[TVN] Milionerzy

Rozmawiamy o polskich teleturniejach.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

@kacper3100 przestań proszę, bo nie ma tam żadnej innej końcówki. Po prostu po pierwszym "puknięciu" dali dźwięk opadania, przez co brzmi to mniej więcej tak, jak na pliku poniżej:
https://www43.zippyshare.com/v/oev21uUf/file.html
Dodam jeszcze, że brawa i efekty nakładane na odcinek robią swoje ;)
/edit: No chyba że chodzi ci o to, że w odcinku nie było słychać tej perkusji/bębnów (?), która jest na początku w powyższym pliku, ale jest to spowodowane właśnie efektami i brawami :)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Post autor: kacper3100 »

Dokładnie chodzi mi o ten efekt, co jest w tym pliku, który podałeś, od 0:00 do 0:02. Nie ma go w polskiej wersji. W ostatnim odcinku słychać go było, potrafię wyczuć nawet najdrobniejszą różnicę, jeśli chodzi o dźwięk, tak więc wiem, co piszę.

Wiem, że ta dyskusja jest jałowa, ale muszę odpowiedzieć. :D
Nie oglądam kłamliwej, ohydnej i obrzydliwej propagandy TVP.
RADIO NETKA Nowe radio na Discordzie
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVN] Milionerzy

Post autor: mi8sp1590Priv »

kacper3100 pisze:
11 maja 2019, 21:07
Nie puknięcia, tylko coś innego. Naprawdę nie słyszycie różnicy czy udajecie? 🤦 Nie wiem, jak się nazywa ten efekt dźwiękowy, który mam na myśli, dlatego nie napiszę konkretnie, o co chodzi, trzeba się wsłuchać. :P Podkreślam, że różnicę się słyszy na słuchawkach, nie głośnikach z Biedronki. :DD

Czyli myliłem się, pisząc, że fani Milionerów będą wiedzieć.
Chciałbym podkreślić, iż posiadam referencyjne studyjne słuchawki wraz z monitorami odsłuchowymi :)
Michał
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

kacper3100 pisze:
11 maja 2019, 21:34
Dokładnie chodzi mi o ten efekt, co jest w tym pliku, który podałeś, od 0:00 do 0:02. Nie ma go w polskiej wersji. W ostatnim odcinku słychać go było, potrafię wyczuć nawet najdrobniejszą różnicę, jeśli chodzi o dźwięk, tak więc wiem, co piszę.

Wiem, że ta dyskusja jest jałowa, ale muszę odpowiedzieć. :D
No to mówię Ci, że jest w polskiej wersji, tyle że zagłuszony przez brawa.
Soundtrack jest przyciszany w przypadku, gdy ktoś mówi/bije brawo, a ponadto nałożony jest efekt dźwiękowy na całe odcinki. Na marne próbujesz udowodnić, że białe jest czarne, a czarne białe ;)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Ja tu nie oszukuję, tylko od zawsze wydawało mi się, że oni używają dźwięków z inną końcówką i mam rację. W jednym z odcinków z 2008, który posiadam, głośno słychać wszystkie soundtracki, w tym dźwięki po zaznaczeniu odpowiedzi, i słychać, że tegoż efektu nie ma. Można pobawić się w usuwanie wokalu, ale nawet bez tego to słychać. Oczywiście to już mój ostatni post na ten temat, ale dalej będę się trzymał swojego zdania. ;)
Memorex_94
Poster
x 4
x 95

[TVN] Milionerzy

Post autor: Memorex_94 »

Nie oszukujesz, tylko wprowadzasz w błąd. :)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Poproszę dowody, a jak nie, to znaczy, że ty wprowadzasz w błąd. :)
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

Ja Ci już człowieku dałem jasne dowody i wytłumaczenie dlaczego tak jest, przestań się pogrążać.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Ja też dowody przedstawiłem, poza tym, człowieku, ja wczoraj skończyłem tę dyskusję, a ty ją ciągniesz bez sensu.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

kacper3100 pisze:
12 maja 2019, 19:50
Poproszę dowody, a jak nie, to znaczy, że ty wprowadzasz w błąd. :)
Skończenie dyskusji przez kacpra3100, 2019, koloryzowane.
Memorex_94
Poster
x 4
x 95

[TVN] Milionerzy

Post autor: Memorex_94 »

wielu zdążyło się przyzwyczaić do tego, że zawsze masz rację i tvn och ach, ale skoro każdy kto ogląda ten program od 99 roku jasno i wyraźnie daje ci do zrozumienia, że mijasz się z prawdą. To ty masz wykazać, że jest inaczej, na razie tego nie robisz. :)
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
x 57
x 62

[TVN] Milionerzy

Post autor: mi8sp1590Priv »

Moi drodzy - na wybicie werbli, lub uderzeń po głównym motywie przed opadnięciem świateł, czy to innych elementów aranżu - ma wiele czynników. Wiele zależy od sposobu realizacji odcinka.

Wspomnianych "uderzeń", które oryginalnie można usłyszeć od 5 sekundy dźwięku - w tym odcinku nie było, bo zostały przerwane opadnięciem światła tzw "Lets play". Wybił się jednak jeden instrument - powiedzmy "skrzypce"

Wpływ na to ma siła aplauzu w studiu, to jak głośno muzyka jest wypuszczona na studio oraz sposób automatyzacji muzyki na montażu - ten konkretny moment został podgłośniony w tym przypadku.

Co ważne - kompozytor nie stworzył więcej wersji dźwięku wygranej 2,000 - jest tylko jedna obowiązująca!!!

Od razu powiem skąd mam pewność - mam oficjalną listę plików, wraz z oryginalnymi nazwami tychże, która pochodzi prosto od kompozytorów. Lista jest dołączana do oprogramowania, które dostarcza licencjodawca

Nigdy - od 1998 do teraz nie powstała inna wersja dźwięków do wygranych, nie licząc oczywiście tych z USA z 2008 roku, ale tam dodano jedynie efekt woosh, by podkreślić animację belki z wygraną.

Mam nadzieję, że to rozwiewa wszelkie wątpliwości - NIE MA INNEJ WERSJI DŹWIĘKU WYGRANEJ 2,000 :)

Inne brzmienie jest efektem wielu czynników realizacji programu oraz montażu.
Michał
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 222
x 247
Kontakt:

[TVN] Milionerzy

Dobra, już teraz dotarło, przedstawiłeś twarde dowody. To się nazywa wytłumaczenie na poziomie, a nie "nie poghonżaj sie", "nie wphowadzaj w błond". Dzięki.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
x 35
x 12

[TVN] Milionerzy

Panie Kacprze, ale ja przecież wyjaśniłem, że inny odbiór dźwięku jest spowodowany kwestią braw oraz efektów (montażu), tyle że Ty najwidoczniej to olałeś, albo nie potrafiłeś tego pojąć i trzeba było Ci to wytłumaczyć jak osobie, która ma problemy z rozumieniem :lol:
Pierwszy post:
DoreK pisze:
11 maja 2019, 21:30
@kacper3100 przestań proszę, bo nie ma tam żadnej innej końcówki. Po prostu po pierwszym "puknięciu" dali dźwięk opadania, przez co brzmi to mniej więcej tak, jak na pliku poniżej:
https://www43.zippyshare.com/v/oev21uUf/file.html
Dodam jeszcze, że brawa i efekty nakładane na odcinek robią swoje ;)
/edit: No chyba że chodzi ci o to, że w odcinku nie było słychać tej perkusji/bębnów (?), która jest na początku w powyższym pliku, ale jest to spowodowane właśnie efektami i brawami :)
Kolejny post:
DoreK pisze:
11 maja 2019, 21:52
No to mówię Ci, że jest w polskiej wersji, tyle że zagłuszony przez brawa.
Soundtrack jest przyciszany w przypadku, gdy ktoś mówi/bije brawo, a ponadto nałożony jest efekt dźwiękowy na całe odcinki. Na marne próbujesz udowodnić, że białe jest czarne, a czarne białe ;)
Wydawało mi się, że po tych stwierdzeniach będzie wszystko jasne, zatem wyskakiwanie z pretensjami
To się nazywa wytłumaczenie na poziomie, a nie "nie poghonżaj sie", "nie wphowadzaj w błond".
jest delikatnie mówiąc nieodpowiednie, tym bardziej, że uparcie twierdziłeś, iż masz rację, mimo, że teraz sam doszedłeś do wniosku, że wtedy jej nie miałeś. Cieszy fakt, że wszystko jest już jasne i myślę, że temat jest zakończony.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 101
x 385

[TVN] Milionerzy

Post autor: Rektor »

Normalnie pojedynek ekspertów z graczem jak w Wielkiej Grze. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teleturnieje”