[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 656

[TVP1] Eurowizja

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Final98 »

OTO FORUMOWE WYNIKI
szczegóły popołudniu

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

1558211800122.jpg
1558211800122.jpg (17.63 KiB) Przejrzano 801 razy
Zdjęciem naszego występu z 2007 roku określę tegoroczny gust polskich widzów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1428

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

Manieq pisze: 19 maja 2019, 1:46 Zwycięstwo dla Holandii bardzo zasłużone, mimo że to niezupełnie moje gusta (chociaż piosenka nie była nawet zła) i nie mój faworyt.
Jeśli chodzi o wybór reprezentanta w przyszłym roku - nie oczekujcie od TVP jakichkolwiek cudów, szczególnie gdy będą teraz skupieni na organizacji Junior Eurowizji na jesieni. Spodziewam się raczej powrotu skleconego na szybko festynu na holu z Iwonami Węgrowskimi bądź innymi Nizińskimi, oczywiście z profesjonalną konferasjerką Orzecha i z jury złożonym z ekspertów pokroju - o zgrozo - Rafała Brzozowskiego.
Nie chcę się powtarzać, ale "przegrana" Tulii w tym przypadku to kwestia szczęścia, a nie wyboru reprezentanta, piosenki, czy nawet oprawy występu, skoro gorsze piosenki przeszły. Gdyby w naszym półfinale głosowała UK czy Niemcy - to Tulia skończyłaby tą Eurowizję przynajmniej na rezultacie Kuszyńskiej sprzed 4 lat, czy Moś sprzed 2 lat.

Skupienie się TVP na JESC nie dziwi. W końcu to niebywała szansa na promocję naszego kraju, poza wydarzeniami sportowymi i religijnymi to jeden z największych eventów, jakiego doświadczymy już w listopadzie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
x 12
x 28

[TVP1] Eurowizja

Post autor: musicmaster »

Poland pisze: 19 maja 2019, 1:56 Zdjęciem naszego występu z 2007 roku określę tegoroczny gust polskich widzów.
@Poland nie chcę być złośliwy, ale niektórzy pamiętają Twoje niedawne zestawienie TOP 10. ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
x 827
x 257

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Lupus28 »

Masz rację @Trzeciak, nie można tu mówić o wpadce czy blamażu, ale sam fakt, że byliśmy na granicy wejścia jest bardzo wymowny, przecież moglibyśmy mieć wyższe miejsce i się o ten finał nie martwić. Czas podejść do sprawy poważnie, a nie celować w sam awans.
5+3=8
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 656

[TVP1] Eurowizja

Wasze TOP 3 ;)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Poland »

Oto pełne wyniki naszego półfinału:
1558224246304.jpg
1558224246304.jpg (16.36 KiB) Przejrzano 760 razy
Pocieszające jest to że drugi Polak w barwach Czech zajął 2 miejsce choć my przegraliśmy teoretycznie z naszą półrodaczką gdyż Zena to w połowie Polka.
Co do moich wyników to przewidziałem sukces Północnej Macedonii której to zmiana szyldu połączona z mocną piosenką przyniosła nowy rekord pod względem zajętego miejsca.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 116
x 656

[TVP1] Eurowizja

Słuchajcie, w ten sposób moja misja eurowizyjna się skończyła :) Nie wiem czy uda się to powtórzyć za rok (raczej nie), ale dzięki, że byliście podczas Eurowizji :) A, i też się ogromnie cieszę z Holandii, to był mój faworyt ^^
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3219
x 1428

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Trzeciak »

Lupus28 pisze: 19 maja 2019, 2:05 Masz rację @Trzeciak, nie można tu mówić o wpadce czy blamażu, ale sam fakt, że byliśmy na granicy wejścia jest bardzo wymowny, przecież moglibyśmy mieć wyższe miejsce i się o ten finał nie martwić. Czas podejść do sprawy poważnie, a nie celować w sam awans.
Oczywiście, jestem za tym, by tym razem uczynić wszystko, aby w przyszłym roku awans do finału był wreszcie tym pewnym i by w finale spokojnie mogliśmy powalczyć chociaż o Top 15. Ale jak na przewidywania co do Tulii to mogło się skończyć dużo gorzej. Z drugiej strony - wiele osób było pewnych awansu Belgii i Węgier, i to nie z ostatnich miejsc oraz sporej porażki San Marino i Białorusi, a stało się inaczej. Jak to się mówi - Eurowizja jest nieprzewidywalna. Mam nadzieję, że JESC oraz "DDD" (poniekąd piję do wysokiego czwartego miejsca Szwajcarii) pomoże w innym podejściu do realizacji tego typu występów.

TVP też musi zmienić podejście i zacząć bardziej dbale podchodzić do tego typu eventów. Dyskwalifikacja Sikory z "Premier" na KFPP w Opolu już jest kolejną porażką TVP, naprawdę nie dało się wcześniej sprawdzić kiedy utwór został wydany?
Pozdrawiam, Trzeciak
Kasacz
VIP Expert
x 1
x 8
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Kasacz »

Polska była 8 w tele i 11 u jurorów.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

[TVP1] Eurowizja

Post autor: piciu »

Trzeciak pisze: 19 maja 2019, 1:39
pulkownik pisze: 19 maja 2019, 1:35
Lupus28 pisze: 19 maja 2019, 1:33 W przyszłym roku TVP powinna postawić na prawdziwy wybór wewnętrzny, czyli podjęcie współpracy z konkretnym artystą, kompozytorem, tekściarzem, a nie to co odwalili w tym roku, zwykłe preselekcje tylko bez udziału widzów.
Do tego sypnąć gorszem i zmienić Smugę na kogoś z wyczuciem. Realizacja występu Tulii była poniżej krytyki.
Ale Smuga odpowiadał również za perfekcyjnie przygotowany występ Roksany Węgiel w Mińsku. A samo sypnięcie groszem nie wystarczy, piję tu do tego, co Margaret ostatnio wspomniała o Eurowizji.
Dlatego ja tym bardziej nie rozumiem, jak Smuga mógł odwalić taką fuszerkę na dorosłej Eurowizji zarówno w tym, jak i w zeszłym roku. Fatalnie skadrowane występy. Tulia by się wybroniła i weszła do tego finału, gdyby tylko lepiej została pokazana w telewizji. A nie, że jest refren, a Smuga zadecydował, że warto wtedy pokazać reakcje publiczności. No błagam.
Obrazek
dida12314
VIP Expert
x 2
x 57

[TVP1] Eurowizja

Post autor: dida12314 »

Wielka widownia konkursu Eurowizji w zwycięskiej Holandii :)

- wstęp do koncertu oglądało 1,920 mln widzów przy prawie 40% udziałach,
- sam koncert oglądało 4,409 mln widzów przy prawie 75% udziałach,
- studio po koncercie oglądało 2,436 mln widzów przy prawie 80% udziałach. :)
Frontowiec
VIP Expert
x 54
x 162
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Frontowiec »

Moimi faworytami tegorocznej Eurowizji była Szwecja i Islandia, która też wywołała skandal za sprawą szalika z wizerunkiem Palestyny, który mieli przy sobie uczestnicy tego kraju podczas głosowania (tak swoją drogą islandzka telewizja publiczna RUV przerywa Eurowizje reklamami w trakcie występów prowadzących).

Jeśli chodzi o Szymkowiaka, to faktycznie wypadł bardzo gorzej jeśli chodzi o zapowiadacza punktów - mogliby albo Kammela, albo Kurdej-Szatan do tego dać.

Co do Polski, to mam nadzieje że w przyszłym roku TVP wyśle kogoś lepszego na Eurowizje (np. Margaret).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
x 79
x 94

[TVP1] Eurowizja

Post autor: ali_cia »

Wiecie, że to Norwegia wygrała wczoraj głosowanie widzów!? Niezłe zaskoczenie dla mnie!

Dobrze, że mamy jury, bo bym nie zdzierżyła takiego zwycięzcy.
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 265
x 1196

[TVP1] Eurowizja

Post autor: Abbott »

Gdyby liczyły się głosy widzów wygrałaby Norwegia, zaś jurorów Szwecja. Zauważyłem, że w głosowaniu jurorów wkrada się z powrotem polityka i historia. Kraje Europy Centralnej znowu mają kryzys. 7 punktów od widzów dla Czech? Zdecydowanie za mało. Za wysoko zaś Północna Macedonia w głosowaniu jurorów.
Skomentuję wyniki pierwszej 10:

Holandia - nie było nic na scenie i to wystarczyło by wygrać. Emocje były ogromne, a prowadzący nieźle grali na emocjach do ostatniej chwili. Duncan na konferencji prasowej obiecał, że Holandia tego nie zrobi przyszłemu potencjalnemu zwycięzcy. Zasłużone Grand Prix. Cieszę się :)

Włochy - drugi mój faworyt. Przekaz, emocje i siła. Mahmood może być z siebie dumny. Jestem zadowolony z drugiego miejsca.

Rosja - Sergey, to dobry performer i wokalista, ale jak @Trzeciak wspomniał utwór był za ciężki. Wszystko było takie gładkie i perfekcyjne. Dla mnie to 3 miejsce i tak wysokie. Sam chyba więcej głosów spodziewał się od widzów. Ciekawe czy podtrzyma obietnicę daną w green roomie i że jak znowu zajmie 3 miejsce, to powróci ponownie na Eurowizję?

Szwajcaria. - trzeci mój faworyt. Luca miał taneczny żywiołowy numer na imprezę. To jest wielki powrót Szwajcarii do finałów. Duncan przyznał, że bardzo zaprzyjaźnił się z Lucą i Mahmoodem, więc w męskiej przyjaźni siła?! :)

Norwegia - Trio w którym pojawia się pierwsza kobieta i to na 5 dopiero miejscu, ale ta Eurowizja seksistowska i szowinistyczna. :) Nie spodziewałem się, że zgarną największą ilość punktów od widzów. Jury pogrążyło całkowicie zwycięstwo tego państwa. My Polacy chyba to już znamy z 2016 roku.

Szwecja - mamy powtórkę z ubiegłego roku, gdzie widzowie przyznali małą ilość punktów. John nie załapał się do TOP3. Widać było po artyście zawód.

Azerbejdżan - występ i wokal lepszy niż w finale. Zasłużone miejsce.

Północna Macedonia - za wysokie miejsce. rozumiem słowa i silny wokal, ale bez emocji i muzyka nie porywała. Powinna być niżej. Jak się wybijała na prowadzenie to chciałem prawie wyłączyć telewizor i iść spać.

Australia - Serio? Polskie jury dało jej 12 punktów, a Holandii nic? Dobrze, że spadła na 9 miejsce.

Islandia - nasi polscy widzowie są kochani. Dali im 12 punktów w televotingu. Ciekawe czy Kurski, to widział? :D
#STOP BZDUROM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”