Stali goście w stacjach telewizyjnych

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nie wiem czy zauważyliście, ale w polskich stacjach telewizyjnych pojawił się trend, w którym bardzo często są zapraszani stali goście - głównie jest to widać w stacjach informacyjnych. Np. w TVP Info bardzo często są zapraszani m.in. Adrian Stankowski z ''Gazety Polskiej''/''Gazety Polskiej Codziennie''/TV Republika (na Twitterze są żarty ze Stankowskiego, że mieszka na stałe na Placu Powstańców Warszawy), Łukasz Jankowski z TV Republika/Radia Wnet, Cezary Krysztopa z ''Do Rzeczy''/''Tygodnika Solidarność'', Miłosz Manasterski z prawicowego portalu ''Agencja Informacyjna'', Jerzy Jachowicz z ''Sieci'' czy były redaktor naczelny ''Wprostu'' Marek Król.

W TVN 24 są głównie zapraszani byli politycy, np. Roman Giertych, Kazimierz Marcinkiewicz, prof. Leszek Balcerowicz, Andrzej Olechowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Ryszard Kalisz, Ludwik Dorn, Paweł Kowal, Marek Migalski czy Michał Kamiński. Natomiast w Superstacji wśród polityków są głównie zapraszani Stefan Niesiołowski, Janusz Korwin-Mikke (JKM gości też w Polsat News), Andrzej Rozenek oraz Anna Maria Żukowska.

Ciekaw jestem co o tym sądzicie?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Co do Polsatu News to w programie ''Prezydenci i premierzy'' jest zawsze trio nie do zdarcia: Komorowski, Miller i Pawlak.
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

Pamiętam czasy jak zawsze i na każdy temat w TVN24 wypowiadał się Zbigniew Hołdys. :P
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Hołdys też się pojawia od czasu do czasu u Elizy Michalik w programie Superstacji "Nie ma żartów". W tym samym programie teraz występuje bardzo często Janusz Schwertner z Onetu.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Jeszcze dorzucę do stałych gości Superstacji aktorkę i działaczkę KOD-u Dorotę Stalińską.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Bardzo często zaczął się teraz pojawiać w TVN 24 i TVN 24 BIS prof. Waldemar Dziak - ekspert ds. Korei Północnej.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Nie można również zapominać o Romanie Giertychu i Kazimierzu Marcinkiewiczu w "Kropce nad i". :)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Obaj panowie to jeszcze są w ''Faktach po Faktach'' (bardzo często studio ''FpF'' nawiedzają również Ludwik Dorn i prof. Ryszard Bugaj) ;)
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Od czasu objęcia władzy w TVP przez PiS pojawił się trend pokazywania głównie naukowców z KUL i UKSW, o których przed 2016 r. chyba nikt nie słyszał. Najczęściej są to profesorowie Norbert Maliszewski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) i Arkadiusz Jabłoński (Katolicki Uniwersytet Lubelski). Rzadziej pojawiają się także politolog prof. Arkadiusz Ryba (KUL), historycy, dr Robert Derewenda z KUL i jakiś siwy profesor od Wyszyńskiego oraz jakiś siwy amerykanista z UKSW. Kiedyś dość często pokazywano również pochodzącego z Lublina prof. Gila. Jedynymi osobami spoza wymienionych przeze mnie kościelnych uczelni są dr Artur Wróblewski, politolog i amerykanista z Łazarskiego i występujący dość rzadko prof. Przemysław Weingartner z UŁ.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Ja natomiast do zestawu Polsatowego dorzucę Janusza Korwina-Mikke i Marka Jakubiaka. Obaj politycy są w programach PN nieporównywalnie częściej niż w innych głównych telewizjach informacyjnych (mam tu zwłaszcza na myśli TVN24 i TVP w którym Konfederację objęto jakąś cenzurą)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Z PiS-u do TVN24 często przychodzą Adam Bielan i Jacek Sasin.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Stali goście w stacjach telewizyjnych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Pochwalę się, że w tym roku mam zajęcia z dwoma naukowcami, którzy od czasu do czasu występują w TVN i TVN 24.
Jednym z nich jest dr Mikołaj Malecki, do którego chodzę na ćwiczenia z prawa karnego. Kilka dni temu już któryś raz z kolei pokazano w "Faktach" setkę z jego udziałem. Z kolei dzień później udzielił on wywiadu we "Wstajesz i wiesz". W nieodległej przeszłości można było go zobaczyć także m.in. w "Tak jest".
Kolejną osobą z mojego kierunku, która pojawia się w TVN 24 jest prof. Stanisław Biernat, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego za czasów rządów prof. Andrzeja Rzeplińskiego, z którym mam wykłady z prawa ustrojowego Unii Europejskiej. Nie tak dawno temu miałem okazję trafić na niego w "Czarno na białym". Po przeszukaniu strony internetowej tej stacji znalazłem inne wypowiedzi tego wykładowcy, które padły w innych programach tej stacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości