[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Fanpolsatfan
Użytkownik
x 15
x 5

Post autor: Fanpolsatfan » 05 maja 2019, 18:08

Ja jestem ciekaw co by było jak dwójka uczestników miała by tą samą liczbe punktów w rywalizacji o 4 miejsce. Czyżby decydowała liczba wygranych? Albo by był duet :)
0 x
ttbzfani123
Obserwator
x 6

Post autor: ttbzfani123 » 05 maja 2019, 18:14

Hmmm ciekawa sytuacja .
1 x
kubaj0
Obserwator
x 65
x 5

Post autor: kubaj0 » 05 maja 2019, 18:18

Moja punktacja za dziesiąty odcinek:
10p. - Kasia Dąbrowska (dobry występ, a patrząc na tle reszty wydawała mi się być kolejny raz najlepsza - ludzie stawiający ją tutaj za jakimiś Antkami, Staszkami, Kazikami chyba inny odcinek oglądali...)
7p. - Marta Wiejak (plus za stepowanie - podobieństwo mogło być większe, ale ogólnie pozytywnie oceniam występ)
6p. - Kamil Pawelski (również dobrze zrobiona postać, ale miał łatwiej od Marty, stąd jest za nią)
5p. - Ela Romanowska (występ dobry, ale to jakie ogromne zachwyty były po nim po prostu mnie od niego po zobaczeniu not i punktacji odpycha - Boże, jak można tak kogoś "pompować" jak Elę we wczorajszym odcinku... jury w niej zakochane, co by nie zrobiła; wczorajszy występ dobry, ale nie na aż takie zachwyty - Kaśka 10 razy lepszym występem w poprzednim odcinku ledwo wygrała przed przeciętnym występem Antka kolejny raz, a ta wręcz gromi resztę, a nie powinna...)
4p. - Kazik Mazur (zadanie trudne, ale zrobione całkiem przyzwoicie)
3p. - Iga Krefft (przeciętny występ - zawiodłem się mocno, żadnych emocji nie wyczuwałem w trakcie jej występu)
2p. - Staszek Karpiel-Bułecka (kolejny przeciętny jego występ, ale chociaż za tydzień ma W KOŃCU kobietę)
1p. - Antek Smykiewicz (słabawy występ artysty dość mocno pod niego...)

Piotr Polk - najgorszy gościnny juror... irytował wczoraj niemiłosiernie.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 18:58 przez kubaj0, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
Patryk M
Junior
x 195
x 137

Post autor: Patryk M » 05 maja 2019, 18:26

@kubaj0 Rozumiemy, że jesteś fanem Kasi Dąbrowskiej, ale przyjmij sobie do serca, że nie dla każdego jej występ był najlepszy i nie umniejszaj zdolności jej rywali, bo Twój nieobiektywizm zaczyna już razić w oczy.
6 x
kubaj0
Obserwator
x 65
x 5

Post autor: kubaj0 » 05 maja 2019, 18:44

A co jest w mojej punktacji nieobiektywnego ? Kaśka jest dosyć wyraźnie nad resztą w mojej punktacji i tyle - nic nadzwyczajnego... Oceniam, to co widzę i z reguły daję sobie jeszcze czas pomiędzy odcinkiem a dodaniem swojej punktacji tutaj na forum.
A co do Kaśki - w moim odczuciu po prostu nie wiem jak można ją za wczoraj oceniać gorzej niż np. Antek czy Staszek, patrząc na dotychczasowe punktacje na forum. Tyle - nie drążę tematu. Nie wiem w czym umniejszyłem umiejętności któregokolwiek uczestnika. A co do obu wygranych przez nią odcinków - nie wiem co nieobiektywnego napisałem: w pierwszym odcinku wygrała ledwo nad przeciętnym występem Antka i jego Nickelback, a 2 tygodnie temu jako też znacznie od niej gorszy James Bay prawie wygrał odcinek... A Elka wczoraj rozgromiła resztę gorszym występem niż Kasia i jej Amy.
Nikomu niczego tutaj nie narzucam. Oceniam to co widzę i słyszę. Nie moja wina, że akurat Kasia wychodzi mi wyraźnie pierwsza w mojej punktacji... Nie krytykuję tutaj nikogo, że np. ma pierwszego Antka, Igę czy kogoś innego...
Równie dobrze ja mógłbym napisać, że tutaj większość "nieobiektywnie" krytykuje Martę czegokolwiek by nie zrobiła , to jej się obrywa często za większość jej występów, chociaż wg mnie może nie jest jakaś wybitna, ale większość jej występów jest przynajmniej przyzwoite.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2019, 19:06 przez kubaj0, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
x 34
x 59

Post autor: Liberat » 05 maja 2019, 19:05

kubaj0 pisze:
05 maja 2019, 18:18
Moja punktacja za dziesiąty odcinek:
10p. - Kasia Dąbrowska (dobry występ, a patrząc na tle reszty wydawała mi się być kolejny raz najlepsza - ludzie stawiający ją tutaj za jakimiś Antkami, Staszkami, Kazikami chyba inny odcinek oglądali...)
No wiesz, tak samo ja mogę sobie pomyśleć, że ty oglądałeś inny odcinek niż wszyscy, bo raczej jako jeden z niewielu uważasz jej występ za udany, a ja sam dałem jej jedynkę, ale raczej nie mam zwyczaju chamskiego wpieprzania się w czyjąś opinię. Nie zabronię ci oczywiście dawania Kasi 7-10 co odcinek, ale odrobina obiektywizmu nie zaszkodzi. Nie traktujmy jej jak bóstwa, wszyscy uczestnicy są sobie równi i chyba nie ma nigdzie zasady, że jeśli uważamy występ Kasi za słabszy od czyjegoś, od razu mamy coś nie tak z głową.
4 x
Inspiration comes in the middle of the night when you should be doing homework.
kubaj0
Obserwator
x 65
x 5

Post autor: kubaj0 » 05 maja 2019, 19:16

Kasia w mojej punktacji nie ma samych 7 i 10, bo nie w każdym odcinku zasłużyła na takie noty. Nie napisałem, że coś ktoś ma nie tak z głową, tylko nie rozumiem stawiania jej występu przed wyraźnie gorszymi, pokroju Antka czy Staszka. Nie napisałem niczego w stylu, że "to zbrodnia nie dać jej za ten występ 7 czy 10..." tylko że nie rozumiem klasyfikowania jej za ten odcinek niżej od wskazanych przeze mnie występów. Nie mam jej za żadne bóstwo, nie jest moją winą, że w mojej punktacji ma dość sporą przewagę. Edycja jest w miarę udaną względem poziomu prezentowanego przez jej uczestników, a w moim rankingu za wszystkie odcinki wszyscy, za wyjątkiem Staszka (ze średnią 3,2 na odcinek jeśli dobrze wyliczyłem), mają średnią powyżej 4 za odcinek, więc średnio wypadają co najmniej "przyzwoicie" w każdym odcinku ;) a na taką uwagę sobie pozwoliłem po przejrzeniu wcześniejszych opinii przed wstawieniem swojej - jeżeli kogoś w jakikolwiek sposób tym uraziłem, to najmocniej PRZEPRASZAM! Ja myślę, jak myślę i tyle... Następnym razem będę rozważniej pisał swoje przemyślenia. I proszę mi tutaj nie zarzucać braku obiektywizmu, bo oceniam to co widzę i też nieraz krzywiłem się na czyjeś punktacje tutaj, czemu dałem upust przy wygłaszaniu swojej opinii, jak choćby przy minionym odcinku. Tyle, niczego więcej nie rozstrząsałem, jak to tutaj ma miejsce wobec mnie.
0 x
Fanpolsatfan
Użytkownik
x 15
x 5

Post autor: Fanpolsatfan » 05 maja 2019, 19:57

Ja mam swoją faworytke Ele i przyznam że na tle 4 dziesiątek jakie jej dałem 1 była ze względu na "faworytke edycji". Ale nie stawiam jej cały czas 7-10 co do Kasi jako Aguilera to ten występ nie był dobry, lecz będe go ogladał na you tubie gdyż spodobały mi się refreny Kasi :) a i na przyszłości @kubaj0 nie pisz tak długich tekstów bo nie wiem czy komus chce sie to czytać :)

P.S ja np. Jestem chyba tylko jedynym któremu Piotr Polk przypadł do gustu w jury chodź Walewska jest nie do zastąpienia
1 x
Curvy Model
Obserwator
x 24
x 21

Post autor: Curvy Model » 05 maja 2019, 20:08

Gdy ogłoszono, że Kasia będzie uczestniczyła w programie, można powiedzieć, że z marszu stała się moją faworytką, znając jej możliwości wokalne. Ale na przestrzeni edycji nieco się na niej zawiodłem - role męskie wychodzą jej rewelacyjnie (jak szkoda, że dostała tylko trzech facetów), jednak te kobiecie pozostawiają wiele do życzenia. Kasia ma tak charakterystyczny głos, że gdy wykonuje kobietę, trudno jej to ukryć. To oczywiście moje zdanie. Tym samym w moim rankingu już dawno wyleciała poza TOP4, ostatecznie obstawia tyły, wyprzedzając jedynie Staszka (który początkowo sprawiał dobre wrażenie, później tylko tendencja spadkowa).
1 x
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
x 34
x 59

Post autor: Liberat » 05 maja 2019, 20:14

@Curvy Model To też zależy jaką kobietę. Joplin, Lennox czy Winehouse były bardzo wiernie odtworzone, ale z JLo, Shakiry i Kryśki rzeczywiście wyszło coś bardzo dziwnego. A to w sumie potwierdza, że Kasi naprawdę dobrze wychodzą tylko zadania czysto pod nią (przynajmniej wg mnie).
0 x
Curvy Model
Obserwator
x 24
x 21

Post autor: Curvy Model » 05 maja 2019, 20:21

Rzeczywiście, trochę niesłusznie uogólniłem z tymi kobietami. Niemniej w pełni zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem. Gdy postać jest pod nią (jakkolwiek to interpretować :D), to występ jest na dychę. Gdy dostanie postać nie pod siebie, to wychodzi mała tragedia, jak na przykład w postaci Shakiry czy JLo. Trudno u niej szukać średnich występów. Jest albo bardzo dobry, albo bardzo zły.
0 x
Fan TTBZ
Użytkownik
x 6

Post autor: Fan TTBZ » 05 maja 2019, 21:08

Jestem bardzo zawiedziony odcinkiem filmowym...:( Wg mnie nie było ani jednego świetnego wykonania. Co do jury - jak zawsze Skrzynka wychwala, a potem jedynka (np. Staszek wg niej był tak blisko oryginału a potem 1...), Polk też cienizna w roli jurora, na wielu występach wstawali, za co?

Czas na moją punktację:
10p. - Iga Krefft (może pod względem podobieństwa głosowego nie było 1:1, ale ja jestem zachwycony jej wokalem, magią i świetnym klimatem, bardzo dziękuję Idze za te wzruszające wykonanie)
7p. - Kamil Pawelski (wg mnie bardzo fajnie sobie poradził, początek słabszy, ale potem się rozkręcił i było dobrze)
6p. - Ela Romanowska (nawet dobrze to wyszło, jednak te zachwyty i same dziesiątki mocno przesadzone, w głosie prześwitywała Ela, ale ogólnie nie jest źle, wyróżniała się w tym słabiutkim odcinku)
5p. - Kasia Dąbrowska (głosowo mało Kryśki, na plus świetny wokal i aktorska robota)
4p. - Marta Wiejak (głosowo nie to, ale ogromny plus za stepowanie)
3p. - Kazimierz Mazur (poprawny występ, głosu nie podrobił i wokalnie na refrenach fałszował, ale docenię świetnie wykreowaną postać)
2p. - Antek Smykiewicz (nie porwał mnie, bez szału to wyszło, słyszałem tylko i wyłącznie Antka, niestety)
1p. - Stanisław Karpiel-Bułecka (niestety zaśpiewał to swoim głosem, jestem na nie)

Klasyfikacja generalna (po 10. odcinkach)
71p. - Kasia Dąbrowska
63p. - Iga Krefft
51p. - Antek Smykiewicz
51p. - Ela Romanowska

44p. - Kamil Pawelski
40p. - Kazimierz Mazur
31p. - Stanisław Karpiel-Bułecka
29p. - Marta Wiejak

Moja finałowa czwórka to Dąbrowska, Krefft, Smykiewicz oraz Romanowska. Niestety jest to prawie pewne, że zabraknie w nim Igi, boję się też, że Marta wywali Antka, oby nie! Elka już ma finał pewny, Kaśka raczej też.
0 x
Bukajowaty
Obserwator
x 11
x 37

Post autor: Bukajowaty » 05 maja 2019, 23:27

Długi wywód:
[ Spoiler ]
Ostatnio zmieniony 06 maja 2019, 1:05 przez Bukajowaty, łącznie zmieniany 4 razy.
0 x
Awatar użytkownika
Liberat
Obserwator
x 34
x 59

Post autor: Liberat » 05 maja 2019, 23:59

Bukajowaty pisze:
05 maja 2019, 23:27
Jeszcze na koniec sobie ponarzekam na "losowanie". O ile w poprzednich edycjach też było ono ustawione to tutaj szczególnie razi to w oczy (Ela cały czas postacie w jej kategorii wagowej, Kazik prawie cały czas po polsku i prawie same stare piosenki (oprócz Domagały i Zenka)).
Jeszcze dodałbym do tego, że uczestnicy dość często "losują" wymarzone postaci - Ela dostała Kasię Nosowską, Kamil Marylę Rodowicz, Seala i Stinga, a Iga - Axla Rose, Beatę Kozidrak, Lady Gagę i Eddiego Veddera (zwłaszcza ten ostatni mnie razi, bo Iga wiele razy podkreślała, że Eddie to jej największy idol, a gdyby to losowanie było rzeczywiście losowaniem, to jakie szanse miałaby na dostanie akurat jego? Prawie zerowe).
1 x
Bukajowaty
Obserwator
x 11
x 37

Post autor: Bukajowaty » 06 maja 2019, 0:12

W 5 edycji ponoć (wg. Plejady) jedna z kobiet (nie wymienili nazwiska) bardzo chciała się wcielić w Steviego Wondera. W III odcinku w Steviego wcieliła się Agnieszka Twardowska. Ta...

W tamtym momencie przestałem wierzyć w to losowanie.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”