[TVN/TVN7] Big Brother

Dyskusje o programach z gatunku reality show.
Awatar użytkownika
Kunzite
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Kunzite » 20 mar 2019, 21:41

Sposób ogłoszenia wyników nominacji strasznie słaby. Zero emocji.
Nawet edycja z TV4 robiła to lepiej. Głos Wielkiego Brata i muzyka robiły swoje...
https://youtu.be/JmL1o65qiKo?t=5s
Ostatnio zmieniony 20 mar 2019, 21:45 przez Kunzite, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: CaptainMorgan » 20 mar 2019, 21:43

Jednym z plusów (nielicznych) tej edycji 4.1 była właśnie muzyka przy wynikach nominacji :)
Awatar użytkownika
Asjata
Poster

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata » 20 mar 2019, 21:44

@Mabos Wiem, że odcinek mało pokazuje "rzeczywistości". Co paradoksalnie na plus, ponieważ w pewnym sensie pokazuje kogo produkcja chce popchać, a kogo nie.
SURVIVOR: IOI FAVES: NOURA | KARISHMA | DEAN
BIG BROTHER FAVES: MALWINA
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 20 mar 2019, 21:45

Ja tam widzę coraz więcej plusów na rzecz edycji TV4. To miało charakter w porównaniu do tego, co mamy teraz. Niestety...
10 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
droczer
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: droczer » 20 mar 2019, 21:46

Kurczę, ja tę muzykę mam cały czas w głowie od tamtych edycji. Naprawdę bardzo jej brakuje.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 20 mar 2019, 21:46

Powinni ją przywrócić, tak samo jak normalny, charakterystyczny głos Wielkiego Brata. W tym akurat Ostaszkiewicz był idealny.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: N-O-R-O-N » 20 mar 2019, 21:48

Jak nie ma emocji i jest nuda, to może widzowie odpłyną ;D

Ostaszkiewicz jest poza zasięgiem TVN. Już wielokrotnie o tym pisano.
#TVPZaMurem :twisted:
adik1148
Użytkownik

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: adik1148 » 20 mar 2019, 21:50

Bez muzyki te nominacje to były emocje jak na grzybobraniu ... Sposób montażu straszny ;/ nie sądziłem nigdy ,że to powiem ,ale TV4 już robił tego big Brothera lepiej
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 20 mar 2019, 21:51

Jeszcze tak dodam jedną rzecz od siebie. Ktoś tu przed startem tej edycji wypominał mi, że lustra weneckie odeszły do lamusa i że się uparcie czepiam, a czy Wy widzicie jak te kamery łapią? One prawie ciągle pokazują wszystko z góry, nie ma tej "bliskości" z uczestnikiem, co było niezwykle ważne. Porównajcie sobie materiały chociażby z wcześniejszych edycji. Mówcie co chcecie, ale brak luster to ogromny problem i był to istotny aspekt programu. Inaczej się ten program oglądało. Już nie wymagam tak ogromnej ilości luster jak w ostatnich edycjach z Czwórki, ale kilka luster by się przydało. Choćby w łazience...
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, 9:43 przez Dejmian, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Karol » 20 mar 2019, 21:51

Już pisałem i powtórzę, bo niektórzy nie mogą przestać żyć sentymentami. Osoba Wielkiego Brata stała się wręcz marginalna, bo jak zauważyliście, nie specjalnie dużo słychać głos gospodarza w całym domu. Twórcy też nie przykładają się do tego, aby "siostra" w ogóle była obecna w domu. Wolą pobawić się w dubbing 😉

Uwagę skupia się na uczestnikach i na tym co mają do powiedzenia, na zadaniach, relacjach, bez interakcji z WB. Głos "bratowej" przypomina mi bardziej głos jakiejś AI sterującej domem, która nie ma wpływu na rozgrywkę.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: CaptainMorgan » 20 mar 2019, 21:51

[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Dejmian » 20 mar 2019, 21:55

Karol pisze:
20 mar 2019, 21:51
Już pisałem i powtórzę, bo niektórzy nie mogą przestać żyć sentymentami. Osoba Wielkiego Brata stała się wręcz marginalna, bo jak zauważyliście, nie specjalnie dużo słychać głos gospodarza w całym domu. Twórcy też nie przykładają się do tego, aby "siostra" w ogóle była obecna w domu. Wolą pobawić się w dubbing 😉
To teraz powstaje pytanie - czy tak być powinno? Sentymenty są, bo jednak do czegoś innego w polskiej edycji widzowie byli przyzwyczajeni. Wielki Brat u nas był ważną postacią. Owszem, w zagranicznych wersjach praktycznie go nie było, ale u nas jednak wyglądało to trochę inaczej. TVN jeszcze podsyca wszystko materiałami z pierwszej edycji. Niby się odcinają, a jednak ciągle do tego wracają.
bustram
Activist

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bustram » 20 mar 2019, 22:03

Wielki brat nie jest ważną postacią w programie pt. "Wielki Brat". Mało logiczne, ale ja sentymentów nie mam, bo nie oglądałem poprzednich edycji.
Jordi
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Jordi » 20 mar 2019, 22:08

Fajna rozmowa teraz w salonie. Uczestnicy mówią o swoim pierwszym wrażeniu o każdym.

Wspomniano Agnieszkę. I Marlena, Radek i Bartek wprost powiedzieli, że promo Agi było bardzo złe i zupełnie nie pokazało charakteru dziewczyny. Byli w szoku jak weszli, że to taka fajna, normalna dziewczyna, a nie "pindzia" z promo.
Awatar użytkownika
FA98
VIP Expert

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: FA98 » 20 mar 2019, 22:31

Najpierw nadrobię wczorajsze zaległości ;) O dzisiejszym odcinku po północy

Obrazek

Ponieważ TVN7 oficjalnie nazwał to dniem drugim, to tamte relacje zmieniam na dni "0" i "1". Dodatkowo piszę to z dniowym opóźnieniem + powtórzyłem sobie odcinek dla pewności, więc może być to mało "spontaniczne"

Daniel było widać, że lubi być decydującym wśród mieszkańców, skoro obudził mieszkańców i zagonił ich do porannego treningu. Łukasz fajnie to skomentował w pokoju zwierząt, wyrażając niezadowolenie z tego powodu. Do tego widzę, że sam Daniel nie chce dołączać do innych, jeśli oni robią coś, co jest właściwie w jego fachu. Miał opcję nocowania na dworze - nie skorzystał. Parę osób wskoczyło do lodowatej wody - nie dołączył do nich, choć lubi morsowanie. Ciekawe czy jakby znalazła się druga osoba z Biblią to czy wtedy też by chciał wchodzić w polemikę z nią ;)

No i sytuacja z Biblią Daniela - jestem ateistą, ale nie z tego powodu tutaj dla mnie bardziej trafiła Justyna. Ma rację, że każdy wierzy w co chce i nic nam specjalnie do tego i mówienie, że rozwody są fe, bo przecież katolicy powinni kochać bezwarunkowo aż do śmierci, jest w dzisiejszych czasach wręcz ograniczaniem swobody do decydowania o swoim życiu. I Daniel na to "to nie ja, to Biblia". To było słabe i moim zdaniem on wypacza najważniejszą ideę chrześcijaństwa, jaką jest miłowanie i szanowanie drugiego człowieka. To już nawet ja jestem w stanie zrozumieć. I tutaj Justyna u mnie plusuje, bo tutaj oddała moje podejście do tej kwestii. Ale cieszy mnie to, że zamiast ciągnąć dramę ostatecznie umieli podać sobie rękę na zgodę :)

Metody na nieodsłanianie "ciałka" są ciekawe, zwłaszcza ta pod kołdrą, ale myślę, że to tylko kwestia czasu, kiedy nagość ta będzie coraz odważniejsza ;)

Łukasz widać, że jeszcze nie spamiętał wszystkich imion - mówił o "bokserze", "Ukraińcu", Radka nazwał Adrianem :D Ale w sumie sam bym potrzebował paru dni, żeby wszystkich zapamiętać - pamiętam, jak w pracy przez miesiąc ciągle wołałem do jednej z menadżerek po złym imieniu, aż w końcu powiedziała, żebym od reszty się dowiedział jak naprawdę się nazywa xD Ups. A poza tym to doskonale uderzył w niektóre osoby wspominając rozmowy o kupie. Widać, że to mądry chłopak i nie ma takiej głupawki jak niektóre mięśniaki ;)

Zadanie dla Kasi z współudziałem Igora i Oleha. Kasia śpiewa bardzo ładnie, chętnie bym jej dłużej posłuchał :3 Nawet nie zauważyłem, że to piosenka Britney Spears :) Ale nie rozumiem z kolei pomysłu na choreografię, która bardziej przypominała jakiś lekki striptiz. Jak to oglądałem... to właściwie nie oglądałem tylko słuchałem, bo widząc włączyły mi się ciarki żenady. Więc dla mnie sam śpiew byłby lepszy :)

Zadanie Maćka z roślinami - hahaha <3 Musiał zachowywać się jak walnięty ekolog, brakowało tylko by przytulał drzewa i całował rybki :D

Obiad nudny - zrobili, zjedli, dziękuję. Nie ma czego komentować. Natomiast bardzo ambitną rzeczą jest zadanie z nakrętkami. To piękne że przez całą edycję będą je zbierać, żeby potem te x10 stanowiły sumę pieniężną na rzecz szpitala dziecięcego. Bardzo szczytny cel i mam nadzieję, że ta sumka będzie ostatecznie niemała :) Aż przypomina mi się, że u mnie w domu też czasami zbieramy takie korki by pomóc innym :)

-------------------

ARCHIWUM RELACJI:
0. 17 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=493740#p493740
1. 18 marca - viewtopic.php?f=169&t=10975&p=493989#p493989
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reality show”