Oprawy graficzne Polsatu

Forum poświęcone najstarszej ogólnopolskiej telewizji komercyjnej.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 506
x 1263

Oprawy graficzne Polsatu

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Nie, nadal są też zapowiedzi w ramach "ogłoszenia nadawcy".
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: SzymonNP »

Jak to zapomniano? Jest przecież dżingiel "ogłoszenie nadawcy" ze znikającym logo Polsatu na pomarańczowym tle i wyłaniającym się napisem.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 19
x 202
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Poland »

Za poprzedniej oprawy była zarówno autopromocja jak i ogłoszenie nadawcy :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: piciu »

Oprawa nie umywa się do tej, którą zaprezentował nam już przecież kilka tam temu TVN. Szkoda, bo Polsat miał ogromną szansę na stworzenie czegoś ciekawego. Tymczasem naprawdę nie zmieniło się zbyt wiele.
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 19

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: TiM »

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wszystko jest poprawne techniczne, efekt kolorowania liter jest ciekawy (z wyjątkiem napisów obok logo podczas zapowiedzi - gryzie się z obrazem). Z drugiej strony brak tu jakiegoś konkretnego motywu muzycznego, jakiś charakterystycznych "nutek". Wszystko jest nijakie, z wyjątkiem "Włącz emocje!" - moim zdaniem na podstawie tego powinno się stworzyć główny sygnał dla jingli. Podsumowując: jest w porządku, ale oprawa tvn jest znacznie lepsza.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3276
x 1447

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak »

A dla mnie oprawa Polsatu jest lepsza. Już pisałem, że to jest praca, którą albo się kocha, albo nienawidzi, ale ta oprawa lepiej oddaje DNA stacji ze słońcem w logo. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 130
x 159
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Ama18 »

Jest OK... chyba. Na plus na pewno spójność oprawy. Poprzednia (z 2006 roku) po tych wszystkich przeróbkach nie trzymała jednolitego stylu. Jest na pewno współcześnie, czuć postawienie na typografię jako główny ozdobnik zapowiedzi.

Ale we wszystkim jest mało charakteru. Zabawa kolorami liter taka sobie, typografia nudna i niespecjalnie przykuwająca uwagę (a jest to szczególnie ważne w takich kreacjach, gdzie czcionki odgrywają dużą rolę). Jest ten nieszczęsny motyw selfie. No i hasztagi. Muzyka nie robi szału. Ciekawiej się robi tam, gdzie do płaskich teł wchodzą cienie (czyli... do zapowiedzi "Włącz emocje" i jak na razie głównie tam).

Na pewno nie jest to regres dla Polsatu, ale progres też raczej nie.
Awatar użytkownika
Desovsky
Użytkownik
x 689
x 26

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Desovsky »

Ja juz sie przyzwyczaiłem i strasznie polubiłem nową oprawę. Gdyby nie ten motyw selfie i hasztagi, to można powiedzieć, że oprawa 10/10. Chociaż rzeczywiście trochę słabe brzmienie ma jingiel, spodziewałbym się czegoś mocniejszego, może tylko delikatnie odświeżonej wersji poprzedniej melodii? Ale jest ładnie. Najlepiej wygląda czysty (bez live-action) ident "ogłoszenie nadawcy".
Pozdrawiam! :DD 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 558
x 102
Kontakt:

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: SzymonNP »

Zgodzę się z @Trzeciak. Tę oprawę albo się kocha, albo nienawidzi. Ja uwielbiam tę oprawę. Nawet to, że audioID jest nie tak wyraziste, jak innych nadawców nadaje tej oprawie wyrazistość i coś, co Polsat wyróżnia, znam opinię ludzi, którzy mówią, że przy którymś razie ten motyw muzyczny ich wkurza, mnie zarówno melodia z live-action, jak i identów na pomarańczowym tle bardzo wpada w ucho (szczególnie ta druga, bo jest mocniejsza). Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia wielu do poprzedniej oprawy jednak.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
ManiakTV
Obserwator
x 23
x 19

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: ManiakTV »

Nowa oprawa graficzna Polsatu, jak dla mnie jest bardzo przyjemna, muzycznie też, lecz bezsensu jest te zapełnianie loga kolorami podczas ogłoszeń nadawcy
Hasztagi? Polsat, chce najwyraźniej trafiać do młodych osób i nie być w tyle jeśli chodzi o młodzież ;)
A co do grafik dla SuperPolsatu i Polsatu2? wątpie, aby przeszły też zmiane generalną :p
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 56
x 32

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Rico »

Jak dla mnie nowa oprawa Polsatu jest niezła. Szkoda, że tylko tyle, ale jednak ma parę mankamentów.

Pierwszy z nich to zmiana koloru liter - jak dla mnie jest to strasznie kiczowate. Po drugie, brak przezroczystości loga Polsatu podczas zapowiedzi - bardziej tutaj mój wzrok skupia się na samym logu niż na zapowiedzi.

Co do motywu muzycznego - idzie się do niego przyzwyczaić po pewnym czasie, chociaż też szczególnie wybitny to on nie jest. 😉 No i zasadniczo podoba mi się to, że Polsat się określił, do kogo chce trafiać...
Miłośnik Programu II Polskiego Radia.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2287

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: wiatriwoda »

Relacja z Wieczoru z Gwiazdami w nowej oprawie z belkami w których pojawia się motyw złotych confetti.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 506
x 1263

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Medyk24 »

Po relacji z "Wieczoru z gwiazdami" pojawił się jingiel produkcyjny już z nowej oprawy.
POZDRAWIAM > Medyk24
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 82
x 2287

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: wiatriwoda »

Tak, bardzo fajnie to wygląda.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3276
x 1447

Oprawy graficzne Polsatu

Post autor: Trzeciak »

Spot ramówkowy Polsatu pokazywany jest z włączonym kolorowym logo ekranowym. Na koniec znika.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa Polsat”