Tele Tydzień

Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
x 56
x 208
Kontakt:

Tele Tydzień

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tele Rozrywka »

Już to widzę jak wszyscy pędzą do kiosku po TT z powodu większej ilości stacji z programem TV😂 Daj sobie już spokój...
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 62
x 78
Kontakt:

Tele Tydzień

Post autor: Iluzjonista »

Jak dla mnie Tele Tydzień skończył się w 2012 roku. Za dzieciaka kupowałem tę gazetę jak najęty, ale gdy zaczęto wprowadzać coraz więcej niepotrzebnych wywiadów i ograniczono liczbę krzyżówek to przestałem kupować. Nie wiem jak jest teraz, natomiast obecnie szybszą formą znalezienia informacji nt. programu w TV jest zobaczenie w Internet. Niedługo takie gazetki przestaną istnieć, bo starsi ludzie którzy nie mają dostępu do Internetu i tak kiedyś umrą, a młode pokolenie rzadko kiedy nie ma sieci, więc zabraknie sensu.
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 27

Tele Tydzień

Post autor: Tradycjonalista »

Tradycyjne papierowe gazety tak prędko nie umrą. Pomimo że Tele Tydzień podrożał i kosztuje 2,19, że mamy coraz to lepsze EPG w dekoderach, ludzie tak szybko nie wyrosną z papierowych gazet. Może przyszłe pokolenie ale nie obecne.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Tele Tydzień

Post autor: Poland »

Jak już wspominałem w innym temacie zmarł Jerzy Weber - pomysłodawca i wydawca niemal wszystkich (poza kilkoma wyjątkami) pism segmentu tv guidów czyli pism telewizyjnych Wydawnictwa Bauer których to prowadzenie okazało się sukcesem - no może poza kilkoma wyjątkami. Był on też wieloletnim refaktorem naczelnym "Tele Tygodnia" i to właśnie ta gazeta pożegnała go na Facebooku:
Przypomnę tutaj że to właśnie śp. Pan Jerzy Weber w 1998 roku wymyślił plebiscyt "Telekamery" prowadzony co rok przez redakcje Tele Tygodnia.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Tele Tydzień

Post autor: Poland »

Po pandemii koronawirusa pewnym zmianom uległ listing Tele Tygodnia. Pozwolę zacytowac sobie użytkownika @Gierek z innego forum:
Sekcja sportowa została mocno zmniejszona - z 13 kanałów do 5, dzięki czemu do sekcji popularnonaukowej (jak zobaczycie niektóre kanały które doszły do sekcji popularnonaukowej, to można się śmiać i łapać za głowę ;) ) doszły takie kanały, jak:
do 1 rzędu: Discovery Life, History
do 2 rzędu: BBC Lifestyle*, Da Vinci
do 3 rzędu: CI Polsat, Polsat Play*
do 4 rzędu: TVN Turbo*

Eleven Sports 1 jest obok TVN Turbo, a całą trzecią kolumnę obok kanałów wypisanych przeze mnie zajmują kanały sportowe: TVP Sport, Eurosport 1, Polsat Sport, Canal + Sport.

Dodatkowo kanał Polo TV zamiast pod Disney Junior jest pod Disney Channel, i kanał Polo TV ma zmienioną kolorystykę kolumny - jest różowy zamiast żółtego, i w starym miejscu Polo TV pojawił się Polsat JimJam.

* - od kiedy BBC Lifestyle, TVN Turbo i Polsat Play są kanałami popularnonaukowymi? :D 

Dodatkowo doszła dwu stronowa sekcja z opisami propozycji ze serwisów streamingowych.
Dla mnie te zmiany to jeden wielki nie wypał - mam nadzieje że po powrocie kanałów sportowych koncepcja listingu będzie zbliżona do opcji którą to stworzyłem razem z wspomnianym użytkownikiem:
TT134.png
TT234.png
TT256.png
Tym zmianom wprowadzonym ostatnio w "Tele Tygodniu" niestety ale mówię nie.
Najlepsze jest to że jak udało mi się dowiedzieć pierwsze dwie strony a więc te z szóstką głównych stacji niestety ale raczej nigdy w wspomnianej gazecie nie ulegnie zmianie - gazeta na Facebooku jak lew broni będącej tam formuły trzech opisów marnującą łącznie jedną stronę w każdym dniu. 
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przewodniki telewizyjne”