[TVN7] Big Brother (2019)

Archiwalne programy TVN.
bustram
Activist
x 84
x 1535

[TVN/TVN7] Big Brother

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Karol pisze: 17 cze 2019, 20:54 @bustram Czyli nie zatańczysz na rurce?
Nie zatańczę - myślę, że Natalia nie potrzebuje instruktora :P
bobaas
Junior
x 289
x 667

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bobaas »

@Spiderman0409, format amerykański o wiele różni się od wersji UK, na której wzorowali polską edycję. Uczestnicy tego sezonu zostali podani dzisiaj. Dzisiaj też oficjalnie weszli do domu WB. Tradycyjnie wchodzą tydzień przed startem. Na premierze pokazują ich wejście, krótko po wejściu odbywa się pierwsza konkurencja o głowę domu (HoH). To jest w pierwszym odcinku. Później w niedzielę są nominacje. Głowa domu wskazuje dwie osoby nominowane do wyjścia. W środę pokazują odcinek, w którym odbywa się konkurencja o Power of Veto. Bierze w niej udział 6 osób (HoH, nominowani i 3 osoby z losowania). Zwycięzca może uratować siebie lub kogoś od nominacji. Jeśli veto zostanie użyte to HoH musi wskazać inną osobę. Po Veto Meeting nominacje są ostateczne. W czwartek jest dzień z eliminacją. Mieszkańcy (oprócz HoH, który głosuje tylko w przypadku remisu) głosują, kto ma opuścić dom. Odcinek eliminacyjny jest zwykle na żywo. Zaraz po elimnacji odbywa się kolejna konkurencja o głowę domu z tym, że osoba która pełniła wcześniej tę funkcję nie może w niej brać udziału.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1060
x 3231

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: pulkownik »

Małgosia Ohme w wywiadzie dla Plotka o nowej edycji - "nie potrzebujemy dyplomatów, nie potrzebujemy autokreatorów własnego wizerunku, nie potrzebujemy osób, które nie będą dawały grupie aktywności"; "wszystkie osoby, które zbudowały program dotarły do finału, program stworzyli Magda, Łukasz (bo konfliktowy, to potrzebne) i Igor", "potrzebujemy takiej "weganki" która będzie walczyła o swoje przekonania".
Awatar użytkownika
Spiderman0409
Poster
x 930
x 470

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Spiderman0409 »

bobaas pisze: 17 cze 2019, 21:13 @Spiderman0409, format amerykański o wiele różni się od wersji UK, na której wzorowali polską edycję. Uczestnicy tego sezonu zostali podani dzisiaj. Dzisiaj też oficjalnie weszli do domu WB. Tradycyjnie wchodzą tydzień przed startem. Na premierze pokazują ich wejście, krótko po wejściu odbywa się pierwsza konkurencja o głowę domu (HoH). To jest w pierwszym odcinku. Później w niedzielę są nominacje. Głowa domu wskazuje dwie osoby nominowane do wyjścia. W środę pokazują odcinek, w którym odbywa się konkurencja o Power of Veto. Bierze w niej udział 6 osób (HoH, nominowani i 3 osoby z losowania). Zwycięzca może uratować siebie lub kogoś od nominacji. Jeśli veto zostanie użyte to HoH musi wskazać inną osobę. Po Veto Meeting nominacje są ostateczne. W czwartek jest dzień z eliminacją. Mieszkańcy (oprócz HoH, który głosuje tylko w przypadku remisu) głosują, kto ma opuścić dom. Odcinek eliminacyjny jest zwykle na żywo. Zaraz po elimnacji odbywa się kolejna konkurencja o głowę domu z tym, że osoba która pełniła wcześniej tę funkcję nie może w niej brać udziału.
ale lipa, i to ma być BB? to juz wolę naszą , czasem nudnawą, wersję. A juz myślałem, że będę na jakims VPNie siedział. No cóż, czekam do września ^-^
Awatar użytkownika
sebastiannn
Activist
x 410
x 297

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: sebastiannn »

Screenshot_20190617-212549.png
Boże, no naprawdę oby mu nie złamała serca, bo nie wiem jak te małolaty to przeżyją! :lol:
3 lata na forum :)
zetmarek
Użytkownik
x 50
x 103

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: zetmarek »

Trzeba im tam zaproponować aby się pomodliły wspólnie w intencji Oleha oraz pomedytowały. Mogłyby nawet z tego streama zorganizować, a tu na forum byśmy im wymyślili kilka podstawowych zawezwań.
bobaas
Junior
x 289
x 667

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: bobaas »

Zależy co kto lubi ;) Ja chyba wolę Big Brothera w wersji US od tego tradycyjnego, gdzie się mało dzieje. W wersji US dozwolne są rozmowy o nominacjach, jest strategia, knucie, rywalizacja. A stream na żywo też jest jak ktoś chce sobie "normalnego" ich życia pooglądać w większym wymiarze. Tam po prostu widzowie praktycznie o niczym nie decydują. Czasem tylko jak są jakieś twisty.
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 363

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kamil2505 »

Myślę, że dla odmiany i u nas taka edycja by się przydała
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
Spiderman0409
Poster
x 930
x 470

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Spiderman0409 »

no to jeśli widzowie nie mają wpływu na wyniki , to juz zupełnie traci jakikolwiek sens...
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2332

Re: [TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Skoro odcinek BB Extra to tylko godzina, chciałbym zobaczyć kulisy domu i produkcji.

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
x 105
x 330

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: Asjata »

@Spiderman0409 Ten format działa w US i w Kanadzie, w Brazylii jest mix formatu amerykańskiego z "naszym" normalnym (gra o HoH, POI , nominacje - wybór jednego uczestnika do eliminacji, a następnie publika jak u nas głosuje).

Może to niepopularna opinia, ale wole tamten format. Natomiast co do ostatnich edycji w tamtych formatach: uczestnicy ostatniej kanadyjskiej to było dno, a w ostatniej amerykańskiej było dobrze do piątej eliminacji, później nuda i d*bilizm uczestników.

@bobaas Mam tak samo jak ty.
WIDM 21 FAVES: ???
LEGOMASTERS FAVES: MARCIN&MARTA
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 363

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: kamil2505 »

Spiderman0409 pisze: 17 cze 2019, 21:40 no to jeśli widzowie nie mają wpływu na wyniki , to juz zupełnie traci jakikolwiek sens...
A to dlaczego? W "Agencie" widzowie też nie decydują, która osoba odpada, a jednak program się ogląda.

W amerykańskiej edycji też jest ciekawie. Stworzenie odpowiedniej koalicji jest też ważne na przyszłość, bo o tym kto wygra (z tego co pamiętam) decydują swoimi głosami mieszkańcy, którzy już dom opuścili.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
annawoj1104
VIP Expert
x 224
x 775

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: annawoj1104 »

Tymczasem niektórzy juz brylują na salonach ;)

https://jastrzabpost.pl/newsy/igor-jaku ... 58246.html
qmate
Użytkownik
x 149
x 40

[TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: qmate »

Pozwolę sobie na małe, subiektywne podsumowanie.

Uczestnicy. Na początku większość z nas pisała, że wszyscy są tacy sami. Z biegiem czasu okazało się, że nie do końca, jednak ja uważam że byli do siebie zbyt podobni pod względem profilu demograficznego – większość z wielkich miast, przedstawiciele wolnych zawodów, dobrze sytuowani, młodzi lub w wieku średnim. W kolejnej edycji fajnie byłoby zobaczyć np. fryzjerkę albo osobę po 50-tce lub osobę mało zamożną. Charakterami i poglądami uczestnicy tej edycji się różnili - i to na plus. Ale gdyby dodać do nich osoby naprawdę odstające wiekiem, źródłem utrzymania, historią itp. mogłoby się okazać, że w grupie pojawią się wtedy zupełnie inne kategorie problemów i dram, ciekawe jakie? Moimi ulubionymi uczestnikami byli: Madzia, Kasia, Łukasz, Bartek, Justyna, którzy byli oryginalni i mieli własne poglądy nieobliczone na poklask grupy lub telewidzów.

Zadania. Nie oglądałem zagranicznych edycji, ale te zadania faktycznie mało kreatywne. I totalnie nie rozumiem, dlaczego uczestnicy dostawali alkohol poza sklepikiem.

Dom. Jasny i przestronny, a przede wszystkim nowoczesny i niebanalny. Mnie się bardzo podoba. W przyszłej edycji widziałbym jednak nieco zmienione kolory – szczególnie w pokoju telewizyjnym i pokoju zwierzeń – mniej różu i fioletu. Uważam też, że pokój multimedialny jest niepotrzebny.

WB. Początkowo kobiecy głos jakoś mi nie pasował, ale przyzwyczaiłem się do niego i teraz nawet sobie nie wyobrażam, że mógłby być jakiś inny.

BB Arena. Bardzo schematyczny program: występ na żywo, gadanie, wyjście z domu, nominacje/gadanie. Mogliby jakoś to urozmaicić. Studiu średnio mi się podobało, tę symetrię scenografii dobrze byłoby jakoś przełamać, a może też dodać do dominującego niebieskiego jakiś drugi, znaczący kolor.

Prowadzący. MO jest moim numerem jeden i jej rola powinna zostać rozszerzona. AWS jest mi obojętna, może zostać. BJ rzeczywiście myli się bardzo często, trudno powiedzieć czy ze stresu czy z braku przygotowania. FH jest bardzo charyzmatyczny, nie zgodzę się z większością osób i powiem, że powinien pozostać, może nawet współprowadząc Arenę.

Muzyka. „Kim naprawdę jesteś” wpada w ucho i pasuje do programu, to powinno pozostać. Brakuje jednak jakiegoś dramatycznego, tajemniczego podkładu w trakcie nominacji i ogłaszania wyników.

Generalnie, powrót BB udany, pozostaje mieć nadzieje, że jesienią nie skopią najmocniejszych punktów i naprawią niedociągnięcia.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2332

Re: [TVN/TVN7] Big Brother

Post autor: wiatriwoda »

Ci niech robią sobie chcą, a i pasują chyba do siebie.

Wysłane z mojego G3311 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVN”