Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 25
x 229
Kontakt:

Sytuacja osób LGBT w Polsce

Post autor: AtoMan » 16 sie 2019, 13:49

Co do ostatniego - tak, na myśli miałem sie odcięcie prezydent Gdańska.

W sprawie nabożeńśtwa - cóż, Szymon Niemiec twierdzi inaczej, a wykreślenie jego kościoła z rejestracji IMHO niewiele tu zmienia. Być może wywołało to niepotrzebnie kontrowersje, ale w przeciwieństwie do incydentu z Gdańska inie odebrałem tego jako próby prowokacji. Może dobrym pomysłem byłoby przyjęcie kilku zasad przez najważniejsze organizacje rejestrujące i organizujące tego typu marsze, dla uniknięcia zbędnych kontrowersji - chociaż jak wiemy, środowiskom skrajnym żadne prowokacje potrzebne nie są (ani w Białymstoku, ani w Płocku niczego takiego nie było).

A oświadczenie episkopatu... cóż, nie mówi zupełnie nic, bo co niby było "profanacją"? Według Joachima Brudzińskiego chodziło nie o sam wizerunek (który jest jedynie reprodukcją obrazu zmodyfikowaną o pozytywny symbol, w żaden sposób nie potrafię się tu dopatrzeć celowej profanacji), a o przyklejanie go na publicznych toaletach i śmietnikach (za co twórczyni wlepki nijak odpowiadać nie powinna). Reakcje po tej akcji ze strony KK sa kompletnie absurdalne i na pewno nie prowadza do dialogu, co najwyżej do umacniania wrażenia oblężonej twierdzy.
1 x
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”