TVN7

Dyskusje głównych kanałach grupy Warner Bros. Discovery
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

To TVN7 od marca przesuwa niedzielny superseans po Big Brotherze dopiero? Teraz zauważyłem w programie, stąd moje pytanie
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Tak, wszystkie filmy mają przesunięte godziny emisji. W dni robocze będą rozpoczynały się o 21, w soboty o 20:35, a w niedzielę o 21:30.
kamil2505 pisze: 03 lut 2019, 14:46 Już kilkukrotnie próbowano coś zmienić w Siódemce.
Problemem TVN7 jest to, że od początku nie posiadano koncepcji na ten kanał. Niby miał być takim TVN2, jednak po przejęciu od CLT-UFA nadawano przez kilka miesięcy programy z RTL7, następnie sięgnięto po archiwum TVN. Samo ITI określało stację jako "filmowo-serialową". Przykre jest to, że przez tyle lat Siódemka nie pokazała potencjału.


Wczoraj TVN7 wyemitowała film "Młode szpady" w formacie 4:3, co zdarza się bardzo rzadko na kanałach grupy TVN.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Ale mieszają w tej stacji. Kompletny brak profesjonalizmu. Wciągnełem się w ranne powtórki Sądu rodzinnego i już 4 raz w ostatnim czasie zmieniają godzinę. Najpierw była 6:15 później 5:50 później 6:45 a teraz 7:00.
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

TVN7 ma 17 lat 👍

Jak bardzo zmieniło się przez ten czas?
Ramówka z 1 marca 2002 (dzień po zakończeniu emisji RTL7:
[ Spoiler ]

1 marca 2019:
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11486
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wszystkiego najlepszego, Siódemko. Bądź zawsze na szczycie w rankingach oglądalności.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2352
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2112
x 1049

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Nie da się ukryć, że ramówka sprzed 17 lat dużo ciekawsza i bardziej różnorodna niż obecna. Oby to zaczęło się teraz zmieniać.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Jakob pisze: 10 lut 2019, 11:09 Problemem TVN7 jest to, że od początku nie posiadano koncepcji na ten kanał. Niby miał być takim TVN2, jednak po przejęciu od CLT-UFA nadawano przez kilka miesięcy programy z RTL7, następnie sięgnięto po archiwum TVN. Samo ITI określało stację jako "filmowo-serialową". Przykre jest to, że przez tyle lat Siódemka nie pokazała potencjału.
Wtedy, w 2002 roku było głośno o tych zmianach z RTL7 na TVN7. Mówiono, że będzie lepiej. No i to nawiązanie do TVN2 też się pojawiło. Z roku na rok TVN rezygnował z telenowel (stopniowo przenosząc je na wcześniejsze godziny aż w końcu zrezygnowano z nich całkowicie) oraz seriali zagranicznych (w sumie są one do dziś w TVN, ale w godzinach nocnych). Byłem przekonany,że TVN7 przejmie te produkcje, czyli dobry film o 20:00 + premierowy odcinek serialu zagranicznego (jeszcze wtedy internet nie był tak powszechny). Do tego anime, które wyróżniało RTL7. Kanał jednak szybko okazał się kanałem powtórkowym. Chociaż kilka prób zmian było.

