Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Program Nijusy, który jest pokazywany w telewizji ITV można oglądać od 16 lat a jest już o godz. 17:45.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

O właśnie przypomniało mi się jaki kanał nie nadaje oznaczeń wiekowych :D TV Silesia oni ich nie emitują.
vicar
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2008, 21:31

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicar »

kamil2505 pisze:Odznaczenia wiekowe to największa głupota w polskiej (i nie tylko) telewizji. Przecież te znaczki i tak nie odstraszą dzieci sprzed telewizora...
A może one są po to, żeby rodzice wiedzieli czy mają wygonić pociechy, czy może pozwolić im oglądać?
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Piotr_Szczecin pisze:O właśnie przypomniało mi się jaki kanał nie nadaje oznaczeń wiekowych :D TV Silesia oni ich nie emitują.
I o ile się nie mylę Patio TV także.
Sigi
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 08 gru 2008, 13:13

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sigi »

,,A może one są po to, żeby rodzice wiedzieli czy mają wygonić pociechy, czy może pozwolić im oglądać?"

Raczej , aby zachęcic młodych do oglądania , im większe oznaczenie wiekowe tym większa pokusa do obejrzenia czegoś. No chyba że mówisz o dzieciach w przedziale wiekowym 7-10 to sie moge zgodzić , ale one i tak najczęsciej jedynie bajki oglądają w TV , choć czasy się zmieniają i nie jest tak jak było kiedyś.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Nie rozumiem tego, dlaczego np. Taniec z Gwiazdami jest emitowany od lat 7 a Dzień Dobry TVN od lat 12. Przecież jak obejrzy to 6 letnie dziecko to nic mu się nie stanie. Te znaczki to jedna wielka GŁUPOTA!!!
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Zgadzam się z tym że to totalna głupota. Na przykład Lokatorzy byli oznaczani znaczkiem od 7 lat a ja to oglądałem mając 5 lat i nie zostałem przez to zdemoralizowany.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale oznaczenia muszą być, nawet jeśli w przynajmniej jednym na kilka odcinków wystąpi element, który zaszkodzi nie ludziom, a osobom odpowiadającym za monitoring stacji telewizyjnych w KRRiT. Zresztą, nie jedyni mamy taki przepis.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

No z tego co pamiętam to Francja i Węgry mają też podobne.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Głupie przepisy są też na Słowacji. Tu zobaczycie program publicystyczny z Dvojky STV do którego zaprasza się ludzi kultury. Zobaczycie również fajne oznaczenie w lewym górnym rogu ekranu które zmienili potem na inne w dodatku na gorsze. Nierozumiem jednego, dlaczego ten program jest od 7 lat a spokojnie mógłby być dla całej rodziny.
http://stv.livetv.sk/tvarchive/video/vi ... video=7241
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Nie wiem czy to zauważyliście ale TVS zaczęła emitować programy ze znaczkiem. Teraz jest jakiś film i to od 16 lat!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Łał! Serio? :) Ja to zauważyłem już wcześniej, chyba w poniedziałek.
Szymek
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 03 sty 2009, 19:17

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymek »

A mnie z kolei interesuje, jaka kara czeka telewizję za wyemitowanie programu o nieodpowiedniej godzinie??
Pozdrawiam.
vicar
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 18 lip 2008, 21:31

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicar »

Sigi pisze:,,A może one są po to, żeby rodzice wiedzieli czy mają wygonić pociechy, czy może pozwolić im oglądać?"

Raczej , aby zachęcic młodych do oglądania , im większe oznaczenie wiekowe tym większa pokusa do obejrzenia czegoś. No chyba że mówisz o dzieciach w przedziale wiekowym 7-10 to sie moge zgodzić , ale one i tak najczęsciej jedynie bajki oglądają w TV , choć czasy się zmieniają i nie jest tak jak było kiedyś.
Raczej trochę głupota. Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinno się w TV mówić, że papierosów nie powinni palić niepełnoletni (ani pić alkoholu), bo właśnie wtedy pokusa będzie większa i zaczną to robić... Ja obstaję przy swoim. Oznaczenie czerwonokółkowe jest dla rodzica, aby wiedział co z dziećmi zrobić.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A myślisz, że dziecko nie obejrzy programu z czerwonym kółeczkiem? Rodzic nie zawsze ma wpływ na to, co oglądają jego dzieci, często sam kupuje mu telewizor do pokoju i w ten sposób odcina się od jakiejkolwiek odpowiedzialności za to, na co pozwala dziecku. Zresztą... tak naprawdę to te oznaczenia nie wiele dają. To samo tyczy się zakazu emisji reklam papierosów i przez jakiś czas piwa alkoholowego. Młodzież, do której właśnie spoty nie były skierowane znacznie więcej go spożywa, niż robiła to lata temu. Za przykład biorę moje miasto i nie tylko... A przemoc w TV? To gnoje się teraz nie zabijają? Ja właśnie jestem zdania, że dawniej mimo mniejszej ilości zakazów społeczeństwo było lepsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości