Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 29
x 253
Kontakt:

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie mam takiego wrażenia. Budka ma jednak większą sympatię wyborców niż dość nijaki Zdrojewski.
dość
Parowka09
VIP Expert
x 449
x 38

Wątek polityczny

Post autor: Parowka09 »

Budka ma też większą antypatię wyborców niż Zdrojewski :P.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 36
x 147

Wątek polityczny

Post autor: Kamilo »

Ale ma też większe niż Zdrojewski predyspozycje, by swój wizerunek podbudować: maratończyk, ojciec małego dziecka, pokolenie 30+... :P Większy kłopot, że przewodniczenie klubowi szybko pana posła przerosło.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 36
x 147

Wątek polityczny

MKB weszła w buty Komorowskiego, choć kampania nawet jeszcze nie wystartowała ;)
KubaBing
Obserwator
x 23
x 12

Wątek polityczny

Post autor: KubaBing »

Prezydent A. Duda podpisał ustawę o sądach. Brawo!
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

Wątek polityczny

Post autor: Tradycjonalista »

Prezydent pokazał że jest mu obojętne stanowisko większości Narodu i UE. Czy jestem tym zawiedziony? Nie. Spodziewałem się takiej postawy ze strony prezydenta.
KubaBing
Obserwator
x 23
x 12

Wątek polityczny

Post autor: KubaBing »

Większość narodu dało PIS-owi legitymację do takich reform, także prezydent ma ją też ;)
Karol
Administrator
x 508
x 2371

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

@KubaBing większość głosującego narodu wybrała partie opozycyjne 🙂 Dopiero marna metodologia liczenia dała PiSowi większość w parlamencie.

Przypominam, że PiS zdobył 43,59 proc. głosów przy frekwencji 61,74 proc., co jest daaaalekie od "większości narodu".
tvferdex97
Junior
x 5
x 11

Wątek polityczny

Post autor: tvferdex97 »

1/5 Polskiego narodu wybrała PiS, były przecież wyliczenia na podstawie tego ile Polaków mogło głosować z tych ok. 40 mln których jest żyjących. I nie każdy świadomie na PiS głosował, także nie jest tak że 8 mln Polaków docenia obecny rząd.
Karol
Administrator
x 508
x 2371

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

@tvferdex97 swiadomie czy nie, aczkolwiek wszyscy uprawnieni do głosowania mają prawo wyrażać swoje poglądy poprzez zakreślanie odpowiednich nazwisk na karcie do głosowania. Niezależnie od preferencji wyborczych, taka możliwość to "święto demokracji", podczas którego wygrywa "lepszy". Metodologię przydzielania mandatów mamy taką, a nie inną i musimy z nią żyć. Mi chodziło tylko o to, by nie łączyć większości parlamentarnej z większością narodu 🙂 Bo dedykując w ten sposób, Senat obrazuje całkiem coś innego niż powyższa sugestia.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 36
x 147

Wątek polityczny

I nie każdy, kto na PiS głosował, automatycznie tę ustawę popiera. W kampanii wyborczej były tylko mgliste zapowiedzi dalszego reformowania sądownictwa, mające być dokonywane po konsultacjach z UE.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 24
x 137

Wątek polityczny

Post autor: wislok »

Tylko,że żadna inna władza nie miała tak silnej legitymizacji jak obecnie Prawo I Sprawiedliwość. Fakt, nie opinia. Wykazał to dokładnie jeden z moderatorów przywołując suche liczby. O samej reformie nie będę się wypowiadał.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

Wątek polityczny

To prawda że żadna władza nie miała tak silnej legitymacji jak obecna. Ale prawdą też jest że nie każdy wyborca PIS popiera tę ustawę. A szczególnie niezdecydowany wyborca PIS.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 24
x 137

Wątek polityczny

Post autor: wislok »

Zgoda, ale bawią mnie te narzekania na ordynację, to zaklinanie rzeczywistości ,że PiS "nie wygrał wyborów" , bo na całą opozycję razem wziętą głosowało więcej osób. Istotnie tak było,ale tak było przy każdych wyborach i wtedy przewaga opozycji w liczbach bezwzględnych była większa niż wygranego ugrupowania.
Prawda jest taka,że ustawy sądowe nie są kluczowymi dla ludzi, bo PiS w sposób bezceremonialny spacyfikował TK i tu się nie zgodzę,że po 4 latach, gdzie PiS co chwilę przedstawiał co rusz nowe ustawy o sądownictwie wyborcy PiS nie byli świadomi ich zamiarów. PiS dostał więcej głosów niż 4 lata temu, Nie dlatego,że wszyscy oni (część jakaś na pewno tak) popierają taki kierunek zmian , ale nie uznają to rzecz na tyle ważną by na nich nie zagłosować. Opozycja powinna oprócz mówienia o Trybunałach stanu , o polexicie przedstawiać jakąś alternatywę programową i się trzymać tej linii. Nie może być tak,że lider ugrupowania jednego dnia mówi,że nie będzie związków partnerskich,a następnego znajdują się one w pakiecie firmowanym jego nazwiskiem.. Nie można jednocześnie nazywać 500+ nieodpowiedzialnym rozdawnictwem i zadłużaniem kraju, a proponować jego rozszerzenie.. Mógłbym tak mnożyć.. Dlatego ludzie zamiast głosować zostają w domu.. Jeśli tego się nie naprawi to nie wróżę sukcesu opozycji. Bo zostawiam już na boku wpadki językowe .
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Tradycjonalista
Thinker
x 19
x 26

Wątek polityczny

Komisja Europejska analizuje polską ustawę o sądownictwie pod kątem zgodności z unijnym prawem - poinformował rzecznik Komisji Christian Wigand. Ale czy rzeczywiście zdecyduje się na dalsze kroki? W to już wątpię. Tyle razy KE zapowiadała dalsze kroki i nic z tego nie wynikało.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... _deale_msn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”