TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To niech w końcu się zdecydują co ma być na tym kanale a nie odwalają takie szopki. Najlepiej gdyby ramówka w czasie transmisji była luźniejsza - to znaczy że jeżeli byłaby jakaś transmisja w czasie pasma lokalnego to owe pasmo mogłoby wyjątkowo odrobić stracony czas w innych pasmach.
Tymczasem ostatnio Satkurier pisze o ambitnych planach włoskiego odpowiednika TVP3 czyli RAI3 jeżeli chodzi o emisje satelitarną programu ośrodków - te wszystkie w kwietniu mają wejść na Hot Birda. W sumie to Telewizja Polska nie powinna być gorsza od Włochów i idąc za przykładem z niniejszego linku mogłaby w końcu dodać pozostałe 15 wersji TVP3 (a Warszawę podnieść do HD lub uruchomić "czyste" TVP3 i je podnieść do HD) a razem z tym TVP Wilno, Poland In i Biełsat TV na popularną u nas satelitę. Byłoby ciekawie: https://satkurier.pl/news/185121/region ... ivsat.html
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A ja dalej jestem zdania, że TVP3 trzeba zlikwidować, a pasma lokalne wrzucić do innej anteny oraz internetu. 20 minut dziennie programu regionalnego wystarczy 🙂
Awatar użytkownika
Joker
Obserwator
Posty: 464
Rejestracja: 15 maja 2014, 14:54
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
x 359
x 108

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Joker »

W mojej ocenie lokalność powinna zostać ograniczona do serwisu informacyjnego i do wywiadu lokalnego reszta programu z Sieci czyli podobnie jak w Radiu Eska. I według mnie Trójka powinna nie być tak jak obecnie jest kanałem pseudoinformacyjno-lokalnym tylko odpowiedzią TVP na kanały TTV TV4.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Karol pisze: 20 paź 2019, 23:43 A ja dalej jestem zdania, że TVP3 trzeba zlikwidować, a pasma lokalne wrzucić do innej anteny oraz internetu. 20 minut dziennie programu regionalnego wystarczy 🙂
Ja jednak bym postawił na model niemiecki niż czeski (tylko potrzeba zbyt dużych środków pieniężnych do tego) bądź na model holenderski i duński, w którym to lokalne stacje telewizyjne dają zapętlony program co dwie-trzy godziny.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Model niemiecki to właściwie był w pierwszej TVP Regionalnej gdzie pasmo wspólne było w zdecydowanej mniejszości.
Poland - Aktywnie najlepszy!
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Poland pisze: 20 paź 2019, 11:23 W sumie to Telewizja Polska nie powinna być gorsza od Włochów i idąc za przykładem z niniejszego linku mogłaby w końcu dodać pozostałe 15 wersji TVP3 (a Warszawę podnieść do HD lub uruchomić "czyste" TVP3 i je podnieść do HD)
Mogliby też nadawać tak jak niemcy na satelicie Astra, pasmo wspólne jest z jednego PID Video i PID Audio, a tylko na czas pasma lokalnego na każdej stacji jest inne PID Video i PID Audio, podejrzewam że dla zaoszczędzenia przepustowości transpondera
Zdamian
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 11 sie 2016, 21:24
Lokalizacja: Wrocław
x 65
x 71

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdamian »

amq0 pisze: 31 paź 2019, 18:59 tylko na czas pasma lokalnego na każdej stacji jest inne PID Video i PID Audio
O, ciekawe. Dekodery satelitarne reagują samoczynnie na zmianę PID w trakcie emisji?
Powyższa wiadomość zawiera wyłącznie prywatne opinie. Opinie ulegają od czasu do czasu zmianie.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Karol pisze: 20 paź 2019, 23:43 A ja dalej jestem zdania, że TVP3 trzeba zlikwidować, a pasma lokalne wrzucić do innej anteny oraz internetu. 20 minut dziennie programu regionalnego wystarczy 🙂
Wystarczy przejrzeć ramówki niektórych ośrodków regionalnych. Najbardziej rzuca mi się w oczy ramówka TVP3 Szczecin, gdzie nie dość, że nie ma programu porannego (co w sumie nie jest wyjątkiem wśród ośrodków regionalnych) to jeszcze dodatkowo ramówka jest praktycznie w całości wypełniona "Kroniką" i "Telezakupami". Do tego nawet serial turecki: "Nadzieja i miłość". Chyba nie tak powinna wyglądać ramówka regionalnej stacji.

Sens tv regionalnej mija się z celem. W sumie jaki jest sens oglądania informacji z lokalnych ośrodków, jak z mojego miasta informacje pojawiają się może z trzy razy do roku? Bieżące informacje lokalne czerpie z lokalnych serwisów internetowych. Więcej i na bieżąco.
2008-2023
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Tylko po co program poranny w ośrodku? W Szczecinie masz dwie kroniki o 7:30 i 8:30, a potem ośrodek produkuje na ogólnopolską antenę "Co niesie dzień". Gdyby szczeciński ośrodek miał więcej czasu dla siebie emitował by dużo więcej wydań "Kroniki".
Do tego jutro z okazji 11.11 wyłamuje się z pasma wspólnego o godz 12:00 i emituje " Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości w Sławnie".
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Poza tym ośrodki regionalne TVP mają zbyt mało pieniędzy jeśli chodzi o swój program, więc dlatego muszą ratować się ''Telezakupami''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Przytoczyłem przykład szczecińskiego ośrodka, bo to pokazuje, że nie wszystkie ośrodki potrafią/mogą w całości wypełnić swój czas antenowy.
Są ośrodki, które pokazują swoje poranne magazyny, nie nadają tureckich telenowel czy telezakupów, a dodatkowo potrafią pokazać coś więcej oprócz kilku wydań serwisu informacyjnego.
2008-2023
Awatar użytkownika
brzoza13
Obserwator
Posty: 327
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:15
x 28

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brzoza13 »

Spooky pisze: Do tego jutro z okazji 11.11 wyłamuje się z pasma wspólnego o godz 12:00 i emituje " Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości w Sławnie".
W ogóle wszystkie ośrodki będą jutro miały wydłużone programy lokalne o 15 minut z powodu akcji "Niepodległa do hymnu". Z czego to mi wiadomo, zerkając na program dla prasy, hymnu najprawdopodobniej nie będą emitować:
- Gdańsk, tam zamiast hymnu pojawi się reportaż "Oratorium Gdańskie",
- Poznań, tam pojawi się magazyn o seniorach,
- Warszawa, tu pojawia się luka, ale...no właśnie. Nie wiadomo co będzie po prognozie pogody, bo następny program będzie o 12:07.
Tak więc jutro pierwsze programy lokalne pojawią się w godz. 10:00-12:15. Jest lepiej niż w zeszłym roku, bo rok temu pasma lokalne skończyły się w momencie rozpoczęcia akcji "Niepodległa do hymnu".
Dobrego dnia!
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Aaa, czyli to odgórna akcja. :)
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Zdamian pisze: 09 lis 2019, 21:00
amq0 pisze: 31 paź 2019, 18:59 tylko na czas pasma lokalnego na każdej stacji jest inne PID Video i PID Audio
O, ciekawe. Dekodery satelitarne reagują samoczynnie na zmianę PID w trakcie emisji?
Tak, duża większość tunerów satelitarnych reaguje na taką zmianę, dane dotyczące PID Video i PID Audio są nadawane w SID i gdy zmienią się te dane w SID to tuner automatycznie się przełącza, dla sprawdzenia tego możesz włączyć kanał Test-R z satelity astra 19.2 z częstotliwości 10743 i zobaczyć jak co około 2 minuty będzie się przełączać między Arte i Phoenix
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tej nocy wyjątkowo TVP3 emituje sygnał TVP Info. Co ciekawe - po pozycji, która kończy się o 24:00 jest tylko "Zakończenie dnia' o 5:55.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości