Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2001)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

https://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozn ... mpg(video)

Jingle Polsatu Dla Ciebie i Polsatu Ona wraz z logo kanałów. Z mojego nagrania telenoweli z VHS, ale to nagranie edytowane na nagrywarce, więc jingle są przycięte. Zgranie odcinków muszę powtórzyć, a na kasetach jingle są zapewne ciutkę dłuższe.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2001)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek Komedii akurat nie ma 😉 A program o którym mówisz, to "Jacek Ziobro Superstar". Pełno jest go na YouTube, ale tylko z pierwszej wersji Polsatu 2.

Chyba właśnie jego program puszczano jako zapchajdziurę podczas transmisji "Dwóch Światów".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »



Nie miejcie pretensji o jakość obrazu. Nie wyobrażacie sobie z jakiej rozdzielczości jest to upscal :) Nie wiem czy wszystkie z powyższych zajawek zostały użyte na antenach wariacji Polsatu 2. Jestem pewien natomiast id Smyka z obracającym się logo - jeśli mnie pamięć nie myli przerobiono je potem na id Juniora zwyczajnie wklejając na animację nowe logo żeby zakryło poprzednie :lol:
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Czekam na oprawy graficzne stacji takich jak: Dla Ciebie, Komedia, Junior czy Muzyczny Relaks.
Jedyny w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeśli je zdobędę lub ktoś mnie w tym uprzedzi, to spoko. Póki co miałem tylko tyle. Trzeba mieć na uwadze skok technologiczny pomiędzy końcem lat 90., a czasami teraźniejszymi i problem z przechowywaniem tego typu nagrań bo jeśli komuś udało się zachować je na VHS to super.

To co podrzuciłem prawdopodobnie przez 20 lat leżało na komputerze w formie cyfrowej - nie jestem tylko pewien czy oryginalnie powstało na PC czy może na jakiejś Amidze, a potem zostało skonwertowane. Stąd jakość taka, a nie inna.
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

@Karol Tak wyglądał ident Polsatu Junior:
Polsat Junior.jpg
Polsat Junior.jpg (5.75 KiB) Przejrzano 3492 razy
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

@TVP8Polska Jest tylko jeden problem, obrazek się nie wczytuje.

Zresztą, kiedyś gdzieś wyczytałem, że niektóre elementy oprawy Polsatu Smyk były używane wcześniej w oprawie jego poprzednika - ATV Smyk.
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Poprawiłem post @TVP8Polska wgrywając obrazek na forum.

Dla mnie jakość jest dobra. Powiedzmy, że oryginalne stacje nie grzeszyli nią szczególnie ;). Jeśli kanały Wizji TV były miastem to kanały tematyczne Polsatu - wioską :lol:.

Co do Smyku czy Juniora to wiem, że jedna z tych stacji/obydwie używały w nocy po zakończeniu programu jakiegoś przypadkowego* kadru z anime jako zastygłej planszy (nawet chyba nie jestem pewien, czy było jakieś logo, czy tylko zwykły rysunek). Chyba z serialu piłkarskiego, Jedenastka Marzeń?

* wychodzę z takiego założenia, bo było ono byle jakie
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ManiakTV
Obserwator
Posty: 465
Rejestracja: 05 wrz 2018, 12:10
x 46
x 30

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ManiakTV »

Czyli według kart historii, to nie TVN pierwszy uruchamiał tematyczne kanały a Polsat?
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Do zmian nazwy kanałów tematycznych Polsatu doszło najprawdopodobniej 2 września 2000 roku.
Wiem, bo tego właśnie dnia wprowadzono nowe nazwy stacji P2C.
A wracając do pytania które zadałeś Maniaku TVN swoje kanały tematyczne uruchomił dość późno od Polsatu bo w 2001 roku.
Jedyny w swoim rodzaju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zestawiając Polsat z TVN to fakt, Solorz pierwszy uruchamiał kanały tematyczne - ale szedł w ilość, a nie jakość, dlatego do dziś z tych starych przetrwał tylko Polsat Sport. Warto wspomnieć, że PS przez pewien czas nadawany był równolegle z kanałami Multiwizji.

W moim przekonaniu pierwszym POLSKIM nadawcą, który uruchomił jakiekolwiek kanały tematyczne, było ATV - nadawano dwa kanały: ATV1 i ATV2, a w ich ramach kolejno po dwa pasma: ATV Relaks, Super ATV, ATV Smyk i ATV Kino. Gdyby nie pasmo porażek w postaci marnego finansowania oraz braku zgody KRRiT na uruchomienie pakietu kanałów cyfrowych (coś a'la platforma cyfrowa), Solorz nie miałby czym wypełnić ramówek swoich zapchajdziur 😉

Swoją drogą od początku było widać jakie są dysproporcje w finansowaniu kanałów autorskich. Podczas gdy Wizja TV i Cyfra+ wydawały miliony na swoje kanały tematyczne, Solorz oszczędzał korzystając z bazy programowej Polsatu i ATV. Gdy konkurencja lansowała się światowymi markami typu MTV, HBO, Fox Kids, Cartoon Network a także produkowała swoje programy, Polsat 2 Cyfrowy jechał na kanale z disco polo, Filmaksie (nadawany wieczorem w miejscu Juniora) dziecięcym Smyku/Juniorze, On, Ona, itd. Niby mądre, ale dziś tych kanałów nie ma. 😉
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Kanały tematyczne Polsatu 2 Cyfrowego (1999-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

Karol pisze: 06 mar 2019, 15:38 Szkoda tylko, że kanał skończył jako feed live z planu "Dwóch Światów" 🤣
Co ciekawe, w tym czasie kanał retransmitował też polsatowski serwis informacyjny. Pewnie w ramach zobowiązań koncesyjnych.
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Fragment filmu "Żandarm na emeryturze" nagrany z anteny kanału Komedia :)
Żandarmy to z tego, co pamiętam, leciały w kółko w tej telewizji :lol:. Potem podobnie tłukła, ale chyba jednak mniej, Europa Europa / Zone Europa - około 2005 roku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

A dzisiaj tłucze je Puls. No i mamy kolejną analogię między współczesnym Pulsem maksymalizującym zyski niskim kosztem z obszerną ofertą filmów nieco niższej klasy a Polsatem sprzed parunastu lat ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Dawniej w kanałach Polsatu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Choć podobny ident już był prezentowany nie raz, to jeszcze nigdy pod brandem Relaksu :)

Upychano go wszędzie, gdzie można było - pojawiał się w Polsacie, w jego kanałach tematycznych (Formuła 1, Dla Ciebie, Smyk, Muzyczny Relaks i Info Dokument). Wydaje się, że był używany częściej od id poszczególnych tych stacji. Coś w tym było, o czym zresztą kiedyś pisał @Majkell. Zasadniczo każdy koncesjonowany w Polsacie kanał musi używać swojej identyfikacji (chodzi głównie o nazwę programu zawartą w koncesji KRRiT). Rzecz w tym, że - co do dziś jest ewenementem w Polsce - kanały tematyczne P2C posiadały JEDNĄ WSPÓLNĄ KONCESJĘ.

Co ciekawe, koncesja Polsatu 2 Cyfrowego opierała się na koncesji satelitarnej Polsatu z 5 października 1993, w której nazwa "Polsat 2" pojawiła się dopiero w 1997 roku :)

Istotne fakty:
  • w lutym 1999 roku dokonano modyfikacji zezwolenia pt. "zezwolenie na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w następujących wersjach programowych: "Muzyczny Relax", "Fomuła 1", "Tylko dla Ciebie", "Wideoteka", "Spotkania", "INFO" i nadanie programowi charakteru uniwersalnego".
  • w czerwcu 1999: "Zmiana polegająca na wykreśleniu wersji programowych określonych jako "Tylko dla Ciebie" oraz "Spotkania" i jednoczesne wpisanie w to miejsce nazw wersji programowych: "Komedia" i "Smyk" "
  • lipiec 1999: "Zmiana polegająca na wykreśleniu wersji programowej określonej jako "Wideoteka" i jednoczesne wpisanie w to miejsce wersji programowej "Tylko dla Ciebie""
Także stąd wynika wspólna identyfikacja :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości