TVS

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Ciekawe czy telewizja Silesia będzie produkować własne formaty? Pewnie eksperymentuje - jak wyniki oglądalności będą dobre, może będą coś produkować? Swoje przypuszczenie opieram na informacjach, jakie tu i ówdzie obiły mi się o uszy.

A jeżeli stacja Silesia nadaje w 16:9 to Niewolnica będzie skasztetowana?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jestem do tego pomysłu optymistycznie nastawiony, sądząc po tej wypowiedzi:
To będzie pewien eksperyment śląsko-telenowelowo-satyryczny
.
Telenowela nabierze nowego klimatu - może być niezły kabaret, gdy Latynosi przemówią gwarą śląską :lol:. Serial może mieć rzesze fanów, niekoniecznie telenowel ;)..

Jeśli dobrze pamiętam to w jednym z odcinków "Co w hałdzie piszczy" było coś o zmarłym aktorze, grającym w "Niewolnicy Izaurze", ale nie jestem pewny.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Fanka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2008, 17:53

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fanka »

Alfernando pisze:A jak oceniacie kreskówkę Co w hałdzie piszczy?
Jest bombowa! Obejrzałam wszystkie odcinki, jakie są w sieci i nie mogę się doczekać następnych!
Administrator strony TVS ma u mnie "na pieńku"...
dxs
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2007, 17:44

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dxs »

Będą mecz GKS Katowice na TVS.

http://www.dvbnews.pl/mecz-gieksy-w-tv-silesia,1166.htm

Ze względu na to, aby nie powstał bałagan, prosimy odpowiadać na informację w tym temacie:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=58180#p58180 - Tomek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Obejrzałem dwa pierwsze odcinki "Niewolnicy Isaury" i jestem pod wielkim wrażeniem śląskiego dubbingu - zostanę chyba jego fanem :D. To czysty kabaret - w głosie Hanke i Bardel czuć czystą ironię, podczas czytania. Dialogi zabawnie brzmią w gwarze śląskiej, choć nie jest ona czysta - Hanke mówi mową spolszczoną.

Leoncio to "pieruński lumb", co przechodził z klasy do klasy za "łapówy". Mieszkał w paryskich "familokach". Isaura to "gryfna frella", a matka Leoncio ma "słaby dykiel" :D. Kapitalne są teksty o sposobie traktowania niewolników i krytykowanie Leoncia :D. Padają słowa "Radio Piekary" "melodie Mirka Jędrowskiego". Jedynie przesadą było kupienie tanio "niywolnika na Allegro" (w oryginale Targ Niewolników).

Mam nadzieję, że te 30 odcinków Isaury nie będzie ostatnim przekładem TVS po śląsku, a dopiero początkiem.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Fajnie że TVS przymierza się do imprezy sylwestrowej .Na ich forum też o tym wspominano :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ciekawe czy ich na to stać :) Chyba, że pożyczkę w 10 minut wezmą ;)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

A co mają jakieś problemy finansowe? Pewnie zrobią jakiś toast w studio podsumowanie wydarzeń albo łączenie na jakąś zabawę sylwestrową na Śląsku..

A ty Kisiel czym się tak zachwycasz? Przecież i tak nie będziesz mógł tego zobaczyć :D
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ciekawe czy ich na to stać smile Chyba, że pożyczkę w 10 minut wezmą wink
Jakieś informacje, o których nie wiemy, czy się czepiasz? :P

Stać ich na transmisję meczu GKS-u, to dlaczego nie stać byłoby ich na program sylwestrowy. W jakimś z artykułów przeczytałem, że mają transmitować imprezę spod Spodka, organizowaną przez Katowice (koszty po stronie miasta). Nie wiem, czy to aktualne, bo chyba dawno temu widziałem ten artykuł.
Pewnie zrobią jakiś toast w studio podsumowanie wydarzeń
Takich rzeczy możesz spodziewać się w TV Puls :P. TV Silesia nadaję na żywo przez ok. 6-7 godzin dziennie, więc to żadna nowość i robią z tego wielkiego wydarzenia .
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nadają na żywo póki mają pieniądze. Osobiście nie mam nic do tej telewizji, ale ciekaw jestem na jak długo ich zaplecze finansowe pozwoli na realizację transmisji, które najprawdopodobniej nie zwrócą im się z reklam. Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli patrząc na jej popularność (oglądalność odpowiada wynikom Superstacji) oraz rzeczy, które chcą pokazywać, całość może tylko przedłużyć moment ogłoszenia rentowności TVS. Myślę, że póki co wszelkie transmisje, które są planowane, będą realizowane "na próbę" by sprawdzić, czy dadzą stacji jakikolwiek zysk.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nadają na żywo póki mają pieniądze.
Na razie mają pieniądze.
Osobiście nie mam nic do tej telewizji, ale ciekaw jestem na jak długo ich zaplecze finansowe pozwoli na realizację transmisji, które najprawdopodobniej nie zwrócą im się z reklam.
Liczba reklam powoli, ale konsekwentnie się zwiększa. Przed wakacjami bym się obawiał, ale od września TVS wyraźnie wszedł na rynek reklamowy, spotów jest sporo, w większości są ogólnopolskie.
Oczywiście mogę się mylić, ale jeśli patrząc na jej popularność (oglądalność odpowiada wynikom Superstacji) oraz rzeczy, które chcą pokazywać, całość może tylko przedłużyć moment ogłoszenia rentowności TVS.
Na ich oglądalność skłania się ociąganie śląskich kablówek w dołączaniu jej do oferty. Warto zaznaczyć, że w Niemczech niektórzy Polacy oglądają ją nonstop, więc ma pewien potencjał. Ponadto obejmuję dwa najbardziej mentalne regiony Polski - Górny Śląsk i Zagłębie ^^.

Poza tym aktualne programy TV Silesia moim zdaniem są tańsze od tych nadawanych przed wakacjami. Więcej jest programów studyjnych, kupowane są programy z "zewnątrz" (koncerty zagraniczne, niewolnica, wkrótce filmy polskie). Relacje na żywo z meczów GKS-u, moim zdaniem też są tańsze od ekipy "latającej" po górach w programach turystycznych, trwających 30 minut. Ponadto TVS ma bliskie zaplecze specjalistyczne do materiałów informacyjnych w postaci UŚ (10 minut drogi pieszo), jeszcze bliżej Rondo (domniemany sylwester), Spodek itp.
Myślę, że póki co wszelkie transmisje, które są planowane, będą realizowane "na próbę" by sprawdzić, czy dadzą stacji jakikolwiek zysk.
Jak w każdej telewizji. TV Silesia też nie nadaję programów, które trwają tylko kilka wydań, robią je jak na razie sezonowo.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

I tak pewnie jeszcze przez dłuższy czas nie dowiemy się jakie są zyski z reklam TV Silesia. Jednak w moim przekonaniu kanał jeszcze przez bardzo długi czas nie będzie zarabiać na siebie i potrzeba mu będzie dobrego inwestora, bo w moim przekonaniu nie rozwijają się. Emisja "Niewolnica Isaury" ze śląskim dubbingiem może i była dość ważnym wydarzeniem, jednak wykonanie w moim przekonaniu jest na niskim poziomie, chociażby na źle (według mnie) dobranych aktorów. Całość kojarzy mi się z telenowelami pokazywanymi w RTR Planeta.

Ciekaw jestem także czy stać ich na nadawanie w HD nie mając z tego żadnych większych zysków. W końcu sygnału wysokiej rozdzielczości nie odbiera większość widzów. Wszyscy jedynie mogą oglądać TVS w formacie obrazu 16:9. Oczywiście nie jest nowością, że zaprezentowany produkt nigdy nie odpowiada w 100 procentach temu, co zapowiada się przed jego startem - tak było i w tym przypadku. Najbardziej jednak w TVS bawią mnie belki na ekranie podczas programów na żywo, bardzo kojarzą mi się z TVN24 :) A myślałem, że to "Wiadomości" TVP1 kradną pomysły :) No chyba, że w przyszłości będziemy mieli TVN Silesia co nie jest wykluczone.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

I tak pewnie jeszcze przez dłuższy czas nie dowiemy się jakie są zyski z reklam TV Silesia. Jednak w moim przekonaniu kanał jeszcze przez bardzo długi czas nie będzie zarabiać na siebie i potrzeba mu będzie dobrego inwestora, bo w moim przekonaniu nie rozwijają się.
Powtarzam, po ilości spotów można wywnioskować, że nie jest złe. Aktualnie są 2-3 bloki reklamowe na godzinę po ok. 5 minut (8-15 reklam) + pasma telezakupowe. Ponadto stacja zarabia na sms-ach od widzów, a wkrótce na abonamentach z USA. Być może jeszcze nie są na plusie, ale liczba spotów jest wzrastająca (np. w wakacjach poranna audycja Radio Silesia miała 2-3 bloki na trzy godziny po 3 spoty, teraz 2 bloki na godzinę po ok. 10 spotów).
Emisja "Niewolnica Isaury" ze śląskim dubbingiem może i była dość ważnym wydarzeniem, jednak wykonanie w moim przekonaniu jest na niskim poziomie, chociażby na źle (według mnie) dobranych aktorów. Całość kojarzy mi się z telenowelami pokazywanymi w RTR Planeta.
Chyba źle odbierasz tą emisję. Serial w gwarze śląskiej nie ma być telenowelą, a serialem komediowym, stąd w głosie aktorów czuć ironię z "powagi" tekstu, który czytają :D. Ja jestem zadowolony: zabawnie jest słuchać, jak latynosi wspominają o Radiu Piekary, Jędrowskim :lol:.
Ciekaw jestem także czy stać ich na nadawanie w HD nie mając z tego żadnych większych zysków. W końcu sygnału wysokiej rozdzielczości nie odbiera większość widzów. Wszyscy jedynie mogą oglądać TVS w formacie obrazu 16:9. Oczywiście nie jest nowością, że zaprezentowany produkt nigdy nie odpowiada w 100 procentach temu, co zapowiada się przed jego startem - tak było i w tym przypadku.
Na razie ich stać, więc po co ciekawość i bezpodstawne domniemywania :P.

Jedyną zapowiedzią, której nie spełniono to 9 serwisów informacyjnych. Jeśli chodzi o emisję wraz ze startem zapowiadano tylko nadawanie w SD. HD pojawiło się niespodziewanie w sieci Jambox.
Najbardziej jednak w TVS bawią mnie belki na ekranie podczas programów na żywo, bardzo kojarzą mi się z TVN24 smile A myślałem, że to "Wiadomości" TVP1 kradną pomysły smile No chyba, że w przyszłości będziemy mieli TVN Silesia co nie jest wykluczone.
Jaka kradzież pomysłów? Poza barwą, paski TVN24 i TVS wyglądają inaczej. Obydwie stacje mają podobne kolory logotypu. Pasek z lewej mógłby być czerwony , ale wtedy TVS byłby kopią TVP Info wg. twojego rozumowania :P. Tekst na czerwonym tle też ciężko czytać. Czepiasz się na siłę :P.

Co do kupna TVS przez TVN to też darowałbyś sobie. Co za moc plotki - jakiś dziennikarz z Gazeta.pl (portal bardzo podobny do Gazety Wyborczej, ale jeszcze 10 razy mierniejszy) wyciągnął pochopne wnioski, a zaraz cały internet piszę za nim bzdury (m.in. też media2).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

TVS będzie emitować filmy! Codziennie. Jak zapewniają włodarze nie będą one gorsze od tych z anten otwartych. Ciekawe jednak czy będzie polski czy śląski lektor. Filmy te począwszy od Bożego Narodzenia codziennie o 20:00 spowoduje to zmiany w ramówce m.in z programem O-K-N-O i Silesia Informacje.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Myślę, że filmy będą po polsku - wszak telewizja jest dostępna dla wszystkich - ludzi za granicą także, więc nie każdy mógłby zrozumieć gwarę śląską. Zresztą różni się ona znacznie w różnych regionach. Całkiem inaczej, choć podobnie brzmi w Katowicach odmiennie przy Czeskiej granicy. Emitowanie filmów to dobry ruch ze strony TVS, stacji pomoże trafić do szerszego kręgu odbiorców i być może zwiększy przez to oglądalność - bo w Polsacie czy TVN filmy są co raz częściej spychane do późnych godzin nocnych przez różnego rodzaju "showy".
Będzie to kolejny kanał FTA emitujący porządne filmy. Mam nadzieję, że tak będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości