Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 135
x 266
Kontakt:

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: [email protected] »

Problem w tym, że w stacji komercyjnej też nie wszystko, co tureckie się obejrzy. Mamy doświadczenie na przykładzie tytułów emitownaych w Pulsie czy "Ezela" na Filmboxie, to nie TVP, które ma więcej cierpliwości i gdzie starsze babcie (prawie)wszystko obejrzą.

Myślę, że gdyby TV4 precyzyjnie wycelowała w tytuł, jak na przykład "Pobre Diabla" z TV Azteca, która dla mie jest taką ich odpowiedzią na największy hit konkurencji w tamtym czasie , czyli "Nie igraj z aniołem". Bardzo podobna telenowela, zarówno w klimacie, jak i w fabule. Alejandra Lazcano i Cristobal Lander też wtedy stylizowani na Maite i Williama.

"El vuelo de la Victoria" - telenowela Nathalie Lartilleux i tu nic więcej nie trzeba dodawać. Produkcja zdecydowanie bardziej absurdalna i stereotypowa, niż wcześniejsza "Droga do szczęścia". Dlatego widowni też z pewnością bardziej by się spodobała.

"Przeklęta" była świetnie skrojona w warstwie fabularnej pod polskiego widza, ale jednak zbyt mocny (mało telenowelowy) klimat w pierwszych kilkunastu odcinkach, skutecznie odstraszył widzów.

Owszem telenowela 'rosa' jes najlepiej przyjmującym się u nas rodzajem telenowel, ale musi być spełniony przy tym również jeszcze jeden warunek - klimat. Przykłady takich telenowel jak "Przeklęta", "Światło twoich oczu" czy "Po prostu Maria" pokazują, że nie zawsze ten odpowiedni klimat jest. Dlatego tak ważne w przypadku stacji komercyjnych jest precyzyjne wycelowanie w odpowiedni tytuł. Czasami nawet drobne niuanse potrafią zaważyć.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2020, 15:54 przez [email protected], łącznie zmieniany 1 raz.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Telenowele

Post autor: Atahan »

"Sezon na miłość" i "Kontrakt na miłość" się oglądały. "To moje życie!" też, dopóki Puls zadowolony wynikami nie pociachał odcinków i nie wrzucił serialu na rzeź z rywalizacją "Wspaniałego stulecia" i "Kotki". Później serial latał po ramówce. 16:00, 15:00, 11:30, 12:00, 6:00, a startował ok. 12:30. Nie oglądała się "Sila", która z 12:00 i 13:00 spadła na 6:00, ale to była starsza produkcja i w moim odczuciu nudna i nieatrakcyjnie zrealizowana. "Ezel" to bardziej serial kryminalny, ale fakt miał słabe wyniki. Pisząc o tureckim serialu miałem bardziej na myśli tytuł, który by się sprawdził.

Od razu ostrzegam, że nie siedzę bardzo w telkach latino, ale co myślicie o Caracol? Oni chyba wyprodukowali "Niewolnicę Victorię", a ta telenowela się u nas oglądała. Może taka Nowa TV, czy każda inna stacja w jakiś sposób zainteresowana tam by coś znalazła, co w Polsce zdobyłoby oglądalność. :)
Przysięga - TVP 1 [16:05]
Adix2004
Poster
x 23
x 29

Telenowele

Post autor: Adix2004 »

Tak jak pisze @Atahan tureckie seriale w Pulsie się oglądały. Szczególnie "Sezon na miłość" i "Kontrakt na miłość". Potem Puls puścił "Sile" - bicie kobiet to nie klimaty Polaków. Chociaż serial utrzymał rano nie to co "Słodka miłość" :lol: "Ezel" to kryminał i się po prostu nie oglądał. Tak jak w przypadku telenowel latynoskich, najchętniej oglądają się klasyczne turkisze.

Jeśli polskie stacje np. Nowa TV wybrała by dobry tytuł to byli by zadowoleni z wyników. Musiała by to być klasyczna telenowela z typowym klimatem jak choćby "Pobre Diabla". Myślę, że prędzej czy później Nowa TV na coś postawi.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 135
x 266
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Telenowele Caracolu czy RCN są zbyt specyficzne. Dlatego też kolumbijskie produkcje nie są tak popularne na świecie i prawie nigdy nie odnosiły większych sukcesów. Wyjątek stanowią jedynie "Brzydula", czy nigdy nieemitowana u nas "La marca del deseo" oraz "Cafe, con aroma de mujer" (pierwowzór "Kiedy będziesz moja" i "Miłości jak tequila"). Z Kolumbii są jeszcze "Gorzka zemsta", "Kobieta w lustrze" czy "Hacjenda la Tormenta", ale to produkcje we współpracy z Telemundo. Samodzielne produkcje Caracol i RCN-u są zbyt specyficzne i naprawdę rzadko kiedy zdarzy się wyjątek.

