Tele 5 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek w odpowiedzi na twój wpis na mChacie 🙂

https://m.imdb.com/title/tt0210450/?ref_=m_nm_knf_t1

Wideo musisz sobie poszukać sam.

@bustram
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Karol No to tym razem się chwalę kolejnym kawałkiem :)

http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

"Brzmienie na życzenie", czerwiec 2004.
Program trochę jak z lat 90-tych, ewentualnie na poziomie ówczesnego ITV - słabe studio, prezenterka ok (Kasia Metza - wydaje mi się, że wcześniej nagrywała wejścia do pasma VIVA TV w Tele 5. Prowadziła także autorski program stacji "Contener.pl, ale akurat tego nie pamiętam. Później współprowadziła" "Rozmowy w tłoku"), od czoła porozkładane płyty kompaktowe. Ale za to jakiś klimat, codziennie goście, dużo polskiej muzyki, która nie pojawiała się na w kanałach muzycznych.

Dalej coś ciekawego.
Są to zapowiedzi programowe z grafiką częściowo świąteczną - dokładnie Wielkanoc 2003, czyli czasy, kiedy Tele 5 już tonęło w długach.

Co ciekawe kolorowe logo Tele 5 to nie jego wersja świąteczna, a awaryjne rozwiązanie na czas przeprowadzki studia emisyjnego. Hemsi przetarł szlaki i nadawał dwie wersje Tele5 - jedną zwykłą, drugą z "nowego" studia. Poskutkowało to tym, że do generatora wgrano logo używane w gazetach, nie na emisji. Po jakimś czasie przemalowano je na brudną biel. Generalnie mam wrażenie, że kanał przeszedł na gorszej jakości tor emisyjny, odziedziczony po NTW, bo na gorsze zmieniło się wszystko - jakość obrazu i dźwięku (warto dodać, że Tele 5 na dzień dobry nadawało w stereo już w 2002 roku), sposób wyświetlania napisów na ekranie (ekstra tytularka używana we wszystkich oddziałach Polonii 1 w pierwszej połowie lat 90-tych w zasadzie do wszystkiego), jakość logo. Czysty dramat.

EDIT: Pisałem o tym w innym temacie:

viewtopic.php?f=57&t=175&p=334638#p334638
Ech, skleroza :lol: Ale przynajmniej jestem wierny swoim przekonaniom 😎


Tu kolejna gratka: Fragment teleshoppingu z jinglem "Telezakupy" - to chyba premiera w necie. Rok także 2003.

Jeśli chodzi o kwestię opraw graficznych Tele 5, to bywały one lepsze i gorsze, jednak tendencja była raczej spadkowa. Zwyczajnie z roku na rok cofano się krok w tył, dlatego przełomem było zamówienie oprawy w firmie zewnętrznej w 2012 roku 😱 Nie wiem kto stwórzyl dwie pierwsze oprawy z wykorzystanym owocem pomarańczy (druga byla świetna!), ale dalej Tele 5 korzystał z talentów własnych grafików, zdaje się, że dokładniej Pani grafik 🙂
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Tym bardziej, iż z tego co wiem, oprawę z soczewką kamery obowiązującą od jesieni 2004 roku stworzyła Agnieszka Boryczko.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

[ Spoiler ]
Zapowiedzi konkursu "PunktOmania" - w sumie nie pamiętam na czym polegała, kojarzę jedynie napis "PunktOmania" nadawany podczas wybranych pozycji programowych :lol: Mamy także zapowiedź "DJ Tour" (kolejny program muzyczny, choć bardzo słaby), "Czynnika PSI" oraz "Rekordów w świecie zwierząt"

Jeszcze wracając do "Brzmienia na życzenie" - we fragmencie, który zarzuciłem wcześniej nie ma czołówki programu. Jest ona natomiast zawarta w jednej z zapowiedzi i została zmiksowana z zaproszeniem Kasi Metzy kręconym w recepcji Tele 5 :lol:
[ Spoiler ]
Ale żeby tego było mało, to częściowo zachowała się skromna strona www "Brzmienia na życzenie" zrobiona na bazie witryny tele5.pl:
https://web.archive.org/web/20040418224 ... nie.pl:80/
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Wywiad z Andrzejem Murasem na temat Tele 5 prawie trzy miesiące przed startem:
https://web.archive.org/web/20020402235 ... .pl/am.htm
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Ile ten Muras ma lat ? Chyba już po 80-tce jest ? I nadal prezesem... Hmm, musi być bardzo bogatym staruszkiem: emerytura + pensja z Tele5. Ciekawe ile wynosi pensja prezesa tego kanału :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@bustram Nie Twoja sprawa kto i ile zarabia, tym bardziej, że nie składasz się na jego pensję.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Karol
Bez przesady. Media co chwilę bombardują takimi informacjami - ten zarobił tyle, tamten tyle. A ja jestem ciekawy ile płaci Tele5. Nie wolno ? :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bombardują informacjami o celebrytach, a nie biznesmenach.
TVP8Polska
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 18 sty 2017, 16:20
x 5

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TVP8Polska »

bustram pisze: 06 gru 2020, 1:05 @Karol
Bez przesady. Media co chwilę bombardują takimi informacjami - ten zarobił tyle, tamten tyle. A ja jestem ciekawy ile płaci Tele5. Nie wolno ? :)
Bombarduje Biznes24, którego prawie nikt nie ogląda. ¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Prezes Muras całkiem dobrze zarabiał pracując na rzecz @Entertainment. To wiem, bo jest to informacja jawna. 🙂
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Karol pisze: 06 gru 2020, 1:08 Bombardują informacjami o celebrytach, a nie biznesmenach.
No nie tylko, bo o dywidendzie Miszczaka też pisali :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jednak jest różnica pomiędzy nic nie znaczącymi spółkami z o.o. będącymi jedynie właścicielami koncesji satelitarnej, ewentualnie producentami programów, a spółkami akcyjnymi, niegdyś notowanymi na giełdzie i należącymi do amerykańskich koncernów. Mimo wszystko to dalej nie Twoja sprawa, a upierasz się tylko po to, by coś napisać 🙂
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Tele 5 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Odcinek programu "DJ Tour" w jakości Ultra 3GP 🙀
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości