[TVN] Diagnoza

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Nie powinno to się robić niekończących tasiemców po 13 odcinków na sezon.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Po "Diagnozie" nie mam takiego poczucia, ale z drugiej strony wątek ukrytych w lesie odpadów pojawił się już w "Belfrze", więc chyba powoli kończą się pomysły :P
dość
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 366

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

pulkownik pisze: 17 mar 2019, 13:50 Nie powinno to się robić niekończących tasiemców po 13 odcinków na sezon.
A to dlaczego? "Przyjaciółki" wciąż radzą sobie dobrze więc idiotyzmem byłoby kończyć produkcję. ;)
^-^
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Maciej Zakościelny na instagramie poinformował: "Wraz z moją „Renulką” cisnymy na zdjęcia do Rybnika swoją drogą to już chyba ostatni raz gdy przyjeżdżamy tu z serialem „Diagnoza”. Tak moi drodzy tym sezonem najprawdopodobniej zakończymy przygodę z lekarzami ze Specjalistycznego Szpitala nr.4 w Rybniku. ‍Wszystkich jednak zapraszam do oglądania ostatnich odcinków IV sezonu w każdy wtorek godz. 21:30".
Kilka godzin późnej wydał oświadczenie, że żartował. Moim zdaniem nie żartował, ale produkcja go przycisnęła, by widzowie jeszcze nie widzieli, że historia dobiega końca.
Zakończenie serialu na IV sezonie wcale by mnie nie zdziwiło, oglądalność mocno spadła, a scenariusz zjechał w dół. Po za tym TVN musi zrobić miejsce na jesień i kto wie czy w tym paśmie jesienią nie poleci kontynuacja "39 i pół" czyli "39 i pół tygodnia".
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

To dobra decyzja, jeśli się potwierdzi. To dobra produkcja, ale natężenie fabuły powoduje, że już wypalenie jest bliskie, a skończyć w z dobrymi wynikami, a nie klapą, też ważne.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Wystarczyłoby odświeżyć zespół scenarzystów - i czołówkę :P

Może po prostu Zakościelny żegna się z rolą?
dość
Bert
Użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 09 kwie 2019, 13:35
x 40

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bert »

Ten sezon jest obiektywnie najsłabszy. Wątek ekologiczny z Maćkiem Stuhrem, czyli kolejnym nabytkiem, który dochodzi do serialu w trakcie, nie dorasta do pięt akcji z całą historią Bogny Mróz, której jest teraz na lekarstwo i jednak bardzo brakuje.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Zgadzam się, trochę za mroczny się stał ten serial w tym sezonie.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Serial był bardzo dobry w 1,2 i 3 sezonie.
Jak dla mnie 4 sezon to pomyłka. Nudny i cała akcja mnie denerwuje. Niech lepiej kończą serial na tym 4. sezonie.
Moim zdaniem polskie seriale powinny mieć gdzieś po 4. sezony i na tym koniec. "Diagnoza" zjechała w dół, tak samo "W rytmie serca", dlatego liczę, że to ostatnie sezony... "Druga szansa", którą wlekli przez 5. sezonów już w 3. sezonie zrobiła się nie jaka. "Nie rób scen" i "Mąż czy nie mąż" wyleciało po jednym sezonie bo było nudne. Szkoda było "Aż po sufit", które wyleciało po 1. sezonie a miło potencjał. "Przyjaciółki" już dawno powinny wylecieć....
Bardzo mi się podoba pomysł TVN-n na krótkie 6-8 odcinkowe seriale ("Pułapka", "Pod powierzchnią", "Chyłka", "Szóstka"). Takie seriale się przyjemnie ogląda. Liczę, że drugie sezony "PP" i "Pułapki" nie zjadą w dół.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Może wina tego, że za szybko? Dwa sezony w rok raczej nie służą sensownemu rozplanowaniu fabuły, a tutaj postawiono na maksymalne nagromadzenie wątków - dwa z nich kontynuowane z poprzednich sezonów, kolejne rozwijane od nowa... i tego Stuhra jakoś niewiele, jakby się zorientowali, że jego wątek będzie musiał się podzielić czasem z innymi, więc od paru odcinków nie ma po nim śladu...

Fakt, że jest to spadek formy, natomiast nie aż taki, jak w przypadku Belfra. Niech na jesień skupią się na Pułapce, a Diagnozę zostawią na wiosnę i lepiej przemyślą.
dość
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Dla mnie obecny sezon jak i spadająca oglądalność są wystarczającą przesłanką żeby dobrze zakończyć serial. Przerwa sezonowa to swoją drogą, ale także faktycznie seriale powinny mieć max 4-5 sezonów i to po 6-8 odcinków. Gdyby przykładowo 1 transza "Diagnozy" została zawarta w 8 epach byłaby na prawdę petarda, a tak to momentami nużyło, choć całościowo i tak był świetnie.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Maja żegna się z planem w tym sezonie ale ton jakby żegnała się na stałe:
Awatar użytkownika
Tomasz_B
Obserwator
Posty: 450
Rejestracja: 17 kwie 2018, 0:51
x 434
x 56

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz_B »

Może haczyk tkwi w tym, że "ostatni w Rybniku". Może oni teraz gdzie indziej będą nagrywać kolejne serie Diagnozy? Jeśli jednak to by był ostateczny koniec, to tęsknota nie będzie jakaś wielka.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Zgodnie z listem do cennika na maj serial ogląda średnio 14% w grupie komercyjnej.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVN] Diagnoza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Czy tylko mnie bawi fakt, że nienaruszona czołówka pokazuje postacie dawno w serialu nieobecne (no, brat Michała to nawet się pojawił z okazji wypadku), a dopisek "ze specjalnym udziałem Macieja Stuhra" pokazuje się nadal, mimo że od dłuższego czasu tego udziału w serialu nie ma? :P Strasznie to na modłę amerykańską, gdzie faktycznie w umowie zapisuje się sposób przedstawiania aktora w napisach i czasem "special guest star" występuje w każdym odcinku a główna postac z czołówki już niekoniecznie :P

Natomiast faktycznie z odcinka na odcinek, mimo że nie jest źle, czuje się zmęczenie materiałem. Mam zresztą wrażenie, że niektóre wątki powoli są domykane, żeby jakoś z sensem zakończyć serial, tym bardziej, że TVN ma jednak trochę nowych seriali w trakcie tworzenia - stawiam, że kręcony w Gdańsku "Motyw" może zastąpić "Diagnozę" w tym slocie.
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: REM0XING i 5 gości