Śmierć Jana Pawła II (2005)

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Po fragmentach czołówki i czcionce planszy końcowej wnioskuję, że to były "Podróże do bajek" - produkowane w latach 1989-1993: http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1247652
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Z tego, co wyczytałem, to Wieczorynkę podczas żałoby po Papieżu emitowano przez cały okres jej trwania (codziennie)
Awatar użytkownika
adamz689
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 08 wrz 2012, 23:33
x 1
x 5

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamz689 »

Programowny pisze: 29 cze 2019, 13:05 Po fragmentach czołówki i czcionce planszy końcowej wnioskuję, że to były "Podróże do bajek" - produkowane w latach 1989-1993: http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1247652
Zgadza się ;)
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Pamiętam, że od 4 do 7 kwietnia 2005, czyli dniach poprzedzających pogrzeb Jana Pawła II, jako "Wieczorynkę" emitowano serial animowany pt. Pan Andersen opowiada (ang. The Fairytailer), a 3 kwietnia 2005 (w pierwszym dniu żałoby) pewnie była normalnie Pszczółka Maja.

@adamz689 - który to był odcinek "Podróży do bajek"? Z powyższego źródła wiadomo, że powstało 6 odcinków tego serialu.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Grzelich1996 pisze: 01 lip 2019, 16:22a 3 kwietnia 2005 (w pierwszym dniu żałoby) pewnie była normalnie Pszczółka Maja.
Nie, nie było "Pszczółki Mai". Z tego co pamiętam zamiast tego emitowano jakiś polski film animowany - według ramówki w archiwalnej stronie TVP był to film "Na krakowskim trakcie - Rycerz i księżniczka": http://web.archive.org/web/200504031700 ... am.tvp.pl/
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Tofic
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 27 paź 2012, 0:50
x 61
x 24

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

Ja wtedy byłem w II gimnazjum, w ten trudny wieczór byłem miałem włączony Polsat, na którym o 21.30 normalnie leciało losowanie Lotto, potem był pierwszy odcinek jakiegoś nowego polskiego serialu, punktualnie o 22.00 został przerwany czarną planszą z napisem "POLSKA W ŻAŁOBIE", po lewej stronie była widoczna świeczka, która się paliła, a po chwili zgasła, trwała ok. 10 sekund. Potem był pokazany fragment jakiegoś koncertu z filharmonii już ze zmienionym czarnym logiem Polsatu, który trwał ok. minutę, potem rozpoczęto transmisję ze studia Wydarzeń. Sprawdziłem jeszcze kanały TVP, łącznie miałem w tamtym czasie 3,5 kanału (TVN działał, kiedy chciał).
tv_fan
Obserwator
Posty: 658
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:08
x 42
x 139

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tv_fan »

Jutro minie już 15 lat... Ależ ten czas leci!
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Ja byłem w 6. klasie szkoły podstawowej, tuż przed egzaminem.
O ciężkim stanie zdrowia papieża dowiedziałem się zdaje się, w piątek po zakończeniu swoich lekcji.
W czasie poprzedzającym śmierć Ojca Świętego i w tygodniu po niej oglądałem wiele programów telewizyjnych na temat papieża. Jednak nawet w takiej sytuacji moja rodzina nie powstrzymywała się od gadania żebym się uczył do egzaminu. W większości te namowy olewałem.
Wieczorem 2 kwietnia nie oglądałem telewizji w chwili przerwania programu. O śmierci papieża dowiedziałem się około godziny 22:10, słysząc bicie dzwonów. Domyślając się przyczyny, włączyłem telewizor.
Następnego dnia po śmierci papieża, mimo niedzieli ukazało się kilka gazet. Wydaje mi się że wyjątkowo były to wydania bezpłatne, rozdawane na ulicach i chyba w kioskach (tam gdzie było otwarte).
Egzamin po podstawówce mimo żałoby odbył się zgodnie z planem, we wtorek po śmierci papieża w godzinach porannych. Akurat nie kolidował ani z pogrzebem, ani z innymi uroczystościami. Nawet jeśli ktoś pragnął wybrać się na pogrzeb do Rzymu, miał szansę jeszcze tam pojechać po egzaminie we wtorek, albo we środę lub czwartek. A ja mimo braku nauki w ostatnich dniach, dostałem z niego maksimum punktów. :)
W tygodniu żałobnym nie uczestniczyłem w niektórych zajęciach dodatkowych po swoich lekcjach.
W dniu pogrzebu lekcje się nie odbywały, a moja mama także nie poszła do pracy i oglądaliśmy pogrzeb.
Transmisja pogrzebu była na wszystkich kanałach, przynajmniej tych dostępnych w telewizji naziemnej. Coś podobnego powtórzyło się tylko podczas pogrzebu Lecha Kaczyńskiego.
Można było odczuć taką ogólną solidarność narodową. Poza tym, nie było problemu z nagłym zamknięciem również prywatnych firm czy instytucji w dniu pogrzebu. Jedyną instytucją, w której zauważyłem brak solidarności i elementarnej przyzwoitości wobec własnych pracowników, był warszawski ZTM, który jakby nigdy nic, zostawił tego dnia rozkład dnia powszedniego i nie umożliwił chociaż części kierowcom pozostanie w domu i obejrzenie uroczystości pogrzebowych. Ja uważałem że tego dnia powinien być rozkład jak w niedzielę wielkanocną, czyli rozkład niedzielny z dodatkowym zawieszeniem i rozrzedzeniem wielu linii, tak aby jak najmniej kierowców musiało pracować.
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Z ciekawości wpisałem sobie na chomikuj "śmierć Jana Pawła II" i moim oczom ukazał się w liście ten o to filmik, który trwa o wiele dłużej, jednak szkoda mi pieniędzy na transfer (żeby obejrzeć pojedynczy filmik). Powiem tyle, że jest to transmisja na kanale TVN Style (jeszcze z logiem w prawym dolnym rogu ekranu), i znalazł się nawet długo niewidziany ident "Jan Paweł II nie żyje", którym przerwano program 02.04.2005 przed godziną 22. Co do daty nagrania, obstawiałbym 04-05.04 (mowa o zebraniu kolegium kardynalskiego).

https://chomikuj.pl/saskakepa/*e2*96*a0 ... mp4(video)
6182
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:13
x 1

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 6182 »

https://www.youtube.com/watch?v=wC57Tr4m5yk

Na początku filmu nagranie z Polsatu tuż przed śmiercią.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie tak tuż, bo to z 1 kwietnia 2005 roku, kiedy światowe media podały nieoficjalną i - jak się okazało - nieprawdziwą informację o śmierci Jana Pawła II.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

2 kwietnia na Polsacie przerwano "Klinikę Samotnych serc", a na jednym z zegarów (w tym nagraniu) widniało kilka minut po 22, a jak wiemy wiadomość o śmierci Papieża została podana około 21:55
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Pojawiły się kolejne trzy nagrania z 01 i 02.04.2005. Głównie z anteny TVP i Polsatu. W ostatnim widzimy przekazanie informacji o śmierci Papieża w trakcie ŁWD, po którym jak gdyby nigdy nic poleciały napisy końcowe, potem Pogoda, prawdopodobnie podczas której przełączono się na centralę
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

Wiecie może jak wyglądał moment przerwania programu w TV Polonia 02.04.2005 i co zostało przerwane?
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Śmierć Jana Pawła II (2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Dokładnie tak, jak było napisane wyżej. Na wszystkich kanałach TVP pojawiło się po prostu przekazanie informacji o śmierci Papieża przez ks. Andrzeja Majewskiego, po czym nastąpiło kilka(naście) sekund statycznego widoku na zdjęcie Papieża (wtedy zmieniły się loga TVP na żałobne, czarne, ale w TVP1 nastąpiło to najwcześniej, jeszcze jak ks. Majewski przekazywał tę informację). Przed tą tragiczną chwilą prawdopodobnie było (jak w TVP2) Słowo na niedzielę, natomiast (patrzyłem na Internet Archive) po godzinie 20:00 w ramówce widniał kultowy serial Dom (prawdopodobnie mógł być zastąpiony inną pozycją). Również TVP Polonia (jak orientuję się w naszym temacie) zawiesiła już 1 kwietnia emisję reklam i zwiastunów.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości