[TVN] Kryminalni

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Warto nadmienić iż rok temu zmarł Marek Nowakowski - aktor i II reżyser "Kryminalnych". W serialu wcielał się w dość charakterystyczną rolę "Kupca", którą odgrywał na przestrzeni wielu odcinków. Duża strata dla serialu.
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

@bustram Czemu strata? Poza tym wątek kupca został zamknięty nie sądze by wrócił
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Był postacią charakterystyczną i odcinki z jego udziałem zwykle były tymi najbardziej zapamiętywalnymi. A czy wątek został zamknięty ? Jak pamiętamy w odcinku pt. "Ucieczka" został zabity a potem cudownie odżył w kolejnych epizodach :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Serial bardzo miło wspominam, oglądałem całość na bieżąco w TVN. Ewentualny powrót przywitam z nieskrywaną radością :). Oby tylko powrócił w formule "sprawa tygodnia" i z jak największą częścią oryginalnej obsady, włącznie z zimną prokurator graną przez D. Landowską.
2009-2021
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

bustram pisze: 09 cze 2019, 19:00 Był postacią charakterystyczną i odcinki z jego udziałem zwykle były tymi najbardziej zapamiętywalnymi. A czy wątek został zamknięty ? Jak pamiętamy w odcinku pt. "Ucieczka" został zabity a potem cudownie odżył w kolejnych epizodach :)
Co??? Kupiec nie został zabity przecież... tylko sprowadzony do więzienia. W 45 odcinku łącznie czyli w 4 sezonie jest wyjaśnione. Pomyliło ci sie z Nowackim ale on też nie odżył a miał brata bliźniaka Pawełka i ten został zabity

@Direct Landowska nie wróci a nawet jeśli wątpie iż byłaby zimną panią prokurator. Ona od 4 sezonu już była znacznie bardziej odmienna niż w pierwszych 2 sezonach.
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Oglądałem ostatnio odcinek pt. Ucieczka (ten w którym Kupiec ze Świrem porywali i zabijali dziewczyny) i pod koniec tego odcinka Kupiec ewidentnie ginie (antyterrorysta sprawdza mu puls i mówi "trup") a więc świadczy to o tym, że postać Kupca może odżywać, gdyż jak wiemy pojawił się potem w odcinku pt. Zemsta, a później w kolejnych.
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

@bustram To jest to błąd w scenariuszu akurat w Kryminalnych było dużo wpadek...Kupiec nie został zabity. Zwłaszcza że serial był realistyczny i nawet wyszli dobrze całościowo ze sprawą z Leszkiem. Kupiec przeżył i pojawia sie w odcinku Zemsta, następnie w odcinkach Stary Znajomy, Ślub i ostatni raz sie pojawia w odcinkach Maltańskich i tam też nie ginie a jest ranny postrzelony przez Nowackiego. Tyle
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
zabq
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2019, 14:05

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zabq »

Pamiętam jak oglądałem kryminalnych wiele lat temu, z chęcią zobaczyłbym jakiś nowy odcinek żeby przywołać wspomnienia
Movida
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2021, 17:07

"KRYMINALNI"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Movida »

Dzień dobry.
Potrzebny mi jest dostęp do tylko jednego odcinka serialu "Kryminalni" (rok 2007).
Czy w tym celu muszę wykupić cały pakiet na Playerze?
Może ktoś z Państwa mógłby mi coś doradzić?
Dziękuję. 
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

O który odcinek chodzi ? Może go jakoś namierzę :)
bucik11
Legendary
Posty: 10498
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 500
x 1244

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Gdyby miała powstać kontynuacja serialu to Marek Włodarczyk wyraża chęć wcielenia się ponownie w rolę Adama Zawady

https://dziendobry.tvn.pl/a/gwiazdy-ser ... B-AlEKEFqw.
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 98

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

No tak, pan Włodarczyk nie jest zbytnio rozchwytywanym aktorem, a kasa zawsze się przyda. Choć lepiej niech nie ruszają tego serialu, każdy z nas ma chyba do niego sentyment, a wiadomo, że z remake`ami bywa różnie...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

bucik11 pisze: 08 lip 2021, 20:23 Gdyby miała powstać kontynuacja serialu to Marek Włodarczyk wyraża chęć wcielenia się ponownie w rolę Adama Zawady

https://dziendobry.tvn.pl/a/gwiazdy-ser ... B-AlEKEFqw.
Trudno by nie chciał powrócić do jedynej roli, z której w Polsce jest znany. Może zostanę uznany za ignoranta, ale nie wchodząc na Filmweb nie jestem w stanie wymienić ani pół innej polskiej produkcji, w której grał. Wiem, że grywał w Niemczech i kiedyś jakieś fragmenty tych występów w naszej telewizji widziałem, ale nie wiem, na ile to były poważne role, a na ile niewiele znaczące epizody.

Co do powrotu "Kryminalnych" - moim zdaniem sens ma to tylko w formie realizowanych w trybie kilku w roku filmów telewizyjnych. Seryjna produkcja cotygodniowa bardzo szybko się wypali.
2009-2021
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13292

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

No bez przesady że jedyna. Jeszcze ojciec Brzyduli. ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVN] Kryminalni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

I jeszcze popłuczyny po serialu TVN, czyli rola w paradokumencie o policjantach śledczych na TV4 :).
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości