Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Post autor: Jantar » 26 lut 2019, 22:19

Adix2004 pisze:
26 lut 2019, 20:48
Teraz sprawdzam i przerwa naprawdę trwała tylko 6 miesięcy... Nie wiem czemu wydawało mi się, że dwa lata 😂
Emitowali wtedy w paśmie o 16.00 włoskie "Wszystko dla pań" - 40 odc. po 4 odc. tygodniowo. Skończyli przed wakacjami, a wakacje to ramówka powtórkowa.
Adix2004 pisze:
"Zaklinacze koni" miały być w czerwcu w TVP 1, nagle zmienili ramówkę i usunęli z ramówki. Po 5 miesiącach nagle dali w TVP 3 o 15.00 a po jakimś czasie dali na 6.00 rano a w zamian dali powtórkę "Królowej jednej nocy".
Zaklinacze miały być od września o 11.00 w TVP1. W wakacje w paśmie wrzucili powtórkę Krawcowej z Madrytu, no i były mistrzostwa piłkarskie.
Adix2004 pisze:
Myślę, że jeśli daliby nowe odcinki "RS" to raczej na Trójce. Choć jeśli nie mają wykupionych nowych odcinków to ciekawe czy kiedyś kupią. To że WSK dali po jakimś czasie do końca to nie znaczy że RS też polecą. Może na "Kosem" mieli umowę i odcinki napływały w Turcji. Do emisji nadal czeka 2. sezon "Zranionej miłości" choć dziwię się, że jeszcze nie dali 2. sezonu przecież tam gra "Sulejman" 😉
Sądzę, że nie ma co marzyć o RS na TVP1, ale na TVP HD czy TVP3 to już mogliby wyemitować. Nie wiemy, czy kupili tylko jeden sezon, czy więcej i jakie były uzgodnienia w sprawie dalszych odcinków. Jednak TVP na ogół dokupuje kolejne sezony seriali, które emituje, więc jakieś szanse moim zdaniem są. To samo dotyczy Zranionej miłości - ten serial mogą też wrzucić na TVP Historia, w końcu tłem jest wojna turecko-grecka.

Pozostaje też kwestia praw emisyjnych do seriali tureckich, no ale skoro mają je jeszcze do Królowej jednej nocy to sądzę, że tym bardziej mają je do późniejszych seriali, które były emitowane.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 05 mar 2019, 15:58

Z komentarza na WM wynika, że:
"Wieczna miłość" ogląda od 1,7 do 2,1 mln widzów. (niby dzięki Skokom), normalnie ok 1,4 mln.
"Więzień miłości" ogląda 1,35 mln widzów.
"Elif" śledzi 1,5 mln widzów.

Wyniki przedstawiają się świetnie, ale nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że w przypadku "Wiecznej miłości" to niekoniecznie jest prawda. Mam wątpliwości.
0 x
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
Awatar użytkownika
karolina1995
Użytkownik
x 1

Post autor: karolina1995 » 06 mar 2019, 11:23

Wiadomo coś o premierach na axn?
0 x
Obecnie oglądam:Siyah Beyaz Ask/Fanka/Wymarzona miłość/Gdzie jest Elisa/Przeznaczenie Evy/A que no me dejas/Przysięga/Maria z przedmieścia/Por amar sin ley/La malquerida/Despertar contigo/La mujer del vendaval/Ukryta miłość/Miłosny więzień
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 06 mar 2019, 14:48

Skąd wzięła się ta informacja o nowych tureckich serialach na AXN? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym, że w ogóle coś wykupili. 🙂
0 x
Awatar użytkownika
karolina1995
Użytkownik
x 1

Post autor: karolina1995 » 06 mar 2019, 15:39

Tutaj była mowa, że mają się jakieś pojawić :)
pablo21 pisze:
09 lut 2019, 21:44
AXN Polska kupiło nowe seriale tureckie do emisji. Niestety nie chcą powiedzieć jakie tytuły a jedynie że premiera na wiosnę na ich kanałach. Prawdopodobnie emisja na AXN White i AXN Spin HD. ;-) W marcu powtórka tureckiej "Zemsty" na AXN Spin HD.
Czy "Pogotowie Miłośne" AXN kupiło całość i wyemitowało u nas?
0 x
Obecnie oglądam:Siyah Beyaz Ask/Fanka/Wymarzona miłość/Gdzie jest Elisa/Przeznaczenie Evy/A que no me dejas/Przysięga/Maria z przedmieścia/Por amar sin ley/La malquerida/Despertar contigo/La mujer del vendaval/Ukryta miłość/Miłosny więzień
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Post autor: Adix2004 » 06 mar 2019, 16:19

Niestety ale po "WSK" na TVP HD nie poleci żaden inny turecki serial :(
Napisałem do AXN w sprawie tureckich seriali odpisali mi, że nie mogą udzielać takich informacji przed oficjalnym ogłoszeniem.
Co do "Zemsty" to prawda, setna powtórka od 10 marca, co niedzielę, od godziny 6.00 do 9.50.
Jednak liczę, że ujrzymy jakieś premiery na AXN :)
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Post autor: Adix2004 » 08 mar 2019, 16:11

Dzisiaj na Netfixsie Polska premierę miał turecki, 8. odcinkowy serial o wampirach pt. "Yasamayanlar". W jednej z głównych ról Selma Ergeç czyli Hatice ze "Wspaniałego stulecia" :)

PS. Dla osób oglądających turecki serial "Vurgun" z Erkanem, serial z powodu małej oglądalności kończy się na 6. odcinku. Finałowy odcinek w najbliższą środę.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 08 mar 2019, 18:12

Co do "Vurgun"... to było do przewidzenia, aczkolwiek myślałem, że chociaż będzie ich z 10.
Wiadomo, czy "Yasamayanlar" jest w wersji z lektorem? Widziałem serial z napisami. Co do obsady jest dużo więcej znanych osób oprócz Selmy: Nilperi Sahinkaya (Sezon na miłość, W sercu miasta)
Birkan Sokullu (Imperium Miłości)
Kerem Bursin (W sercu miasta)
Elcin Sangu (Imperium miłości)

EDIT: Już obejrzałem zwiastun i jest lektor. :D
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 13 mar 2019, 15:50

W lutym pablo21 napisał, że AXN wykupiło nowe tureckie seriale. Teraz wiemy, że od kwietnia będzie "La Fan" od Telemundo, co mnie cieszy, bo pomimo tego, że produkcja nie najlepsza, to w końcu zobaczę Ximenę Duque w nowej roli.
Czy wiadomo, o drugi serialu, skoro było napisane seriale? :) Czy też została wymieniona na latynoską, czy może jednak będzie produkcja z Turcji. :)
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Post autor: Adix2004 » 17 mar 2019, 23:24

Napisałem do TVP 2 czy po "Miłosnych potyczkach" będzie kolejna turecka premiera, oto odpowiedź:
"Dzień dobry,
wszystko na to wskazuje, że będzie kolejna premiera,
ale co to będzie jeszcze nie możemy powiedzieć.
Pozdrawiamy serdecznie.".
Oby kolejna komedia np. "Dolunay" czy "Cicek Koksu".
24 kwietnia finał "Królowej jednej nocy" na TVP 3, ciekawe czy po tym ujrzymy kolejną powtórkę. Liczę na "W sercu miasta".
0 x
Awatar użytkownika
karolina1995
Użytkownik
x 1

Post autor: karolina1995 » 18 mar 2019, 9:04

Ja bym chciała,żeby wyemitowali np. Kiralik ask (69 odc tureckich,czyli u nas byłoby 207,jeśli podzielić na 3,ale może być też mniej,w zależności ile trwa odcinek ) , oraz No:309,Meryem, Erkenci Kus, fajnie by było zobaczyć te seriale :)
0 x
vlv
Użytkownik
x 4

Post autor: vlv » 18 mar 2019, 9:34

Fajnie gdyby utrzymali pasmo komedii. Jest sporo dobrych tytułów. Dla mnie zwłaszcza dwa są warte uwagi.
Güzel Köylü - możliwa emisja ze względu na główną aktorkę, która była już w serialach TVP, chociaż nigdzie nie widzę żeby był w dystrybucji.

Wspomniany Kiralik Ask też jest bardzo dobry.
1 sezon -148 odcinków, 2 sezon - 54.
Sporo.

Byle tylko nie dawali tasiemieców pokroju Elif.

BTW
Kanał TDC poświęcony tureckim serialom w Romuni rusza już 1 kwietnia więc pewnie u reszty podobnie albo tak samo :)
Polecą tam m. in
"Kara Para Ask", "Karadayi", "Kurt Seyit ve Shura", "20 Dakika", "Analar ve Anneler", "Son", "8 Gun", "Beş Kardeş", "Al Yazmalım".
0 x
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Post autor: Adix2004 » 20 mar 2019, 23:45

26 kwietnia na Netflix Polska 2. sezon serialu "Obrońca Stambułu".
Turecki Netflix pracuje nad kilkoma nowymi projektami m.in film z Beren Sat oraz serial o Osmanach.
Póki co na AXN w marcu ani kwietniu nie widać nic o nowym tureckim serialu. W kwietniu tylko latynoskie "La Fan" z Telemudno. Wolałbym jeszcze jedną premierę latino niż turecki np. "La Dona" czy "Silvana Sin Lana".
U nas niby za kanał TDC wziął się Filmbox, więc ciekawie czy u nas wypali. W Rumuni w kwietniu. Skoro w ofercie w Rumuni dają "8. Gun" (serial z aktorem z "Kontaktu...") zajmował prawie ostatnie miejsce i był jedną z większych klap, to mam nadzieję, że na kanale, że dadzą też te krótsze seriale np. "Sahin Tepesi" czy "Vurgun".
Co ciekawe w ofercie stacji same seriale z Ay Yapim. Mimo, że to moim zdaniem najlepsza wytwórnia to dadzą też seriale z B Yapim, TIMS, TMC, Pastel Film, Surec Film, Endemol itp.
Może zobaczyliśmy seriale, które nie zostały w Polsce dokończone np. "Rozdarte serca".
Na Eccho Right pojawił się kolejny turecki tasiemiec "Yemin" (The Promises), serial jest emitowany przez Kanal 7 (nadaje m.in. "Elif"). W chwili obecej serial ma ok. 20 odcinków, ale się bardzo dobrze przyjął więc ok. 500 odcinków zapewnione ;)
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 21 mar 2019, 13:03

Fajnie, że planują nową premierę, chociaż sam osobiście myślałem, że na wakacje dadzą jakąś krótką powtórkę np. "Nadzieja i miłość", a od września ruszą z nowością. Nie zmienia to faktu, że fajnie będzie zobaczyć premierę.
Co do "Królowej jednej nocy" możliwe, że od 25 kwietnia będzie jakiś inny, niekoniecznie turecki serial, ale tak, chętnie obejrzałbym znowu "W sercu miasta".
TDC w Polsce wystartuje pewnie na samym końcu, jak to na Polskę przystało. Ramówka z seriali Ay Yapim, nie widzę nic złego, bo jednak jest to jedna z najlepszych wytwórni w Turcji. Zgadzam się z poprzednikiem, że mogliby dać także seriale od innych producentów, no może oprócz TMC, bo od nich seriale to porażka. Zamieniłbym TMC na Medyapim.
Oglądalność "Yemin" zaczyna być lepsza od niejednego serialu emitowanego raz w tygodniu. Jak się taka oglądalność utrzyma to pewnie będzie nawet więcej niż 500 odcinków, Przecież "Elif" już ma 888 odcinków, a widownia dużo słabsza...
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Post autor: Atahan » 22 mar 2019, 20:07

W Wielki Piątek (19 kwietnia) nie będzie emisji tureckich seriali na TVP2. Otrzymamy za to film "Quo Vadis" i "Nabożeństwa". Pytanie, czemu nie ma "Miłosnych potyczek", a są aż 2 odcinki "Doktora z alpejskiej wioski". Na Jedynce seriale normalnie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”