Ten sam problem jest w przypadku produkcji Globo, gdzie nie zawsze wysoka jakość realizacji i aktorstwa idzie z sukcesem na zagranicznych rynkach. Oczywiście są też wyjątki - ostatnio wielkim sukcesem sprzedażowym brazylijskiego giganta była "Totalmente demais" (nomen omen również historia kopciuszka) czy kostiumowa "Escrava mae" (historia matki "Niewolnicy Isaury") z Record TV.

Myślę, że kilka pasujących pod gust polskiego widza telenowel znalazłoby się też w Venevision. Mam tutaj na myśli takiej produkcje, jak "Rosario", "Natalia del mar" czy "Gata salvaje".

W Chile tez znajdzie się kilka perełek, mnie ostatnio urzekła "Solamente Julia", ale to produkcja z 2013 roku. Doskonała jest "Perdona nuestros pecados", gdy ją oglądam to przed oczami mam niedoścignionego "Ojca Coraje". Doskonała pod każdym względem produkcja. No ale ten tytuł to już bardziej do TVP, lub stacji tematycznej typu Zone Romantica
Uciekać stanowczo trzeba natomiast od Argentyny, no chyba, że jest się Disney Channel. Telemundo w ostatnim czasie poza "Betty en NY" nic ciekawego dla polskiego widza nie wyprodukowało, ale np. AXN White mogłoby się cofnąć w czasie i siegnąć do starszych tytułów, jak "Marido en alquiler" czy "Quien es quien". To jakieś kuriozum, ze żadna z większych stacji nie zdecydowała się przypomnieć "Gorzkiej zemsty", która nadal bije rekordy na całym świecie.

Jak widać w każdej wytwórni znajdziemy jakieś perełki, no ale jednocześnie wszędzie trzeba się trochę pogłowić.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Telenowele

Dzięki za wyjaśnienie. :D Myślałem, że Caracol też ma ten klimat przez wyniki Victorii na TV Puls.
Pamiętam, że argentyńska "Moja nadzieja" chyba powoli psuła wyniki na TV4. Mnie jakoś te argentyńskie telenowele nie przekonują, nie ma w nich już 'tego czegoś'. I też dziwi mnie, że "Gorzka zemsta" nie została jeszcze powtórzona, skoro ma tyle bardzo dobrych opinii. Więc trzeba mieć nadzieję, że gdyby już miało się coś pojawić, to spece od ramówki wezmą pod uwagę też inne wytwórnie, niż Televisę. :D
shawu
Obserwator
x 7
x 205

Telenowele

Post autor: shawu »

Gorzka zemsta miała niepowtarzalny klimat hacjendowy, taki latynowski odpowiednik naszego Rancza. Dodatkowo świetną muzykę. O sukcesie przeważył wątek miłosny, nie jeden a trzy równorzędne. Świetne czarne charaktery, motyw zemsty. Jedynie ostatnie odcinki trochę przeciągane.
W tej telenoweli wszystko grało.
Poti
Obserwator
x 2
x 28

Telenowele

Post autor: Poti »

Adix2004 pisze:
26 mar 2020, 13:45
Hombre pisze:
26 mar 2020, 13:39
Myślałem, że w obecnym czasie pandemii telewizje zaserwują nam tylko same powtórki, dlatego cieszy mnie fakt, że będzie nowy serial hiszpańskojęzyczny. Mimo, że to serial, ma wiele typowych elementów klasycznej telenoweli. Pewnie mieli go już wcześniej w planach (tłumaczenie i dialogi przecież trochę trwają).
Myślę, że mieli w planach ten serial do emisji raz w tygodniu, jednak z racji tego co się dzieje postawili na emisję codzienną :) Osobiście ja bardzo się cieszę :)
Może i Czwórka uraczy nas choćby jakąś powtórką, np. "Dzikiego serca" ;)
Od 13 kwietnia zmiany w ramówce Czwórki. Jednak żadnej powtórki telenoweli... Do "Dzikiego Serca" pewnie praw już nie mają. Jeśli nam coś zaserwują to pewnie powtórkę "Nie igraj z aniołem" lub "Esmeraldy" ;)
Przypuszczam że do Nie igraj z aniołem czy Esmeraldy również już nie posiadają praw.
Adix2004
Poster
x 23
x 29

Telenowele

Adix2004 pisze:
26 mar 2020, 12:23
13 kwietnia TVP 1 rozpocznie emisję hiszpańskiego serialu "Velvet". Od poniedziałku do piątku o 18.00.

Jeśli jest ktoś spragniony telenowel w telewizji, to śmiało można powiedzieć, że "Velvet" jest to klasyczna, lekka telenowela miłosna :)

Lata 50. i 60. XX wieku. Alberto odziedzicza Velvet - prestiżowy hiszpański dom mody, a następnie nawiązuje romans z pracującą w nim szwaczką Aną, w której się zakochuje. Rodzina ma wobec niego jednak inne plany.
Dokonano zmian w ramówce TVP 1 i póki co jednak nie będzie emisji serialu.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Telenowele

Myślę, że jeszcze może się tam pojawić. "Jaka to melodia?" wpisana jest przez godzinę jeden odcinek. Dodatkowo zarówno "Jaka to melodia?", jak i "Korona królów" nie mają wpisanych odcinków.
Jednego możemy być pewni. TVP zakupiło serial i kiedyś go wyemitują. :)
Adix2004
Poster
x 23
x 29

Telenowele

Początkowo planowali od 6 kwietnia po dwa odcinki "Korony Królów". Po jej zakończeniu od 13 kwietnia "Velvet". Skoro "KK" będzie jeszcze tydzień dłużej emitowana, to może "Velvet" zobaczymy z tygodniowym opuźnieniem. Skoro mają wykupionego to oczywiście, że kiedyś wyemitują ale jeśli nie umieszczą go jeszcze w kwietniu to zabieram się za serial na Netflix, już jeden odcinek sobie obejrzałem :P
AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula »

Adix2004 pisze:
26 mar 2020, 16:24
Jeśli polskie stacje np. Nowa TV wybrała by dobry tytuł to byli by zadowoleni z wyników. Musiała by to być klasyczna telenowela z typowym klimatem jak choćby "Pobre Diabla". Myślę, że prędzej czy później Nowa TV na coś postawi.
Moim zdaniem Nowa TV powinna stworzyć dwugodzinny blok telenowel -> nowość (niekoniecznie z Televisy) + kultowa powtórka, która wzmocniłaby pasmo premierowe :D

Szkoda, że Novela TV to kanał-widmo :angry: A wystarczyłoby, gdyby wyemitowali jakieś klasyki z Venevision... Wszyscy wiemy, co Puls wyprawiał z godzinami emisji, ale dzięki nim zawsze mielibyśmy jedną telenowelę więcej w TV :rolleyes: A w obecnej sytuacji fani latino są zdani na oglądanie w oryginale, z napisami albo powtórki i nie wiadomo, czy i kiedy to się zmieni :(
Adix2004
Poster
x 23
x 29

Telenowele

AnaPaula pisze:
28 mar 2020, 13:50
Adix2004 pisze:
26 mar 2020, 16:24
Moim zdaniem Nowa TV powinna stworzyć dwugodzinny blok telenowel -> nowość (niekoniecznie z Televisy) + kultowa powtórka, która wzmocniłaby pasmo premierowe :D
TV4 próbowała z taką opcją czyli nowość + kultowa powtórka lecz niestety nie wyszło :(

Nowa TV jeśli już będzie pewna, kiedy "ich telenowela" trafi na antenę (i czy w ogóle trafi), to powinni "przygotować" te pasmo dając powtórkę "Nie igraj z aniołem" np. dwa odcinki dziennie. Gdy wprowadzą nową telenowele to w zamian jednego odcinka "Anioła". Wtedy może emisja "Nie igraj z aniołem" wspomogła by nowość :) Oczywiście powinni wybrać też dobry tytuł.
Pinirini
Użytkownik
x 8

Telenowele

Post autor: Pinirini »

Nowa powinna sobie podziękować za kolejna emisje Anioła bo to już ani śmieszne nie było co robiło TV4 puszczając ja chyba po raz 5 czy 6 po Esmeraldzie!
Mooniaa
Użytkownik
x 2
x 3

Telenowele

Post autor: Mooniaa »

shawu pisze:
26 mar 2020, 22:20
Gorzka zemsta miała niepowtarzalny klimat hacjendowy, taki latynowski odpowiednik naszego Rancza. Dodatkowo świetną muzykę. O sukcesie przeważył wątek miłosny, nie jeden a trzy równorzędne. Świetne czarne charaktery, motyw zemsty. Jedynie ostatnie odcinki trochę przeciągane.
W tej telenoweli wszystko grało.
Ta telenowela miała niepowtarzalny klimat, ostatnio całość obejrzałam sobie na CDA. Najlepsze w tej teli jest to, że żadna z tych 3 głównych parek nie miala wątku typu on/ona mnie zdradziła to się rozstajemy. Muzyka, komediowe wątki, właśnie ta chemia między bohaterami. Telka ciągle jest oglądana, co widzę na insta, aktorzy ciągle dają relacje i wspominają telke 🙂
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann »

Tak na prawdę to cięzko powiedzieć co by się przyjęło z powtórek i było oglądane. Ja np bardzo chciałabym zobaczyć jeszcze raz Marię Celeste emitowaną dawno temu na TVP3. Uważam ze to była jedna z najpiękniejszych telenowel jakie widziałam :D cudna historia - typowo klasyczna, romantyczna same ochy i achy mogę na temat tej telenoweli mówic :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”