Viva i Viva Plus (wersje niemieckojęzyczne)

Dział poświęcony nowościom i zmianom pośród zagranicznych kanałów TV, a także wszelkie zmiany w ich nadawaniu satelitarnym.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 04 gru 2018, 1:48

Problemem jest to, że VIMN nie traktuje serio regionalnych marek, jedynie MTV i opcjonalnie jakieś amerykańskie (Comedy Central, odrobinie VH1). Nie ma tu żadnego dostosowywania się i przyłożenia się do rynku lokalnego, tylko jak trzeba to potrafią skosić cały brand przez wszystkie kraje, byle tylko całość ujednolicić. Po to, aby udawać się, że coś zmieniają nie wkładając do tego minimum chęci (MTV Music).

Szwajcarska Viva (Viva CH) również zmieniła swoje logo na "zmienne" z godziną 6:00 w dniu 1 grudnia:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 50
x 14

Post autor: atomówka96 » 04 gru 2018, 10:14

Tomek pisze:Spot zapowiadający koniec niemieckiej Vivy:
.
Patrząc na tą zapowiedz mam wrażenie, że cala niemiecka ekipa włożyła w to sporo serca by godnie pożegnać Vivę, powspominać najlepsze lata i teledyski. Jest to piękna i jednocześnie smutna zapowiedz. Szkoda, że nasza polska Viva czegoś podobnego nie zrobiła, marnując czas na swój serialik i reality showy, stacja umarła będąc zwykłą szafą grającą.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 50
x 14

Post autor: atomówka96 » 23 gru 2018, 14:53

Program specjalny VIVA Forever:

Udało mi się obejrzeć przez pewnie 2 tygodnie niektóre programy Vivy w tym trzy wydania "Viva - The Final Countdown" (lata 2008-2006). Co do samego "Viva - The Final Countdown" to byłam zawiedziona, nie dość, że codzienne powroty do przeszłości trwają w godzinę (za wyjątkiem soboty gdzie trwa dwie godziny) to bardzo mało było piosenek z danego okresu, nie wspominając już o tym że mieszają niektóre utwory nie pasujące do danego roku, np. debiutancki utwór Katy Perry "I Kissed a Girl" pochodzi z 2008 roku a nie z 2009, mimo faktu, że utwór już w 2009 był jeszcze hitem.
1 x
Obrazek
Frontowiec
VIP Expert
x 41
x 153
Kontakt:

Post autor: Frontowiec » 31 gru 2018, 10:29

Dzisiaj jest ostatni dzień nadawania VIVY, która swój żywot zakończy o 14:00. Właśnie jest nadawane pasmo ''VIVA Forever'', w którym oprócz piosenek są również wyświetlane pożegnalne wpisy widzów z Twittera.
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 31 gru 2018, 10:41

#niechgina

W ostatni dzień to mogliby przynajmniej nadawać do 24.00 (a potem po prostu najwyżej wyłączyć logo i nadawać teledyski do 6. rano - aż do Comedy Central Family). A tak ci, którzy najbardziej zainteresowani byliby pożegnaniem stacji - "młodzież lat 90 i 2000" - siedzą teraz w pracy.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 170
x 698

Post autor: Manieq » 31 gru 2018, 11:21

I tak wygląda to lepiej niż w przypadku naszego rodzimego odpowiednika - oni trzymają się do końca, a u nas przez parę ostatnich lat Viva "jechała" na kroplówce (czyt. muzyka dance).
1 x
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 31 gru 2018, 11:31

W Niemczech Viva nadawała tylko 12 godzin i jedynie rano, dzieląc czas z CC Family, więc raczej u nich od wielu lat była na kroplówce.

W Polsce Viva tak naprawdę nie przestała nadawać, tylko zmieniła markę na MTV Music (co było i jest głupie).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 31 gru 2018, 14:12

Koniec niemieckiej Vivy:
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 50
x 14

Post autor: atomówka96 » 31 gru 2018, 14:19

Plansza podczas końcówki teledysku, który zaczęła i skończyła pewną epokę. :(
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 31 gru 2018, 14:26

No i jeszcze dłuższe, pożegnalne nagranie z facebooka:

Ciekawe, co zrobią z profilem - ma ponad milion obserwujących :rolleyes:.

EDIT:
W pewnym momencie pani LOONA wymienia także inne kraje, gdzie stacja była popularna, w tym Polskę :)
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 355
x 1919

Post autor: Karol » 02 sty 2019, 5:18

Współcześnie o VIVIE można mówić co się chce. Można twierdzić, że przecież od lat nie była "tym samym" co w połowie lat 90., ktoś inny znowu tego okresu nie może pamiętać, bo wtedy sam nie żył, a kanał kojarzy mu się tylko ze współczesną papką, "Parotami" i teleturniejami pokroju "VIVA Mjzuzik Kłiiiz" /tak luźno odnoszę się do wersji polskiej kanału/ :)

Ja natomiast wiem, że VIVA wyznaczyła pewien kierunek rozwoju dla wielu gatunków muzyki i zespołów z Europy Środkowej. Startując w Niemczech nie tylko przełamała monopol MTV Europe (którego - moim zdaniem - w praktyce i tak większość nie znała z uwagi na ciężką dostępność chociażby w naszym kraju), ale w ogóle dała życie pewnym nurtom muzycznym, które 25 lat temu z nikomu nie znanych, wyrosły na dość prężnie działające przedsięwzięcia muzyczne - zespoły eurodance, techno, pop. Część z nich z kolei stałya się gwiazdami tzw. "jednego przeboju", ale za to przeboju pisanego pogrubioną czcionką, które zapadają w ucho do dziś.

Dziś co prawda to odległa historia, ale wtedy bez internetu pod ręką, kto by się domyślał, że największe gwiazdy VIVY typu Scooter, Mr President, Capitain Jack, ATC czy Loft śpiewające po angielsku (o bosh! to oni wszyscy nie są z Hawajów? xD) to tak naprawdę niemieckie zespoły muzyczne. Czemu o tym mówię? Bo VIVA w przeciwieństwie do amerykańskiego koncernu nastawiała się na lokalną, niemiecką muzykę, a że znakomita większość z niej składała się z utworów anglojęzycznych, łatwo przyjęła się także w Polsce. No bo przecież Polacy zafascynowani zachodem i dziesiątkami bezpłatnych satelitarnych kanałów, bardzo chętnie łykali to, co VIVA ma do zaoferowania, podczas gdy MTV było chyba tylko dla koneserów wykupujących Filmnet ;)

Z czym tak naprawdę przegrała VIVA? Nie wiem. Kiedyś praktycznie pod każdym względem była pierwsza, przełamywała pewne lody. Jak to było fajnie, gdy w przerwie od teledysku pojawiało się studio, prezenterzy, każdy z nich miał odpowiednią wiedzę i przede wszystkim coś do powiedzenia. Czy dziś by się to sprawdziło? A ile telewizji muzycznych ma dziś podobną formułę? Żadna. Rynek albo przypisany jest do papki MTV, która woli puszczać muzykę z playlisty w formie shuffle i udawać, że nazywa pewne pasma tematycznymi, albo do takich 4fun.tv, które emitują na ekranie 30 różnych grafik, a muzycznie nie wiele różnią się od konkurencji.... :)

Dawno nie oglądałem telewizji z zagranicy, ale jedyne kanały muzyczne jakie mi podchodziły we współczesnych czasach to MCM Top i M6 Music. Jeszcze w pierwszej dekadzie XX wieku jakością obrazu biły niemiecką "konkurencję" .

Generalnie ciekaw jestem czy VIVA faktycznie była tak "dobra", czy może żyjemy sentymentem? Bo ja rozumiem potencjalny lament Niemców (chociaż nie wiem czy tak przejmują się likwidacją tego kanału, skoro woleli oglądac CC i Viacom tylko tym zamiłowaniom przyklasnął), ale my odnosimy się do ery, kiedy w dobie nędznej oferty telewizyjnej w naszym kraju byliśmy w stanie ze smakiem oglądać nadający z zajechanych taśm VHS ATV Relaks i Polonię 1, z kolei lepsza kasta odpalała satelitę i udawała, że rozumie treści nadawane w RTL2, Pro7 czy SAT.1 :lol: Faktycznie, VIVA musiała być pewną formą wypoczynku dla ucha :lol:
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 50
x 242
Kontakt:

Post autor: Tomek » 02 sty 2019, 6:10

Co 6-8 słowo dało się zrozumieć, jak miałeś w szkole niemiecki. Ja przynajmniej jak oglądałem anime na Vivie (Hellsing*, Candidate for Goddess**) w 2003 roku to rozumiałem proste wypowiedzi i troszkę samej fabułki :D.

I myślę, że Viva była dobra, skoro potrafiła corocznie transmitować 6-godzinne imprezy jak Mayday (dawałem jedną z edycji na poprzedniej stronie) czy Love Parade:
Do tego konkretne programy muzyczne, nawet po rok 2006 rok, gdy mi wyłączyli ten kanał - potrafili puścić coś takiego jak audycje typu oryginały vs. covery, czy o japońskiej muzyce.

Czym przegrała Viva? Tym, że została kupiona akurat przez korporację, która potrafi tylko żonglować nieustannie markami. Dla której liczy się tylko MTV, a reszta - jest tylko do wyciśnięcia i porzucenia. I to nie jest tak, że Niemcy woleli CC od Vivy, tylko Viacom ma już gotowy produkt, który nawet jeśli osiągnie niższe wyniki oglądalności, to nie trzeba go za niego drugi raz płacić. I nie mówię tu tylko o serialach, ale ujednolicaniu marki.

* niemiecki opening - tak inny niż oryginalny ;)

** no tutaj już lepiej :D
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 50
x 14

Post autor: atomówka96 » 02 sty 2019, 17:08

Ciekawostka, mimo, że Viva zakończyła swój żywot to strona internetowa kanału nadal działa.
0 x
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja za granicą”