Filmy i reportaże o pedofilii w Kościele

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

kacper3100 pisze: 18 maja 2019, 7:22 Nie, to nie ma żadnego znaczenia. Można odbierać telewizję WP, nie mając Internetu.

A poza tym mimo że film już kilka dni temu obejrzałem, to chętnie bym go zobaczył wczoraj w TVN-ie, ale nie o tej porze. :P
A o jakiej porze chciałbyś obejrzeć ten film z takimi treściami? Przypomnę, że oznaczenie było 16+.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Oznaczenie 16+ wskazuje, że treść może być pokazywana od 20.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Być może stacje mają zbyt duże zobowiązania wobec reklamodawców, by pozwolić sobie na zmianę ramówki w prime timie na ostatnią chwilę (mimo, że można było filmem zainteresować się wcześniej, to jednak żadna tego nie zrobiła). Ewentualnie działa czynnik strachu przed nadgorliwością KRRiT. Chociaż... kto miał ten film obejrzeć, to generalnie obejrzał w Internecie. Potencjalny target to jakieś niedobitki.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

To, co się nie udało w filmie, to wielkość napisów. Miałem pewien problem z ich czytaniem. Napisy w lewym górnym rogu są naprawdę małe, co szczególnie doskwiera np. w TVN SD.

Przyznam też, że efekty "starej taśmy" dodawane do niektórych kadrów wyglądają... średnio. Zdecydowanie lepiej się film prezentował bez nich.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Sekielski popełnił dzisiaj nietypowy newsletter. Nietypowy, bo pod szyldem Onetu zalinkował przede wszystkim konkurencję i ich artykuły nt. gorszących sytuacji w kościele, np. o willi Głódzia na Podlasiu (z WP). Jak się chce, to można jakoś współdziałać - w przypadku portali to jednak jakieś novum :)

A oto fragment jego wypowiedzi:
Minął zaledwie tydzień od jego premiery, a mi wydaje się, jakby to był co najmniej miesiąc. W tym czasie wydarzyło się tak wiele, że nie wszystko jestem jeszcze w stanie ogarnąć. Momentami trudno mi uwierzyć w to, co się dzieje. Bo przecież w najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się, że siedem dni od premiery film będzie miał ponad 20 milionów wyświetleń na moim kanale YouTube (youtube.com/sekielski). Trzęsąc się z nerwów przed kinowym pokazem, który miał miejsce w ubiegłą sobotę, nie mogłem zakładać, że kilka godzin później dokument mojego autorstwa wywoła tak gigantyczne dyskusje, emocje i lawinę komentarzy. Na całościowe podsumowanie i oceny zdarzeń wywołanych filmem przyjdzie jeszcze czas.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

2.22 mln widzów filmu na antenie TVN, 33% widzów oglądało ten film.

Czyli ktos to jednak chciał obejrzeć. Mimo rekordów na YT i późnej pory emisji.
Awatar użytkownika
Arszenik
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 17 kwie 2011, 8:51
x 7
x 1

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arszenik »

Ciekawe jak druga i trzecia emisja na WP|
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Oglądalność pokazuje, że polscy katolicy chcą wiedzieć co się dzieje w ich wspólnocie. Teraz tylko trzeba czekać na konkretne zmiany.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Oj, wielu katolików nadal nie chce wiedzieć, co się dzieje. Mam 3 takie przypadki wśród bliskich znajomych. Nie chcą słyszeć absolutnie nic na temat jakiejkolwiek zbrodni czy przestępstwa popełnionych przez kościelnych hierarchów czy duchownych. Od razu przerywają w pół słowa, że to atak lewactwa na święty kościół, bo duchowni są święci, nie popełniają żadnych niegodnych czynów, bo to sam Bóg w nich wstąpił. I nic nie dają sobie wytłumaczyć, że na wszystko są dokumenty, które w dużej części odtajnił nasz papież (z archiwum watykańskiego dotyczącego Świętej Inkwizycji).
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ksiądz w pewnej szkole podczas lekcji religii pokazał uczniom pierwsze 25 minut tegoż filmu. Będzie liczył się z konsekwencjami.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/K ... nterwencje

Miało dojść w Warszawie do publicznego pokazu filmu, ale przerwali go policjanci, którzy aresztowali... projektor.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/N ... -projektor

W Krakowie było blisko, ale panowie niebiescy zasłonili swoimi ciałami rzutnik.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/K ... li-rzutnik
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

I słusznie. Film niesie za sobą pewne przesłanie, wiadomość do społeczeństwa. Jest internet, telewizja, prasa. Mówią o nim wszystkie możliwe media. Jednak nie rozumiem amoku niektórych i chęci wyświetlania filmu wszędzie gdzie się da, chociaż nie ma takiej potrzeby - Wawel, serio? Katedra Połowa WP? Problemu pedolifii to nie rozwiązuje, a uderza w symbole państwowe oraz religijne, na co nie powinno być zgody.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Pokazywanie filmu w szkole? Są inne metody edukowania dzieci i młodzieży przed pedofilią.
Poza tym na publiczne odtwarzanie musi być zgoda twórców.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

W przypadku odtwarzania filmu w szkole podczas zajęć dydaktycznych zgoda twórców nie jest wymagana - jest to wyjątek wskazany w prawie autorskim. Inaczej wygląda sytuacja gdy film odtwarzany jest publicznie w taki sposób, że każdy chętny może go zobaczyć - wtedy zgoda autorów jest wymagana.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Ad vocem, wywoływany już w temacie Sylwester Latkowski ostatnio w PR24 opowiadał o podejrzeniach wykorzystywania nieletnich przez gwiazdy w Warszawie. I wracał do swoich publikacji we „Wprost” sprzed 4 lat. Pewnie dokument na ten temat wywołałby jeszcze większe poruszenie opinii publicznej, ale na to się nie zanosi.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Nie widziałam tego materiału, ale pamiętam, że Latkowski chciał zrobić taki film, mówił o tym, ale jak sądzę "nie pozwolono" mu, mówi się, że Sekielski odważny, nie wiem czy autor spersonalizowanego i przede wszystkim opublikowanego materiału o chorych skłonnościach wśród gwiazd szołbizu nie byłby odważniejszy. Pewne nazwiska od dawna przewijają się w komentarzach i nie są to byle jakie nazwiska. Dla mnie osobiście największą tragedią molestowanych dzieci jest pedofilia domowa, ojcowie, bracia, wujkowie czy również matki, codziennie, albo prawie, odwiedzające dzieci w sypialniach w ich domach, to jest dopiero koszmar, od którego, w pojęciu dziecka, nie ma ucieczki, tym bardziej, że często pozostali domownicy udają, że nie widzą i dzieje się to za ich cichym przyzwoleniem.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości