Radio ZET

Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 27

Radio ZET

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Ja od początku kibicowałem Agorze. I dla mnie ani Agora ani TVN nie są tubą propagandową. Ciesze się że Radio Zet zostało przejęte właśnie przez Agorę.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 202
Kontakt:

Radio ZET

Post autor: Poland »

Kamilo pisze: 21 lut 2019, 13:03 Warto zwrócić uwagę, że w Agorze schronienie często znajdowała gwardia prezenterów odchodzących z ZETki (m.in. Starybrat, Florkiewicz, Budnik) czy RMF :) To niezły prognostyk i dla oddanych słuchaczy, i dla samych dziennikarzy.
A propo ciekawe jak teraz Agora poukłada swoje radiowe portfolio - obecnie stacje Eurozetu gryzą się z tymi od Agory - na przykład Antyradio z Rock Radiem. Ciekawe też co z Radiem Plus i czy nastąpią roszady od strony częstotliwości danych stacji radiowych.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 65
x 319
Kontakt:

Radio ZET

Post autor: Tomek »

Przecież Eurozet to osobna firma, w której Agora na razie ma mniejszościowe udziały. Niby czemu Czerska miałaby mieszać w swoich stacjach radiowych, ryzykując utratę słuchalności? :lol:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 202
Kontakt:

Radio ZET

Dopasowując je do całości. Poza tym Agora mimo posiadania tych 40% na pewno dzięki wsparciu współudziałowca będzie mieszać w Eurozecie - pytanie tylko jest takie w jaki sposób to zrobi. Agora pewnie wzmocni swoje stacje pulą częstotliwości z Eurozetu tam gdzie to potrzebne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 586
x 2906

Radio ZET

Post autor: Karol »

A ja dalej jestem zdania, że Agora na siłę kupiła Eurozet. Swoimi udzialami cudów tam nie zdziala, bo nie ma pieniędzy, a chodziło tylko o zablokowanie konkurentów do momentu, gdy nastaną dla niej lepsze czasy. Czyli nigdy 😜
Pawel

Radio ZET

Post autor: Pawel »

Może i tak być. A jeśli na siłę to liczę że dzięki temu szybciej padnie cała Agora i Radio Zet ;).
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 56
x 32

Radio ZET

Post autor: Rico »

Nie wydaje mi się, żeby kupno Eurozetu przez SFS Ventures i Agorę było "na siłę", jest w tym więcej pragmatyzmu niż nam się wydaje.

Zauważcie, że na początku mówiło się o 3 kandydatach do przejęcia Eurozetu: ZPR, Polsat i Fratria. O ile dwaj pierwsi kandydaci nie są silnie kojarzeni politycznie (a o samym Polsacie mówi się, że utrzymuje jako taki obiektywizm), o tyle w przypadku Fratrii istniało ryzyko mocnego "skonserwatyzowania" Radia Zet.

Agorze bardzo mocno zależało, by zablokować przejęcie koncernu przez Fratrię. Tym bardziej, że nikt nawet nie próbuje udawać, że Gazeta Wyborcza będąca flagowym pismem Agory nie jest antyrządowa...
Miłośnik Programu II Polskiego Radia.

#8gwiazd
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 187

Radio ZET

Post autor: Dominik »

Ale Agora to prywatna spółka, której zadaniem jest zarabianie pieniędzy. A nie blokowanie prorządowych spółek. Jeśli kupują udziały to tylko po to, by na tym zarobić, a nie bronić interesu publicznego, by Zetka nie stała się kolejną tubą propagandową rządu. ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 65
x 319
Kontakt:

Radio ZET

Jakby Agora podchodziła poważnie do swoich pieniędzy to nie wywalałaby od tak kupy szmalu na 40% akcji grupy radiowej. W normalnej sytuacji traktował ich zachowanie za nienormalne.

Jakimś "cudem" jednak "znaleźli" (hehe) fundusz, który mając większość akcji zamiast dyktować warunki zgodził się od tak im odsprzedać je w ciągu trzech lat. Widać jak na dłoni, że nie chodziło tu o interesy :lol:.
HENSHIN!
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 27

Radio ZET

Post autor: Tradycjonalista »

Nawet jeśli kupno Eurozet przez Agorę było obroną stacji radiowych przed tubą propagandową PIS-u, to warto było.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 65
x 319
Kontakt:

Radio ZET

Karol pisze: 21 lut 2019, 23:20 A ja dalej jestem zdania, że Agora na siłę kupiła Eurozet. Swoimi udzialami cudów tam nie zdziala, bo nie ma pieniędzy, a chodziło tylko o zablokowanie konkurentów do momentu, gdy nastaną dla niej lepsze czasy. Czyli nigdy 😜
Oj tam... może wartość Eurozetu przez te lata jeszcze bardziej spadnie i będzie można zakupić resztę udziałów za bezcen... ewentualnie zapłacą akcjami Agory ;).
HENSHIN!
Sniezyneczka
Użytkownik
x 127
x 1

Radio ZET

Post autor: Sniezyneczka »

Nie znam się na układach.Wiem,że Czesi są inteligentni.Świadczy o tym pozostawienie sobie 60% udziałów w Eurozecie.I oni będą decydować o tym,co się z Eurozetem będzie działo.Może chcą zostawić sobie wszystkie stacje Eurozet-u i po prostu prowadzić te rozgłośnie.Dodatkowa gotówka - każdy zastrzyk finansowy - w mediach,w których jest olbrzymia konkurencja,zawsze się przyda.Proszę wszystkie kompetentne osoby na tym forum o wyjaśnienie mi sprawy Radia Plus.Dla mnie jest to dobre radio,które powoli zwiększa słuchalność.Muzyka jest dobra,prowadzący kompetentni i uczciwi przy przyznawaniu nagród,audycje ciekawe.Dlaczego miałoby - o ile dobrze zrozumiałam - nie istnieć,czy też zmienić właściciela?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, 1:08 przez Sniezyneczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 202
Kontakt:

Radio ZET

Dla mnie prowadzenie stacji radiowej w obcym kraju, nie mając o tym pojęcia (SFS Ventures odpowiada za oprogramowanie a nie media) jest głupim pomysłem. Moim zdaniem wszystkim mimo 40 procent rządzić będzie Agora a SFS będzie takim zastrzykiem gotówkowym jak wyrównanie abonamentowe dla mediów publicznym.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 291
x 341
Kontakt:

Radio ZET

Post autor: kacper3100 »

Radio ZET, jak całe Eurozet, trafiło w dobre ręce. ZPR Media doprowadziłoby do zejścia Zetki na dno. Na dnie, w którym znajdują się Eska i VOX FM. Jakubas mógłby kupić, a potem sprzedać swoje udziały Solorzowi. Fratria - boję się myśleć, co by zrobiła z tą stacją.

Wygrał jeden z najlepszych.
⚡
Sniezyneczka
Użytkownik
x 127
x 1

Radio ZET

Post autor: Sniezyneczka »

Wybór był."Między młotem,a kowadłem".W interesach często liczy się:"Kto da więcej?".A jak się to skończy pokaże życie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eurozet”