Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
AnaBr
Użytkownik

Post autor: AnaBr » 02 lut 2019, 12:31

To samo miałam na myśli pisząc odnośnie tytułu oryginalnego.
Mnie do tytułu Więzień miłości bardziej pasowałby serial Siyah Beyaz Ask ;)
Ale przeczuwam , że chodzi jednak o Adini sen koy'.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 24

Post autor: Adix2004 » 02 lut 2019, 12:35

Na Eccho Righst "Łzy Cennet" to "Cennet", "Meandry uczuć" to "Brave and Beautiful" (tłum. "Nieposkromiony i piękna") a "Imperium miłości" to "Kurt & Sura". Miejmy nadzieję że "Adini Sen Koy" to pomyłka a my zobaczymy jakiś fajny krótki dramat, choć szansę są małe.
Polska telewizja często zmienia tytuły, zamiast dać tytuł tłumaczony z oryginału. Np. "Zraniona miłość" powinna nazywać się "Jesteś moją ojczyzną", "Miłosne potyczki" to "Miłość nie rozumie słów", "Sezon na miłość" powinno nazwać się "Sezon na czereśnie", "Nadzieja i miłość" to "Nadal mam nadzieję". Nie wspomnę już o tłumaczeniu latynoskich telenowel.
0 x
DiegoWolferss
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

Post autor: DiegoWolferss » 02 lut 2019, 13:35

Jeśli chodzi o latynoskie seriale to tam już jest dramat w polskich tytułach… przykładem mogą być obecnie emitowane — "Paulina" powinna nazywać się "Uzurpatorka", natomiast "Światło Twoich oczu" to "Bez Twojego spojrzenia"
0 x
https://my.w.tt/XQi5246pqQ - zapraszam, moja książka "Tylko z Tobą" :) i nie, nie jest to fanfiction o tureckim serialu "Tylko z Tobą" ;) aczkolwiek akcja toczy się także w Turcji ^-^
Awatar użytkownika
karolina1995
Użytkownik
x 1

Post autor: karolina1995 » 02 lut 2019, 14:00

Do Adini sen koy bardziej by pasował tytuł Miłosna gra,

choć w niektórych telenowelach zdarzają się polskie odpowiedniki np.ale niektóre przetłumaczone na polski wyglądają tragicznie np.
Pasion Morena-brązowa pasja (Ciemna namiętność)
Velo de novia- Welon na ślub (Biały welon)
Soy Tu Dueña-Jestem twoim właścicielem (już lepiej brzmi Kobieta ze stali)
Prawidłowe:
Reina de corazones-Królowa serc
Perro amor-pieska miłość (mi translator przetłumaczył jako psia miłość) ale tamten tytuł bardziej odpowiada)
La tempestad-Burza
Cuando me enamoro-Kiedy się zakocham
To są przykłady, ale faktem jest,że lepiej zmienić tytuł, bo niektóre wyglądają dość tragicznie,
z Tureckich to prawidłowo przetłumaczyli :
Muhteşem Yüzyıl-Wspaniałe stulecie, oraz kilka niektóre seriale tureckie,ale rzadko się zdarza, by jakiś serial przetłumaczyli prawidłowo :)
0 x
Obecnie oglądam:Siyah Beyaz Ask/Fanka/Wymarzona miłość/Gdzie jest Elisa/Przeznaczenie Evy/A que no me dejas/Przysięga/Maria z przedmieścia/Por amar sin ley/La malquerida/Despertar contigo/La mujer del vendaval/Ukryta miłość/Miłosny więzień
Adix2004
Obserwator
x 18
x 24

Post autor: Adix2004 » 04 lut 2019, 15:56

Na stronie tv.naziemna.info jest już ramówka TVP HD, wygląda na to, że po "Rozdartych sercach" nic nie będzie emitowane.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 04 lut 2019, 17:10

W ubiegłym tygodniu była już ramówka na stronach TVP dla prasy. Zdziwiłabym się bardzo, gdyby o 4.00 dali jakiś premierowy serial. Nawet Kurski nie jest aż tak głupi, żeby od razu zniweczyć szanse na jakieś wyniki.

Bardziej mnie interesuje pasmo po Kosem na TVP HD, bo tu coś może się pojawić i miejmy nadzieję, że będzie coś, na czym warto będzie zawiesić oko, a nie wałkowanie rodzimych produkcji. Nawet, gdyby to miała być powtórka Grzechu Fatmagul, który nie był powtarzany, to będzie lepsze od milionowej emisji Okrasy, Makłowicza, Cejrowskiego, czy rodzimych seriali.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 04 lut 2019, 18:24

Fajnie by było gdyby twoje przypuszczenia się sprawdziły, jednak ja nadal mam wrażenie, że ujrzymy oryginalne "Wspaniale stulecie", albo "Ojca Mateusza". :lol:

Według danych MOR udostępnionych za 1.02.2019 r. przez Jacka Kurskiego serial "Łzy Cennet" w tym dniu oglądało ponad 1,2 mln widzów, a pod koniec odcinka 1,5 mln :o . Serial przegrywa tylko z Konkursem Skoków Narciarskich.
0 x
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 04 lut 2019, 18:43

No to świetne wyniki notuje ten serial. Pewnie takie, albo niewiele gorsze, są od samego początku. Dlatego raczej nie zdziwi mnie, gdy wrzucą w pasmo na Dwójce jakiś tasiemiec. Oby tylko ten tasiemiec wyemitowali w całości.

Nie wiem, ostatnio TVP dokupuje kolejne sezony seriali, więc mam nadzieję, że wśród nich znajdą się też i pozostałe urwane tureckie.

Do oryginalnego Wspaniałego stulecia mogą już nie mieć praw. Pierwsza emisja pierwszego sezonu była w 2014 r., a więc już prawie 5 lat temu. Zakładam, że prawa obejmują nie tylko okres, w którym serial może być emitowany, ale także ilość emisji i ewentualnie kanały, na jakich mógłby być emitowany. Serial miał dobrą oglądalność, ale był praktycznie równocześnie emitowany, i to po 2 razy, na TVP Seriale, TVP Historii, TVP HD, o dwukrotnej emisji na TVP1 nie wspominając. Ile można w kółko oglądać to samo na różnych kanałach? Ojciec Mateusz ma na TVP HD kilka różnych pasm, więc chyba go nie wstawią. Zobaczymy, co im przyjdzie do głowy. W każdym razie nie zaszkodziłoby napisać do Kurskiego na twitterze.
1 x
pablo21
Obserwator
x 1

Post autor: pablo21 » 04 lut 2019, 19:42

Prawdopodobnie "Tylko z Tobą" poleci na TVP HD w miejscu "Stulecia" :-)
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 04 lut 2019, 20:04

A to przypadkiem niedawno nie leciało na Dwójce. Chyba po, albo przed "Tysiąc i jedna noc", albo już mi się coś miesza. A mają, albo już nie "Królową nocy", "W sercu miasta", czy nawet "Meandry uczuć". Lepszy Yiğit Kozan, niż w sumie tylko Mostowiaka znam, więc niech będzie. :lol:
0 x
AnaBr
Użytkownik

Post autor: AnaBr » 04 lut 2019, 20:49

Jantar pisze:
04 lut 2019, 18:43
No to świetne wyniki notuje ten serial. Pewnie takie, albo niewiele gorsze, są od samego początku. Dlatego raczej nie zdziwi mnie, gdy wrzucą w pasmo na Dwójce jakiś tasiemiec. Oby tylko ten tasiemiec wyemitowali w całości.
Jeśli tym tasiemcem będzie Adini Sen Koy to będzie to strzał w kolano moim zdaniem.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 04 lut 2019, 22:30

Atahan pisze:
04 lut 2019, 20:04
A to przypadkiem niedawno nie leciało na Dwójce. Chyba po, albo przed "Tysiąc i jedna noc", albo już mi się coś miesza.
Leciało i to całkiem niedawno, bo przed powtórką Ceny miłości.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 06 lut 2019, 13:40

No i jest potwierdzenie, że to jednak Adini Sen Koy kryje się pod polskim tytułem Więźnia miłości:
17:10 Więzień miłości - odc 1 (odc 1.) 45' kraj prod.Turcja (2016); reż.:Mahir Aktas; wyk.:Erkan Meri, Hazal Subasi, Yaprak Durmaz
Tak podają serial na stronach programu dla prasy. Zmiana wprowadzona dziś rano.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 06 lut 2019, 15:32

W sumie może to i dobrze, jak wyemitują wszystkie tasiemce to zostanie w końcu miejsce na krótsze seriale.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 06 lut 2019, 16:06

Przecież było trochę krótszych seriali. Ale tasiemce też zbierają widownię. Tylko niech dokończą te rozgrzebane seriale.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”