Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Bardzo chciałbym traktować Echo24 jako konkurencję dla TVP3 Wrocław, ale... po prostu nie da się. Może kiedyś? Włączcie sobie losowy serwis informacyjny na streamie na YouTube, a następnie wtorkowe główne wydanie Faktów. Tego nie da się porównać. Na razie dzieli je przepaść.

Na pewno wiecie, że jestem gorącym zwolennikiem mojo (mobile journalism). Drugiego takiego nie znajdziecie przy al. Karkonoskiej. Ale trzeba to robić z głową, po gruntownych szkoleniach, długiej praktyce pozaantenowej. A w Echu wygląda to bardzo źle. Dlaczego skazuje się widza na oglądanie poważnych niedoróbek? Można by tego bronić, gdyby chodziło o unikatowe materiały filmowe, coś, czego nie ma nikt inny. Nie ma to uzasadnienia, moim zdaniem na tym etapie, gdy ludzie włączają z ciekawości, to może tylko odstraszyć - podobnie jak ciągłe powtarzanie tego samego programu (patrz: rozmowy Pajączka z prezesem MPK i „Hej, Śląsk!” Torza).

Btw. rodzeństwo Torzów pracuje w obu lokalnych telewizjach z Wrocławia - Michał w TVP3 Wrocław, Marcin w Echo24.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 176
x 111
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Frontowiec pisze: 16 lip 2019, 23:44 Dzisiaj w Echo24 pojawił się program o Śląsku Wrocław, który prowadzi Marcin Torz - dziennikarz ''Super Expressu''.
A propos tego programu, nagrywanego pewnie w jednej z restauracji przy Pergoli niedaleko Hali Stulecia, miała miejsce ciekawa wpadka. W pewnym momencie za Torzem i wiceprezesem Śląska siadła para zakochanych, która na oczach zaczęła się miziać :D Po pewnym czasie podbiegł do nich pan Czuma, który pokazał im, że "TO SIĘ KAMERUJE!" i nakazał im zmianę miejsca. Komiczna sytuacja :D Ale takie właśnie jest ryzyko nagrywania programów w restauracjach w okresie letnim, gdy są wystawione stoliki na zewnątrz.

Stacja jednak trochę wygląda amatorsko. Szczególnie te materiały nagrywane telefonem. Ja wiem, powinniśmy mieć wyrozumiałość, bo pierwsze dni, ale myślę, że w pewnym sensie oni już się na starcie przekreślają. Sądzę, że pierwsza odsłona Echa była bardziej profesjonalna, bo oni jednak nagrywali wszystko kamerami, a nie telefonami. Fajnie będzie, jeżeli to Echo się wyrobi, jeżeli będzie lepiej, ale na ten moment to może być zwykła, przelotna wakacyjna przygoda z telewizją lokalną.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Można powiedzieć, że panowie Czuma i Nykiel mieli racje z ''wpadkami i lapsusami'', jeśli chodzi o nową odsłonę Echa24. Porównywać Echo24 do TVP3 Wrocław to jest masło maślane, TVP3 Wrocław to są znakomici profesjonaliści, zaś Echo24 to są amatorzy, reporterami pewnie są studenci bądź osoby chcący się dorobić do wakacji (tak się zastanawiam czy jeden z reporterów, Michał Piasecki, to nie jest czasem brat Jana Piaseckiego z TVP Sport?).

Właśnie włączyłem wtorkowe ''Fakty'' TVP3 Wrocław - faktycznie nie da się tego porównać do ''Informacji'' Echo24, które bardziej przypominają Telewizje Świnoujście niż prawdziwą telewizje lokalną z Wrocławia. Zamiast poważnych tematów same michałki lifestyle'owe typu ''jesteśmy na planie serialu Świat Według Kiepskich'', a przecież Wrocław żyje również bardzo poważnymi sprawami.

Jednak mimo tych niedociągnięć dam im kredyt zaufania.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Frontowiec pisze: 17 lip 2019, 11:47 tak się zastanawiam czy jeden z reporterów, Michał Piasecki, to nie jest czasem brat Jana Piaseckiego z TVP Sport?
Nie wiem, jak tam z powinowactwem, ale reporter Maciej Piasecki jest równocześnie także rzecznikiem prasowym i menedżerem ds. komunikacji siatkarskiego klubu Gwardia Wrocław...
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

I ten sam Maciej Piasecki wciąż współpracuje z TVP Sport, a jego artykuły są linkowane na wroclaw.tvp.pl ;-)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mi najbardziej podoba się udawany live z redakcji xD
Screenshot_20190717-223514.jpg
Screenshot_20190717-223422.jpg
Screenshot_20190717-223457.jpg
Screenshot_20190717-223413.jpg
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

mateusz_71 pisze: 17 lip 2019, 22:04 I ten sam Maciej Piasecki wciąż współpracuje z TVP Sport, a jego artykuły są linkowane na wroclaw.tvp.pl ;-)
A to ciekawe!

Nie rozumiem też funkcji czerwonej belki, która jest równocześnie paskiem informacyjnym. Dlaczego jest tak olbrzymia? Marnowanie miejsca na ekranie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Karol pisze: 17 lip 2019, 22:39 Mi najbardziej podoba się udawany live z redakcji xD

Screenshot_20190717-223514.jpgScreenshot_20190717-223422.jpgScreenshot_20190717-223457.jpgScreenshot_20190717-223413.jpg
Młoda ekipa Echo24 to raczej nie przebije Krzysztofa Stanowskiego z Weszło, który już w wieku 14 lat pisał dla ''Przeglądu Sportowego''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To co mogliby zrobić w Echo24 to przywrócić te studio:
5ac493844a17d_o_full.jpg
I tą grafikę: To co jest teraz jest bardzo złe a pseudo-studio jest mniejsze od "chatki" z TVP Info.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Poland to nierealne :) Raczej nie ma już tej scenografii, a nawet gdyby była, to robienie szerokiego planu czy ujęć z kranu kamerowego, to zbyt duży koszt :)

Za to można sobie porównać obecną i poprzednią grafikę ekranową. Dawniej nic nie urywało, ale jednak wyglądało to schludnie.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Studio dalej istnieje i ma się dobrze - wymaga tylko odkurzenia bo dawno nie było używane. Stacja na razie z niego nie korzysta.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pytanie tylko czy ma je kto obsługiwać. 🙂
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Z tego co czytałem na stronie mają oni tam kilku realizatorów. Zawsze takie studio lepsze od tego czegoś co jest gorsze nawet od tymczasówek w TVP Info.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Śląsk Wrocław został sponsorem Echo24.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 176
x 111
Kontakt:

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Odwrotnie. Echo24 zostało patronem medialnym Śląska.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości