Superstacja (HD)

Pozostałe stacje nadawane przez Polsat i pod jego szyldem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17980
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3203

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

O ekonomię to chodzi, ale w ogóle biznesów Solorza, a nie samej Grupy Polsat. O ile mi wiadomo, Superstacja daje radę finansowo - poza korzystaniem z niektórych materiałów Polsat News oraz powierzchni, w której znajdują się jej studia, jest (albo przynajmniej była do teraz) całkiem samodzielna i autonomiczna względem "pionu informacji". Prawda jest taka, że z PiSem zawsze było jej nie po drodze, jeszcze w czasach, gdy rządził tam Ryszard Krajewski.

Miarka się przebrala, gdy okazało się, że przyjęła część wyrzutków z chociażby Nowej TV, wcześniej zwolnionych z TVP właśnie z powodów politycznych 🙂 Nie muszę mówić, że program "24 godziny online" tworzony przez znienawidzony przez Jacka Kurskiego zespół dziennikarzy też został rozmontowany po wejściu do spółki Solorza. Przypadek?

A teraz część tych samych osób trzeba wywalić ponownie.

@Kamil jeszcze jedno. Jeśli coś na siebie nie zarabia, to jest albo zdejmowane z anteny albo zmieniane. Tutaj mamy do czynienia z ukręceniem łba całej redakcji informacyjnej, która o decyzji "z góry" dowiedziała się nagle, ot tak z dnia na dzień. Większość, w tym także ludzie pracujący od lat wylecą, a pozostałe tworzone przez resztę newsy opierać się będą na materiałach agencyjnych. Tak uważam, bo tak będzie najbezpieczniej.

Super stacja.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 9159
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 140
x 285

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Jak dla mnie to pierwszy krok do likwidacji kanału. Nagła zmiana profilu po latach funkcjonowania w dotychczasowym nie wróży nic dobrego. Cóż, płakał nie będę.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17980
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3203

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oczywiście, że będzie likwidacja albo po prostu totalna zmiana profilu, by tylko nie zdenerwować nikogo z PiS. Część dziennikarzy dalej nie wie, co ich czeka, natomiast czołowe twarze SS już składają wypowiedzenia. Na pierwszy ogień Eliza Michalik, lada moment Wątły. Ale to raczej pewne, że jak oni się nie ewakuują, to sami zostaną spławieni.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2993
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 41
x 81

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

@Karol - a jak było z Puls Raportem?
Też ukręcili łeb z dnia na dzień, bo na siebie nie zarabiało. Moim zdaniem to trochę zbyt duże uogólnienie "daje radę finansowo". Nikt z nas nie siedzi w księgowości i nie wiemy co się im opłaca, a co nie. Możemy tylko przewidywać. Z drugiej strony umówmy się... ileż tej oglądalności ma "Superstacja"? Aż tak partia rządząca boi się zmarginalizowanej przez lata stacji telewizyjnej w odległych zakątkach dekoderów, aby naciskać na właściciela i ją niszczyć mając takie oręża jak TVP i Polsat? :) Ja w tym działaniu nie widzę logiki. Po co ktokolwiek miałby ryzykować krzykiem o braku wolności w mediach, niszczeniu wolności słowa itd, aby zamknąć jedną z mniejszych stacji newsowych w PL? Coś na zasadzie nie udało nam się zaszkodzić TVN24 więc kopniemy mniejszy i tańszy odpowiednik? Nadal nie widzę sensu.

Równie dobrze Solorz mógł to zrobić w białych rękawiczkach - zmienić naczelnego i wyrzucić osoby, które nie pasują do nowej linii programowej stacji. Mógł wcisnąć Superstację do pionu informacji. Włączyć w tą swoją nową agencję, która powstaje. Nie zrobił tego. Moim zdaniem musi być inny powód takiego dziwnego działania.

Jedynie w czym upatruję chęć zmian to modyfikacja ramówki - być może w stronę lifestyle, tabloidu...
Nigdy nie rozumiałem po co, Polsatowi, aż 3 stacje newsowe w portfolio. Muszą czymś się odróżniać. Może tego właśnie szukają? A może powód jest zwyczajnie po ludzku ekonomiczny. Utrzymanie redakcji jest drogie, newsy agencyjne tańsze, reklamy się gorzej sprzedają, antena podgryza "Polsat News" i trzeba ją stonować... To oczywiście dywagacje, ale nie odrzucałbym ich i nie robił paniki tak jak to uczynił dziś Press - gra zdecydowanie nie warta świeczki i dla Solorza i dla PIS, szczególnie przed wyborami.
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 863
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 173
x 195

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Nawet nie wiem jak to skomentować.

Dno dna. Czas chyba zostać fanem TVN bo to ostatnimi czasie wyrabia się w Polsacie i stacjach zależnych to jest dramat. Najpierw PiSyzacja Polsat News, teraz praktyczna likwidacja Superstacji. Szkoda strzępić ryja - cytując klasyka.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 4606
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 60
x 213

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Tymczasem w „Informacjach dnia” tematy polityczne, w „Bez ograniczeń” i na żółtym pasku o rekonstrukcji rządu...
Patryk M

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Widzę, że grupa Polsat w najlepsze robi się prawa i sprawiedliwa.
Gdyby chodziło o zwyczajną zmianę profilu stacji tak, aby nie stanowiła konkurencji dla PN i była bardziej rentowna, to nie działoby to się tak gwałtownie. Ale z drugiej strony, po co Polsatowi aż 3 stacje informacyjne? Powinni wszystko stawiać na PN, który ostatnio nie radzi sobie najlepiej i co raz rzadziej udaje mu się przekroczyć ten 1% udziałów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17980
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3203

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37 @Karol - a jak było z Puls Raportem?
Też ukręcili łeb z dnia na dzień, bo na siebie nie zarabiało.
Puls to całkiem inna para kaloszy. Przydał się amerykański inwestor, który włożył gotówkę w stację oraz dziennikarzy, a potem został zniechęcony do jakikolwiek działań na naszym rynku. Zaiste, że w zwolnieniach dziennikarzy największy udział miał prezes Dąbski, a i gdy News Corp. zbywało udziały, to pierwszy z łapami pobiegł po nie pobiegł :)
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37Moim zdaniem to trochę zbyt duże uogólnienie "daje radę finansowo". Nikt z nas nie siedzi w księgowości i nie wiemy co się im opłaca, a co nie. Możemy tylko przewidywać.
Ale mamy na rynku wiele równie "drogich" projektów, za którymi nie stoją żadne duże korporacje (napiszę o nich po następnym cytacie), a które jakoś dają radę się utrzymać.
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37Z drugiej strony umówmy się... ileż tej oglądalności ma "Superstacja"? Aż tak partia rządząca boi się zmarginalizowanej przez lata stacji telewizyjnej w odległych zakątkach dekoderów, aby naciskać na właściciela i ją niszczyć mając takie oręża jak TVP i Polsat? :)
Wystarczającą, aby mogła wyróżniać się na tle innych kanałów Grupy Polsat. Tym bardziej u "uległego" Solorza, który podporządkował partii Polsat News, a nic nie zrobił z "małą" Superstacją, której dziennikarze dalej są w Sejmie i zadają trudne pytania. W telewizji, która dalej "oczernia" polityków PiS ustami Wątłego,Michalik czy niegdyś Paradowskiej, przed którą chylił czoła nawet prezydent Duda :) A oglądalność Superstacji to dalej wielokrotność wyników TV Republika czy Telewizji wPolsce.pl, do których zaglądają największe szychy z Prawa i Sprawiedliwości.
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37Po co ktokolwiek miałby ryzykować krzykiem o braku wolności w mediach, niszczeniu wolności słowa itd, aby zamknąć jedną z mniejszych stacji newsowych w PL? Coś na zasadzie nie udało nam się zaszkodzić TVN24 więc kopniemy mniejszy i tańszy odpowiednik?
Dokładnie tak może być :) Zaczyna się od najprostszych rzeczy. Poza tym tak, jak napisałem wyżej - Superstacja wyróżniała się pośród wszystkich kanałów Grupy Polsat właśnie swoją autonomią i niechęcią do PiS, podczas gdy PN jest nudny, mdły, nijaki, a co gorsza lizusowski.
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37Równie dobrze Solorz mógł to zrobić w białych rękawiczkach - zmienić naczelnego i wyrzucić osoby, które nie pasują do nowej linii programowej stacji. Mógł wcisnąć Superstację do pionu informacji. Włączyć w tą swoją nową agencję, która powstaje. Nie zrobił tego. Moim zdaniem musi być inny powód takiego dziwnego działania.
Przecież lepiej będzie, jak sami odejdą. Wtedy nikt nie zarzuci braku "wolności słowa". Zwyczajnie "rezygnujemy z polityki", "nie ma dla Was miejsca", a dziennikarze sami napiszą sobie wypowiedzenia i pójdą w pi...u.
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37Nigdy nie rozumiałem po co, Polsatowi, aż 3 stacje newsowe w portfolio. Muszą czymś się odróżniać. Może tego właśnie szukają?
Przecież łatwiej było wyłączyć Polsat News 2, który nie zatrudnia nikogo i nie produkuje nic, a co najwyżej zajmuje miejsce w kablówkach :)

Poza tym zapytam przekornie. Po co Solorzowi:
- 3 kanały informacyjne
- 2 kanały z muzyką disco polo
- 3 kanały ogólnomuzyczne (Polsat Music, Eska TV, Eska TV Extra)
- 2 małe kanały dokumentalne (Polsat Doku, Fokus TV)

:)
Kamil pisze: 04 cze 2019, 23:37A może powód jest zwyczajnie po ludzku ekonomiczny. Utrzymanie redakcji jest drogie, newsy agencyjne tańsze, reklamy się gorzej sprzedają, antena podgryza "Polsat News" i trzeba ją stonować... To oczywiście dywagacje, ale nie odrzucałbym ich i nie robił paniki tak jak to uczynił dziś Press - gra zdecydowanie nie warta świeczki i dla Solorza i dla PIS, szczególnie przed wyborami.
Panika "Pressa" swoją drogą, ale zapytaj ludzi z Superstacji o to co myślą. Ja zapytałem.
Pawel

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Słusznie robią bo po co Polsatowi kolejny stacja informacyjna, skoro nawet Polsat News nie bije rekordów oglądalności. Zmiana profilu Superstacji jak najbardziej jest wskazana. Mają czas pomyśleć nad tym i od sezonu jesiennego zacząć to wdrażać nową ramówkę.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 15096
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 24
x 271
Kontakt:

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

@Karol Dorzucę jeszcze pytanie po co Solorzowi:
- 8 kanałów ogólnych
- 6 kanałów sportowych
Polsat zdecydowanie przesadza z ilością prowadzonych stacji i teraz kisi się we własnym sosie widać na przykładzie stacji informacyjnych.
Poza tym wadą takiej Superstacji jest to że zaczyna program od późnych godzin - stąd nie dziwi mnie jej porażka.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 4606
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 60
x 213

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Głos, znacznie lepiej niż dla Presserwisu, zabrał rzecznik Polsatu: "Jak wynika z badań oglądalności, w Superstacji najlepiej oglądały się pozycje niezwiązana z polityką" https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/s ... z-polityki

I info z ostatniej chwili: odchodzi Eliza Michalik
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/e ... olitycznej
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17980
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3203

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Kamilo O Michalik pisałem już wczoraj 🙂 Także WM się nie wyrabia 😝
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 15096
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 24
x 271
Kontakt:

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Superstacja przypomina mi Titanic który właśnie idzie na dno - ktoś tu się nieźle przejedzie na tym pomyśle.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Pawel

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wręcz przeciwnie. Superstacja w obecnej formie nie była Polsatowi do niczego potrzebna. Zmiany były konieczne. Pewnie to nie jest docelowa forma jak będzie wyglądać ta stacja w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17980
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 636
x 3203

Superstacja (HD)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »


Niedługo będziemy ten kanał tylko wspominać. Powyżej czołówka "Dziennika" Superstacji, jeszcze z czasów tabloidowych. Niestety niekompletna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości