Żałoba w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1363

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Karol » 15 lut 2019, 21:32

polajt2 pisze:
15 lut 2019, 16:27
Według TVN Polacy na ulicach powinni wyglądać jakby ogólnie bali się PiS-u... :lol:
Nim znowu rzucisz się na TVN, odpowiem pewnymi cytatami:
Sądzę, że TVN przyzwyczaił nas przez ostatnie piętnaście lat, że jest pionierem niemal w każdej dziedzinie na polskim rynku telewizji i do wszystkiego podchodzi w pełni profesjonalnie. Mógłbym tu podać setki przykładów.
TVN to jedna z najbardziej prestiżowych polskich marek, a już na pewno największa polska marka telewizyjna. To mówi samo za siebie.
Dalej nie chce mi się szukać. Przecież wiesz czyje to słowa 🤫
6 x
polajt2
Użytkownik
x 23

Żałoba w polskiej TV

Post autor: polajt2 » 15 lut 2019, 21:43

I nadal te słowa podtrzymuję. Jednak podziw dla silnej marki i innowacyjnej technologii, ale nie tylko - do przywiązania do szczegółów w każdego rodzaju produkcjach nijak ma się do oceny zwartości merytorycznej. To zupełnie odmienne zagadnienia.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1363

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Karol » 15 lut 2019, 21:52

Dlatego skoro według siebie podchodzisz do dyskusji merytorycznie, a także owej merytoryki szukasz w mediach, może zamiast być napastliwym wobec jednego nadawcy, oceń wszystkich sprawiedliwie. Póki co stosujesz taktykę mediów prawicowych - używasz słów kluczowych typu "tvn", żeby uderzyć w jedną stronę - ok. Tylko że dla nich to clickbaity, z kolei na forum wygląda to jak prezentowanie "przekazu dnia". Kiedyś stawiałeś bardziej sprawiedliwe oceny, teraz we wszystko wplątujesz poglądy polityczne. Mylę się? Po co te docinki o TVN?
0 x
polajt2
Użytkownik
x 23

Żałoba w polskiej TV

Post autor: polajt2 » 15 lut 2019, 21:57

Bo razi mnie niesprawiedliwość w ocenie TVP. Telewizja publiczna zawsze była upolityczniona. Problem w tym, że teraz to upolitycznienie zostało dużo bardziej nagłośnione ze względu na diametralnie inny przekaz. Dlatego jeśli czytam głosy oburzenia na coś co dzieje się w TVP, a co doskonale pamiętam miało miejsce i za rządów AWS i za rządów SLD, i za rządów PO to nóż mi się w kieszeni otwiera. CO TEN PIS ZROBIŁ Z TVP? Otóż nie zrobił niczego, czego wcześniej nie robili inni.
1 x
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 360
x 76
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: SzymonNP » 16 lut 2019, 2:49

polajt2 pisze:
15 lut 2019, 16:27
Ja też piszę ogólnie. A co ogólnie myśli się o Adamowiczu można zobaczyć i poczytać na YouTubie. Ogólnie. Co to w ogóle znaczy ogólnie? Ogólnie to co pokazuje telewizja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Według TVN Polacy na ulicach powinni wyglądać jakby ogólnie bali się PiS-u... :lol:
Myślę, że patrzenie jednostronne na to, co się stało miesiąc temu w Gdańsku jest niesprawiedliwe. Sam patrzysz na żałobę przez pryzmat "pochodzenia partyjnego", a nie przez wymiar tragedii jaka się stała Prezydentowi, Jego rodzinie, miastu, czy całej Polsce. Widzisz, mi prywatnie, jako studentowi dziennikarstwa ta tragedia wiele poprzestawiała w głowie, bo zrozumiałem, że ja, jako w domyśle, w przyszłości osoba publiczna, firmująca się imieniem i nazwiskiem w mediach, prezentująca pewien obraz rzeczywistości Polakom też będę narażony na takie ataki, bo każdego z nas może dopaść szaleniec i zabić w imię nienawiści. I oto tutaj chodzi. Takie rzeczy dotąd działy się co najwyżej w USA, ale nie w Polsce od śmierci Narutowicza.

Dlaczego mamy patrzeć tylko jednostronnie, jak nam ta jedna strona, obecnie rządząca nakazuje? Dlaczego, skoro po katastrofie smoleńskiej i śmierci Prezydenta Kaczyńskiego Polacy bez względu na poglądy potrafili się naprawdę zjednoczyć? Bo serio nie pamiętam, żeby z tego powodu normalni, zdrowo myślący ludzie robili z tego powodu szopki, wyśmiewali się z niego, czy umniejszali wymiar tej tragedii narodowej, a niektórzy robią to po morderstwie prezydenta Adamowicza?

I wierz mi @polajt2, albo nie i myślę, że inni się ze mną zgodzą. Gdyby na miejscu Pawła Adamowicza był inny prezydent miasta, który wywodzi się z PiS-u lub tego środowiska, to naprawdę wszyscy, w tym i ja mając na uwadze szacunek po czyjejś śmierci, tym bardziej tak tragicznej i niezasłużonej, to reakcje byłyby podobne, bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, takimi samymi.

A co do obecnej żałoby. To przykre, że Polacy mają tak słabą wiedzę o historii najnowszej i to nawet w wypadku osób, które powinny pamiętać tamte czasy, jednak no właśnie. Czy żałoba powinna być ogłaszana wtedy, gdy daną partię to boli, czy polityków ogółem, czy raczej Polaków, bo jednak mam wrażenie, że naprawdę atmosfery godnej żałoby jednak nie widać w Polakach, nawet ja sam, szanując instytucję żałoby i jej ogłoszenie w swoich ramach ją przestrzegam, ale nie mam w sobie refleksji, czyli tak naprawdę istoty i sensu istnienia żałoby, bo to i naturalna śmierć, czyli coś, co każdy z nas przeżywał wielokrotnie w rodzinie, i śmierć jednego z wielu premierów z lat 90., którzy byli często wymieniani, gdzie tak naprawdę dopiero rząd Jerzego Buzka zdołał utrzymać się dłużej.

Ale szanuję, że jest żałoba i szanuję premiera Olszewskiego, mogę się z nim nie zgadzać i nie zgadzać się z zarządzeniem tej żałoby narodowej, jednak nie mówię o tym źle, z bezpodstawną krytyką.
9 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 59
x 159

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Pawel » 16 lut 2019, 8:32

Manieq pisze:
08 lut 2019, 22:04
Z całym szacunkiem dla śp. Olszewskiego i jego naprawdę licznych dokonań jako polityka i mecenasa, ale wprowadzanie żałoby narodowej nie ma jakiegokolwiek sensu, tym bardziej że w ciągu 2 (!) miesięcy mieliśmy już dwie takie (z czego jedynie ta w dniu pogrzebu prezydenta Adamowicza była słusznie ogłoszona z racji skali poruszenia tragedią). Moim zdaniem wystarczające jest opuszczenie flag do połowy masztu.
Właśnie w przypadku śp. Pana Olszewskiego żałoba jest jak najbardziej prawidłowa.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
STARS.TV
Konto oficjalne
x 31
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: STARS.TV » 16 lut 2019, 8:38

Wczoraj Polo 1,43%. Mega wynik. Tyle w temacie żałoby.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 59
x 159

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Pawel » 16 lut 2019, 8:40

A co niby Polo miało na ten czas zawiesić swoją działalność? Są kanały o takiej a nie innej tematyce i wiadomo że nawet podczas żałoby Polo będzie grać disco polo, a Comedy Central emitować seriale komediowe.
1 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1363

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Karol » 16 lut 2019, 8:42

@Pawel gdy zmarł Władysław Bartoszewski, który także zasłużył się Polsce, byłeś przeciwny żałobie... A, wiem! Przecież nie lubił PiS. No tak.
3 x
STARS.TV
Konto oficjalne
x 31
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: STARS.TV » 16 lut 2019, 8:57

Paweł.. oczywiście że tak. Ale to ludzie mają wybór no nie? I wybierają czyli nie obchodzą :)
3 x
emilek12
Użytkownik

Żałoba w polskiej TV

Post autor: emilek12 » 16 lut 2019, 9:09

Trzeciak pisze:
14 lut 2019, 23:58
TV6 także. W jej przypadku tradycyjnie kłopot z formatem i lokalizacją loga,
Polsat też się nie popisał dając tradycyjnie spikselowane żałobne logo w wersji SD. A co do TV TRWAM to logo żałobne miało także po katastrofie w Smoleńsku.
0 x
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 360
x 76
Kontakt:

Żałoba w polskiej TV

Post autor: SzymonNP » 16 lut 2019, 10:40

Co do Polsatu, to nadal czuję trochę niesmak, że miesiąc temu w trakcie żałoby puścili przygody Franka Dolasa, a wczoraj zrezygnowali z filmu "Kogel mogel", gdzie obydwa filmy są komediowymi, za to ten pierwszy jednak tego humoru ma znacznie więcej. Brakuje mi trochę konsekwencji. Chociaż w ostatnich latach Polsat jest z tego w sumie znany. Jednego roku czy to w święta kościelne, czy państwowe potrafi puścić normalną, dzienną ramówkę, innym razem w połowie (np. filmy + paradokument i PM), a innym razem puści cały dzień filmów.
1 x
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 59
x 159

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Pawel » 16 lut 2019, 10:48

STARS.TV pisze:
16 lut 2019, 8:57
Paweł.. oczywiście że tak. Ale to ludzie mają wybór no nie? I wybierają czyli nie obchodzą :)
Bo moim zdaniem żałoba, żałobą ale na tv większego wpływu nie powinno to mieć. Owszem, logo na czarno czy coś w tym stylu, ale ramówka normalna. Co innego imprezy masowe itp.
1 x
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2079
x 843

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Trzeciak » 16 lut 2019, 10:52

Telewizja publiczna przynajmniej musi dostosować obligatoryjnie ramówkę do żałoby narodowej.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Patryk M
x 229

Żałoba w polskiej TV

Post autor: Patryk M » 16 lut 2019, 10:58

Moim zdaniem, ta żałoba jest lekko na wyrost. Praktycznie każdy na moje zdanie, że dzisiaj jest żałoba pytał : "A kto zmarł?". Niewyobrażalne, żeby ktokolwiek w 2005 roku nie wiedział o śmierci JP2, czy w 2010 roku o katastrofie Smoleńskiej.
1 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”