Być może nowa telenowela polska, "Big Brother" i powtórki sądów, które wciąż się świetnie oglądają (i można tego typu programy zobaczyć tylko u nich) spowodują, że wreszcie spróbują poprawić swoje wyniki na tle konkurencyjnej Czwórki i TV Puls.
2008-2023
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Telenowele i seriale zagraniczne też by się jednak przydały. Takie Czwórka i Puls jednak je w ramówce mają. Osobiście od dawna nie włączałam ani Siódemki, ani tym bardziej głównego TVN-u - dla mnie nie było tu co oglądać. Paradokumentów nie trawię, seriale polskie raczej omijam łukiem, filmy to setne albo i milionowe powtórki po innych kanałach... W ostatnich latach rzuciłam się jedynie na Columbo, bo nic więcej się nie pojawiło. House'a wałkują ciągle te same sezony, Monk też przeszedł jednorazowo. Jeszcze z zagranicznych seriali komediowych coś się trafia, ale to też już są ciągłe powtórki. Liczę wreszcie na jakieś zmiany - na powrót częściowo do źródeł RTL7. Przecież można wszystko pogodzić, stworzyć pasma serialowe, telenowelowe, anime i paradokumentów, a na wieczory filmy podzielone tematycznie. Nie pogniewałabym się wcale, gdyby sięgnęli głębiej w klasykę filmową i dali np. cykl kina gangsterskiego lat 30-ych i 40-ch, najsłynniejszych musicali, komedii, etc. Raz w tygodniu, albo choćby i 2x na miesiąc coś takiego by się przydało i byłoby to wyróżnikiem we wszystkich kanałach naziemnych. Nawet Puls czasem rzuca coś klasycznego z lat 60-ch czy 70-ch (ostatnio widziałam Żądło, w zeszłym roku Złoto dla zuchwałych). Młodsi widzowie zupełnie nie znają klasyki. Owszem, nie są to może filmy dla bardzo szerokiej widowni, choć z drugiej strony gdzie widownia mogłaby się z nimi zapoznać, skoro nie są pokazywane na ogólnodostępnych kanałach, a kanały premium wykupują raczej nieliczni? W internecie teoretycznie można znaleźć wszystko, ale jednak niekoniecznie - często, jeśli tylko ktoś wrzuci jakieś filmy nawet z polskimi napisami to studia filmowe je blokują, no bo przecież łamanie praw autorskich. I kółko się zamyka. Stacje wolą wydać niewiele pieniędzy na wyprodukowanie masowej ilości paradokumentów i zapchać nimi ramówki, a przeciętny widz nie ma wyboru i ogląda to, co mu zostaje narzucone - stacja zarabia krocie na reklamach. Dopóki stacje nie urozmaicą ramówek, dopóty widzowie pozostaną bez wymagań, bo dla garstki widzów wymagających żadna stacja nie będzie wprowadzać różnorodności w ramówkach. Najważniejsza bowiem zawsze jest kasa i to jak największa.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Założenia ciekawe, ale powiedzmy sobie szczerze - TVN7 to stacja komercyjna dla której ważna jest grupa 16-49, a klasyka filmowa raczej nie jest produktem dla masowego widza. Takie filmy można zobaczyć na takich stacjach jak Ale Kino+ czy Filmbox Arthouse, ewentualnie TVP Kultura.

Druga kwestia zobaczmy co się najchętniej ogląda - Polacy kochają powtórki i to co dobrze znają. Stąd też najlepiej oglądanym filmem w roku jest "Kevin sam w domu", a wśród stacji serialowych liderem jest TVP Seriale, które pokazuje w kółko powtórki "Rancza", "Rodzinki.pl" czy "Ojca Matusza". Na podium w grupie komercyjnej w roku 2018 zameldował się Comedy Central, którego udział wzrósł w stosunku rok do roku o niemal 32% wyprzedzając jednocześnie Polsat Film. A jak wiemy stacja ta pokazuje niemal przez cały dzień tylko dwa seriale - "Przyjaciele" i "Teorię wielkiego podrywu".

Z resztą u nas nigdy zagraniczne produkcje jakimś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły. Ostatnim takim serialem był chyba "Skazany na śmierć" pokazywany przez Polsat w niedzielnym prime-time z 10 lat temu. Za granicą jest trochę inaczej. Jeszcze do niedawna niemiecki RTL pokazywał amerykańskie seriale w dwóch blokach - we wtorki i czwartki od 20:15 do 00:00 (np. Kości, CSI:Miami, Monk), natomiast SAT1 we wtorki, czwartki i niedziele od 20:15 (głównie Criminal Minds, Hawaii Five-0, Agenci NCIS).Podobnie jest w Czechach. Tamtejsza Nova w dobrym paśmie wieczornym potrafiła pokazać CSI czy Mentalistę. Chociaż i tam widać zwrot w kierunku rodzimych produkcji. Szczególnie można zauważyć taki trend w RTL i Nova.

TVN7 na pewno pozytywnie zapunktował też pasmem dokumentalnym.

Dobrze gdyby jeszcze zdecydowali się na jakieś nowe odcinki court-show. Wiem, że powtórki się świetnie oglądają, ale nowe odcinki można byłoby pokazać o późniejszej godzinie.

Wiosna na pewno będzie decydująca. "Big Brother", codzienna polska telenowela i dobre wyniki oglądalności court-show to może być już jakiś początek.

Co dalej? Zobaczymy. Myślę, że popołudniowo-wieczorną ramówkę można naprawdę ciekawie zagospodarować: court-show, jakiś teleturniej (może powrót "Najsłabszego ogniwa"?), blok dobrych seriali komediowych (może powrót "Wieczoru z komedią"?), polska telenowela codzienna, "Big Brother", dobry film zawsze o 21, blok ciekawych seriali zagranicznych (nie tylko amerykańskie seriale są dobre), kontynuacja cyklu "Udokumentowane w Siódemce", "BB Extra", a nawet (po 23) przydałby się jakiś satyryczny program podsumowujący dzień.
2008-2023
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 16:27 Założenia ciekawe, ale powiedzmy sobie szczerze - TVN7 to stacja komercyjna dla której ważna jest grupa 16-49, a klasyka filmowa raczej nie jest produktem dla masowego widza. Takie filmy można zobaczyć na takich stacjach jak Ale Kino+ czy Filmbox Arthouse, ewentualnie TVP Kultura.
Tylko, że AleKino zeszło na seriale i klasykę filmową trafić to jest jakiś cud. A do tego kanał jest dostępny w wysokich pakietach cyfrowych kablówek. Filmbox Arthouse jest dostępny w osobnym pakiecie za dodatkowe 30 zł na miesiąc. Kto taki pakiet wykupi dla w kółko od dobrych 5 lat emitowanych tych samych tytułów nie tylko na tym kanale, ale i na pozostałych Boxach? A umowa minimum na 2 lata. TVP Kultura sporadycznie coś rzuca do ramówki, jednak kanał generalnie ma kiepską oglądalność, a filmy są na ogół w takich godzinach, że ludzie oglądają coś innego. Fakt, do dyspozycji są jeszcze AMC i Paramount, ale znów obydwa kanały są w wysokich pakietach. Nowy TCM, czyli TNT, to już nie to samo, co było - też poszli w seriale, a z dostępem do kanału fatalnie. W mojej kablówce, choć to jedna z 6-u największych, nie można się doprosić włączenia od prawie 14 lat, chociaż inne kanały jak TV Okazje, Mango, itp bzdury włączali w ciągu miesiąca od startu.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 16:27Druga kwestia zobaczmy co się najchętniej ogląda - Polacy kochają powtórki i to co dobrze znają.
Z tym się zgadzam, ale litości! Co za dużo to niezdrowo i wszystko w końcu się przeje. Na niektóre seriale już nie mogę wręcz patrzeć - tak mi je obrzydzili, że mam odruch wymiotny, jak widzę tytuły w ramówkach.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 16:27Z resztą u nas nigdy zagraniczne produkcje jakimś wielkim zainteresowaniem się nie cieszyły.
Fakt, ale to też wynika z tego, że przez wiele lat zagraniczne seriale nie były dla Polaków dostępne, zwłaszcza zachodnie. A w latach 90-ych nastąpił wielki zalew i powstawanie nowych kanałów, jednak stacje na ogół stawiały na te same tytuły emitując je jedna po drugiej. I właściwie dalej to trwa w najlepsze. Spójrzmy na ramówki, na ilu kanałach są emitowane serie CSI, NCIS, Kości, Napisała morderstwo, czy jeszcze kilka innych. A seriali do wyboru jest cała masa - nie tylko amerykańskich. Doskonałe wyniki na kanałach TVP osiągają przecież seriale tureckie. I znów seriale przecież nie muszą być w ramówce popołudniowej, czy wieczornej - w zależności od typu mogą być przecież w daytime. Kto będzie chciał i tak sobie nagra, a poza tym dobrze by też było, gdyby seriale z daytime umieszczali później, po zakończonej emisji w tv albo równocześnie (tak, jak robi to TVP), w playerze. Pozwoliłoby to na nadrobienie utraconych odcinków widzom oglądającym w tv i na dodatkowych widzów oglądających w necie.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 16:27TVN7 na pewno pozytywnie zapunktował też pasmem dokumentalnym.
Owszem i mogliby też trochę rozszerzyć to pasmo o ciekawe materiały np. biografie twórców filmowych. Wiem, napiszecie, że to bardziej wchodzi w ramówki kanałów filmowych, ale takie kanały nie docierają do przeciętnego widza. Na takim TVN7 zawsze jest szansa, że obejrzą to także inni widzowie, bo zawsze będzie to coś innego i ciekawszego od zwykłej odmóżdżającej sieczki. Sama z wielką przyjemnością obejrzałabym odcinki Za drzwiami Actors Studio z ciekawymi wywiadami z wielkimi gwiazdami. TVN emitował niewielką serię odcinków jakieś 10 lat temu na TVN Style i to w środku nocy - szkoda, że nie dali ich w bardziej przystępnych godzinach. TV4 kiedyś potrafiło dać cykl pod tytułem Reżyserzy i byli jedyną stacją, która tą serię miała w ramówce.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 16:27Dobrze gdyby jeszcze zdecydowali się na jakieś nowe odcinki court-show. Wiem, że powtórki się świetnie oglądają, ale nowe odcinki można byłoby pokazać o późniejszej godzinie.
Wiosna na pewno będzie decydująca. "Big Brother", codzienna polska telenowela i dobre wyniki oglądalności court-show to może być już jakiś początek.


Nie mam nic przeciwko Big Brotherowi, court show, czy nawet jakiemuś paradokumentowi, ale niech to nie zawala całkowicie ramówki. Moim zdaniem na wszystko jest miejsce w ramówce - wystarczy tylko inteligentnie to rozmieścić i każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze tak było, że jedne pozycje miały większą widownię, inne mniejszą, a jeszcze inne prawie znikomą. Jednak kanał ogólnotematyczny zobowiązuje do mieszanki programowej - każdy widz ma prawo znaleźć na nim coś, co chce oglądać. A w zależności od stopnia zainteresowania, czyli oglądalności, można przecież umieścić pozycje w odpowiednich godzinach. Ramówka naprawdę może być interesująca i dla każdego, o ile tylko stacja zechce coś z tym zrobić i jakoś ją uatrakcyjnić, bo niestety od momentu przejęcia od RTL7 z roku na rok było coraz gorzej.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@Jantar to faktycznie Twoja kablówka ma kiepską ofertę skoro za takie kanały jak Ale Kino+ czy Filmbox Arthouse musisz płacić tak duże, dodatkowe pieniądze. W nc+ Ale Kino+ oraz TVP Kultura są dostępne od najniższego, podstawowego pakietu, Filmbox Arthouse można dokupić, z tego co pamiętam za jakieś 2zł dodatkowo. Pozostałe kanały, wymienione przez Ciebie, są dostępne w pakiecie za max. 59zł/miesięcznie z kilkudziesięcioma innymi kanałami.

Co do klasyki filmów: w Ale Kino+ filmy tego typu są pokazywane w paśmie poniedziałkowym o 20:10. Na Cinemax 2 pojawiają się również w poniedziałki, ale o 20:30 w cyklu "Najlepsi z najlepszych". W TVP Kultura różne pory.

Odnośnie Ale Kino+ - może i idą w seriale, ale to właśnie tam można zobaczyć najlepsze europejskie seriale - to właśnie tam zobaczyłem belgijski "Dzień", duńskie "The Killing", skandynawskie: "Most nad Sundem". A z USA warty zobaczenia było na pewno "Fargo". Z resztą tytułów jest całe mnóstwo. Są to seriale, które trudno zobaczyć gdzie indziej. Według mnie pod względem oferty serialowej jest u nich o niebo lepiej niż w CANAL+, który ma nawet utworzony swój własny kanał serialowy.
Może właśnie w te seriale powinna wejść Siódemka?

No i kwestia ramówki - układa się ją pod masowego widza i dlatego cyklu o reżyserach filmowych w ogólnym kanale nie uświadczysz. Przynajmniej nie w środku nocy. Tym bardziej, że telewizja ma dla ludzi coraz mniejsze znaczenie, szczególnie dla młodych. Sam się o tym przekonałem, jak przez miesiąc nie miałem dostępu do tv. Wystarczyło mi nc+GO w smartfonie. Miałem tam wszystko co potrzebowałem: tv na żywo, mnóstwo kolekcji tematycznych (CANAL+VOD, Ale Kino+, Planete+, Sport+, HBO GO). Do tego TVP VOD (programy i seriale TVP), Ipla (produkcje kanałów Polsatu), Player (produkcje kanałów TVN). Przy takim wyborze sięgam po to co mnie interesuje w dowolnym czasie i miejscu. Nie muszę patrzeć na to co i kiedy jest w ramówce. A dla osoby, która dużo podróżuje, jest poza domem (tak jak ja) sprawdza się to idealnie.

Z kanałów naziemnych (poza pojedynczymi pozycjami) już dawno zrezygnowałem. Tzw. "talent show" o śpiewaniu, gotowaniu i tańczeniu mnie kompletnie nie interesują, więc brak tych programów na żywo w internecie kompletnie mi nie przeszkadza. Reszta jest.
2008-2023
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 18:40 @Jantar to faktycznie Twoja kablówka ma kiepską ofertę skoro za takie kanały jak Ale Kino+ czy Filmbox Arthouse musisz płacić tak duże, dodatkowe pieniądze. W nc+ Ale Kino+ oraz TVP Kultura są dostępne od najniższego, podstawowego pakietu, Filmbox Arthouse można dokupić, z tego co pamiętam za jakieś 2zł dodatkowo. Pozostałe kanały, wymienione przez Ciebie, są dostępne w pakiecie za max. 59zł/miesięcznie z kilkudziesięcioma innymi kanałami.
AleKino mam w najwyższym pakiecie cyfrowym. Cena ok. 80 zł za pakiet. Arthouse jest w pakiecie FilmBoxu - cena 30 zł za pakiet. W najwyższym cyfrowym dostępne jest tylko Kino TV z FilmBoxów. Cinemaxy to kolejne 50 zł w pakiecie z HBO. Pakiet Canal+ to kolejne osobne koszty - w trzech wersjach. TVP Kultura chyba jest w średnim pakiecie cyfrowym. W podstawowym są tylko kanały z mux1 i 2 plus wszelkie typy Mango, Okazji, Ezo i tym podobnych bzdur - to pakiet tzw. naziemny, w którym nie ma wszystkich kanałów naziemnych, a żeby mogli brać kasę 10-15 zł na miesiąc to dorzucili właśnie kanały zakupowe. W pakiecie podstawowym jest już troszkę więcej kanałów, ale bez typowych serialowych czy filmowych - najwyżej z półki ogólnych. A i niektóre kanały serialowe, jak tematyczne AXN-y, Universale są w pakiecie dodatkowym za 15-20 zł na miesiąc. Suma sumarum, wraz ze średnim pakietem internetu i telefonem stacjonarnym, za pakiety najwyższy cyfrowy, tematyczny serialowo-filmowy (wspomniane AXN-y), muzyczny (kanały z wyższej półki, a nie sieczka MTV i Vivy) płacę ok. 200 zł na miesiąc. W tym także opłaty za multiroom i 3 dekodery. Za to sportowych kanałów w najwyższym cyfrowym jest zatrzęsienie i całe bogactwo muzycznej sieczki MTV i Vivy plus wszelkiej maści lifestyli - wszystko omijam bardzo szerokim łukiem. W sumie czasami nie ma co wybrać do oglądania.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 18:40Odnośnie Ale Kino+ - może i idą w seriale, ale to właśnie tam można zobaczyć najlepsze europejskie seriale. Może właśnie w te seriale powinna wejść Siódemka?
To także AleKino jako pierwsze wyemitowało w całości wspaniałego Poirota. Także AleKino emitowało jako pierwsze kilka innych seriali. Nie chodzi o to, żeby w ogóle nie emitowali seriali, ale żeby były w jakichś rozsądnych proporcjach w stosunku do filmów fabularnych. Także żeby jako kanał tematyczny przybliżali tematykę biografii twórców filmowych i powstawania filmów. Jakoś przed zmianą AleKino! w AleKino+ takich pozycji było w ramówce więcej, np. świetna seria Magia kina, w której przedstawiane były wszystkie możliwe efekty specjalne od kuchni i pokazywane kręcenie scen krok po kroku. Niech Siódemka idzie w dobre seriale - w różnego typu seriale. Z chęcią obejrzałabym np. Medyceuszy - władców Florencji to serial jest na C+.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 18:40No i kwestia ramówki - układa się ją pod masowego widza i dlatego cyklu o reżyserach filmowych w ogólnym kanale nie uświadczysz. Przynajmniej nie w środku nocy.
Ależ nie mam aż takich wymagań, żeby filmy dokumentalne były w środku dnia (to chyba miałeś napisać). Jest sprawą oczywistą, że jedne pozycje oglądane są bardziej, inne mniej, więc jest też oczywiste, że trzeba je dopasować w odpowiednie pasma godzinowe. I nie mam z tym żadnego problemu. Nie narzekam na telenowele o 6.00 na Pulsie - dla mnie ważne jest, że jest pasmo. Kto chce to sobie nagra i obejrzy kiedy chce. Po to przecież są odpowiednie opcje w dekoderach.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 18:40Tym bardziej, że telewizja ma dla ludzi coraz mniejsze znaczenie, szczególnie dla młodych. Sam się o tym przekonałem, jak przez miesiąc nie miałem dostępu do tv. Wystarczyło mi nc+GO w smartfonie.


Wierz mi, że do pewnego wieku oglądanie na smartfonie lub na tablecie nie przeszkadza. Ale przychodzi taki moment, kiedy wzrok zaczyna się psuć i małe ekrany przestają być wygodne. Osobiście lubię wygodnie rozsiąść się na kanapie na seansie serialu czy filmu, ze szklanką herbatki obok i w słuchawkach, żeby nic nie rozpraszało uwagi (ze względu na kota - bezprzewodowe, bo kable były zerwane w ciągu 3-ch dni) przed tv 50 calowym. W zależności od czasu oglądam zwykle po kilka odcinków - słuchawki także z powodu oglądania nocnego, żeby nie przeszkadzać reszcie rodzinki ze wspomnianym kotem włącznie (nie cierpi żadnych dodatkowych głosów w domu). Moja mama też kiedyś mogła oglądać na 21 calowym tv, a teraz już najchętniej siada przed 50-ą. I też używa słuchawek. Komputer jest jednak od innych prac - nie od oglądania. Generalnie w mojej rodzinie, także tej ciut dalszej, nikt nie ogląda nawet na komputerze, a smartfon służy tylko do rozmów i sms-ów (plus aplikacje zakupowe różnych sieci). Nawet najmłodsze pokolenia oglądają w tv, choć z aplikacji na dekoderach lub z nagrań na dyskach. Nawet na działce wujo postawił telewizorek i łapie naziemne muxy, a siedzi na niej w miesiącach letnich.
kamil2505 pisze: 03 mar 2019, 18:40Tzw. "talent show" o śpiewaniu, gotowaniu i tańczeniu mnie kompletnie nie interesują.
To także pozycje, które omijam, ale mają powodzenie u sporej grupy widzów, więc stacje prześcigają się w kolejnych pomysłach i edycjach. Niech sobie będą, nie przeszkadza mi to. Kanały telewizyjne nie są wyłącznie dla mnie - każdy powinien w nich coś dla siebie znaleźć. I wszystko można pogodzić - to już nie są czasy trzech kanałów na krzyż.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Jestem przerażony tym ile płacisz za kablówkę. Ja za pakiet Extra+ (wszystkie kanały tematyczne) + CANAL+ (pełny pakiet) + CANAL+VOD + HBO + HBO GO + dekoder z nagrywarką 500GB + Multiroom + nc+GO (kanały na żywo + sporo kolekcji typu Ale Kino+, Planete+, Kino Polska) i płacę 79,99zł/miesięcznie.

Sorry za off-topic.
2008-2023
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Doskonale pamiętam start TVN 7 i zapowiedź powstania tego kanału. Nawet próbowali z serwisem informacyjnym ''Aktualności'', który po kilku miesiącach został zdjęty z anteny (także były emitowane programy typu ''Szymon szuka szaleńców'' czy ''Kulisy You Can Dance'').

Ja na chwile obecną posiadam Naziemną Telewizje Cyfrową, z której oglądam tylko i wyłącznie kanały typu Eska TV, TTV, Fokus TV czy Metro + dekoder do odbioru niemieckich kanałów FTA z satelity Astra (internet to mam w Orange bez limitu i transferu danych).

@kamil2505 o tym, że Polacy kochają powtórki to nawet też była mowa w reklamie pewnego banku z 2013 roku ;)

@Jantar Vivy od prawie 2 lat już nie ma - zastąpił ją MTV Music, także Universal Channel już nie ma. Skoro nie masz nic do oglądania, to może najwyższy czas na Netflixa?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVN7 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@kamil2505 Niestety, moja kablówka nie należy do najtańszych, a pakiety są tak skonstruowane, że wychodzi właśnie tak, jak pisałam. Nawet liczą sobie za pakiet naziemnych kanałów po 10-15 zł na miesiąc + drugie tyle za użytkowanie dekodera, który jest konieczny, no bo przecież w analogu to już od listopada została totalna sieczka, a lada moment wytną ostatnie sensowne kanały. Żeby mogli brać te opłaty za kanały naziemne must carry, dodali w pakiet kanały zakupowe i ogłoszeniowe, czyli śmieci. Ale kasa leci... Owszem, na dekoderze mam dostępne serwisy Ipli i playera za darmo + trochę materiału z kanałów tematycznych, ale darmowe są tylko te, które kanały opłacam w pakietach, przy czym serwis Paramountu i Comedy Central jest w cenie 5 zł za odcinek sitcomu / film mimo, że kanały opłacam w pakiecie, a koncerty z kanałów pakietu muzycznego, mimo że go opłacam, są w cenie po 10 zł za sztukę.

Pozostałe kablówki, które są u mnie dostępne, cenowo wychodzą drożej, a kanałów w ofercie mają mniej i jeszcze gorzej pogrupowane. Mało tego, jak kilka lat temu interesowałam się jedną z nich to handlowiec mi oznajmił, że nie poda mi zestawu kanałów, jakie są dostępne - mam wybierać pakiety w ciemno i dowiem się, co w nich jest, dopiero po podpisaniu umowy na 2 lata. Opieprzyłam dziada, że kota w worku nie będę kupować i się skończyło - później zaczęli zostawiać ulotki w skrzynkach z zestawami pakietów, ale bez cennika.

@Frontowiec Wiem, że Vivy i Universal Channel nie ma, ale nadal są kanały SciFi Universal i 13Ulica Universal, stąd mówiłam o paczce Universali. Na 13-ej jeszcze od czasu do czasu coś się trafia - regularnie oglądam nowe sezony Morderstw w Midsomer. Nawiasem mówiąc, szkoda że żaden naziemny kanał nie zainteresował się tym serialem, bo jest dobry. Viva była dla mnie kanałem śmieciowym nie wartym oglądania tak samo, jak są wszystkie MTV. Na Netflixa może bym się i skusiła, ale moja kablówka nie zamierza wprowadzać go do oferty platform VOD na dekoder, a na komputerze nie lubię oglądać - przyzwyczaiłam się do dużego ekranu i komfortu oglądania, poza tym lubię oglądać seriale jak już są w całości. Jedynym wyjątkiem od tego są na razie Midsomery.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny Warner Bros. Discovery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości