Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17812
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 609
x 3080

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Jordi
Przez ostatnie trochę ponad trzy lata rząd PiS nie zrobił nic, co sprawiłoby że zagłosuję na któregoś z kandydatów tej partii. Tym bardziej, że wiem kto jest "moim" lokalnym posłem - więc sorry, ale postoję.
Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Emeryci to temat rzeka i sól w oku kolejnych ekip rządzących, bo de facto to bezproduktywna grupa obywateli, która "doi" budżet państwa, oddając mu tylko VAT z wydanych emerytur. Fajni byli, gdy pracowali, nakręcali gospodarkę, teraz gdy żyją za wypracowane przez dziesiątki lat pieniądze, są obciążeniem dla reszty. Oczywiście piszę ironicznie, bo w innych krajach emerytury mogą spokojnie wystarczać na dostanie życie. Prawdą też jest, ze patrząc na słynne oszustwa np. na tzw. "wnuczka" okazuje się, że wielu emerytów finansowo ma się całkiem nieźle.

Na 500+ spojrzę przez pryzmat siebie. Mam żonę i dziecko. Z państwowego socialu nie należy mi się nic. Faktem jest, że przez ostatnie 5 lat część kosztów życia wzrosła, część zmalała, ale moja pensja tez poszła do góry - o ok. 1000pln/mies. Ale doszło dziecko, które kosztuje, a nie zarabia. Więc jeśli dostanę 500 plus z pewnością będzie mi łatwiej. Prawda? A ze komuś te pieniądze trzeba wpierw zabrać... Jak wiadomo, państwo nie ma pieniędzy - państwo dysponuje naszymi środkami. Komuś trzeba wziąć żeby innemu dać. Jeśli zrobić bilans przychodów i wydatków, wyjdę do przodu. Przynajmniej będzie stać mnie ana produkty, których państwo nie chce refundować (szczepienia 5 i 6w1) czy na produkty dla dzieci, na które VAT dalej wynosi 23 proc.

@AtoMan
Skoro nie ma projektu ustawy, to skąd wziąłeś kwotę 1000 złotych na osobę? 😀 W ten kalkulacji program 500+ na każde dziecko nie miałby sensu zważywszy na fakt, że taki dochód osiągnie już dwoje rodziców pracujących za najniższą krajową. Myślę, że Kaczyński nie jest tak głupi, by się w ten sposób ośmieszyć przed wyborcami.

Projekt Mieskania dla Młodych był kabaretem, a nie żadną pomocą. Mam nadzieję, że z niego skorzystałeś, bo większość obywateli z pewnością nie, patrząc na wydumane wymagania sfinansowania nowego lokum 😂
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3464
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

A widzisz, ja nie mam żony, dziecka, ani mieszkania - nie dostanę od nikogo nic. Czym PiS chce mnie przekonać? Może wybudowali już te 3 miliony mieszkań? xD Koszty życia rosną, a na wzrost pensji mam wpływ tylko ja, zwiększając swoje kompetencje i zmieniając pracę na lepszą. Nikt mi nic nie dał, a obiecywał, że będzie zabierać mniej - co z powiększeniem kwoty wolnej od podatku, o której PiS trąbił na długo przed wyborami w 2015?

Z MdM skorzystało wielu moich znajomych i krewnych, wszyscy cieszyli się, że zdążyli przed końcem - bo M+ to jest kpina i oszustwo (warto poczytać chociażby o tym mitycznym "prawie wykupu", o którym nie ma ani słowa w umowie), a już na pewno mokry kapiszon :P
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17812
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 609
x 3080

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

AtoMan pisze: 25 lut 2019, 10:50 A widzisz, ja nie mam żony, dziecka, ani mieszkania - nie dostanę od nikogo nic.

Więc sugerowanie, że 500 złotych na każde dziecko jest odgrzewanym kotletem nie powinno mieć miejsca.
AtoMan pisze: 25 lut 2019, 10:50 Koszty życia rosną, a na wzrost pensji mam wpływ tylko ja, zwiększając swoje kompetencje i zmieniając pracę na lepszą.

Oczywiście, nasze zarobki zależą tylko od nas. Nigdzie nie pisałem, że podwyżki daje nam rząd. Wynagradza się naszą ciężką pracę. I kazdy powinien zarabiać tyle, na ile pozwalają jego kompetencje 😀 Co nie zmienia faktu, że u schyłku drugiej dekady XXI wieku stać nas na więcej niż 10 lat temu.
AtoMan pisze: 25 lut 2019, 10:50 Z MdM skorzystało wielu moich znajomych i krewnych, wszyscy cieszyli się, że zdążyli przed końcem - bo M+ to jest kpina i oszustwo (warto poczytać chociażby o tym mitycznym "prawie wykupu", o którym nie ma ani słowa w umowie), a już na pewno mokry kapiszon :P
Serdecznie gratuluję Twoim znajomym. Ja niestety nie załapałem się ani na MdM ani M+. Rząd PO-PSL w celach wizerunkowych stworzył wielki program wspierający młodych, który ostatecznie był wsparciem dla deweloperów z dużych miast (czyt. miast w których cokolwiek się buduje), którzy musieli jakoś pozbyć się świeżo wybudowanych klitek w swoich blokach . Bo jak przeanalizuje się zasady uzyskania dofinansowania, to trzeba było spełnić dwie podstawowe zasady: kupować nowe mieszkanie i najlepiej jak najmniejsze, bo powyżej 50m2 zwyczajnie się nie opłacało, bo dopłata nie obejmowała nadwyżki metrażu 😂😂 Także błagam Cię, tego typu program wsparcia w państwie, w którym króluje Wielka Płyta to śmiech na sali. Idealne perspektywy dla młodych małżeństw 😝

Co do Mieszkania+. Nie mam zdania. Swoje mieszkanie dzięki "wsparciu" państwa spłacam już piąty rok na zasadach rynkowych, tylko dlatego, że nie miałem możliwości zakupu lokum z rynku pierwotnego bo albo nie było z czego wybierać albo po prostu dopłata 10 proc. do 50m2 była nieporozumieniem.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3464
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,244 ... =BoxOpImg1 - no i widać, że nie mogą straszyć odebraniem 500+, to szantażują wyborców "trzynastkami". Jak to zwykle w PiS - moralne dno, ale pewnie skuteczne.
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17812
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 609
x 3080

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Straszą? Kaczyński zapowiedział jednorazowe wsparcie emerytów w kwocie 1100zł, a Gazeta.pl dała tytuł sugerujący, że może ono się pojawić w kolejnych latach. Wychodzi na to, że Michnikowi podoba się ta inicjatywa :) Śniadka nie lubię, ale co nadzwyczajnego powiedział? Że trzeba wybrać wybory, żeby kontynuować program wsparcia? Wow. Ale przecież to logiczne.

Szkoda, że wybory to wyszarpywanie sobie tych samych grup obywateli poprzez licytowanie przyszłych przywilejów:
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/13 ... -sens.html
Odnosząc się do "trzynastki" dla każdego emeryta lider ludowców powiedział, że PSL ma program lepszy, czyli emeryturę bez podatków. "Nie jednorazowe wsparcie w roku 2019, tylko na stałe emerytura bez podatku poparta tysiącami podpisów, dziesiątkami, setkami tysięcy podpisów naszych rodaków i to jest nasz argument, to jest nasz podstawowy element programu" - powiedział. Jak podkreślił, PSL będzie popierać każde wsparcie dla emerytów i rencistów.
PSL to jedna z najnormalniejszych partii, której lidera generalnie szanuje. Brakuje jej jednak pomysłów na rządzenie, na odmienienie statusu społeczeństwa. Gdy PiS wprowadzał "500+" na drugie i kolejne dziecko, oni wnioskowali o rozszerzenie programu także na pierwsze. Ok, brawo! Tylko, że to było wnioskowanie na poziomie statystycznego obywatela, który chciałby zostać objęty programem rządowym. Teraz wykorzystują pomysł "Trzynastki" żeby zaoferować "emeryturę bez podatku". Super! Czemu wcześniej nie wyskoczyli z takim programem? Byli koalicjantem, mogli sterować Platformą jak tylko im się podobało. Ale no tak, oni są tylko od podpisywania się pod cudzymi projektami :)

Bardziej śmieszy się próba przypisywania sobie programu przywrócenia połączeń PKS xD Już nie chodzi o to czy to program PiS, PO czy PSL... Osobiście bym się wstydził pod takim czymś podpisać. Połączenia podmiejskie i międzymiastowe upadły z powodu konkurencji pomiędzy przekształconymi w samodzielne jednostki przedsiębiorstwami PKS a busiarzami i różnicy kosztów funkcjonowania jednych i drugich. I teraz co? Państwo ma zamiary sypnąć pieniędzmi, żęby wesprzeć prywatnych przedsiębiorców, którzy będą wozić powietrze pomiędzy wiochami? Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby samorządy powoływały do życia spółki transportowe i zakupowały do nich tabor tylko po to, by wypuszczać go gdzieś na pipidówki.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3464
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 37
x 352
Kontakt:

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie przekręcaj, retoryka jest jasna - "albo wygramy, albo tamci zabiorą" - dokładnie tak, jak straszono odebraniem 500+ przez Platformę.
Teraz wykorzystują pomysł "Trzynastki" żeby zaoferować "emeryturę bez podatku". Super! Czemu wcześniej nie wyskoczyli z takim programem?
Ale ten pomysł PSL ma juz ze 2 lata, jak nie więcej ;) A że za PO tego nie oferowali, cóż - najwyraźniej nie mieli wystarczającej motywacji. Równie dobrze można spytać, czemu PiS nie wprowadzał tych swoich pomysłów rok temu, kiedy chwalili sie "nadwyżką w budżecie".
dość
Pawel

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Różnica jest taka że PiS wprowadza nowości za swoich rządów. A takie PSL nagle sobie przypomniało o ludziach jak są w opozycji :lol: . Jak nie mieli motywacji to tym bardziej nie zasługują na dojście ponowne do władzy. Teraz niech się zajmują wprowadzaniem kółek LGBT w każdej remizie. W końcu koalicja z totalnymi do czegoś zobowiązuje ;).
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
Posty: 2377
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 294
x 1255

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Jeśli wszystko rozdadzą przed wyborami, to czym przekupią Polaków na jesień? No bo przecież nie zajmą się niepełnosprawnymi, służbą zdrowia czy innymi grupami społecznymi?! Gowin już zapowiedział, że więcej nic już budżet nie udźwignie.
***** ***
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
Posty: 2377
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 294
x 1255

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

***** ***
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 4494
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 57
x 203

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

W takim samym stopniu co inni. Ciężko oczekiwać, by byli rzecznicy rządów (jakichkolwiek) przymierali głodem :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17812
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 609
x 3080

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Taki popis tuż przed wyborami. Szef MSZ pobił swoją postawą nawet ministra Glińskiego - wyszedł ze studia jeszcze przed rozpoczęciem wywiadu 😂😂😂 Tylko czekać aż RMF FM znów zacznie być nazywanym "niemieckim radiem" - Mazurek jest "be", Zaborski jeszcze gorszy. Tylko mały Ziemiec im został, bo jego pytania są układane pod expose gości 😳
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17812
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 609
x 3080

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

"a przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL, to..."
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 9841
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 744
x 888

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Język NSDAP?
,,Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej"
Kolejny popis głupoty do kolekcji. Bierecki (senator PiS) chce oczyszczać Polskę z ludzi niegodnych. Życzę (NIE)powodzenia! ;)

Minister Brudziński skrytykował wypowiedź, daje ona "paliwo naszym oponentom". No i dobrze.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/P ... molenskiej
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
Posty: 2377
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 294
x 1255

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

To niech teraz Bierecki poda rękę temu panu:
[ Spoiler ]
***** ***
Tradycjonalista
Thinker
Posty: 5444
Rejestracja: 01 mar 2011, 15:04
Lokalizacja: Katowice
x 19
x 27

Wątek polityczny

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

PiS znowu bierze się za Sąd Najwyższy. Jest projekt kolejnej nowelizacji. Chodzi o obsadę stanowisk. I to przed wyborami europarlamentarnymi i parlamentarnymi. - https://natemat.pl/270331,pis-szykuje-k ... najwyzszym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości