Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
pablo21
Junior
Posty: 1231
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Czy wiadomo już co poleci po zakończeniu emisji w TVP HD serialu "Złote serce"? Emisja kończy się jakoś chyba we wrześniu w połowie miesiąca bo mają tylko tyle odc. co kupili pokazali w TVP1 HD?
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

W ciągu jakiś dwóch tygodni powinniśmy się dowiedzieć o serialu za "Złote serce". :)

INFO
Od piątku, 13 września "Wymarzona miłość" od 1. odcinka o 10:00 w TVP 3.
I na tym chyba pożegnamy tureckie komedie w naszej telewizji. Może jeszcze kiedyś coś nam da AXN White. :-\
vlv
Junior
Posty: 843
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Ale serial będzie kontynuowany na TVP3?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Tak, powtórzą pierwsze 22. odcinki, potem premierowe odcinki. Dla mnie to idiotyzm. Jestem pewnien, że złej oglądalności nie miało. Tylko, że Dwójka chce wsadzić gdzieś powtórki własnego programu. Chcieli skrócić do 25 min ale nadawca nie może sobie grzebać w odcinkach, wycinać i skracać jak chce. Tylko dystrybutor może przy nich grzebać. Nie znaleźli pasma w Dwójce to przenieśli do Trójki tylko dlaczego na 10.00? Skoro o 15.05 jest powtórka "Kosem"? Skoro premiera była "klapą" to powtórka niby dobrze się ogląda? Wątpię. Dziwię się, że w Dwójce pasma "Doktorka..." nie ruszli, bo mogli zmiast powtórek dać "Wymarzoną miłość" ale "Doktorek" chyba hit. Po premierowych odcinkach dali powtórki a w różne święta, gdy nie było tureckich seriali i emitowali różne msze itp. To "Doktor..." zawsze leciał nawet po dwa odcinki. Zastanawia mnie też czy powtórka programu będzie się oglądała lepiej niż turecki serial. Przecież ten program "Gotowi do gotowania. Start" hitem raczej nie będzie. Ogólnie to coś mi tu nie gra. Uważam, że oglądalność jest dobra. Tylko szkoda, że żegnamy pasmo komedii tureckich. Gdyby przenieśli do TVP3 na 15. to może dostalibyśmy kolejną premierę ale o 10.00 bardzo wątpię.

Pisałem z TVP HD i odpisali mi, że wyemitują 127. odcinków czyli tyle ile Jedynka. Nowych odcinków "Złotego serca" raczej się nie doczekamy.
vlv
Junior
Posty: 843
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Mnie to obojętne i tak oglądam na vod, ale takie zagranie źle wróży na przyszłość premierowym serialom, to oczywiste.
A jesli chodzi o cięcie, to wcześniej TVP strasznie cięła odcinki. Np w niektórych odcinkach "Wiecznej miłości" brakowało nawet 20 min lub więcej treści. Nie wiem, czy mieli zgodę na to, czy sami sobie pocięli. Szkoda, że na vod nie dają pełnych wersji.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Jaką dostaną wersję, taką emitują. Pamiętam, że ostatni odcinek 1. sezonu był bardzo pocięty i szkoda, że Inter Medya wycina dopiero pod koniec, czasem ważne sceny, a niektóre nieistotne w środku sezonu zostawia.

O 15:05 raczej też nie ujrzelibyśmy premiery. TVP 3 w oglądalności ma ok. 1%. Trudno się mówi, nic nie możemy zrobić. Może kiedyś jeszcze wróci to pasmo, a może po "Doktorze..." jeszcze coś dostaniemy. Dobrze, że Zoom nas nie zawiódł tej jesieni (chociaż, kto ich tam wie, zobaczymy w listopadzie). :)
pablo21
Junior
Posty: 1231
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Odp od osoby z TVP2 na PW FaceBook-a:
"Dzień dobry,
nowa pora emisji 10:00, od 13 września w dni powszednie, od pierwszego odcinka. Zapraszamy do TVP3.
Pozdrawiamy serdecznie."
Szkoda i to przenosiny z kanału w HD do kanału w SD marnym :-( ciekawe czy nadal w serwisie vod TVP będą odc. w HD? :-(
vlv
Junior
Posty: 843
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Jeśli dobrze policzyłem to nowe odcinki dopiero 16 października.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Może TVP3 na satelicie nadaje w HD. Jeśli będą zgrywać z naziemnej Trójki to o HD możemy pomarzyć, o ile nadal będą na VOD. :-\
Mnie "Wymarzonej Miłości" szkoda nie jest, bo oglądałem ten serial z napisami i wiem, że wcale taki wyjątkowy nie jest, jak większość pisze. Przerwałem oglądanie po 35 odcinku, a epy od 30 to już jakaś porażka, bo były po prostu nudne. Szkoda mi jest tego, że "No.309", "Cilek Kokusu" itp. już nie zobaczymy w telewizji. :(
vlv
Junior
Posty: 843
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

No, tureckie seriale komediowe są naprawdę świetne. Nawet jeśli wejdzie do Polski TDC Channel, to jak sama nazwa wskazuje, kanał będzie emitował raczej tylko dramaty, więc o komediach możemy zapomnieć. TVP będzie ciągnąć swoje tasiemce.
Może okazjonalnie coś na NF się pojawi, a jak nie, to trzeba oglądać z fanowskimi napisami. Cóż poradzić?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

TDC póki co emituje tylko tylko seriale z Ay Yapim bo mają umowę. Może kiedyś podpiszą z inną firmą. Ciekwe kiedy kanał wystartuje w Polsce.

Premiera pierwszego sezonu "The Gift" z Beren Saat i trzeciego sezonu "The Protector" w grudniu.
Turecki Netflix wykupił pierwszy sezon "Halki". Plotkuje się, że skoro serial w drugim sezonie ma mieć 13. odcinków po 45 min to wyprodukuje go Netflix. Prawdopodobnie serial pojawi się też na polskim Netflixsie.

Mi też "Wymarzonej..." jakoś szkoda nie jest ale tracimy pasmo tureckich seriali! Będziemy mieli tylko trzy pasma i to tego 'tasiemce'. Dobrze, że przynajmniej ZOOM TV wyemitował jakąś ciekawą nowość. Może kiedyś jakąś stacja pokusi się o jakiś romcom np. "Dolunay" czy "Cilek Kokusu".
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Zanim TDC HD pojawi się w tych państwach, gdzie ma być to minie z kilka lat. I na razie wątpię, że pojawią się tam seriale od innych wytwórni, może w przyszłości. Ay Yapim jest moim zdaniem dobrą wytwórnią, ale klimat ich seriali jest tak do siebie podobny, że nie zdołałbym obejrzeć więcej niż jeden serial. "Wieczna Miłość" jest moim zdaniem podobna do "W sercu miasta", mają taki podobny klimat, a winą tego jest zapewne to, że wszystkie ścieżki dźwiękowe dla Ay komponuje Toygar Isikli.

Szkoda, że nie postawili na premierę "The Gift" np. w październiku, a "The Protector" w grudniu.

Może kiedyś (gdyby nowe programy okazały się mega klapami) odzyskamy to pasmo. Tylko już nie na komedie, a na tasiemca... żeby zniknął o 17:10 oczywiście.

I taka ciekawostka. Od 9 września na tureckim Starze rusza serial "Sevdim Seni Bir Kere". Jest to serial codzienny i moim zdaniem kandydat do emisji w TVP. ;)
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 29 sie 2019, 10:28 Szkoda, że nie postawili na premierę "The Gift" np. w październiku, a "The Protector" w grudniu.
Ogólnie turecki Netflix bardzo szybko idzie z własnymi serialami i dobrze :) Mamy już dwa sezony "The Protector" - wkrótce kolejne dwa, wkrótce "The Gift" z Beren Saat, "Love 101" Aliną Boz, trzeci sezon "Avlu" i prawdopodobnie drugi sezon "Halki" oraz serial o Osmanach z Tubą a nasz Netflix wyprodukował jeden serial "1986" i zadowoleni ;)
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

TVP1 już reklamuje serial "Przysięga"
https://vod.tvp.pl/video/przysiega,zwiastun,44142932
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 29 sie 2019, 22:58 TVP1 już reklamuje serial "Przysięga"
https://vod.tvp.pl/video/przysiega,zwiastun,44142932
Lektorem serialu będzie Marek Lelek ("Miłosne potyczki", "To moje życie!").

Zwiastun nie zbyt zachęca, jednak pierwsze odcinki obejrzę może coś mnie przyciągnie do tego serialu :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pablitoos i 13 gości