[TVP1] Eurowizja

Wydarzenia organizowane i transmitowane przez stacje telewizyjne.
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Już dawno doszedłem do wniosku, że TVP nie ma absolutnie żadnego racjonalnego pomysłu na zawalczenie o zwycięstwo w ESC.
Seria losowych decyzji, podejmowanych przez niekompetentne osoby powoduje raz lepszy, raz gorszy wynik w konkursie. Nie ma tu żadnej strategii, żadnej logiki. Obawiam się, że taki stan rzeczy może trwać w nieskończoność.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2019, 23:25 przez musicmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Posty: 474
Rejestracja: 13 gru 2013, 17:03
x 4
x 71
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Huerco »

Oczywiście masz rację i jeżeli przy obecnym podejściu mielibyśmy kiedyś wygrać to tylko fartem. I zapewne utworem który broniłby się sam bez potrzeby super prezentacji. Szanse więc małe.
retis432
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 04 maja 2018, 2:04
x 4

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: retis432 »

Dziwi mnie słaby wynik Białorusi. Zena powinna być w TOP 5.
A Tulia słusznie odpadła.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A mnie nie. Taki typowy lekki pop w stylu bardzo wczesnych Spice Girls i Pussycat Dolls. 25 miejsce w finale nie dziwi, było sporo lepszych piosenek.
Pozdrawiam, Trzeciak
retis432
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 04 maja 2018, 2:04
x 4

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: retis432 »

Jednak nie ukrywajmy, że połowa stawki to powinno być minimum, a nie przedostatnie miejsce.
Sama piosenka była bardzo dobra, a występ dynamiczny. Wydaje mi się jednak, że zabrakło większego dopracowania, więc wyszło to wszystko trochę chaotycznie.
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
Posty: 289
Rejestracja: 28 lut 2017, 2:08
x 34
x 12

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komosa »

Trzeciak pisze: 19 maja 2019, 1:39
Do tego sypnąć gorszem i zmienić Smugę na kogoś z wyczuciem. Realizacja występu Tulii była poniżej krytyki.
Ale Smuga odpowiadał również za perfekcyjnie przygotowany występ Roksany Węgiel w Mińsku. A samo sypnięcie groszem nie wystarczy, piję tu do tego, co Margaret ostatnio wspomniała o Eurowizji.

A co mówiła Margaret, bo mi to umknęło?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

komosa pisze: 20 maja 2019, 9:29 A co mówiła Margaret, bo mi to umknęło?
Tylko bociana tu brakuje. ;): https://www.telemagazyn.pl/artykuly/eur ... 72287.html
retis432 pisze: 20 maja 2019, 9:27 Jednak nie ukrywajmy, że połowa stawki to powinno być minimum, a nie przedostatnie miejsce.
Sama piosenka była bardzo dobra, a występ dynamiczny. Wydaje mi się jednak, że zabrakło większego dopracowania, więc wyszło to wszystko trochę chaotycznie.
Szczerze? Dla mnie piosenka Białorusi nie powinna nawet awansować do finału.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie. Wystarczy dobra kompozycja i porządne wykonanie utworu na scenie. Jako kraj jesteśmy w stanie wygrać ten konkurs, ale nam się po prostu nie chce.
Tu potrzebny jest krok ze strony OGAE by rozmawiać z TVP na temat zmian wyboru reprezentanta i piosenki.
waldemarsson
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:37
x 7

Re: [TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldemarsson »

Jeśli ktoś z Was ma konto na wykopie to może zostawić swoje Top10 konkursu i przyczynić się do powstania rankingu, tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/41300323/uwag ... -ubieglym/
Awatar użytkownika
musicmaster
Obserwator
Posty: 391
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska
x 9
x 56

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: musicmaster »

Abbott pisze: 20 maja 2019, 12:50 Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie. Wystarczy dobra kompozycja i porządne wykonanie utworu na scenie. Jako kraj jesteśmy w stanie wygrać ten konkurs, ale nam się po prostu nie chce.
Tu potrzebny jest krok ze strony OGAE by rozmawiać z TVP na temat zmian wyboru reprezentanta i piosenki.
Mój problem z OGAE jest taki, że ostatnimi czasy nie widzę odpowiedniej aktywności ze strony stowarzyszenia.
Zamieszczane przez nich informacje swoim stylem przypominają bardziej jakiś serwis pokroju Pudelka, choć i ten bywa bardziej krytyczny wobec Eurowizji w wykonaniu Polski.

Może czas zacząć merytorycznie punktować działania TVP, albo ich brak? Organizować jakieś akcje? Mocno przedstawiać postulaty fanów ESC?

Nie ma w naszym kraju odpowiedniejszej organizacji, która może realnie oddziaływać na nadawcę publicznego w tej materii.
Ktoś mi zaraz napisze, że nie taka jest rola OGAE. No to żyjmy dalej w stanie obojętności. Niech TVP popisuje się swoją nieudolnością, a wszyscy inni patrzą ślepo w ekran i marudzą, jak to Europa nas nienawidzi.
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Posty: 474
Rejestracja: 13 gru 2013, 17:03
x 4
x 71
Kontakt:

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Huerco »

Myślę że wielu fanów Eurowizji pomogłoby przy polskim reprezentancie nawet za darmo. Może faktycznie potrzebna jest inicjatywa. Podoba mi się ten pomysł z OGAE.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Abbott pisze: 20 maja 2019, 12:50 Czy wielkie pieniądze do wygrania Eurowizji są potrzebne? Ukraina, Portugalia i teraz Holandia udowodniły, że nie.
W przypadku Portugalii zgoda, ale w przypadku Ukrainy i Holandii nie sądzę. Oba występy były bardzo bogate wizualnie, a te kraje z pewnością bardzo poważnie podchodzą do Eurowizji, co widać ich po corocznych awansach. ;)
musicmaster pisze: 19 maja 2019, 0:34 Rosjanin przebił Szymkowiaka. xDD
To był zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu. To też całkiem ciekawy akcent Eurowizyjny. Ale mistrzynią i tak była pani, która przekazywała punkty z Holandii. ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
retis432
Użytkownik
Posty: 208
Rejestracja: 04 maja 2018, 2:04
x 4

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: retis432 »

Trzeciak pisze: 20 maja 2019, 10:16 Szczerze? Dla mnie piosenka Białorusi nie powinna nawet awansować do finału.
Smutne jest to, że nie doceniono jej show. Jakiś facet z Holandii zaśpiewał nudną piosenkę i wygrał, a efektowny występ Zeny jej nie pomógł.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Bo jest to Konkurs Piosenki Eurowizji. Poza tym EBU wydało polecenie do krajowych jury, by w pierwszej kolejności oceniali piosenkę i jej wykonanie, a na samym końcu dopiero show, więc nie chodzi tu o niedocenienie.

I wcale się nie zgodzę, że piosenka Holandii jest nudna. Owszem, jest trudna, ale sama mi się śniła po nocach, co tylko świadczy o tym jak wielkie wrażenie wywarła na mnie, a gra świateł i animacji - majstersztyk. Lepszego utworu na tegorocznym konkursie po prostu nie było.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[TVP1] Eurowizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

retis432 pisze: 20 maja 2019, 14:34 Smutne jest to, że nie doceniono jej show. Jakiś facet z Holandii zaśpiewał nudną piosenkę i wygrał
Może po prostu brakuje Ci jakiejś wrażliwości by zrozumieć utwór?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości