strony pl.staratelewizja.wikia.com. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Mateusz9526
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 19 gru 2015, 8:39
x 6
x 20

TVP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz9526 »

Kolejny rarytas pojawił się na YouTubie.
Ostatnie losowanie LOTTO w Dwójce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości