Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: RaPi »

Aby uniknąć zbędnego bałaganu na forum zakładam ten wątek. Każdy kto ma pytanie odnośnie dekoderów Cyfry Plus może je zadać właśnie tutaj. Wszystkie inne wątki tego typu będą kasowane.
Animal
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2006, 15:23

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: Animal »

Ponieważ HD się zaczyna rozwijać chciał bym się zapytać czy ktoś ma może dekoder Cyfry Phila 6201 HD- jak się sprawuje po zmianie kilku softów.Może jakieś linki na jego temat-dzięki.Pozdrowienia
superpirat
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2008, 20:23

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: superpirat »

Witam. Mam pytanie odnośnie dekodera Pioneer BCT 1530 albo 1540. Chodź mam normalnie płaconą kartę to nie kupowałem ani nie wynajmowałem dekodera od Cyfry +. Odziedziczyłem go tak to ujmijmy. Problem mój polega na tym,że nie ma on oryginalnego oprogramowania Cyfry tylko jakieś inne. Takie żółto/niebieskie, transparentne. Gdy wybiorę Menu/Inne Funkcje/Wersja FirmWare pokazuje mi się Tuner BCT 1530, HDL Dynamit, MHW v.M98 Generator, Język Multilangue. Ostatnimi czasy coś pozmieniali w kanałach na Cyfrze i poznikały mi kanały jak 3xHBO, 5xDiscovery czy National Geografic. Mogę iść do gościa który mi listę zaktualizuje, ale czy jestem w stanie to zrobić sam ?. Wydaje mi się, że to oprogramowanie powinnno mieć jakąś możliwość znalezienia nowych kanałów. Znalazłem taką opcję poprzez Menu/Ogólne Ustawienia/Dodaj Kanały ale mam 4 wybory i nie wiem co poustawiać. Antena, Wybierz Typ, Wybierz Pozycję, Szybki Skan. Ostatni wybór zawiera np. Cyfra+2PC, jakieś Astry dwie są, HotBird - puszczałem wyszukiwanie na różnych, na koniec miałem info że nie znaleziono nowych kanałów.
Proszę Was pomóżcie mi - jak te kanały znaleźć/ustawić. Z góry dziękuję.

pozdrawiam

Superpirat
Animal
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2006, 15:23

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: Animal »

Mając alternatywne oprogramowanie możesz zmienić oczywiście parametry lub ustawić ręcznie lub przeszukując dany transporter więc nie ma potrzeby wgrywania nowej listy.Ze strony http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php masz potrzebne parametry kanałów C+ trasporter/częstotliwość/ Sid,VideoPid,Audio Pid I PCR.Wejdź na kanał który jest zmieniony i klawiszem +wyświetlisz podmenu i później w zależności od oprogramowania menu,d/zresztą tam pisze info/menu co trzeba nacisnąć i z 4 masz parametru transportera i po ustawieniu o strzałkami w lewo lub prawo będą się zmieniać częstotliwości tr. i musisz zatrzymać na tej częstotliwości co potrzebujesz i zapamiętaj pod jakim numerem jest ten transporter.Cofając a wejdź z powrotem na ogólne i naciśnij 3 i tam musisz wstawić nowe parametry Sid,VPid,APid PCR i chyba pod 7 numer pod jakim jest ten transporter a w kanałach Music Choice bez VPitd-u.A tak polecam Laki to znajdziesz tam i na jego forum odpowiedzi i wyjaśnienia.Parametry zmian podał też Sat Kurier ale bez dokładnych muzycznych.Pozdrowienia i mam nadzieje że moje może nie fachowe wyjaśnienia pomogą Ci w zmianach.
nescik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:39

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: nescik »

MateuszPusz pisze:witam mam pytanie dotyczące cyfry+ jak by coś(narazie mam toye cyfrową) jaki jest dobry pakiet? jest łątwy w obsłudze itd. ?

i czy ma extreme sports w dobrej jakości(w toyi cyfrowej extreme sports wygląda okropnie uwieżcie mi) i czy cyfra+ jest lepsza niż toya cyfrowa tv na canal+ ?
jesli potrzebujesz tylko kanalu extreme sports to zal kasy na to , jesli chodzi o pakiety to odsylam do glownej strony cyfry + www.cyfraplus.pl
nescik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:39

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: nescik »

no to na cyfrze na pewno znajdziesz cartoon N i ext sport , tyle ze pakiety w c+ nie sa tanie;/
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: Artu »

No właśnie CN i Extreme masz w CP, nawet taniej ;)
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: gosc »

Czy macie kłopoty ze wzrokiem? O czym ma być ten temat??????????
jamarcin
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2008, 16:16

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: jamarcin »

Witam,
mam pytanie odnośnie dekoderów Cyfry+. W najbliższych dniach mam zamiar kupić sobie cyfrę, w związku z tym moje pytanie brzmi: jakie dekodery cyfra oferuje i który polecacie. Czy kupować od nich czy na własną rękę. Uogólniając, który dekoder do odbioru Cyfry+ jest najlepszy. Dodam, że nie mam telewizora z FullHD i nie interesuje mnie dekoder z taką opcją.
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:38
Lokalizacja: Okolice Radomia
x 1
Kontakt:

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: lukas_k »

Najlepiej kupić dekoder własny np. Ferguson, Humax, Technisat itd. i do tego moduł SD lub HD. Nie będziesz musiał płacić za dzierżawę dekodera (chyba, że kupisz dekoder na własność) no i zyskasz jakieś dodatkowe funkcje, których nie oferuje C+ w swoich dekoderach
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
jamarcin
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2008, 16:16

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: jamarcin »

Dzięki za odzew, ale ja i dalej nie wiem co wybrać :) Jakie właściwie Cyfra+ oferuje teraz dekodery, niestety nie mogę znaleźć takiej informacji na ich stronce? Co do wymienionych przez ciebie marek to np. na stronce Fergusona są: Odbiorniki HD, Odbiorniki FTA, Odbiorniki CI/CR i Odbiorniki PVR z tym, że ja nie wiem które z nich nadają się do oglądania satelity z karty C+? Bo rozumiem że mając własny dekoder od Cyfry zamawiam tylko kartę? Proszę o podanie przykładowego modelu dekodera takiego w rozsądnej cenie :) nie musi mieć wszystkich dostępnych bajerów, bo i tak z większości pewnie nie skorzystam :) no i na pewno nie potrzebuję dekodera FullHD (TV Sharp LC-32D44E).
siwy-rr
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2008, 10:33

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: siwy-rr »

error dekodera cyfry plus

Wiec mam bardzo dziwny problem
wstaje sobie dzis rano i staram sie uruchomic dekoder cyfry plus
(stary ma juz z 5 lat) noi kabel w gniazdko iiiiii na wyswietlaczu dekodera pisze napis
"err" nic sie nie da zrobic sprawdzilem wszystkie kable i wszystko jest ok
wiece moze co to za problem ?
Animal
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 12 sie 2006, 15:23

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: Animal »

Może pomoże reset to jest wyjęcie wtyczki z gniazdka prądu.Jak nie to telefon do C+ dział techniczny jak dekoder dzierżawiony to wymienią i po bólu.Pozdrowienia
siwy-rr
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2008, 10:33

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: siwy-rr »

reset nic nie pomagal
po pewnym czasie wszystko wrocilo do normy
dziwny ten dekoder
pozdro
hanka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:06

Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Post autor: hanka »

Fajnych rzeczy można się od Was dowiedzieć. Ja mam trochę przyziemny, powiedzmy problemik. Czy płacicie 10 PLN/ mies za najem dekodera? Ja płaće ponad 10 lat. Wczoraj dowiedziałam się, że to nie zgodne ani z umową ani z prawem? Wie ktoś coś na ten temat?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości