Kamil Durczok

Ludzie telewizji, radia, prasy i internetu, osoby z pierwszych stron gazet i nie tylko.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Najpierw zastanów się od czego wziął się ten neologizm na "K" się wzięło zanim zarzucisz wulgarność tego słowa.

Oczywiście, że nie wymyśliła faktów, ale dobrała dla siebie wygodne i takie, które mają uderzyć w "totalną konkurencję", a "uderzające" w TVP przemilczała. To chyba już czarny PR, nie dziennikarstwo?
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Jest to słowo wulgarne i nieistotne,że od nazwiska Jacka Kurskiego. "Po nazwisku to po pysku" tak się mówiło za mojej młodości. TVP może sobie dobrała fakty, ale poinformowała o sprawie,a "Wydarzenia" i "Fakty" TVN przemilczały sprawę, bo co dotyczy kolegi? To ja już wolę dziennikarstwo TVP, bo z nich przynajmniej się dowiem o fakcie czyli wypadku,a reszta to tylko nieistotny dodatek.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

TVN rozstał się z Durczokiem by uniknąć "smrodu" tej sprawy. Nic lepszego stacja zrobić nie mogła jak tylko uciąć swój związek z domniemanymi oskarżeniami. A czy faktycznie dochodziło w "Faktach" do tego, o co Durczok był oskarżony, my - jako opinia publiczna - wglądu nie mamy. TVN powołał komisję, która przesłuchała nie wiadomo kogo i w raporcie stwierdziła, że do naruszeń doszło, bo cóż innego miała stwierdzić, skoro Durczoka już wcześniej się pozbyto. Przecież nie mogli zaprzeczyć sami sobie, że wyrzucili być może niewinnego człowieka.
2009-2021
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@wislok widzę, że w ostatnich dniach strasznie ciśnienie Ci skacze 🙂 Bronisz "prawdy" TVP, chociaż nie dostrzegasz celu - totalnej marginalizacji i niszczenia przeciwników "dobrej zmiany" 🙂 Były sądy, lekarze, nauczyciele, a teraz opozycja i dziennikarze. Kij, że warsztat zdobywali właśnie w TVP 🙂 a to, że jest sam sobie winien raczej nie ma związku z jego dorobkiem dziennikarskim, także nie wiem czego "Kurwizja" się wstydzi 🙂
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze: 28 lip 2019, 12:58 Jest to słowo wulgarne i nieistotne,że od nazwiska Jacka Kurskiego.
To, ze brzmi brzydko, nie znaczy, że jest wulgarne.
wislok pisze: 28 lip 2019, 12:58 "Po nazwisku to po pysku" tak się mówiło za mojej młodości.
Słynne "Schetynówki" to też przezwisko? ;)
wislok pisze: 28 lip 2019, 12:58 TVP może sobie dobrała fakty, ale poinformowała o sprawie,a "Wydarzenia" i "Fakty" TVN przemilczały sprawę, bo co dotyczy kolegi?
Jak widać - czasami milczenie jest złotem. Gdyby to był materiał w stylu "Panoramy", gdzie skupiono się na poszkodowanej, to bym się nie czepiał, ale praca Węża to czysta nawalanka na inne - czasem Bogu ducha winne - osoby.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

@Karol przeceniasz TVP- to Durczok sam się zniszczył, nie potrzebował do tego TVP. Mi to lata w jaki sposób TVP przedstawia swoje newsy, też mi nie nowość by za każdym razem się tym ekscytować tak jak wy- wow, jaki kolejny materiał TVP , nie wiem przywykłem.. Zauważam,że tylko z tego dziennika mogłem dowiedzieć się o fakcie wypadku.

@Trzeciak różnica jest zasadnicza, liczy się intencja- schetynówki, kosiniakowe, jarkowe nie miały charakteru i intencji obraźliwej. Zadaniem TV informacyjnej nie jest milczenie,a informowanie . "Wiadomości"TVP ma charakter publicystyczny co bardzo mocno krytykuję od początku.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Gwoli ścisłości, to to nie był wypadek, tylko kolizja. Na szczęście.
2009-2021
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

wislok pisze: 28 lip 2019, 12:33 TVN i Polsat przemilczały sprawę. Durczok nazywał TVP k..wizją , więc sam niszczy, obraża TVP,ale rozumiem,że wobec dziennikarzy TVP można wszystko,a wobec potencjalnego mordercy na drodze nie można nic powiedzieć ?
Nikt tu nie kwestionuje tego, ze "Wiadomości" o tym poinformowały- tylko to w jaki sposób to zrobiły - w tym wspominając tylko o tym, ze pracował w TVN i Polsacie, a to właśnie dzięki pracy w TVP stał się gwiazdą.
2008-2023
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze: 28 lip 2019, 13:26 @Karol przeceniasz TVP- to Durczok sam się zniszczył, nie potrzebował do tego TVP.
Przecież napisał:
Karol pisze: 28 lip 2019, 13:08 a to, że jest sam sobie winien raczej nie ma związku z jego dorobkiem dziennikarskim, także nie wiem czego "Kurwizja" się wstydzi
wislok pisze: 28 lip 2019, 13:26 Mi to lata w jaki sposób TVP przedstawia swoje newsy, też mi nie nowość by za każdym razem się tym ekscytować tak jak wy- wow, jaki kolejny materiał TVP , nie wiem przywykłem.. Zauważam,że tylko z tego dziennika mogłem dowiedzieć się o fakcie wypadku.
Biorąc pod uwagę kto jest udziałowcem TVP, to widocznie nie każdemu jest obojętne jak stacja przedstawia newsy. A jeśli chcesz się naprawdę sporo dowiedzieć się o wypadku, to polecam "Panoramę", gdzie chociaż rzeczywiście jest pełna relacja wypadku. W "Wiadomościach" jedynie był jej ułamek, a cel Węża był taki, by uderzyć w osoby krytykujące rządzących.
wislok pisze: 28 lip 2019, 13:26 różnica jest zasadnicza, liczy się intencja- schetynówki, kosiniakowe, jarkowe nie miały charakteru i intencji obraźliwej
Powiedzenie na literę "K" ma nieco charakter prześmiewczy, ale nie obraźliwy. Zresztą biorąc pod uwagę styl zarządzania Jacka Kurskiego i także jej żony, która jest szarą eminencją (w tym likwidacja stanowisk dyrektorów anten w tak dużej firmie jaką jest TVP), to wydaje mi się uzasadnione.
wislok pisze: 28 lip 2019, 13:26 Zadaniem TV informacyjnej nie jest milczenie
Nie wszystko się zmieści w czasie antenowym. Zresztą przypomnę, że Polsat i TVN to telewizje komercyjne.
Direct pisze: 28 lip 2019, 13:32 Gwoli ścisłości, to to nie był wypadek, tylko kolizja. Na szczęście.
W myśl kodeksu drogowego - owszem, ale biorąc pod uwagę, że jednak Durczok "wypadł" z trasy, to określenie zdarzenia wypadkiem nie jest jakimś błędem w języku polskim.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Dla mnie ważniejsze jednak jest to,że w ogóle poinformowały niż nie poinformowały. Znam wiele osób, którym źródłem informacji są dzienniki telewizyjne. Nie mają kont na twitterach, facebookach, nie przeglądają portali internetowych. Dla mnie śmieszne jest to,że codziennie większość "Wydarzeń" jest poświęconych tym, że na jakieś drodze miało miejsce to czy tamto, a tutaj nawet wzmianki nie zrobiono..
a to, że jest sam sobie winien raczej nie ma związku z jego dorobkiem dziennikarskim, także nie wiem czego "Kurwizja" się wstydzi
To pytanie można zadać też TVN i Polsatowi, czego się wstydzą,że nie poinformowały o tym w swoich flagowych programach informacyjnych.
@Trzeciak pozwolisz ,że sam ocenię jaki ma charakter to słowo, które używa się zamiast TVP. Natomiast Karol pisał ,że materiał "Wiadomości" miał na celu
Karol pisze: totalnej marginalizacji i niszczenia przeciwników "dobrej zmiany"
więc mój post odnosił się do tego,że TVP nie musi tego robić gdyż sam Durczok to uczynił.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2019, 14:01 przez wislok, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Myślę, że każdy ma prawo interpretować to różnie. Mi się z niczym obrzydliwym nie kojarzy. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

@wislok możemy porównać materiał "Wiadomości" i "Panoramy" - i nawet w tym zestawieniu "Wiadomości" wypadły słabo.
Dla mnie oprócz samego faktu informacji liczy się też jej treść. A tutaj w wypadku "W" - wypadło to, tak jak już pisałem - słabo, a nawet bardzo słabo.
2008-2023
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Moim zdaniem @wislok ma racje, że Polsat i TVN przemilczały tą sprawę. Ja bym na ich miejscu o tym poinformował, a nie przemilczał. Fakt, materiał Węża był stronniczy, ale mimo to dobrze, że TVP o tym poinformowało.

A to, że D. nazywał TVP ''Kurwizją'' albo ''TVPiS'' to nic dziwnego, Hanna Lis też tak nazywa miejsce swojej byłej pracy w mediach społecznościowych.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A w tych materiałach nawet obie stacje nie musiały emitować materiałów ze swoich kanałów. Zresztą chyba w piątek "Fakty" poinformowały o zdarzeniu z Kamilem D. w roli głównej, nie wiem, jak "Wydarzenia". Z drugiej strony - wiadomo jaki jest związek emocjonalny pracowników Polsatu News i TVN-u, a jaki obecnej TVP z Kamilem D.
wislok pisze: 28 lip 2019, 13:50 Natomiast Karol pisał ,że materiał "Wiadomości" miał na celu
Karol pisze: totalnej marginalizacji i niszczenia przeciwników "dobrej zmiany"
więc mój post odnosił się do tego,że TVP nie musi tego robić gdyż sam Durczok to uczynił.
D. to nie wszyscy. Po coś @Karol użył liczby mnogiej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

Kamil Durczok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Akurat oglądałem w piątek "Fakty" i nie było żadnej wzmianki na ten temat.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osobowości medialne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości