Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 14:21

Przecież pisałem wcześniej że mnie to akurat nie dotyczy. Natomiast jest to jakiś powód dla ułatwienia życia takim ludziom. Każdy sposób pomocy państwa dla swoich obywateli jest godny pochwały.
damianus
Użytkownik

Wątek polityczny

Post autor: damianus » 27 maja 2019, 14:49

Oficjalne i pełne wyniki wyborów wraz z osobami które uzyskały mandat.
Obrazek
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: janekpogwad » 27 maja 2019, 16:14

Jestem zaskoczony wynikami wyborów. Nie myślałem, że PiS tak spektakularnie wygra. Koalicja Europejska raczej się posypie jak PSL odejdzie, bo PO nie będzie przecież głupie i trzymało pod respiratorem Nowoczesnej czy Zielonych, to już nie są żadne byty polityczne. A, no jeszcze SLD jest - w sumie chyba największy beneficjent koalicji. Ciekawe też, czy posypie się Konfederacja. W sumie śmieszna sytuacja, wczoraj się tak cieszyli, niektórzy już na Facebooka wstawiali posty, a tu dzisiaj rano zonk. :D Kukiz też niestety na wypaleniu, niestety, bo w sumie chyba jedyny taki w miarę rozsądny w polityce, ale gdzieś ta wizja się rozmyła niestety.

Biedroń wczoraj w TVN24 strugał w rozmowie z Pochanke takiego głupa, że szkoda gada. To był żenujący spektakl, widziałem to zażenowanie nawet w oczach samej prowadzącej. Tak się cieszył, że trzecia siła polityczna w 4 miesiące, a cóż to za siła z 6% przy dwóch gigantach? Śmiechu warte i bardzo niepoważne. No ale "progresywni", zwłaszcza tych co znam, chyba to tak już mają, taki zupełnie inny sposób bycia.

Ciekawe czy stanie się tak, jak wczoraj napisał prof. Antoni Dudek, że istnieje duże ryzyko ukonstytuowania się dwublokowego parlamentu na jesieni. Osobiście trochę w to nie wierzę.

Boleję za to nad inną kwestią: że ciągle nie ma sensownej opozycji dla PiS-u. Bo ta, która jest obecnie, jest po prostu śmieszna, bezideowa i aż żal patrzeć na to czasami. No ale może nie ma co narzekać, dobrze jest jak jest, zawsze mogłoby być jeszcze gorzej. 😅
Zdzichu
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Zdzichu » 27 maja 2019, 18:40

Coś czuję że czeka nas zabetonowanie sceny politycznej na jesieni ze wskazaniem na wygraną PiS. Jak to dobrze że wyjechałem z Polski i żyję w kraju gdzie mogę np. normalnie zrobić zakupy w niedziele - a te wyniki eurowyborów tylko utwierdzają mnie że podjąłem słuszną decyzję.
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 20:08

Ja na szczęście żyję w kraju, w którym w niedzielę nie zmusza sie pracowników handlu do zapieprzania ku uciesze tych dla których jedyną rozrywką jest pójście w niedziele do galerii.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!

Wątek polityczny

Post autor: N-O-R-O-N » 27 maja 2019, 20:29

Fajnie, że zwyciężyła partia należąca do frakcji w PE, która nie ma na nic rzeczywistego wpływu ;) I dobrze.
#TVPZaMurem :twisted:

2020.

#ZOSTANWDOMU
Zdzichu
VIP Expert

Wątek polityczny

Post autor: Zdzichu » 27 maja 2019, 20:31

@Pawel Nie zmusza się bo sami są chętni żeby pracować za podwójną stawkę ;)
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 20:45

Problem w tym że tej podwójnej stawki nigdy nie zobaczą. Normalnym jest podpisywanie drugiej umowy-zlecenie właśnie na takie sytuacje.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 maja 2019, 21:10

Biedron generalnie zdaje się nawet nie zauważać, jak bardzo się zbłaźnił - z poparciem na poziomie 6,6% (Nowoczesna miała więcej przed zjednoczeniem) określać się "trzecią siłą" xD I możliwe, że Scheuring-Wielgus obejdzie się smakiem, bo gdyby dotrzymał obietnicy i nie objął mandatu, to ten przypadłby właśnie jej - a póki co nie zanosi się na to.

Kolejne wybory, gdzie różnica między dwoma pierwszymi miejscami zamiast maleć przy spływających danych - rośnie. Coś eksperci znowu się nie popisali.

No i oczywiście nie popisał się Schetyna, który mniejsze miasta i miejscowości po prostu oddał - od wczoraj czytam wypowiedzi wyborców KE z mniejszych ośrodków, że ani plakatów, ani wizyt kandydatów w takich miejscach nie było ani śladu. Właściwie to przy tak odpuszczonej kampanii, bez specjalnego wysiłku taki wynik można nazwać sukcesem :P

Socjal socjalem - nie ma w nim nic złęgo - ale w wykonaniu PiS to jest zwykła łapówka. Ludzie dostawali "trzynastą emeryturę" (tak, już widzę jak wszyscy po 800 zł miesięcznie mają na stałe) w ostatnich dniach. 500+ na pierwsze dziecko (czyli postulat z 2015 - nie, nie zakrzyczycie tego, daliście się wydymać dwa razy z rzędu na to samo hasło), skumulowane, najprawdopodobniej będzie wypłacone w przededniu wyborów parlamentarnych. Z czymś takim nie da się konkurować ani świeżością, ani obietnicami, a co tydzień wybuchające afery po prostu spowszedniały. Że Kaczyński oszust, że Kuchciński ma słabość do nieletnich Ukrainek? Ważne, że lewaków boli dup- znaczy, że jest na miskę ryżu. Nieważne, że nawet w dużych miastach zarobki nadal są rozczarowujące, w końcu kogo obchodzi ciężko pracujący człowiek, skoro innych można przekupić ich własnymi pieniędzmi.

Natomiast bawi rozkminianie przyczyn porażki KE - jedni piszą, że program za mało lewicowy, inni, że za mało prawicowy, jeszcze inni, że za słabe centrum. Marsz Równości w Gdańsku zaszkodził, film Sekielskich zaszkodził, nawoływanie do pójścia na wybory to już w ogóle. Jak nie idzie, to nie idzie :P

W tej chwili celem minimum będzie zatrzymanie PiS przed objęciem większości konstytucyjnej, bo wtedy skończy się jak na Węgrzech i można się pakować.
dość
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: janekpogwad » 27 maja 2019, 22:13

A ja właśnie chciałbym, żeby mieli większość konstytucyjną, choć raz. Może wreszcie ten bubel, ta literacka grafomania, zwana górnolotnie "Konstytucją III RP", byłaby zmieniona na coś normalnego i współczesnego. Poza tym, ja np. widzę plusy samodzielnych rządów jednej partii: nie ma awantur co parę miesięcy ze zrywaniem koalicji, szukania większości, niestabilnych rządów jak to drzewiej bywało. A i jak się coś chrzani, to wiadomo kto za to wszystko odpowiada.

I wszystko byłoby super, gdyby tylko była konstruktywna, sensowna opozycja, a nie banda krzykaczy. I tym się chyba dzisiaj najbardziej martwię, że nie ma alternatywy, żadnej, dla tego co jest teraz...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 maja 2019, 22:16

Nie rozśmieszaj mnie - ich projekt konstytucji jest powszechnie znany i nie ma nic wspólnego z "czymś normalnym i współczesnym".

Poza tym przypominam, że "bandę krzykaczy w opozycji" to mieliśmy przez 8 lat i jak widać wystarczyło.
dość
Pawel

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 27 maja 2019, 22:25

4 lata banda krzykaczy jest w opozycji i właśnie widać jak ich ludzie cenią. Jesienią będzie totalna deklasacja i oby PiS zdobył większość, bo wtedy będzie mógł kontynuować porządki w tym kraju.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 maja 2019, 22:33

Patrząc na ich dotychczasowe doświadczenia legislacyjne spodziewam się kolejnych blamaży, jakich było wiele.
dość
Patryk M

Wątek polityczny

Post autor: Patryk M » 27 maja 2019, 22:44

Dopóki Schetyna jest główną twarzą opozycji, będzie ciężko jej wygrać. Kaczyński ma bardziej gadane. A i PO niespecjalnie zależy na przekonaniu do siebie ludności wiejskiej, a to błąd.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 27 maja 2019, 22:59

Kaczyński nie ma gadane w ogóle, tutaj Schetyna bije go na głowę - po prostu wysunął kilka twarzy, jak Morawiecki czy Szydło, na które spada splendor za programy socjalne - i to procentuje. Schetyna nikogo takiego nie wystawi, bo wie, że jeśli coś pójdzie nie tak, zostanie natychmiast zastąpiony.
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”